Horoskop miesięczny listopad 2015

                           Zapraszam na video prognozę-listopad 2015.

 

 

 

 

„Lęk przed nieznanym. To właśnie jest nieznane. Strach sprawia, że ludzie gonią gdzieś, biegają w poszukiwaniu marzeń, iluzji, wojen, pokoju, miłości, nienawiści, tego wszystkiego - a wszystko jest tylko iluzją. Nieznanym. Przyznaj, że jest to nieznane, że jest to zwykła żegluga. Wszystko jest nieznane - i wtedy wygrywasz. To wszystko. Prawda? „  J. Lennon

 

 

 

 

Przed nami kolejny, bardzo zmienny i pełen ważnych wydarzeń nowy miesiąc. Zbliżając się do końca roku 2015 jesteśmy świadkami kolei losu na niebie i ziemi mające charakter historyczny i nieodwracalny.    

W listopadzie po raz pierwszy pojawia się już zapowiedziany kwadrat Saturna z Neptunem.

 

Obie planety są bardzo różnorodne jak i znaki, w których się znajdują. Saturn przebywa w Strzelcu symbolizując granicę, rzeczywistość, fakty, obowiązki, odpowiedzialność i wszystko, co rozpatrujemy logiką. 

Neptun znajdujący się w swoim domu, gdzie dotarł po około 125 latach, nie zna granic, nie jest realny, nie zna formy, struktury są mu obce, jest irracjonalny marząc ciągle o jedności, wspólnocie, miłości niepojętej kierując nas ku wyższej świadomości, rozumienia, pojęcia świat.   

Obie planety ustawiając się w kwadracie, konstelacji niekorzystnej, trwającej jeszcze przez cały rok 2016 będą sprawdzały nasze marzenia, wizje, cele osobiste, także polityczne, gospodarcze państw, rządów i nawet całego świata. Saturn upiera się absolutnie przy tym, choć jego pozycja w Strzelcu nie da nam stabilizacji i pewności(!).

Jak należy realizować marzenia?

Gdzie powinieneś postawić granicę swoich możliwości?

Co jest z Twoimi wizjami czy marzeniami, może sięgającymi aż od roku 1989?

Czy zrealizowałeś swoje plany?

A jeśli coś trzeba zakończyć natychmiast?

Co zrobisz, gdy wszystko okaże się wznoszącą bańką mydlaną w przestworza? Może piękną i wspaniałą, ale nie zdolna do istnienia?

 

Tymczasem także Węzły Księżycowe zmieniają również swoje położenie.

Węzeł karmiczne wzrastający przechodzi do znaku Panny. On w horoskopie urodzeniowym i aktualnych tranzytach wskazuje nam drogę, jest jak gdyby drogowskazem. Mówi o naszych potencjałach, możliwościach, zdolnościach wyznaczając kierunki, mówiąc o tym, z czego należy korzystać!

Węzeł malejący przechodzący do Ryby to polecenie zostawienia czegoś, zrezygnowanie z tego, co nie funkcjonuje lub zintegrowanie w codziennym życiu!

Pozycje układów gwiazd w znaku spirytualnej Ryby w negatywnym aspekcie przedstawiają bardzo trudne zagadnienia, np. alkoholizm, uzależnienia narkotykami, jak i zatracenie się, np. w iluzjach, wizjach!

Stojący na przeciw Węzeł Wzrastający w znaku Panny nakazuje nam poprzez prace, analizę dokładną ocenę naszego aktualnego miejsca w dniu codziennym!

Łącząc duchowość(Ryba) z realnością(Panna), akceptując błędy możemy dążyć do niemożliwego, aby stać się dużo lepszym(Ryba!) w zupełnie innej, jeszcze nie znanej nam formie!(Neptun w Rybach!)

 

2.11.15

Merkury nareszcie opuścił znak Wagi, która czasami zapomina o sobie, naginając się bezsensownie do potrzeb partnera, wysłuchując w jego potrzeby, pragnąc zawsze zrozumieć z dobrocią pobudki działania, wczuwając się i projektując myśli przewodnie partnera..

Koniec tego!

Merkury już w znaku Skorpiona cechuje bystrość, inteligencja, nienaganna analiza, pewność siebie, decydowanie z odrzuceniem tego, co jest niepotrzebnie zgodnie z prawami natury!

Kto, jak kto, ale znak Skorpiona najlepiej wie, że nic nie jest na stałe, nic nie żyje wiecznie… Po jesieni nadchodzi zima, wszystko obumiera, więdnie, ginie, zanika, aby wiosną obudzić się już w nowej krasie!

