Prognoza astrologiczna miesiąca grudzień 2015.
                             „Władza i odpowiedzialność są nierozłączne. ''

                                                  Konrad Adenauer

Prognoza astrologiczna miesiąca grudzień 2015.  ( konstelacje grudnia i sytaucja świata 2015/2016)

„ Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.

                    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny”.

                                           I. Krasicki.

 

 

 

 

Przed nami jeden z najtrudniejszych miesięcy tego roku. Jednak mimo wszystko Święta Bożego Narodzenia zapowiadają się bardzo dobrze. Księżyc w Bliźniaku i pozytywny aspekt Wenus i Jowisza gwarantuje, że doczekamy się miłego czasu, a komunikatywna atmosfera pozwali na rozmowy, przeprosiny oraz odnalezione swojego miejsca.  Aby poczuć się tak jak w domu…

 

 

 

Ważne daty:

 

 

 5.12.15 Planeta Wenus przechodzi do Skorpiona, gdzie razem z jej położeniem nasze braterstwa nabiorą pasji, namiętności, intensywności. Mottem będzie; „wszystko albo nic”, co może niektórych ze znaków powietrza czy ognia wprowadzić w zakłopotania, ponieważ pojawia się znane nam już uczucia, np.; zazdrość.

 Wenus w Skorpionie nakazuje transformacje wszelkim układom, dążąc przede wszystkim do stałości.

6.12.15 Mars ustawia się w kwadracie do Plutona. Jest to krytyczna konstelacja, pełna agresji, nienawiści, przemocy… Czas eskalacji, protestów czy bezprawia i terroru. Konstelacja jest dokładnie opisana w kolejnym horoskopie tygodniowym. Proszę o zapoznanie się z tekstem.

10.12.15 Merkury wkracza do Koziorożca. Razem z jego pobytem w znaku ziemi nasza komunikacja, logika, dialogi oraz układy będą poważne, napełnione celowością, dyscypliną oraz koncentracją.

11.12.15 Nów Księżyca na osi Strzelce/ Bliźniak w niekorzystnych aspektach Marsa oraz Plutona i Urana kieruje nas do zmiany wizji, wartości, nastawiając krytycznie do tematowi wary i zaufania. Atmosfera tego dnia jest przepełniona gorącą energią aktywując tematy władzy i przemocy. Aktywny kwadrat Saturna z Neptunem ujawnia różnice miedzy światem realnym,a spirytualnym. Gdy Neptun szuka wszystkiego, co nie ma formy i nie możemy określić, np. zaufanie, miłość, współczucie, marzenia, wizje…..Saturna określa to, co może kiedyś się skończyć! Co ma granice. Na przykład: praca, zdrowie, olej, który daje teraz moc i władze. Przyroda, ludzkie życie…a wszystko ma przecież swoje konsekwencje, które trzeba będzie kiedyś ponieść. Saturn reprezentuje również rządy, władzę, króla, kanclerza lub organy kierujące.

Nów Księżyca w Strzelcu jest dobrym czasem na rozpoczęcie nauki, kursów rozwijających, wybranie się w podróż( nie koniecznie realną…)

17.12.15. Wenus w pozytywnym aspekcie do Neptuna i Księżyc w Rybach prezentują nam bardzo piękny dzień i noc przepełnioną romantycznością.  Do zakochania tylko jeden krok!

18.12-22.15 Merkury przechodzi Plutona i ustawia się w kwadracie do Urana jeszcze raz dając nam nerwowe, agresywne dni. Złości, kłótnie i zakończenia wszelkiego rodzaju są możliwe. Zwróć uwagę na ruch w komunikacji wszelkiego rodzaju.

22.12.15 Słońce przechodzi do znaku Koziorożca zapowiadając nadejście zimy. Wszystko, co zostało poprzednio ustalane ze Słońce w znaku Strzelca będzie teraz zatwierdzone. Tutaj jego pozycja szuka stałości, bezpieczność oraz łączności z rodziną i krajem ojczystym. Im bardziej jesteśmy otwarci i bezpośrednio komunikujemy tym łatwiej będziemy zrozumiani.

24.12.15 Udany aspekty Wenus, Jowisza i Księżyca zapewnia odpowiednią atmosferę na Wigilię i rodzinne święta..!

25.12.15 Pełnia Księżyca w znaku rodzinnego Raka przypomina jeszcze raz o niezbędności miłości, bezpieczeństwa i cieple rodzinnym. Księżyc w pełni w przynosi wielkie emocje kierując nasze myśli ku najbliższym.

Pytania do pełni:

-jak czujemy się w swoje rodzinie?

-a jak w kraju, w którym przebywamy?

-czy masz zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa?

-czy jesteś zrozumiany i zaakceptowany przez aktualne otoczenie?

Księżyc porusza cały cykl wydarzeń, a kwadrat Urana z Plutonem wskazuje na to, jakie wartości są dla nas najważniejsze.

26.12.15 Uranus wyrusza w znaku Barana w bieg prosty pozwalając nam rozwijać się kreatywnie oraz szukać indywidualnego spełnienia.

30.12.15 Wenus przechodzi do znaku Strzelca stawiając na autentyczność i prawdy. Jej wymagania będą w tym znaku bardzo wygórowane.

 

                       Jakie będzie Wigilia dla każdego znaku zodiaku?

 

 

 

                   „ O trwałości domu z kart nie decydują asy” L. Kumor.

 

 

 

Baran:

Mars będzie stał jeszcze w opozycji, dlatego zwróć uwagę na słowa i swoje zachowanie oraz wymagania partnera.

Merkury z Uranem ostrzega przed wywoływaniem kłótni i nie potrzebnej przesady. W Wigilię poczujesz optymizm oraz zadowolenie.

