Horoskop miesięczny wrzesień dla każdego znaku zodiaku.


"Nie wiem, dokąd mnie los prowadzi, ale lepiej mi się idzie, gdy trzymam Cię za rękę".

Alfred de Musset

 

                                    Tematy ogólne

 

 

2.9.14 Merkury planeta komunikacji przechodzi w znak Wagi, gdzie zajmie się sprawami zobowiązań, odszkodowań i sprawiedliwości. W znaku Wagi Merkury będzie ułatwiał nam nawiązać nowe kontakty, pielęgnował na wysokim poziomie współpracę, uaktywniał oraz inspirował dyplomatyczne rozmowy i tok myślenia.

5.9.14 Wenus, planeta miłości przechodzi do Panny. To, co zdobyłeś lub do czego Twoje uczucia zapłonęły w poprzednim znaku Lwa będzie sprawdzone i utwierdzone w znaku Panny. Nasuwa się pytanie: i co dalej z naszymi partnerstwami? Związki, które stawiają na przyszłość, stałość i stabilizacje, pełne zaufanie przetrwają okres Wenus w upadku.

9.9.14 pełnia Księżyca na osi Ryba/ Panna z ogromnym potencjałem duchowości kieruj nas do zdobywania wiedzy i rozwoju świadomości, Tylko szczęście i zadowolenie osobiste daje nam poczucie spełnienia.

13.9.14 Mars wchodzi w znak radosnego Strzelca gdzie z pełną, sportową energią wykorzysta swoją wiedzę, chęć poznania świata kierując się przede wszystkim mądrością i optymizmem. Z wielkim zaangażowaniem oraz inicjatywą popycha nas do działania, podróży i wszelkich wyjazdów zagranicznych. Trzymaj się ustalonego planu nie przeceniając swoich sił!

23.9.14 żegnamy lato…Przechodzące Słonce do znaku Wagi oznajmia, że czas przywitać jesień.. Dzień równa się z nocą, która będzie coraz dłuższa..  Waga kieruje naszą uwagę na partnerstwa wszelkiego rodzaju pragnąc harmonii, dyplomacji i nader pieknego życia. Zajmujemy się kulturą, sztuką, architekturą, muzyką…W tym także dniu Pluton wyruszając w bieg prosty kontrolując jeszcze raz, czy zmiany, które rozpoczęliśmy w ostaniem czasie są prawidłowe. Pluton dyktuje przejście do przodu po wielkich metamorfozach. Nic nie poprawiłeś w ostatnich miesiącach? Siła Plutona będzie to zmieniać.

24.9.14 nów Księżyca w znaku Wagi, gdzie jej władczyni Wenus stoi w upadku ( Panna). Jak pogodzić sprzeczności w sobie? Czy rozum można pojednać z sercem? O tym w kolejnych konstelacjach i fazach Księżyca....

25.9.14 Bardzo piękna konstelacja Jowisza z Lwa w trygonie z Uranem w Baranie przynosi wiele dobrego z najmniej oczekiwanych stron! Nagłe wyzwolenie energii obu znaków przynosi niespodzianki, postępy techniczne, wynalazki lub niesamowite wiadomości. Jest to także czas buntów, religijnych i rewolucyjnych bez uprzedzenia zmian i wyzwoleń.


Ten bardzo motywujący tranzyt pragnie przede wszystkim naszego spełnienia i zmiany dotychczasowego trybu życia w horoskopie indywidualnym wielu z nas. Szukamy nowy rodzaj wolności, wewnętrznej, filozoficznej prawdy i wyrwania się z rutyny. Bardzo dobry czas na rozpoczęcie czegoś nowego i wspaniałego dla wszystkich znaków ognia i powietrza( Lew, Baran, Strzelec, Waga, Bliźniak i Wodnik). Nagle, bardzo szczęśliwe przypadki okoliczności mogą zmienić całkowicie nasze wybrane ścieżki w przyszłość. Jest to jeden z bardzo rzadkich tranzytów, przy którym trzeba bez zastanowienia wyciągać wnioski i podejmować natychmiastowe decyzje. Odważ się! Spełnij swoje marzenia i dosięgnij własnych, szczęśliwych gwiazd.


28.9.14 Merkury opuszcza Wagę przechodząc do Skorpiona. Nasze myślenie jest bardziej analityczne, głębokie. Szukając rozwiązań wyciągamy na powierzchnię z głębin tajemnic nawet to, co jest na dnie od dawna ukryte...Czas intensywnych emocji w komunikacji wszelkiego rodzaju.