Merkury w znaku Skorpiona przypomni, że wiedza, wyksztalcenie, tytuły magistra czy doktora nie wystarczają czasami do podjęcia praktycznych, życiowych decyzji.

On liczy na zebrane doświadczenia, zostawiając bez końca trwające dyskusje, omówienia, przechodząc od razu do etapów następnych.

 

3.11.15 odbyła się piękna koniunkcja Wenus z Marsem, ale już w realnym znaku Panny. W tym roku obie planety jednoczyły się już w znaku Baran i Lwa, ale tym razem jest to znak rozumu, realności, praktyczności stawiającej na profity i długotrwałość!

Planety znajdujące się w tym znaku przypominają o zbiorze plonów, o tym, co zasiałeś, a co możesz teraz zebrać, abyś przetrwało to, co jest najtrudniejsze.

Mars i Wenus walczy tu tylko o trwałe i realne układy, także państwowe, gospodarcze.... i wszelkiego innego rodzaju.

Panna przesyła nam wskazówki, co należy dalej robić akceptując tylko i wyłącznie realność.

„Zawsze staramy się utożsamiać z naszą rasą, z kulturą, z tym, w co wierzymy lub też z postaciami mistycznymi, pewnymi przekonaniami, szczególnego rodzaju nadrzędnymi autorytetami. Utożsamienie się z czymś zdaje się stanowić drugą naturę człowieka. Odczucie to prawdopodobnie odziedziczyliśmy po zwierzętach niższych. (...) Z pewnością owa identyfikacja niesie poczucie bezpieczeństwa, pewności, poczucie posiadania czegoś, bycia właścicielem. Zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa mogą zaś przybrać formę iluzji. Człowiekowi najwidoczniej potrzeba naprawdę wielu iluzji. „ J. Krishnamurti

 

 

8.11.15

Wenus przechodzi w końcu do swojego znaku Wagi, gdzie jej pozycja jest najsilniejszą starając się wprowadzić ład i porządek w braterstwach i układach aktualnego roku.

Może coś się nam nie udało? Wenus była przecież w lato w biegu wstecznym i jest możliwe, że ktoś zniknął jeszcze raz z naszego horyzontu.

Planeta, nie tylko miłości rozwija w znaku Wagi nasze kreatywne strony, talenty wprowadzając bliskość, przejrzystość i porządek oraz artystyczno-przyjemną atmosferę.

11.11.15  dniu daty bardzo nam już znanej odbywa się mistyczny Nów w Skorpionie na osi Skorpion/ Byk nadający się wspaniale na zakończenia, pozostawienia nieciekawej przeszłości za sobą, z porzucenia balastu przykrości, złych doświadczeń i wyboru nowych ścieżek. Na przykład pracy, partnerów, układów, porządków wszelkiego rodzaju w domu, rodzinie przynosząc ze sobą bezapelacyjne decyzje!

Nów Księżyca stoi w pozytywnym aspekcie do Plutona, Chirona, Jowisza i Węzła Księżycowego pozwalając nam na zamkniecie pewnego etapu w życiorysach.

 

12.11.15 Mars przechodzi do Wagi... i tu od razu można sobie przypomnieć czas lat 2013-2014, kiedy to Mars bardzo długo stał w tym znaku, będąc także w biegu wstecznym i w połączeniu z kwadratem Urana i Plutona dał nam do przeżycia wiele dramatów, rozstań lub innych przykrych epizodów...

Mars stojący w Wadze będzie ustawiał się w kwadracie do Plutona i opozycji do Urana. Energia kwadratu Plutona z Uranem jest ciągle przy nas( zmiany, rewolucje..) ale pozycja Marsa jeszcze zaostrzy tylko działanie obu planet.

 

Ważne będzie teraz przede wszystkim, aby pomyśleć nam minionym czasem, wyciągając wnioski z naszych przeżyć, historii i doświadczeń odpowiednio reagować, nie pozwalając na wyrwanie sobie jeszcze raz podłogi spod nóg.

 

Kieruj się cierpliwością. Czas będzie szczególnie niebezpieczny dla wszystkich znaków kardynalnych. Co nauczyłeś się w minionych dniach?

Czy będziesz chciał, jak Mars, iść na całość, przebić głową ścianę, aby postawić na swoim, nie zwracając na drugiego?

A może tak jak znak Wagi, w którym znajduje się planeta ognia, symbolizująca związki należałoby uwzględnić pozycji, potrzeby próbując dopasować się nieco do drugiego?

Gdzie musisz zrezygnować na stałe z jakiegoś partnerstwa, a gdzie można by sobie troszeczkę odpuścić zgadzając się z rytmem, potrzebami drugiej osoby?

