Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Konstelacje i fazy Księżyca od   5.1.15 do 11.1.15. Pełnia Księżyca na osi Rak/ Koziorożec 5.1.15 o godzinie 5; 54. Przejście Merkurego w znak Wodnika.
Naj­bar­dziej niebez­pie­czne są emoc­je, po­nieważ one ob­se­syj­nie szu­kają ja­kiej­kolwiek for­my ek­spres­ji, są niecier­pli­we, nie mogą cze­kać, żeby stworzyć coś no­wego, swois­te­go - wpa­dają, więc z rozpędu w utar­te formy.  Olga Tokarczuk

 

Konstelacje tygodnia:  

Pełni Księżyca w znaku Raka towarzyszy przejście Merkurego w znak Wodnika, z sextilem do Saturna. Uranus kwadrat Pluton jest aktywny i dodatkowo jest widoczny T-kwadrat na szczycie, którego stoi Uranus. Księżyc podczas pełni stoi w opozycji do Słońca i Plutona w koniunkcji obu planet. Słonce jest również w kwadracie do Urana. Mars jest naprzeciw Jowisza. Saturn rozpoczyna kwadrat do Neptuna.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Nowy tydzień rozpoczyna wysoko emocjonalna pełnia w znaku kardynalnym Raka na osi Rak/ Koziorożec.  Układy planet i wojna gwiazd w roli tytułowej Słońca, Plutona, Urana, Mars oraz Jowisza rozpoczyna tydzień pełen huśtawek emocjonalnych, możliwego poczucia zagrożenia i jednocześnie szukania bezpieczeństwa. Nie chowaj się. Przyjmując odpowiedzialności na siebie wykorzystaj niecodzienne rozwiązania( Mars, Merkury, Wenus w Wodniku) pozwalając z aprobatą, zrozumieniem i wspaniałomyślnością na swój własny rozwój oraz osób Ci sercu najbliższych! Pamiętaj o tolerancji.       


Słowa, zim­ne i wy­ważone, niena­tural­nie spo­koj­ne, ale prze­cież tak tętniące emocją. Andrzej Sapkowski


                                      Fazy Księżyca-do wtorku godziny 12; 04 Księżyc i pełnia w znaku emocjonalnego Raka to nie jest czas na rozmowy o biznesie. Własne uczucia, rodzina, osoby bliskie wymagają naszej uwagi. We wtorek Księżyc z trygonem Saturna pozwoli nam realnie ocenić nasze słabe i mocne strony.

-od wtorku godziny 12; 05 do czwartku 23; 59 godz. Księżyc w znaku Lwa z trygonem Urana i koniunkcją Jowisza to nadzwyczajne propozycje, nieoczekiwane zmiany sytuacji. Koniunkcja Jowisza gwarantuje optymistyczny, radosny nastrój oraz nasze nastawienie. Dobry dzień do ważnych rozmów!

-od czwartku godziny 24; 00 do niedzieli 12; 58 godz. Księżyc w znaku Panny nastawia nas krytycznie do wszelkich informacji. Od soboty jego trygon do Słońca dodaje nam śmiałości.

-od niedzieli godziny 12; 59 Księżyc w Wadze w sextilu z Saturnem pozwoli przygotować się precyzyjnie do następnego tygodnia. Czas dokładnej pracy i praktycznych pomysłów.

 

 

 

 

 

 

 

Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku.Podczas pustego biegu Księżyca unikaj: ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów.

-poniedziałek 5.1.15 od godziny 5;54 do 61.15 godziny 12;04

-czwartek 8.1.15 od godziny 18;06 do godziny 23;59

-sobota 10.1.15 od godziny 16; 47 do 11.1.15 godziny 12; 58


Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?Nie da się zmienić ciem­ności w światłość ani apa­tii w ruch, bez udziału emocji.  S.G. Jung
Baran 21.3-20.4

Pomimo, że Słonce i Pluton oraz pełnia Księżyca odbywa się w kwadracie dla Ciebie oznacza to czas pozytywnych zmian! Wenus, Mars i Merkury od poniedziałku stoi w pozytywnym nastawieniu do Barana. Nowe kosmiczne możliwości pojawiają się nagle i nieoczekiwanie. Czas zakończyć to, co nie potrzebne bez wielkich emocji, burz i rozdzierania szat na strzępy. Merkury z Saturnem dają Ci siłę przebicia i Twoje zdania liczy się dla każdego. Nader intersujące cele pojawiają się w zasięgu ręki.

