Horoskop miesięczny wrzesień 2015.

 

 

„ Cenna doskonałości jest dyscyplina. Kosztem miernoty –rozczarowanie.”

W.A. Ward

 

Jak już zapodziałam w horoskopie rocznym: http://www.astroveritas.com/polski/rok-2015/  wrzesień  rozpoczyna dosyć trudny okres  zakończenia roku Jowisza 2015.

Razem z końcem sierpnia dochodzimy do fazy przejściowego miesiąca, nawiązującego decyzji podejmowanych w przeszłości. Wszelkie zmiany dokonane ostatniego czasu będę sprawdzone i skonfrontowane za aktualnymi warunkami. Krytyczne podejścia, sytuacje zagrożenia lub nieprzestrzeganie słabości współpracy, współdziałania na stopie wszelkich partnerstw jeszcze raz będą rozwiązywane lub tworzone całkiem nowe warunki.( np. na arenie międzynarodowej, religijnej, kulturowej, etc..) i oczywiście u każdego z nas w życiu prywatnym.

Nowe postacie, odmienne trendy i wizje pojawią się wraz z przejściem Jowisza do Panny i Saturna do znaku Strzelca.

 Wydarzenia te będą miały ogromny wpływ dla historii ludzkości i jej dalszego rozwoju oraz długotrwałymi konsekwencjami.

Szczególnie ważny okres to 10-20.9.15 z częściowym zaćmieniem Słońca 13.9.15, następnie 19.9.15 –Merkury zatrzymuje się, aby wyruszyć w bieg wsteczny komunikacja musi być świadoma i dokładnie przemyślana, aby unikać nieporozumień oraz błędów.

 

19.9.15 Saturn przechodzi w znak Strzelca. Od tego dnia będziemy musieli zderzyć się i konfrontować z innością, odrębnością, cudzoziemcami, emigrantami, pracą za granicą, współpracą itp.

 Nasze wielkie idee, humanizm, otwartość będą musiały być wdrożony w realizm. Saturn jest planetą przeznaczenia i może, jako hamulec wpłynąć na zahamowanie rozwojów gospodarczych wiele krajów. Błędy polityczne, gospodarcze jeszcze raz są ukazana w innych wymiarach. Korygowanie ich może być z Saturnem bolesne. Ostatecznie to on zamyka i zakańcza na wieki dużo spraw.

W tym czasie można się spodziewać również katastrof wszelkiego rodzaju(np. naturalne, społeczne..)

 

Od 25-29.9.15 nowo zawarte sojusze, współprace, spotkania, umowy mogą zmienić nagle nieoczekiwane bieg wydarzeń dziejów przyszłych. Wiele tematów rozpoczętych na początku roku będzie jeszcze raz reanimowanych i powołanych do życia w celu kontroli ich praktycznej przydatności.

 

Kilka ważnych dat nowego miesiąca:

 

1.9.15 Wenus spotyka się w biegu wstecznym w znaku Lwa, aby dać początek ważnym partnerstwom nieudanym w przeszłości. W następnym miesiącu jeszcze raz obie planety spotykają się w Pannie, wtedy będzie można już mówić o stałości, wierności i długoplanowości.

 

6.9.15 Wenus zatrzymuje się w Lwie, aby wyruszyć w bieg prosty. Tutaj można się spodziewać nagłych, nieoczekiwanych zmian, wydarzeń w związkach spojrzeniach na wartości wszelkiego rodzaju wprowadzając całkiem odmienne impulsy w nasz dzień codzienny.

 

13.9.15 Słońce spotyka się z Księżycem w Pannie tworząc Nów Księżyca w opozycji do Chirona, ten tworzy kwadrat lustrzany do Plutona( odbicie), Merkury dyspozytor stoi w opozycji do Urana tworzącego T kwadrat do Plutona. Kwadrat Urana z Plutonem jest aktywny, a pod koniec roku będzie dokładny.

Zaćmienie Słońca w tym dniu wraz z pozycją Węzła Księżycowego mówi o niespodziewanych wydarzeniach, zupełnie czymś nowym, nieprzewidzianym i niewiadomym czy będą również możliwe jakiekolwiek skuteczne poczynania. Dyspozytorem jest Merkury i w opozycji do Urana stawia nas przed gwałtownymi faktami.

