Sierpień 2015

 

 

 

 

“Trzeba coś stracić, by to docenić, żeby odzyskać, trzeba się zmienić...”
                                  ("Cały mój świat")  


W sierpniu dalej odczuwamy zmiany i przeistoczenia wszelkich ważnych życiowych tematów. Po czasie ogromnych oczekiwań, zwracaniu uwagi na własne przyjemności, radości, szukania dróg kreatywnego spełnienia, układy planet ścigają nas na ziemie.


Rzeczywistość wkracza do sytuacji finansowych, gospodarczych, społecznych i wykorzystania wszelkich zasobów. Już pierwsze dni miesiąca przynoszą wszelkie ograniczenia i zahamowania ekspansji (Jowisz, Saturn w kwadracie) przygotowując nas do wielkiej transformacji i przejścia Jowisza do analitycznej Panny. Znak ten będzie wytykał nam miejsca, które są zbyt wiele wykorzystane, lub na własne korzyści, kosztem innych…a świat i gospodarka, przyrody, bogactwa świat nie jest przecież studnią bez dna..


Dla niektórych spraw, miejsc, planów- cel sukcesu może się zakończyć, bowiem i granice rozwoju są już może osiągnięte. Warto przygotować się do zmiany trendów i kierunków. Słoneczny i pewny siebie znak Lwa proponował nam wszystko coraz, co piękniejsze…..jednak każdy interes, precedens lub proces ma kiedyś swój ostatni brzeg.


Po 11.8.15 uwagi kierowane są na zagadnienia zdrowia, środowiska oraz wszelkich spraw socjalnych. Wszystko będzie od tego dnia przeanalizowane, opracowane w sposób zrównoważony, sprawiedliwy dla całego społeczeństwa. W tym czasie pojawiają się również dla osób kreatywnych nowe wizje, koncepty czy też się całkiem niecodzienne ideologie. Ten bardzo odkrywczy czas warto spożytkować do wszelkich artystycznych prac.


Cały miesiąc sierpień będzie szukaniem nowych sposobów, ideologii, namawiając do zmiany także w polityce, postępu, rozwoju, aby osiągać odmienne aspiracje odpowiadające otaczającemu nas realnemu światu. W tym czasie pojawia się również nowe społeczeństwa duchowe- innych wymiarów, mające na celu rozwój ludzkości oraz ich stronę spirytualną.


Wenus w biegu wstecznym ma zadanie powołanie i z reanimowanie przeszłości, aby jeszcze raz przemyśleć stare wartości, oczyszczając z naszego życia rzeczy, partnerstwa, związki, układy, niedokończone lub niesprawiedliwe historie.


Ważne daty w miesiącu sierpniu:


2.8.15. Saturn wyrusza w bieg prosty w Skorpionie zmierzać do Strzelca, a tym samym zamykając niepotrzebne stare, bardzo trudne wydarzenia jednocześnie przygotowując nas do odmiennych struktur.


3.8.15 Dokładny kwadrat Jowisza z Saturnem blokuje, hamuje zatrzymuje rozwój, ekspansje czy nasze zamierzenia organizując do wejście Jowisza w znak Panny i Saturna w znak Strzelca, aby każdy z nas stworzył kompromis miedzy wzrostem, a bogactwem, uwzględniając ograniczenia, dyscyplinę i wymogi otoczenia.


 


Bóg nie obiecywał nieba bez chmur,
ścieżek życia usłanych różami;
Bóg nie obiecywał
słońca bez deszczu,
radości bez smutku,
pokoju bez bólu.
Bóg obiecał
siłę na każdy dzień
odpoczynek po trudzie,
światło na drogę,
łaskę na czas prób,
pomoc z wysoka,
niezawodną przyjaźń,
nieśmiertelną miłość.”
- Annie Johnson Flint


 


7.8.15 Merkury planeta komunikacji wkracza w znak Panny, aby w pełni ukazać swoje wysokie zdolności komunikacji, analizy oraz organizacji. Nie krytykuj tylko zbyt wiele siebie! Znak Panny ma uzdrowić nasze myśli wpływając przede wszystkich na pozytywne przekonania, strategie i światopoglądy.