Twoje pozytywne nastawienie podtrzymuje otwarta komunikacje, jasność myśli i szarmancka postawa. Super!

Nie wymagaj jednak wszystkiego od zaraz! Zmiany akurat pasują do początku Nowego Roku 2015.

Otwórz się na ciekawe szanse i przemyślenia dbając jednocześnie o swoich najbliższych. Małe prezenty dają wielką radość! Pamiętasz o tym?

Pozostań wierny sobie. To pomoże Ci odbudować wiarę w przyszłość, życie i samego siebie. Rok Jowisza w pozytywnym układzie do Twojego Słońca sprzyja wszelkich innowacjom. Przyjazna energia pociągnie za sobą wielu zwolenników i wielbicieli.Mars jest z Tobą!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Byk 21.4.-20.5

Druga dekada Byka z bardzo korzystnymi układami Słońca i Plutona może wykorzystać swoją silną postawę do wszelkich ważnych działań. Twoje kompetencje są bardzo przekonywujące. Odważne wykorzystania doświadczeń i wiedzy będzie prawą ręką w drodze do sukcesu.

Trzecia dekada Byka jeszcze z kwadratem Marsa musi postawić na cierpliwość. Twój upór może zaszkodzić nie tylko przedsięwzięciom, ale również Tobie samemu. Sytuacje rodzinne będą wymagały kompromisów, więcej zrozumienia oraz tolerancji. Dla pierwszej dekady urodzonych razem z pełnią Księżyca rozpoczynają się trudności w komunikacji z przejściem Merkurego do znaku Wodnika.  Wenus nie pomaga już w dobrym nastawieniu, dlatego szukaj razem z sextilem natychmiastowych rozwiązań drastycznych czynników. Neptun wyostrza wyczucie. Posłuchaj jego podpowiedzi.

 Wszyscy muszą trzymać się konkretów. Postawiony przez Ciebie cel będzie osiągnięty, gdy pozwolisz na działanie faktów. Księżyc podczas pełni w pozytywnej konstelacji pobudza Twoje uczucia kierując w stronę porządku i pokoju. Lepiej jest na ten tydzień zawiesić „działania wojenne”.

 

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Razem z rozpoczynającą się opozycją Saturna pierwsza dekada urodzonych potrzebujesz więcej czasu. Twój organizm wymaga czasu, spokoju, odpoczynku oraz odbudowy. Tematy przeszłości odzywają się razem z pełnią Księżyca. Nie wszystko, z czym byleś wychowany jest dla Ciebie teraz istotne. Przemyśleniom pomaga Merkury i Wenus w trygonie. Wielka wydajność, komunikacja i ważne propozycje będą miały ogromne znaczenie w następnym miesiącu. Rozpoczęte prace przebiegają w przyjaznej atmosferze.. Nie stawiaj tylko nic na jedną kartę. Neptun w kwadracie przypomina o krytycznym akceptowaniu realności.

 Druga dekada Bliźniaka stoi przed ważnym planem. Ekscytujące założenia oraz idee spełniają całkowicie Twoje oczekiwania. Czujesz się świetnie, a Twoje błyszczące oczy nawet Cię zdradzają. Jest, po co żyć i masz uczucie, odnalezienia swojego przeznaczenia.

Trzecia dekada z najpiękniejszym sextilem Jowisza i trygonem Marsa jest nie do zatrzymania. Marzenia spełniają się dzięki osobistej inicjatywie, a praca przynosi ogromne korzyści. Twój personalny rozwój jest więcej niż pewny!

 

 


Rak 22.6.-22.7.

 Pełnia w Twoim znaku przy opozycji Słońca, Plutona i kwadracie Urana przyniesie Ci od niedzieli dni szczególnej wrażliwością z huśtawką emocjonalną. Opozycje i kwadraty wymienionych planet są nie do lekceważenia. Twój Księżyc w pełni jest w swoim( Twoim) znaku dając Ci możliwość nagłego rozwiązania samoistnie, starego problemu..

Twoje siły, uczucia, wzruszenia są zaatakowane przez planety w niekorzystnych układach. Wymagane będzie od Ciebie Twoja obecność, postawa i osobiste zdanie. Nie uciekaj od tego! Nawet, jeżeli kogoś to urazi- trzymaj się przedmiotu materii bez zbędnych emocji, rozczulania czy też szukania winnych.