29.9.14 Wenus wchodzi do własnego domu, a mianowicie znaku Wagi szukając pojednania, porozumienia. Piękno, estetyka, kultura i sztuka ma teraz największy priorytet.

 

 

Wrzesień jest miesiącem przejściowym i na pewno podsumowującym ostań czas. Słonce w znaku Panny jeszcze raz pragnie sprawdzić, co z naszych wcześniejszych pomysłowe ma szanse przetrwania? Na początku września Mars i Saturn nadają przygnebiający ton nowym dniom. Ale już pierwsza wrześniowa pełnia Księżyca powieje optymizmem i zadowoleniem. Uważaj jednak na iluzje, intrygi i nieporozumienia. Opozycja Słońca do Neptuna wymaga bardzo dokładnych i realnych planów na drugą połowę roku. W tym czasie zajmujemy się naszym zdrowiem, sprawami społecznymi, naturą i środowiskiem.

Druga połowa miesiąca to tematy prawa, kultury, filozofii, religii i wiary. Emocje będą wzrastać z Merkurym w Skorpionie a razem z nim ujawni się wiele skandali lub intryg.

Unikaj stresu i staraj się zając podstawowymi zagadnieniami dnia codziennego. Mars i Neptun nie będą ułatwiać nam wybranej drogi. Jednak szczęśliwy Jowisz w połączeniu z Uranem wskaże pewną ręką jak mamy się orientować i co jest dla nas najistotniejsze.

 

 

 

Nie chce już więcej kochać, cierpieć, czekać ani wierzyć w rzeczy, których nie potwierdza życie.


Marek Hłasko

O, radości, iskro bogów,
Kwiecie Elizejskich pól,
Święta, na twym świętym progu
Staje nasz natchniony chór.
Jasność twoja wszystko zaćmi,
Złączy, co rozdzielił los,
Wszyscy ludzie będą braćmi
Tam, gdzie twój przemówi głos.

Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie,
Ona w splocie ludzkich rąk,
Z niej najlichszy robak czerpie,
W niej największy nieba krąg.
Wstańcie, ludzie, wstańcie wszędzie,
Ja nowinę niosę wam:
Na gwiaździstym firmamencie
Bliska radość błyszczy nam.

Słowa: Fryderyk Schiller
Przekład: Konstanty Ildefons Gałczyński
Muzyka: L. van Beethoven (Oda do radości - z finału IX Symfonii d-moll op. 125)

Prognoza na miesiąc wrzesień dla wszystkich znaków zodiaku:

 

Baran

“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”

Miłość Po gorącym pełnym miłosnych uniesień czasie czekają Cię sprawy dnia codziennego. Trzymaj się otaczającego Cię świata i danej chwil. Nie pozwól, aby w domu doszło do niepotrzebnych konfrontacji.

Praca. Na ważne rozstrzygnięcia może trzeba będzie dłużej poczekać. Wykonuj zadania, które są aktualnie ważne, pracując według założonego planu. Zamiast nerwowych reakcji spróbuj kierować się cierpliwością i dyskrecją. Milczenie jest czasami zlotem….

Zdrowie. Bardzo dobry miesiąc abyś wypróbował nowy fitness program! Myślałeś już o zmianie żywienia? Wszelkie zabiegi upiększająco –kosmetyczne w tym czasie przyniosą nader pozytywne efekty!

 

 

 

 

Byk

„Nie zadowalaj się byciem przeciętną. Przeciętność jest tak samo blisko dna jak i szczytu!”

 

Miłość. Ostatni miesiąc nie był nadzwyczaj piękny.. Od 6.9.14 sytuacja się poprawi! Możesz liczyć na pogodne dni i więcej radosnej atmosfery w związkach wszelkiego rodzaju. Czasami jednak ogranicza Cię coś....Mów odważnie, co leży Ci na sercu, nie robiąc uników i odwracając oczy w innym kierunku!

Praca. Do połowy miesiąc ogarniesz ze spokojem i ogromną wytrwałością nazbierany chaos przeszłych dni. Następnie sytuacje okażą się nader pozytywne dla Byka. Korzystając z pieknego położenia Słońca w Pannie do końca miesiąc możesz wyjść nawet z wielkiego kryzysu. Nie zrywaj żadnych kontaktów zagranicznych. Wszystko zaprocentuje w przyszłości!