9.8.15 Mars wkracza w znak Lwa, gdzie z wielkim zapałem pokaże swoje siły, ujawni ognisty potencjał pragnąc osobistego zrealizowania! To nie będzie już marzenie o sukcesie, ale prosta droga do celu, zwiększenie prestiżu, uznania, mocy twórczych oraz wielkiej motywacji do odważnych czynów!


11.8.15 Jowisz, planeta szczęścia przechodzi do Panny przypominając nam o zajęciu się naszym zdrowiem, odżywianiem, sprawami rodzinnymi, socjalnymi oraz opieki. Panna będzie integrowała energię Jowisza-ciała, emocji i duszy wzmacniając i odkrywając nowe potrzeby umysłowe.


 

 

Nów Księżyca w sierpniu przypada na 14.8.15 odbywający się w znaku Lwa, przy koniunkcji Wenus w biegu wstecznym, Merkurym w opozycji do Neptuna odnawiając myśli  o kreatywnym ziszczeniu, słuchaniu wewnętrznego głosu, aktywności twórczej. Samocena jest ważna, aby każdy z nas odpowiednio spożytkował energię własnego serca oraz umysłu.

Dzień ten jest najlepszym dniem w roku do rozpoczęcia ważnych spraw! Wenus i Uran w trygonie gwarantują nioczekiwane i niespodziewane wydarzenia oraz szczęśliwe zmiany!

 

 

 


 

23.8.15 Słońce przechodzi w znak Panny naznaczając zbliżający się czas zbierania plonów. Także życiowych tego roku, każdego z nas.

 

 

 

 

26.8.16 Słońce przechodzi Jowisza –aspekt królewski. Bardzo dobra faza dookoła tego dnia na rozpoczęcie ważnych projektów. Razem z szczęśliwym aspektem koniunkcji gwarancja powodzenia, np. rozpoczęcia istotnych zamierzeń jest pewne!!

 

 

 

 


27.8.15 Merkury przechodzi do znaku Wagi budząc w nas gotowość do rozmowy na wysokiej stopie dyplomacji i zaznaczając piękno i wartości wymowy.29. 8.15 mistyczna pełnia Księżyca na osi Ryba/ Panna, gdzie Księżyc stoi w ścisłej koniunkcji z Neptunem, a Słońce w Pannie z Jowiszem dążąc do pokazania nam dróg duchowości, wiary, oświecenia na zupełnie innym poziomie oraz wyższym wymiarze! Neptun jest w swoim znaku Ryb szukając niepoznanego i zarządzając przy pełni Księżyca budowy trudnego mostu miedzy wiarą, a rozsądkiem, intuicją a rozumem!


 


 


 


Ja życzę wszystkim pieknego nowego miesiąca sierpnia, mądrych wyborów nowych trendów, ustalanie odmiennych celów oraz wielkich, niecodziennych wizji do realizacji!


 


 


3.8.15 Słońce w Lwie, Polska 

„Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.
Bowiem każdego dnia wraz z dobrodziejstwami słońca Bóg obdarza nas chwilą, która jest w stanie zmienić to wszystko, co jest przyczyną naszych nieszczęść. I każdego dnia udajemy, że nie dostrzegamy tej chwili, że ona wcale nie istnieje. Wmawiamy sobie z uporem, że dzień dzisiejszy podobny jest do wczorajszego i do tego, co ma dopiero nadejść. Ale człowiek uważny na dzień, w którym żyje, bez trudu odkrywa magiczną chwilę. Może być ona ukryta w tej porannej porze, kiedy przekręcamy klucz w zamku, w przestrzeni ciszy, która zapada po wieczerzy, w tysiącach i jednej rzeczy, które wydają się nam takie same. Ten moment istnieje naprawdę, to chwila, w której spływa na nas cała siła gwiazd i pozwala nam czynić cuda. Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trzeba o nie walczyć. Magiczna chwila dnia pomaga nam dokonywać zmian, sprawia, iż ruszamy na poszukiwanie naszych marzeń. I choć przyjdzie nam cierpieć, choć pojawią się trudności, to wszystko jest jednak ulotne i nie pozostawi po sobie śladu, a z czasem będziemy mogli spojrzeć wstecz z dumą i wiarą w nas samych (...)”
- Paulo Coelho


Chełmoński Indian summer

Foto: Chełmoński Indian summer-via Wikimedia Commons.