Merkury i Wenus znajdują się już w Wodniku z racji tej łatwiej będzie prowadzić rozmowy uwzględniając takt i własne wyczucie. Ważne jest sposób przekazywania informacji abyś osiągnął zamierzony cel. Razem z Neptunem będzie Ci dane zgasić nieciekawą energię nadchodzących dni.

Nowe drogi otwierają się przede wszystkich dla wszystkich urodzonych w drugiej dekadzie. Gdy wszystko stoi już na głowie czas najwyższy podejmować decyzje.

Ale nie sam! Nadchodzące informacje z zewnątrz, przyjaciele są przy Tobie!

 Piątek przynosi już więcej spokoju i opanowania. Rozpocznij swoje pomyślne nowe planowanie.

 

 

 

 

 

 Lew 23.7.-23.8

Dla pierwsza i trzecia dekady urodzonych z opozycją Wenus, Merkurego i Marsa rozpoczyna się przede wszystkim poważny czas w partnerstwach wszelkiego rodzaju. Razem z trygonem Saturna radzisz sobie jednak doskonale! Istotne plany można będzie rozpocząć przy zaakceptowaniu ważnych warunków.  Utrudniona komunikacja będzie zmuszać do oryginalności i kreatywności. Spełniaj wreszcie swoje marzenia! Ale ze spokojem. Ogromna energia spłynie na Ciebie, gdy skierujesz ją w odpowiednią stronę. Trzecia dekada Lwa może potrzebuje dodatkowej porcji witamin. Przeziębienia, wysoka gorączka lub spadek siły może, co niektórych zatrzymać w lóżka… a tu miłość czeka…a Księżyc właśnie wchodzi do Twojego znaku! Wenus, bowiem w opozycji pozwoli singlom na nowe znajomości. Wspaniałe spotkania sygnalizują  inspirujący czas razem z trygonem Urana.

Nowe, prekursorskie tematy, nieszablonowe działania oraz odkrywczość będzie charakteryzować Lwa! Razem z koniunkcją Jowisza jesteś na drodze do szczęścia! Rozwojowi horyzontów pomaga dodatkowa wielka motywacja.

Nie ma, co się poddawać z małych powodów! Czas na prace i powodzenia jest teraz!

 

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Pełnia Księżyca w trygonie przynosi dla Panny pozytywne zmiany. Asymetryczne uczucia czy chwilowy bark pewności siebie może się pojawiać dla pierwszej dekady urodzonych z przyczyny kwadratu Saturna. Odwrócenie kierunku może się bardzo opłacić, gdy powoli podejdziesz do wszystkich zadań.

 Powodzenie, nowa świadomość, wewnętrzne bogactwa wspiera również trygon Słońca i Plutona, które dodaj Ci tylko ogrom pozytywnej energii. Nie stawiaj siebie pod ciśnieniem. W tym tygodniu mniej będzie oznaczać więcej. A koniec tygodnia z Księżycem w Twoim znaku pozwoli wyciągnąć spokojnie nogi do góry i odpocząć.

 Wszystkie Twoje założenia będą konsekwentnie osiągnięte! Samo Słonce przyświeca Ci jeszcze do 22.1.15  a razem z nim Twój entuzjazm i werwa przyciąga radosne wydarzenia.

Śmiało nazywaj rzeczy po imieniu. Twoja wiara w jasną przeszłość pozwoli spełnić wszystkie życzenia.

 

 

 

 

 


Waga 24.9.-23.10

Pierwszą dekadę urodzonych Wag z trygonem Merkurego, Wenus i sextilem Marsa nachodzą doniosłe myśli oraz wyobrażenia. Niektórzy z Was należą może do tych wybranych, rozpoczynających wejście w stale, bezpieczne partnerstwa. Razem z Wenus życie jest piękniejsze i lżejsze! Trygon Merkurego przynosi dobre meldunki i pewną świadomości wykorzystania własnego umysłu.

Tymczasem druga dekada urodzonych przechodzi chrzest bojowy. Księżyc w pełni, Słonce i Pluton w kwadracie oraz opozycja Urana utrudnia koncentrację. Przechodzisz ewolucję i wszelkie szybkie działania mogą tylko utrudniać jasne decyzję. Spokojnie i krok po kroku...