Zaćmienia w astrologii przyrównywane są do działania Plutona. Głębokie i długofalowe zmiany są ich wynikiem, idącym w nieznanym jeszcze kierunku.

 „ Poddający się nigdy nie wygrywa, a wygrywający-nigdy się nie poddaje”

N. Hill

 

17.9.15 już dawno opisywana konstelacja Jowisz opozycja Neptun jest aktywna. Wielkie ideały, wizje, niekończące cele nabierają ogromnych wymiarów. Niestety, opozycja Neptuna mówi o tym, że nie wszystko może się spełnić. Mnóstwo rozpłynie się samoistnie w powietrzu..( albo morzu....) Potencjał tego połączenia w opozycji jest wielce spirytualny, ale w negatywnym znaczeniu może być uzależnieniem, bezcelowością, zbyt pobłażliwością lub po prostu rozczarowaniem!

 

17.9.15 Merkury w Wadze zatrzymuje się rozpoczynając chaos komunikacji wszelkiego rodzaju. Niedobry czas na ważne podpisy, umowy, rozpoczynacie pracy i wiążące relacje ogromnej ważności. ( kwadrat Pluton!)

 

19.9.15 Saturn opuszcza po długim czasie najbardziej bezwzględne swoje położenie -Skorpiona przechodząc do znaku Jowisza -Strzelca dając początek miedzy innymi tematom: religii, wiary, szukanie nowego sensu życia, moralności emigrantów, cudzoziemców, podroży, strachu przed wszystkim, co obce, dogmatyzmu, surowości przekonań, całkiem nieznanych wizji i spojrzeń na świat… Saturn będzie sprawdzał, hamował, ograniczał, kontrolował nasze doświadczenia, wiarę próbując wprowadzić nowe w realne istnienie. Całkiem już odmienne….

Ostatnio Saturn znajdował się w Strzelcu w latach 1985-1988. Każdy może sobie policzyć, co w tym czasie ważnego wydarzyło się w jego życiu.

 

23.9.15 Słońce przechodzi do znaku Wagi kładąc nacisk na relacje, kontakty, komunikację, dyplomację, harmonię, estetykę i piękno.

 

25.9.15 Mars wchodzi do znaku Panny aktynie wdrażając w nasze życie pracę oraz jej użyteczność. Zdowie, leczenie, opieka będą również jego tematem. W tym dniu również Pluton zatrzymuje się, aby wyruszać w bieg prosty w Koziorożcu. Zmiany i transformacje struktur naszych kolei losu są tym sposobem uaktywnione.

 

28.9.15 odbywa się pełnia Księżyca na osi Baran/ Waga ( Blood  Moon) z całkowitym zaćmieniem Księżyca i koniunkcją do prze -znaczeniowego Węzła Księżyca. Wiele ukrytych spaw wyjdzie w tym okresie na jaw…Bardzo skompilowany dzień. Nie staraj się przeforsować czegoś z przemocą, silą, za wszelką cenę... Atmosfera dni dookoła pełni ma bardzo negatywną, agresywną energię.Więcej będą opisywała w kolejnych, horoskopach tygodniowych.

 

 

 

 

 

 

Ja życzę wszystkim dobrego nowego miesiąc. Wiele nadchodzących wydarzeń na pewno będzie zapisanych na długo w naszych życiorysach.

 

 

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, mail albo prywatnie, telefon: Mobil: 0043/6645403372 lub stacjonarny 0043/1 6004350. E-Mail: honorata.n@outlook.com

 

 Bezpośrednie, natychmiastowe połączenie z Polski pod numerem telefonu 708 788 254 (4,92 zł/ min brutto).

 

 

 

 

 

1.9.15 Wiedeń.

Słońce w Pannie.

 

„ Bądź pozytywnie nastwiony do pracy i zarażaj innych optymizmem dookoła. Nigdy nie pozwól zrobić z siebie ofiary i- na miłość boską baw się dobrze”

-Jack Welch

 

Zapraszam do polubienia mojej strony i odwiedzenia profilu na Facebooku( profil: Honorata Nothdurfter) gdzie zamieszam często informacje dotyczące aktualnie ważnych aspektów i konstelacji.

Giorgio Vasari - Die Früchte der Erde werden Saturn dargereicht- via Wikimedia Commons.