Marzec 2015„Nie wiem, czy jest gdzieś limit cierpień przypadający na jednego człowieka. Podobno dostajemy ich tyle ile jesteśmy w stanie udźwignąć….”

 
                                                                        17.3.15

 

 

 


 

Przed nami najtrudniejszy miesiąc roku 2015. Kwadrat Urana z Plutonem zacieśnia się ostatni raz, siódmy ukazujący swoją intensywne eksplozywną, groźną energię..

 

A wszystko zaczyna się bardzo pięknie..

 Gdy 3.3.15 Jowisz z Lwa ustawia się w trygonie do Urana w Baranie dając nam wiele bitności, przynosząc nagle, nieoczekiwane pozytywne zmiany. Niespodzianki spełniają się nawet dla tych, którzy o tym już zapomnieli dając swobodę, zrozumienie, mądrość do niezbędnych zmian!

Znaki zodiaku ognia i powietrza mają kolosalną pomoc do realizacji dawno przemyślanych pomysłów i aspiracji. Przy trygonach ognia trzeba działać szybko wykorzystując pojawiające się możliwości. Nawet małe, banalne wydarzenia mogą prowadzić do nagłej, niespodziewanej odnowy lub pozytywnego reformatorskiego wydarzania!

5.3.15 Odbywa się pełnia Księżyca na osi Panna/ Ryba z trygonem do Plutona i jednocześnie koniunkcją Wenus i Urana oznaczającą niespodziewane transformacje, wyzwolenia, walkę osobistej wolności, zmiany w partnerstwach wszelkiego rodzaju..Trygon Księżyc w pełni do Plutona daje przeogromną dynamiczność do reorganizacji oraz uzdrowienia wszelkich sytuacji dla znaków wody i ziemi.

Opozycja Neptuna i Lilith to przeciwstawienie się dwóch wielkich energii nakazującej odnalezienie konsystencji intuicji, która ma pomóc i uzdrawiać bez ukrytego wyrachowania czy posłuszeństwa.  

11.3.15 Mars łączy się z Uranem w Baranie-.wybuchowa, niebezpieczna konstelacja. Zwróć uwagę podczas ruchu wszelkiej komunikacji. Dzień nie nadaje się na wycieczki, podróże, spontaniczne nieprzemyślane działania…

 

„Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni Twego życia Wracaj do nich, ilekroć w Twoim życiu wszystko zaczyna się walić.”
-Phil Bosmans

 

 

13.3.15 Merkury wchodzi do znaku Ryb umożliwiając nam myślenie z wyobraźnią, uczuciem, fantazjom oraz wszelkimi emocjami.

14.3.15 Saturn zatrzymuje się w Strzelcu, aby wrócić do znaku Skorpiona w biegu wstecznym..(!)

17.3.15 Wenus przechodzi do znaku Byka przypominając o wartościach wszelkiego rodzaju, inwestycjach, zabezpieczeniach, własnej samoocenie, sprzyjając również życiu erotycznemu.

W tym samym dniu kwadrat Urana z Plutonem zacieśnia się dokładnie dając możliwość konfrontacji przeszłości z przyszłościom. I początek nowych wydarzeń dotyczących transformacji w świecie, kontroli, reformy czy też wolności. Siła ostatniego kwadratu Urana z Plutonem będzie nam towarzyszyć przez wiele następnych miesięcy i lat dając początek przełomowym wydarzeniom. Także dramatycznym.

Reformatorskie siły mogą tylko Ci wykorzystać, którzy będą potrafili połączyć nowe ze starym, innowacyjne z przeszłym doświadczeniem, akceptując to, co nas będzie w danym momencie otaczać. Lub co będziemy w danej chwili przeżywać.

 

A będzie tego bardzo wiele.

 

Kwadrat jest konstelacją wojny, rewolucji, zamieszek, rewolty, wybuchów, destrukcyjnych paroli, ideałów, przy których wiele zapomni o sobie. O człowieczeństwie. O głębokich ludzkich uczuciach. O najważniejszym. Nieoczekiwane, ekstremalne zjawiska naturalne będą towarzyszyły tym dniom. Konflikty wartości wszelkich rodzajów czy zagadnień terytorialnych mogą eskalować. Czyżbyśmy znowu musieli patrzeć w kierunku Francji? Bliżej?

Oby tak nie było…

 

Niespodziewane wstrząsy, zdarzenia, reformy mają za zadanie zniszczenie starych struktur. Najtrudniejsze będą dni miedzy 11.3-17.3.15 gdy Mars w Baranie trafi na Urana i obie planety utworzą kwadrat do Plutona.