 Tylko precyzyjna, zdyscyplinowana praca pozwoli wykonać obowiązki do końca. Nie daj, aby Księżyc w pełni w zbyt emocjonalnym Raku rozłożył Twoje uczucia na części pierwsze. Już od połowy tygodnia jego przejście w znak Lwa pozwoli złapać nowe powietrze, doda siły oraz odprężenia uczuciowego. Wszystko ułoży się dobrze, gdy posłuchasz własnej intuicji.

Trzecia dekada urodzonych razem z sextilem Jowisza i trogonem Marsa ma przed sobą dni pełne korzyści. Nowy czas napełniony jest szczęściem, wiarą w siebie oraz mocą przebicia!

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Dla Skorpiona nadchodzi czas zmian. Gdy Twój Pluton łączy się w kwadraty możesz oczekiwać odmiennego kierunku wiatru.

 Dla pierwszej dekady urodzonych z kwadratem Wenus oraz Merkurego z Wodnika wszelkie sprawy partnerskie wymagają starań oraz cierpliwości.  Sprawdzian będzie obejmował także przyjaźnie, znajomości oraz wszelkie związki. Neptun w trygonie wprowadza Cię w nową erę napominając o wczuciu się w sytuację oraz emocje innych. Nie pozwól, aby zbyt uczuciowe momenty popsuły długie więzi oraz w przeszłości owocne współprace.

Drugiej dekadzie urodzonych sextil Słońca i Plutona z Koziorożca pozwoli rozwinąć swoje nadzwyczajne talenty. Praca, wszelkie zlecenia oraz wykonania istotnych zadań stoją pod gwiazdą szczęścia. W biznesie doczekasz się pochwał i szacunku innych. Organizacji pracy nikt nie może nic zarzucić. Pomyśl czasami o odpoczynku. Obowiązki, bowiem będą i tak z precyzją wykonane.

Trzecia dekada Skorpionów z kwadratem Jowisza oraz Marsa powinna kierować się opanowaniem. Stawiając wszystko na głowie doprowadzasz innych do rozpaczy, a sam pierwszy możesz doczekać się szkody.  Pozostań spokojny podczas wszelkich decyzji. Tylko to, co czuje się pozytywnie ma szanse powodzenia.

Uwaga na zdrowie.

 

 

 

 

 

 


 
Strzelec 23.11.-21.12

Powodzenie wkracza do Twojego znaku wielkimi krokami. Merkury, Wenus i Mars z Wodnika czyni Cię silnym pozwalając przeskakiwać z łatwością wszelkie przeciwności.

Pierwsza dekada urodzinach z koniunkcją Saturna musi uwzględniać to, co jest do osiągniecia. Wielkie, mało konkretne plany oraz wyobrażenia nie będą miały prawa istnienia. Twoje cele muszą stać jasno przed oczyma. Ale uwzględniając realia sytuacji. Pozostając przy drobiazgach dokonasz przełomu.  Zysk jest gwarantowany.

Druga dekada urodzonych z trygonem Urana i Jowisza pokazuje się bardzo niezależnej strony. Podróże, wycieczki do miejsc kulturalnych czy egzotyka- to jest to, czego pragniesz! Jowisz pozwala na szczęście i tolerancje.

Trzeciej dekadzie pomaga w działaniach Mars w trygonie. Energiczność, przedsiębiorczość oraz produktywność jest Twoim królestwem! Wielką energię wykorzystaj także do uprawiania sportu. A może skorzystasz z nowego kursu tańca?

 

 

 

 


 
Koziorożec 22.12.-20.1

Pełnia Księżyca w opozycji jest aspektem wyzwania.

Wielkie niekontrolowane emocje, lawina zmiennych uczuć, chaotyczne sytuacje. Dodatkowy kwadrat Plutona w Twoim znaku z Uranem i Słońca z Uranem szczególnie dla drugiej dekady urodzonych przynosi nieprzyjemne doświadczenia.  Poruszenia, które nie jesteś w stanie ukazać należałoby w spokoju opanować.  Gdy zgubisz kontrolę nad sytuacją nie pozwól się zirytować. Księżyc zmienia swoje położenie i razem z Plutonem i Słońcem siła jest przy Tobie, gdy będziesz potrafił ją w sobie odnaleźć rezygnując z manipulacji czy negatywnych wpływów. ( Plutona!)

