Październik 2015

„ Panowanie nad chwilą jest panowaniem nad całym życiem”

                                  Maria von Eschenbach

 

 

 

W miesiącu październiku wiele nowych zmian, trendów będzie coraz wyraźniejszych. Szczególnie w odniesieniu do kwestii prawnych, religijnych, społecznych, duchowych, a także zdrowia i środowiska.

Mnogość niecodziennych pomysłów, wizjonerskich planów, razem z odmiennymi ważnymi osobami pojawiać się będzie w mediach rozpoczynając wprowadzanie je w życie. Wzorów do naśladowania, odważnych paroli, bohaterskich słów i czynów nie zabranie również w październiku 2015.

Razem ze Słońcem znajdującym się aktualnie w Wadze partnerstwa i wysiłki dyplomatycznej współpracy rożnego rodzaju, także międzynarodowej, nie pójdzie na marne.

Można już teraz oczekiwać niecodziennych przełomów charakteryzujących się nie tylko operatywnością, ale również sprawiedliwością lub ogromną tolerancją.

Jowisz, Saturn i Neptun przynoszą jednocześnie bogactwa, ubóstwo, biedę, nędzę czy emigrantow.. ..w zależności od aspektów indywidualnych czy danych państw.

Saturn odpowiadający bezpieczeństwu, silnym strukturom, solidności i stabilności znajduje się w znaku Strzelca. O tym możesz przeczytać na stronie: http://www.astroveritas.com/polski/saturn-w-strzelcu-i-strach/

Neptun i Pluton może zabrać podstawy do egzystencji usuwając lub rozmywając nam podłogę spod nóg. Stojąc przed trudnymi aspektami otoczenia jesteśmy w wielu przypadkach zmuszeni do ratowania swojego życia lub zmian naszych losów.

Już ostania pełnia Księżyca z całkowitym jego zaćmieniem uświadomiła nam różnicę miedzy indywidulanym spełnieniem i pragnieniem, a wymogami otaczających norm społeczeństwa, kompromisem i ustalonymi regułami. Także prawa.

 

Trygon Słońca i Plutona na początku miesiąca pozwoli w nadchodzących dniach przeprowadzić wielkie procesy transformacji wykazując się przy tym siłą przebicia, mocą, doprowadzając do bogactwa w sektorach związanych ze strukturami i schematami, np. służba zdrowia, polityka.

 Ta konstelacja namawia każdego do wykorzystania swojej energii w nadciagających dniach, aby zrealizować dalekosiężne plany. Wydajność naszej pracy jest przy tym aspekcie przeogromna. Z trudnościami trzeba tylko tam liczyć, gdzie wzrost będzie na siłę ograniczony.

 

Ważne aspekty i układy planet w nowym miesiącu:

6.10.15 Słonce w kwadracie do Plutona to bardzo niebezpieczny aspekt mówiący nawet o przemocy, gwałcie i konfliktach. Zachowaj spokój unikając stresowych ludzi lub masy osób oraz sytuacji.


7.10.15Mars ustawia się w opozycji do Neptuna zabierając nam siły i jednocześnie wprowadzając chaos razem z intrygami czy zawiścią. Mars jest słaby w Pannie w opozycji, dlatego trzeba będzie oszczędzać swoje energie, aby w danym dniu nie planować za wiele omijając tym samym rozczarowania. Sprawy duchowe oraz energia skierowana jest do wewnątrz.

 

8.10.15Planeta miłości, piękna i wartości wkracza do znaku Panny dając początek trwałym układom kierując tym samym naszą uwagę na zdrowie i sytuacje zwierząt. Związki zawarte w czasie Wenus w Lwie będą przechodziły próby ognia.  Kto zostanie przy Tobie gdy na dworze zimno, mgła i smutna pogoda? Kto ?


9.10.15 Merkury planeta komunikacji zatrzymuje się w Wadze wyruszając w bieg prosty. Teraz będzie można podejmować ostateczne decyzje, podpisywać ważne umowy i razem z Wenus w Pannie stawiać na stałość i bezpieczeństwo w nowych koalicjach. Warto przystąpić do realizacji planów oraz większych projektów.

11.10.15Wenus ustawia się w kwadracie do Saturna sygnalizując rozstania, frustracje i rozczarowania w partnerstwach rożnego rodzaju. Także międzynarodowych.

12.10.15 piękna konstelacja Jowisz trygon Pluton umożliwi wykorzystanie naszych potencjałów do przydatnych i aktywnych transformacji. Aspekt siły i szczęścia. W tym dniu również Mars łączy się z Jowiszem dając nam możliwość pracy z zaangażowaniem, ale będąc jednocześnie aspektem konfliktów, walk, zmiany praw…

 

13.10.15 oczekujemy ciekawego Nowiu Księżyca w znaku Wagi z pozytywnym aspektem Merkurego i Saturna udzielając tym zgody na rozpoczęcie idealnych, wartościowych planów. Pomyśl o swoich indywidualnych potrzebach uwzględniając pragnienia, wartości, oceny innych. Merkury na Węźle Księżycowym będzie odkrywał prawdy.


22.10.15 Merkury po raz trzeci ustawia się w kwadracie do Plutona..


23.10.15 Wenus tworzy udany trygon do Plutona stwarzając możliwość ujawnienia naszych pasji, uczuć bez potrzebnego uzależnienia. W tym dniu Słońce opuszcza Wagę przechodząc do znaku Skorpiona. Jest to czas nawrócenia, przemian, przypomnienia o tym, że kiedyś zawsze coś się kończy i nic nie trwa wiecznie.

Intensywne uczucia towarzyszą nam razem ze Słońcem w emocjonalnym znaku przez następne cztery tygodnie.

 

„..idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch, ocalałeś nie po to, aby żyć…bądź wierny. Idź.”

                                       Zbigniew Herbert

 

 

27.10.15 Pełnia Księżyca na osi Byk/ Skorpion to poruszenia tematów wartości i bezpieczeństwa zadając nam pytanie:, co i kto ma dla nas największe przymioty? Kto jest wzorem postepowania? Czego należy się w naszym życiu pozbyć, pożegnać, a co chcemy zabrać w dalszą wędrówkę doczesnego bytu?

Jowisz, Wenus, Mars znajdują się w Pannie, Merkury tworzy opozycję do Urana przynosząc szybką, nieprzemyślaną może komunikację i wymianę myśli. Postaw na ostrożność, rozwagę oraz mądrość, jeszcze raz sprawdzając swoje pomysły na realność oraz wykonanie w otaczających nas odmiennych warunkach.

 

 

Koniec miesiąca będzie nader spokojny. Trygon Słońca do Neptuna przynosi z Halloween-em nie tylko zamyślenie, ale również mistyczny, niecodzienny czas nieznanych uczuć, wizji kierując nas w sfery niepoznane przez ludzkość.

 

 

 

 

Ja życzę wszystkim dobrego i spojonego miesiąca października z dużą domieszką Słońca oraz pięknych, intensywnych uczuć.

 

 

 

2.10.15 Wiedeń.

Słońce w Wadze.

 


 

 

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, mail albo prywatnie, telefon: Mobil: 0043/6645403372 lub stacjonarny 0043/1 6004350. E-Mail: honorata.n@outlook.com

 

 Bezpośrednie, natychmiastowe połączenie z Polski pod numerem telefonu 708 788 254 (4,92 zł/ min brutto).

 

 

 

 

„ Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.”

                                             P. Coleho

 

 

Foto: Beautiful Autumn colors along the world famous Glenn Highway. Wikipedia Commons-Matanuska River Overlook.