 

W połowie miesiąca Merkury w koniunkcji ze Słońcem będzie umożliwiał ważne rozmowy, jednoznaczne rozstrzygnięcia. Ale uwaga, jego niecierpliwość i trafność nie każdy umie akceptować. Merkury w Skorpionie nie przebiera w słowach i może kogoś urazić bezpowrotnie.

 

20.11.15 planeta komunikacji przechodzi dalej do Strzelca zapominając o uwadze, cierpliwości, bezpieczeństwie, omijając przy okazji najważniejsze szczegóły!

Cierpliwości, do rozmów będziesz potrzebował i wysokiej koncentracji, aby uniknąć chaosu oraz pośpiechu.

 

 

22.11.15 Słonce wchodzi w znak idealistycznego Strzelca.

 

 

25.11.15 Pełnia Księżyca Na osi Strzelce/ Bliźniak razem z Merkurym i Saturnem to bardzo trudny dzień oraz wydarzenie astrologiczne, gdzie aspekt, właśnie na początku opisanego kwadratu Neptuna z Saturnem jest już aktywny!

 Jeszcze raz planety zadają istotne pytanie:, jakie marzenia, wielkie idealne wizje, plany są możliwe do zrealizowania?

Co trzeba zostawić, odejść, zamknąć ratując to, co jest wartościowe z przeszłych dni?

Co nie udało Ci się w ogóle?

Czym jest marzenie, a czym rzeczywistość?

Czy potrafisz być szczery wobec siebie?

Gdzie należy posłużyć się cechami Saturna, podjąć odpowiedzialność za siebie, rodzinę, czyny, kraje, państwa?

Czy umiesz w drodze do realizacji marzeń kierować się wymogami i potrzebami otaczającego Cię świata?

 

Kwadrat Neptuna i Saturna będzie powtarzał się jeszcze następnego roku:

    26.11.2015, 7°02‘

    18.6.2016, 12°02‘

    10.9.2016, 10°25‘

Przypominając cały czas o rozpoczęciu reorientacji, o pozostawieniu za sobą iluzji. Ostateczne nierealne granice w naszych sercach i umysłach będą z pewnością rozmyte przez silniejszego Neptuna.

Saturn korygując nasze ideały bardzo dokładnie będzie skreślał złudzenia. Neptun, ze swoją silą, większą tym razem od Saturna pozwoli zaufać w przyszłość, uwolnić się z ograniczenia i cierpienia. Saturn likwiduje granice, przełamuje bariery. Neptun rozdziela nieboskłony Saturna, odbierając mu władzę i jego działanie, a przy okazji albo niszczy wytwory wyobraźni, urojenia, a w pozytywnym położeniu spełnia wszystkie fantazje, nawet niewyobrażalne, niemożliwe dając porządek i struktury pochodzące od Saturna. Ale jeszcze na wyższym poziomie.

 Wszyscy urodzenie w znakach Strzelec, Ryba, Bliźniak, Panna w zakresie 6-15 stopni położenia Słońca, albo układu, np. AC będą zmuszenia do zrewidowania swoich przyszłościowych planów.

 

 

 

Czy ktoś jeszcze ma w szufladzie różowe okulary?

Proszę już jak najszybciej się ich pozbyć…Na piękne konstelacje trzeba będzie trochę poczekać.

Jowisza, Saturn i Pluton w Koziorożcu spotykają się dopiero za kilka lat, aby stworzyć podstawy do całkiem innego świata..

 

 

 

Ja życzę wszystkim dużo cierpliwości i spokoju w nowym miesiącu.

 

 

Wien, 4.11.15

Słonce w Skorpionie.Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, mail albo prywatnie, telefon: Mobil: 0043/6645403372 lub stacjonarny 0043/1 6004350. E-Mail: honorata.n@outlook.com

 

 Bezpośrednie, natychmiastowe połączenie z Polski pod numerem telefonu 708 788 254 (4,92 zł/ min brutto).


 

 

 

 ,„Chociaż my, ludzie, mamy swoje życie osobiste, przecież z drugiej strony jesteśmy poniekąd reprezentantami, ofiarami i poplecznikami jakiegoś zbiorowego ducha, którego lata życia są wyznaczane przez stulecia. Oczywiście, możemy w ciągu całego życia sądzić, iż trzymamy się swoich przekonań, i nigdy nie odkryć, że w istocie byliśmy statystami na scenie teatru świata.“ C.G.Jung

 

 

Foto: Georg Janny Badende Sirenen am Meeresgestade 1922-Foto via Wikimedia Commons.