Może w ostatnim czasie za wiele zwracałeś uwagi np. na liczby, fakty….. a za mało na uczucia?

 Księżyc z Raka wzywa Cię abyś uwzględnił, akceptował oraz uszanował emocje innych. Jeden uśmiech, mały prezent…..a może optymistyczne nastawienie? Wiara? A może sam sobie na okazywanie pozytywnych uczuć nie pozwalasz?

Zbyt wiele obowiązków, trudności i ogrom pracy oddala Cię od najbliższych. Daj sobie szanse wejścia w życie Ci najbliższych.  Izolacja nie da Ci wewnętrznego szczęścia..

Daty urodzenia od 7.1. z koniunkcją Słońca oczekują kreatywnych możliwości. W profesjonalnym zakresie możesz liczyć na stworzenie czegoś bardzo przebojowego! Wykorzystaj świadomie pozycję Słońca.

 

 

 


 
Wodnik 21.1.-19.2

Wodnik może się przygotować na drugą Wigilię!

Aż trzy planety w Twoim znaku rozdają spóźnione prezenty. Radość, zadowolenie osobiste, szczęście i miłość! Pierwsza dekada urodzonych razem z sextilem Saturn może śmiało zabrać się za ważne przysięgi.

Stałość, bezpieczność uczuć nie jest Ci dobrze znana, a jednak wiele się zmienia…..Na pozytywne! Uczuciowe zbliżenia do osób Ci bliskich będzie nabierało odmiennego znaczenia. Przyjaźnie, koleżeństwa, a może i małżeństwa będzie razem z Saturnem zupełnie inaczej teraz przeżywał.  Wspólne zamieszkanie, zaręczyny lub dalsze poważne plany.. Planety stoją przy Tobie kierując do stabilności!

W życiu drugiej dekady Wodników bardzo wiele się dzieje. Wielkie przygody, nowości i kreatywne działania wykorzystasz do maksymalności.  Radosne przypadki za przyczyną Jowisza umilają Ci aktualności. Jego opozycja pozwoli Ci wybrać szanse, które teraz będziesz już wiedział jak masz wykorzystać.  

Trzecia dekada urodzonych z koniunkcją Marsa nie ma czasu na odpoczynek! Nieskończona energia pozwoli zamknąć wszystko po mistrzowsku.

 Pomyśl czasami o sporcie zimowym czy aktywności w centrum fitness.

 

 

 

 

 

 


 
Ryba 20.2.-20.3

Pełnia Księżyca w znaku Raka otwiera przed Tobą świat tajemnic. Znajdź czas na przemyślenia oraz analizę. Zapisanie ważnych myśli przyda się na pewno w przyszłości. Ryba jest, bowiem bojowo nastwiona do życia. Saturn w kwadracie dla pierwszej dekady urodzonych chce ochronić Cię od błędów czy też chaosu i pułapek. Razem z koniunkcją Neptuna wyczuwasz atmosferę otoczenia. Jego pozycja daje Ci siłę, która przerastasz innych. Od Ciebie będzie zależało jak to wykorzystasz. W partnerstwach kwitnie teraz romantyczność, zaufanie i delikatność. 

Sextil Słońca i Plutona dla drugiej dekady urodzonych utwierdza Twoją silną postawę. Wymagania postawione innym są bardzo wysokie. Ale Ryba tyle samo daje przecież z siebie!

Razem z pozycją planet możesz się przygotować na bardzo dobry tydzień. Zapału i witalnej energii teraz nie zabraknie, aby walczyć o samą siebie. Przechodź od poniedziałku do postawionych sobie zadań, nie zapominając o uczuciach, które trzeba ukazać. Tęsknota za przemianą to już za mało... Zdefiniuj wreszcie samospełnienie.

                                            Dla wszystkich

                                                         5.1.15

 

 

Podczas poniedziałkowi pełni Księżyca w znaku Raka planety tworzą T-kwadrat z Uranem i Plutonem. Oś Raka/ Koziorożca nakazuje nam skoncentrowanie się na emocjach, odczuciach i podjęcie odpowiedzialności za własne i osób nam bliskich przed uszanowanie, akceptowanie czyjeś wrażliwości. Kontrola i dyscyplina własnych poruszeń pozwoli nam stworzenie równowagi miedzy własnym światem wewnętrznym i zewnętrznym.