Dla każdego, oddzielnie z nas ważne będzie akceptowanie tego, co się dookoła dzieje, reagując odpowiednio nie zapominając przy okazji o swoich wewnętrznych wartościach.

 Kieruj się prawdą i autentycznością, spokojem unikając spontanicznych działań, agresji, przemocy, fanatyzmu i czyniąc w danej chwili to, co jest w Twojej mocy. Na poziomie osobistym chodzi o nasze własne wartości. Wartości życia. Partnerskie- problemy w relacjach w odniesieniu do Urana i Plutona. Przy kwadracie Urana z Plutonem ważna jest jedna zasada, o której już wiele razy pisałam: nie trzymaj się starego, nie ratuj tego, co się rozbija, rozsypuje, odchodzi od Ciebie…

Wybierz inne drogi. Odmienne spojrzenia, nowoczesne metody lub te rozwiązania, które nigdy nie wypróbowałeś. Trzymając się starego kurczowo z rozpaczą, możesz być zmuszony przez układ planet drastycznymi metodami prze znaczeniowego do pozbycia się tego co posiadasz.

 A to bardzo boli.

 

Dokładne kwadraty Urana z Plutonem odbyły się:

24 czerwiec 2012, 19 wrzesień 2012, 30 maj 2013, 1 listopad 2013,21 kwiecień 2014,15 grudnia 2014

I ostatni kwadrat miedzy Uranem a Plutonem-17 marca 2015

Jakie trudne tematy były wtedy poruszone w Twoim życiu?
.

 


Obie planety mają  w sobie ogromny potencjał transformacji przygotowując nas do nowych czasów.
Nowa era wymaga pożegnanie starych struktur, wartości, systemów.
Struktury ekonomiczne, społeczne, państwa i wszelkie układy oraz życie każdego z nas od tego momentu osiąga pewien punkt, po którym będą następowały przełomy wszelkiego rodzaju.
Prze znaczeniowy siódmy kwadrat przyniesie pomoc  tym, którzy ostatnie lata pozwolili i dopuścili pracując nad zmianami emocjonalnymi, duchowymi i procesami świadomości. Teraz rozpoczyna się dla nich proces odnowy, budowy i realizacji zupełnie  nowych planów.

Ci, którzy do tej pory podtrzymują ze sceptycyzmem przeszłość, stare koalicje, struktury, wyobrażenia ( prywatnie, politycznie, gospodarczo, emocjonalnie, duchowo.....etc.) kierując się strachem, obawą, silą, przemocą, manipulacją -ściągają na siebie wyroki planet, które będą zmuszały nieciekawymi, wydarzeniami i doświadczeniami losu do transformacji i reorientacji.

Wybierz drogę serca, choć czasami boli i nie jest łatwo stać odważnie po swojej WLASNEJ stronie. Nie podnoś i nie reanimuj tego, co umiera. Podążaj progresywnymi drogi korzystając z możliwości dokonania reform w Twoim istnieniu. Pluton i Uran to wielkie oczyszczenie. Rozwiązania problemów przeszłych dni, także z dzieciństwa czy młodości. Zmian boimy się tylko wtedy, gdy wcześniej nie otrzymaliśmy poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, pewności, stabilizacji, miłości…czy też winy innych doznanych urazów emocjonalnych.

Zaufaj przyszły dniom. Zaufaj sobie słuchając się wewnętrznego głosu. Neptun w znaku Ryby chce nas zjednoczyć miłością jedną.

Każdy w nas sam nosi ziarenko nadziei, które może przynieść spełnienie osobiste i lepszy żywot.


 20.3.15 totalne(w Europie częściowe) zaćmienie Słońca w znaku Ryb na Węźle Księżycowym, po czym Słonce przechodzi do znaku Barana mówiący o wiarach, zaufaniu w życie, w cały świat, w nas samych. Zaćmienia to zakończenia w znaku Ryb pewnej fazy dające początek postępowości w znaku Barana ujawniając przy tym to, co do tej pory było ukryte, nieświadome, nieznane…( o zaćmieniu będę pisała jeszcze w konstelacjach i fazach horoskopu tygodniowego)

 

 

 

Ja życzę wszystkim mądrego i spokojnego nowego miesiąca.

Wiedeń, 25.2.15

Słonce w Rybie.

 

 

 

 

 

Trzeba wszystko uporządkować. Musisz się zdecydować, czego chcesz się trzymać. Musisz wiedzieć, co trwa, a co przeminęło. I czasami ustalić, czego nigdy nie było. I musisz sobie pewne rzeczy odpuścić.
— Lois Lowry

 

Kmakovs 215

Kmakovs –K. Y. Makovsky via Wikipedia Commons