Horoskop miesięczny lipiec 2015 .
„ Czasami jedno słowa narobi więcej szkód niż tsunami..”

                                                  B. Kosmowska
Przed nami bardzo zmienny oraz kolosalnie burzliwy miesiąc z wieloma ważnymi wydarzeniami.

Słońce znajduje się aktualnie w znaku Raka, gdzie nader istotne tematy bezpieczeństwa, ojczyzny, rodziny, krewnych, korzeni, matki, wzajemnie pomocy oraz kreatywności będą przez jego położenie popierane. Wenus obok Jowisza, a ten jeszcze w trygonie do Urana to aspekty szczęścia, radości, miłości i piękna, które należy wykorzystać wdrażając w życie swoje wizje, pomysły oraz ideały.

Pełnia Księżyca na osi Koziorożec /Rak 2.7.15 przynosi ogromne przemiany. Nie chodzi tu tylko o emocje i logikę, ale przede wszystkim objęcie odpowiedzialności za wszystko, co posiadamy. Pełnie Księżyca nie są odpowiednie na rozpoczynanie czegoś, ale na zakańczanie.

  W tym czasie władca Koziorożca jest jeszcze w znaku Skorpiona ustawiając się w recepcji do Plutona. Saturn oznacza absolutne oczyszczanie, transformację, niszczenie wszystkiego, co mamy sobie odpuścić, pozostawiając za sobą, co jest nam zbędne.

Poruszane kwestie to przede wszystkim sytuacje finansowe, kryzysowe, partnerskie, uczuciowe związane z uzależnieniami.(prywtnie, społecznie, politycznie itd..) Planeta Saturna będzie tu działała psychoanalitycznie, uzdrawiając nasze życie, odbierając nam rzeczy, sytuacje, ludzi nonsensowych.

Gdy planety w Raku będą pomagać, działać i troszczyć się o innych, Księżyc podczas pełni koło planety transformacji zostawia tylko to, co jest na stałość.

8.7.15 Merkury opuszcza znak Bliźniaka, gdzie znajdował się bardzo wiele czasu wchodząc do Raka. Razem z jego przejściem nasze myślenie i logika spowalnia się.

Komunikacja napełniona jest empatią, uczuciami, emocjonalnością. Świetny czas na wygadanie się i powiedzenie o własnych, osobistych uczuciach.

15.7.15 Mars w Raku ustawia się w opozycji do Plutona w Koziorożcu tworząc niezmiernie niebezpieczny aspekt gwałtu, przemocy, dramatycznych sytuacji otwierając bardzo trudna fazę miesiąca trwającą aż do  20.7.15. Obie planety zajmują się zagadnieniem walki o władzę.( w rodznie, w układach wszelkiego rodzaju!)

 

16.7.15 odbywa się nów Księżyca w znaku Raka na osi Rak/ Koziorożec, podczas której Mars i Merkury stoją w opozycji do Plutona zaostrzając wszelkie sytuacje w rodzinach, układach partnerskich, a także zawodowych(politycznych, międzypaństwowych). Manipulacja wszelkiego rodzaju, uzależniania, np. emocjonalne, uczuciowe, finansowe przytłoczona jest mgłą strachu i obawy dając nam jednak możliwość poznania i zrewidowania swoich własnych uczuć, a także poruszeń…

Jesteś szczery wobec samego siebie? W tym dniu grożą eskalacje, kłótnie, zwady, przemoc, gwałt lub całkowite zerwanie układów, które nie dają nam możliwości osobistego spełnienia.


„, Jeśli jest wyjątkowa, nie jest łatwa.

Jeśli jest łatwa, nie jest wyjątkowa.

Jeśli jest tego warta, nie poddasz się.

Jeśli się poddasz, nie jesteś jej wart.”

Bob Marley

 

 

Ale tak naprawdę zacznie się dziać dopiero, gdy Wenus zatrzyma się w znaku Panny(19.7-25.7) wyruszając w bieg wsteczny do znaku Lwa(31.7.15)  zajmując się nie tylko naszymi sprawami z lat 2007, 1999 i 1991….(Co się wtedy u Ciebie działo w życiu prywatnym??) Planeta miłości w retrogacji często przywołuje postacie z przeszłości, układy partnerskie i wartości tamtych lat.

Razem z Wenus zderzamy się nie tylko z przeszłością, ale również sprawdzane są nasze najgłębsze uczucia.

Co jest dla Ciebie ważne, co było dla Ciebie kiedyś ważne?

Jesteś czy też nie ma Cię?

A może żyjesz tylko w przeszyłam, niespełnionym czasie?

A może sam jesteś sobie winny? Znak Lwa, do którego podąża Wenus mówi o sercu, kierowaniu się jego głosem!

Jowisz jeszcze przez ostatni miesiąc razem z gwiazdą młodości będzie pytał nas; co jest dla nas nie do przecenienia?

 Jeszcze raz i jeszcze raz… a może trzeba się z kimś pożegnać? Może tracisz energię na tych ludzie, wartości, od których nic nie dostajesz? Nic nie wraca do Ciebie?

 Wenus w Lwie chce się bawić, radować szukając spełnienia, zabawy! Kiedy ostatnio tak bardzo czułeś się na luzie, bez trosk i kłopotów?