Pełnia w Raku to olbrzymi ładunek intensywnych reakcji. Razem z układem planet może dość do erupcji naszych uczuć, jeżeli poczujemy, że nie są one, np. szanowane lub akceptowane…

 Uran na szczycie kwadratu to możliwości nieoczekiwanych, nagłych zmian, wybuchu emocji lub niekontrolowanych reakcji. Atmosfera Księżyca w Raku jest bardzo napięta, zmiennie działająca na nasze zmysły. Tematy związane z kwadratem Urana z Plutonem znowu odżywają..

Stare przeszłość, żale, dramaty, przeżycia budzą się ze snu dając nam świadomość, że coś bardzo odległego jeszcze jest w nas nieprzerobiona.

Słonce z Koziorożca agituje, do podejścia wszystkich sytuacji z dystansu, jasno określając akcje i akceptując realia.  Wenus, Mars i od poniedziałku Merkury przypomina abyśmy poszukali niekonwencjonalnych rozwiązań, nie kierując się stereotypami. Choć nasze myślenie, działanie i czyny mogą być bardzo niecierpliwe pamiętaj o pozycji Słońca. Wszystkie planety, bowiem wskazują na ciszę przed burzą i brak opanowania..

Wyruszając nagle w odmienne drogi nie zapomnij o podstawach i gruntu pod nogami. Warto przemyśleć wszystko, co chcesz nagle wykonać. Gwałtowny temperament czy zbyt gorąca krew płynąca na raz z czterech znaków kardynalnych musi uwzględnić chwilę obecną, wiedzę, doświadczenia oraz chęć zmiany.

Nowe projekty będzie można dopiero podejść pod koniec tygodnia. Dlatego pamiętaj o panowaniu nad sobą i harmonii wewnętrznej. Jest możliwe, że wiele do tej pory ukrytych racji wyjdzie na powierzchnie. Tylko prawda, kierunki jasności będą zmierzały do Słońcu Koziorożca dając nam długotrwałość. Nie podejmuj samotnych akcji czy też decyzji.

Razem z planetami w Wodniku zaufaj najbliższym przyjaciołom. Nieszablonowe rozwiązania, nowe spojrzenia na zamierzchle czasy, nagłe inspiracje mogą pomoc nam w stworzeniu nowego, które także da nam bezpieczeństwo i ochronę!  

Weekendowa koniunkcja Słońca z Plutonem( do 5.1.15) nie poleca wykorzystywanie siły przemocy, manipulacji lub zastraszania.

 Tylko zaufaniem, wiarą w przyszłość i życie można znaleźć odpowiednie lekarstwo na wszystkie trudne bolączki.


Środek i koniec tygodnia atmosfera się zmienia. Księżyc w Lwie pozwoli na kreatywne momenty, radość i ciekawe spędzenie czasu. Nowe pomysły podzielone z innym dają nam szanse spełnienia dawno przemyślanych już życzeń.


Ja życzę wszystkim udanego i spokojnego tygodnia!

 

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, mail albo prywatnie, telefon( bezpośrednie porady):

 AUT: 0900/900 909 (1, 81 / min), PL: 708 788 254 (4,92 zł/ min brutto).

Słońce w Koziorożcu Wiedeń,3.1.2015

E-mail: honorata.n@outlook.com


[...]naj­trud­niej­sze, naj­bar­dziej prze­rażające chwi­le, jeżeli człowieko­wi uda się sta­wić im czoło, zmieniają się w naj­bar­dziej odważne. Kiedy czu­jemy się najsłab­si, częstok­roć oka­zuje­my naj­więcej siły. Kiedy sięga­my dna, niejed­nokrot­nie pot­ra­fimy unieść się wyżej, niż kiedykolwiek. Przeciwieństwa zaw­sze ze sobą gra­niczą. Tak szyb­ko jed­no zmienia się w drugie. Rozpacz można po­konać uśmie­chem ob­ce­go człowieka, pew­ność siebie może zos­tać zmiażdżona obec­nością ko­goś, kto wzbudza w nas strach.[...] Wszys­tko zaw­sze ba­lan­su­je na gra­nicy, tuż pod po­wie­rzchnią. Lek­kie pot­rząśnięcie zmienia równowagę. Emocje są ta­kie do siebie po­dob­ne. Cecelia Ahern

Louvre arria et paetus mr2029

-via Wikipedia Commons:Louvre arria et paetus-Pierre Lepautre