Są ludzie, dookoła, którym możesz śmiało zaufać!

 

Byk:

Święta mogą być bardzo piękne, w końcu spełni się niejedno Twoje marzenie. Zapomnij tylko i nie wyciągaj przeszłości.

Przed Świętami trzymaj pieniądze przy sobie, zwracaj uwagę na wydatki.  Wszystko może, bowiem przeciekać Ci przez palce razem z Wenus w opozycji! Słońce w trygonie naprawi jednak całokształt dając miłość, poczucie szczęścia i zadowolenia.

 

Bliźniak:

Otoczenie uwielbia Cię za Twoją miłą oraz komunikatywną aurę. Ty jednak czujesz się od czasu do czasu niezrozumiany i samotny.. Kontroluj swoje emocje. Kwadrat Merkurego z Uranem może przynieść nieprzyjemne niespodzianki.

Postaraj się w spokoju celebrować dni świąteczne. Księżyc w Twoim znaku będzie spełniał Twoje oczekiwania..

 

Rak:

Dla Ciebie Święta Bożego Narodzenia są najważniejsze. Jako znak rodziny kierujesz twarz, myśli oraz uczucia tylko ku najbliższym. Dni świąteczne, razem z pełnią Księżyca w Twoim znaku w pozytywnym aspekcie do Jowisza spełniająTwoje przedmioty marzeń, gdy zapomnisz stare rany oraz rozczarowania.. i nie wydasz wcześniej za dużo pieniędzy! Trzymaj je przy sobie!

 

Lew:

Jesteś centrum uniwersum. Ale uwaga.. Twoja dobroć, hojność i czyste serce może być wykorzystana finansowo. Słońce z Koziorożca przynosi spokój, ale też nastawia poważnie do otoczenia. Akceptujesz fakty i realia.

 Energia świątecznych dni jednak się zmieni.

W końcu i Ty znajdujesz swoje miejsce przy rodzinnym stole oraz szczególnej aprobacie najbliższych!

 

Panna:

Takich Świąt dawno nie było!

 Jowisz w Twoim znaku, Wenus, Merkury i Słońce w najlepszych aspektach umożliwi spędzenie Wigilii w pierwszorzędnej atmosferze. Miłość, bezpieczeństwo, pieniądze-wszystko jest Ci dane.

To mogą być bardzo majestatyczne dni. Uwzględnij kwadrat Saturna.

 

Waga:

Gdy zawsze wytworne okoliczności psuło położenie planet w Koziorożcu w tym roku układy gwiazd uszczęśliwią również Wagę.  Wizytowo wyszykowana doświadczasz czegoś pięknego. Jakaś osoba szczególnie poruszy Twoje serce spełniając życzenia i ciche marzenia..

Przed galowym dniem należy jeszcze zwrócić uwagę na sytuacje gospodarcze. Nie wydawaj wszystkich pieniędzy do końca!

 

Skorpion:

Jest dzieckiem szczęścia!

Nie tylko Wenus w Twoim znaku, ale również jej połączenia z Jowiszem, aspekty Słońca, Merkurego gwarantują wyjątkowość dni świątecznych!

Pozytywne myśli będą przeważać. Przyjaciele, rodzina, najbliżsi  urzeczywistniają Twoje pragnienia oraz oczekiwania.

 

Strzelce:

Saturn w Twoim znaku hamuje pewne historie i nadaje powagi Twojemu nastrojowi. Również opozycja Księżyca. Przed Świętami dobrze będzie przeanalizować sytuacje gospodarcze.. Nie wydawaj ostatniego centa, co do joty!

 Wigilia zapowiada się mimo wszystko w dobrej atmosferze. Uczucia optymizmu, wiary i zaufania nie zabraknie. Miłość będzie Twoim priorytetem i niech tak zostanie jak najdłużej!

 

Koziorożec:

Święta jak zawsze odmieniają Twoją postać. Słońce i Merkury w Twoim znaku czynią Cię szczęśliwym w otoczeniu rodziny, najbliższych, dając świadomość, że jesteś kochany. Pewność Twoich sił jest bezsporna. Nienaruszony spokój może zburzyć pełnia Księżyca w naprzeciw leżącym Raku. Przygotuj się na bardzo emocjonalną fazę. Zaufanie w dzień następny, rodzina, miłość i odpowiednie słowa dla każdego domownika-wszystko to jest w zasięgu ręki.

 

Wodnik:

Święta oczarują Cię ochotą przynależności, jedności, a najbliżsi dostarczą poczucia smaku wspólnoty.

Uranus może wcześniej namówić Cię do niepotrzebny wydatków finansowych. Dlatego przydałby się plan, roztropność, oraz uwzględnienie rzeczywistości.

Wigilia mimo wszystko będzie piękna. Ciepło rodzinne daje i Wodnikom nadzwyczajne zadowolenie i harmonię wewnętrzną.

 

Ryba:

Jowisz w opozycji i planety w trygonie z Koziorożca mówią, że wszystkie Twoje marzenia mogą się spełnić. Nie zapomnij jeszcze o kwadracie Saturna. Pieniądze, komunikacja, wyjazdy, istotne rozmowy muszą przebiegać w spokojnej atmosferze. Wigilia daje poczucie pewnej przynależności do najbliższych i rodziny. Machnij ręką na tych, którzy mają inne zdania nie rozumiejąc Twoich intencji!

 

 

 

 

 

„ Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie. To jest ojczyzna duszy.”

                                                 S. Żeromski

 

 

 

Ja życzę wszystkim dobrego, ostatniego miesiąca roku 2015!

 

 

2.12.15 Wiedeń

Bild via Wikimedia Commons.