Jednocześnie Saturn w Skorpionie w biegu wstecznym wyszukuje to, co mamy zostawić! Ograniczając i wytyczając i stawiając tylko na to, co jest na stałe, na wieczność!!

To on jest mistrzem, on wyznacza granice! On mówi o tym, co jest dla nas dobre i trwałe! A nie tylko na moment, na chwilę..! Wenus w Lwie dalej będzie tańczyć..nie słuchając go..

W lipcu czekają nas przedziwne wydarzenia, spotkania, rozprawy oraz dyskusje. Bardzo ważne decyzje wiszą w powietrzu. Emocjonalność będzie przeogromna. Planeta karmy, Saturn na pewno zabierze z naszego bytu, to, co jest dla nas ciężarem.

Pożegnania na zawsze i wypowiedzi; „żyj pełnią swojego życia” będzie słychać z wielu zakątów świata..

Nierozwiązane konflikty, niejasność przeszłości muszą być teraz ponownie przekopane.

A co jest z Twoja samooceną? Jak wysoko oceniasz siebie i dlaczego wtedy się nie udało? 23.7.15 Słońce już jest w swoim znaku Lwa.

23.7.15 do Lwa dołącza planeta komunikacji ożywiając jeszcze atmosferę, czyniąc nas odważnymi w wypowiedziach. Energia rozgrzewa się. Śmiało będzie można powiedzieć, co wtedy się czuło w sercu! Idealna faza do zrozumienia lub odkrycia swoich pragnień, życzeń i ukrytych motywów naszego działania!!

Wszelkie relacje, związki, umowy, partnerstwa, finanse, sztuka, prawo i sprawiedliwość razem z szacunkiem i odpowiedzialnością mogą być w tym momencie dokładnie omówione. 

25.7.15 Mars ustawia się w kwadracie do Urana przynosząc niespokojne, ekscytujące, nerwowe dni. Nagłe, nieoczekiwane zmiany, odnowy oraz odbudowy...Uwaga podczas ruchu wszelkiej komunikacji. 26.7.15 i Uranus zatrzymuje się, aby wybrać się w bieg wsteczny( patrząc z ziemi) pomagając Wenus w kontrolowaniu czasów przeszłych, reflektując przyjaźnie, grupy i znajomości.

 Gdzie czujesz się naprawdę wolny, niezależny i kreatywnie urzeczywistniony?

Przy drugiej, niebieskiej pełni Księżyca tego miesiąca 31.7.15 w znaku Wodnika na osi Wodnik/ Lew jeszcze raz są odkryte nasze strony serca i umysłu. Czy potrafisz swoją głębie duszy wdrożyć w życie? A może opierasz się tylko na logice?

Przed nami bardzo aktywny miesiąc wymagając od wszystkich wzmożonych sił.

Dni obfite w gwałtowne opowieści, wydarzenia, decyzje i konsekwencje rozstrzygnięć minionych miesięcy, a nawet i lat w dziedzinie partnerstw, rodziny, korzeni, domu, narodowości, przynależności, kontroli, przemocy będzie przyciągać naszą uwagę.

 

 Jednak prawdziwe, realne efekty, wyniki możemy oczekiwać dopiero od września, gdy Saturn wyjdzie ze Skorpiona, Wenus wyruszy do Panny, a Jowisz planeta szczęścia ustawi się koło Wenus tworząc kwadrat do Saturna już obecnie odczuwalny.

Karty będą wtedy inaczej rozdane.

 Zostanie tylko to, co daje gwarancję.

 Co spełnia się w szarzyźnie dnia. To, co jest na wieczne trwanie.. Przy Tobie będą ludzie, na których możesz liczyć nawet, gdy nic nie masz…, Gdy umilknie zabawowa, zapadnie kurtyna, a Wenus ściągnie dyskotekowe ubranka i trzeba będzie zamknąć przeszłości drzwi przechodząc w kolejny, nadchodzący dzień. Kto wtedy przy Tobie zostanie i jakie wartości najbardziej będą liczyć się?

 

Do 11.8.15 Jowisz pomaga znakom ognia i powietrza po czym przechodząc do znaku Panny będzie uszczęśliwiał następujące znaki: Panna, Koziorożec, Byk, Skorpion, Ryba, Rak.

 

Ja życzę wszystkim pięknego, radosnego i słonecznego miesiąca, miłych wakacji oraz dużo wypoczynku zapraszając do porad pod numerem telefonu z Polski: 708-788-254( 4,92 zł/ min). Z innych krajów polecam porady na Skype. W lato będę przebywała w Polsce w miejscowościach; Gdańsk, Koszalin, Zakościele( koło Warszawy): http://zakosciele66.pl/dowynajecia, gdzie odbędzie się wieczór ezoteryczny (8.8.15), na który już serdecznie zapraszam! Informacje, zapytania, rezerwacja proszę na maila: honorata.n@outlook.com

Do zobaczenia!

2.7.15, Wiedeń

Słońce w Raku.

 

„Wszystko, co czyni człowiek,

                              czyni z tęsknoty za lepszym życiem”

                                            Marek Hłasko


JDV park

Foto: Joie de Vivre sculpture by Richard MacDonald.