Refleksje do wydarzeń w Paryżu 2015..

 

 

 

„ Bądź gotowy przegrać bitwę, aby wygrać wojnę!” J. Brown

 

Uranus kwadrat Pluton, prze znaczeniowa konstelacja lat 2010-2015 nakazuje nam sprawdzenie starego, odrzucenie tego, co nie potrzebne( a tak bardzo zakorzenione w naszym życiu) wprowadzenie nowego. Odmiennego od przeszłych struktur z innym spojrzeniem na świat, nasza świadomość i podświadomość, przemyślenia, aby otworzyć się na odmienne możliwości.

Do tego potrzebuje każdy z nas przede wszystkim odwagi, zaufania, prawdy, dystansu spojrzeń, zaangażowania. Najpierw żeby odmienić siebie życie. Prze reformować myśli, słowa oraz czyny.

Siedem kwadratów od pięciu lat transformuje nasza codzienność. Wszyscy spod znaków kardynalnych; Baran, Rak, Waga, Koziorożec i z nimi związania AC, DC, IC, MC są poddani temu układowi planet. Także narody, pokolenia i całe społeczeństwa.

Gdy Uranus w Baranie nie uznaje autorytetów i pędząc do przodu krzyczy; „ chce rewolucji!”, nie przejmuje się otoczeniem. Odpowiedzialność dla niego nie istnieje.

Pluton w Koziorożcu to regeneracja i odnowa. W tym znaku planet nas zmusza do konfrontacji z tematami nieomawianymi, ukrywanymi, cienia przeszłości.

Pluto zmusza każdego z nas, całe społeczeństwa do nowego spojrzenia na to, co najciemniejsze koncertując się na swoim własnym motto, które brzmi; „wszystko albo nic..”

Jego rozprawy z czynnikami władzy, przemocy, tego, co nas najbardziej zaboli, uzależnień, intrygi, manipulacji, fanatyzmu, nadużycia( wszelkiego rodzaju), siły..

Gdy Uran denerwuje i domaga się wszystkiego od razu i zaraz, Pluton jest spokojny…On działa w ukryciu, w brudnych kanałach, zmorach i w oddali od światła dziennego, podsuwając nam, co raz to inne tematy. Aby nas zmylić.

Skradając się cicho w siedzącym zaułku atakuje wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. I wtedy jest za późno. Poznajemy to po tym, ze najczęściej siedzimy sami, płacząc nad zgliszczami..

Trzymając się z uporem starego, możemy doczekać się wstrząsowych sytuacji.

Pluton, bowiem potrafi wszystko zniszczyć doszczętnie.

W innym przypadku, Ci, którzy pojmą, proces transformacji szukając kooperacji, kompromisów, współpracy, wspólnoty, odpowiedzialności-pokaże się, wiele możliwości, dając nowy początek.. Z inną świadomością.

I na ruinach wyrastają wszak róże…

 

Uranus i Pluton w konstelacji kwadratu, planety kolektywne zmuszają nas do podjęcia odpowiedzialności za nas samych, za miejsca, w których mieszkamy, partnerstwa, kraje, cały świat…

 

  Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś. Coelho.

 

Jowisz i Saturn –planety społeczne są przeciwnościami. Gdy Jowisz obiecuje nam szczęście rozwój, ekspansje, szukając nowego sensu życia, ideałów, kieruje do przodu, do góry, do powodzenia. Dla Jowisza nie ma granic, co może oczywiście doprowadzić do przesady i straty.

Jego sens prawdy nie opiera się, bowiem na prawie, ale na własnej, wymyślonej etyce.

Saturn nadaje nam struktury, kieruje do celu, orientuje. Uczy obowiązkowości, dyscypliny, sprawdza, kalkuluje, kontroluje, ogranicza.

Jego potencjał wielkości polega na ograniczeniach tylko na tym, co jest nam aktualnie potrzebne.

Przejściem tej planety do znaku Strzelca, Saturn rozpoczął sprawdzanie naszych wartości, przekonań, religii, wiary, etyki.

Czy działamy zgodnie z przekonaniami serca? Czy orientujemy się na własnych wiarach, ideałach? A może trzymamy się ciągle nakazów rodziców? Lub to społeczeństwo ma wpływ na to, w co wierzymy?

Podczas podroży Saturna przez znak Strzelca oprócz naszych poglądów dobrze jest sprawdzić własny system edukacji. Reformy w szkolnictwie będą na pewno jego działaniem w tym czasie..

W negatywnym sensie Saturn trzymając niektórych przy swoich własnych, starych przekonaniach, religiach może doprowadzić do ostrych konfrontacji. Kultury wartości, religii, nowe trendy, ideały, multi-kulti, różnorodności wielu narodowości może w przyszłości doprowadzić do subkultury, bezprawia, przemocy, prymitywizmu i całkowitego braku kultury..

 

Wysokie loty razem z Saturnem są raczej nie możliwe….

On w znaku idealistycznego Strzelca będzie polecał porządek, ład, mądrości i lojalność.

 

Pojawiająca się konstelacja Jowisz kwadrat Saturn  3.8.2015 roku to ogrom sprzecznych energii, która może mieć tylko wtedy powodzenie, gdy stara wiedza będzie możliwa do połączenia z postępem, mądrością, sprawiedliwością i dobrem publicznym.

Kwadraty są konstelacjami wyzwania, ale trudy mogą być wynagrodzone, przynosząc pozytywne efekty..

W innym razie mamy do czynienia z przeidealizowaniem( Jowisz) chciwością, bezwzględnością, a może i rewolucją miedzy rożnymi wyznaniami.

 

Następna konstelacja roku Saturn kwadrat Neptun 26.11.2015 będzie miała ogromny wpływ na całokształt.

Gdy Neptun w swoim domu, znaku Ryb po więcej niż 120 latach jednym będzie przynosił spełnienie, nieograniczona miłość, wewnętrzna jedności i harmonię….Innym władca mórz( burz i trzęsienia ziemi) rozpuszcza wszelkie granice, wprowadzając do niewidocznego świata wyobraźni, marzeń, niepoznaniem i niejasności….

Subtelne tematy religii, wiary, wyższych celów, ideałów, szukania siebie może sprytny Neptun sprowadzić z realnej drogi…

Kim są dzihadisci? Dlaczego młodzież, dzieci niemająca wcześniej do czynienia z islamem wyjedzą na niezrozumiałe dla niej wojny? Co kieruje młodym chłopakiem, który chce umrzeć, jako męczennik pociągając za sobą do śmierci wielu innych? Co kieruje piętnastolatką, która miała dobry dom, wychowanie ubierając nagle burkę, zamykając się w sobie, pragnąc rodzić tylko dzieci dla islamu?

Problem emigrantów, demokratyczne kraje z pięknymi ideałami przyjmujące wielu ludzi odmiennych religii musi kiedyś doczekać się konfrontacji i wymagań ich wyznawców. Gdy jedni pragną budować kościoły, inni chcą synagogi. Radyklana propaganda rozwinęła się bardzo szybko dzięki elektronice, internetu i wielokulturowości. Kraje wielkiej, mądrej demokracji posługują się już wieloma językami, kulturami a co za tym idzie –religiami i wyznaniami.

Młodzież zaciągająca się do dżihadu ma najczęściej problemy z sobą. Bieg życia, praca, pogoń za materialnymi czynnikami pozostawia dzieci samym sobie. Gdzieś z boku..

Jedni z domów, gdzie jest wszystko szukają z nudy większych emocji. Inni znowu zagubieni, osamotnieni, pozostawieni bez rodziców, niezrozumiani szukają nowych ideologii… Miłości, przynależności, nowych rodziny, wspólnoty, która daje mocy.

http://fakty.interia.pl/raport-panstwo-islamskie/newsy/news-kobiety-z-europy-jada-na-dzihad,nId,1534547

http://wyborcza.pl/magazyn/1,143014,17231830,W_drodze_do_swietej_ziemi_Sham.html

http://wiadomosci.wp.pl/gid,17165551,kat,1356,title,Zdjecia-tygodnia,galeria.html?ticaid=11427f

 

 

Wielu z nich podczas swoich wczesnych poszukiwań nawet nie zdaje sobie sprawy, jak w szybkim tempie uzależniają się od negatywnych wpływów..

 

 

 

"Wiara jest uniwersalna. Tylko nasze konkretne metody jej rozumienia są arbitralne. Niektórzy z nas modlą się do Jezusa, inni podróżują do Mekki, a jeszcze inni badają cząstki subatomowe. W sumie jednak wszyscy szukamy prawdy, czegoś potężniejszego od nas samych" Dan Brown

 

 

 

 

Między duchowością, zbiorową energią, religią, strachem, wyobraźnią, wyobrażeniem, rosnącą wrażliwością w społeczeństwie jest bardzo wąska kładka. Ta połączone jest z ryzykiem, wejściem w świat roli ofiary, życiu w fantazji, wyobraźni, obietnic zbawienia, a kończy najczęściej śmiercią, jako wyzwoleniem..( Tylko, z czego??)

Idealnego świata nie ma.

Ucieczka od codzienności, obowiązków, normalnego życia może doczekać się nie tylko wycieczką za granicę, ale także utratą kontroli nas sobą i własnym życiem.

Neptun w swoim domu ma ogromne siły. Gdy jedni dostaną wszystko razem z siódmym niebem, zrozumienie niezrozumiałego, połączeniem ze wszechświatem; innym będą wysłani na drogi mgliste, długie i pełne cierpienia…

Znak Strzelca( Saturn) i znak Ryb( Neptun) zawiera aspekty religijne i duchowe,kulturowe  które będą od roku 2015 jeszcze bardzie zwiększone.

"Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce" Lew Tołstoj

 

Wiedeń 13.1.15, Słonce w Koziorożcu.

 

2015-01-11 Ambassade de France Pariser Platz Berlin Je suis Charlie Französische Botschaft

Foto via Wikimedia Commons.