Zdrowie. Do 13.9.14 opozycja Marsa będzie ograniczać Twoje siły przebicia, energie działania i ogólny stan zdrowie. Żadnego ryzyka! Zapomnij również ekstremalne lub nadmiernie wyczerpujące sporty. Relaks, odpoczynek i spokój dla duszy i ciała będzie dla Ciebie zbawieniem. Sytuacja rozluźnia się po 14.9.14. Wytrzymaj!

 

 

 

 

Bliźniak

  „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska.” Józef Piłsudski

Miłość. Bądź gotowy, aby swoje wymagania i oczekiwania jednak zredukować. Zamiast podchodzić lekkomyślnie do niepotrzebnych konfrontacji wysłuchaj ze spokojem drugiej strony. Zdecyduj się wreszcie:, czego pragniesz naprawdę?

Praca. Merkury przynosi bardzo dużo kreatywnych pomysłów czyniąc Cię otwartym na nowe idee i plany. Bardzo dobry czas na studia, kursy czy zdawanie egzaminów. Staraj się jednak dopasować i akceptować narzucone Ci wymagania! Więcej konsekwencji.

Zdrowie. Uwaga nadchodzą stresowe sytuacje! Mars w opozycji będzie wprowadzali trudne czynniki, niepokój i agresywność. Od 14.9.14 masz dużo jednak w sobie siły, aby postawić się przeciwnościom losu. Odpowiednie odżywianie i sport pomogą w zwalczaniu nerwowości i rozdrażnienia!

 

 

 

Rak

“Możesz zrobić wszystko, co chcesz, jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo.” Helen Keller

 

Miłość. Do połowy miesiąc czujesz się pewnie. Niektóre letnie romanse mogą się jednak odbić nieprzyjemnych echem… Więcej tolerancji i realistycznego spojrzenia na stosunki miedzy partnerskie ułatwią ocenę sytuacji.

Praca. Pozycja Słońca w Pannie umożliwi przeprowadzenie ważnych planów. Przemyśl jednak wszystko dokładnie i wysłuchaj propozycji pracowników. Kto patrzy nie tyko na swoje korzyści, ale również dobro ogółu będzie mógł osiągać sukcesy. Obiektywność sprzyja powodzeniu.

 Zdrowie. Naładuj swoje baterie odpowiednią ilością cierpliwości! Od 3.9.14 do 27.9.14 nadchodzi czas stresu, podekscytowania i nerwówki. Tylko bez paniki. Odpowiednia ilość spacerów na świeżym powietrzu, dużo witamin i promienie wrześniowego słońca poprawią z łatwością Twój nastrój. Co powiesz na jesienny jogging?

 

 

 

Lew

“Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” Eleanor Roosevelt

Miłość. Jowisz i Wenus obiecują szczęście, ale wszystko potrzebuje czasu i cierpliwości. Od połowy miesiąca i Mars będzie pomagał w Twoich miłosnych podbojach! Namiętna aura dopadnie na pewno każdego Lwa! Wenus apeluje jednak rozum. Im rozsądniej podejdziesz do sytuacji tym korzystniej będzie dla Ciebie.

Praca. Jowisz popycha Cię do przodu z pozytywnym nastawieniem do wszystkiego, co nowe. Inspirujące cele wymagają dokładnej analizy. Słonce w Pannie sprawdza Twoje zamiary. Nie wdawaj się w bezsensowne walki między partnerskie. I tak Lew doczeka się z pewnością uwieńczenia sukcesu!

Zdrowie. Mars i Saturn jeszcze do 13.9.14 sprawdzają Twoje siły zsyłając ogromną ilość uciążliwego naprężenia. Trudno będzie uwolnić się od tych dwóch planet. Dlatego ważne jest działanie według planu i mądre rozparzanie własną energią. Koncertuj się na tym, co ważne.

Przejażdżka rowerem przynajmniej raz w tygodniu, niezależnie od pogody możesz zdziałać cuda w każdym niemal wieku!

 

 

 

Panna

“Tam, gdzie nie ma walki, nie ma siły.” Oprah Winfrey

 

Miłość Poważne i stale partnerstwa potrzebują solidnych fundamentów. Od połowy miesiąca Wenus w Twoim znaku wprowadza Cię w zaczarowany świat erotycznej bajki…Tylko działaj z głową! Mars może zwieść Pannę i ostrzega przed nagłymi zmianami nastrojów.

Praca. Bardzo dobry miesiąc ze Słońcem właśnie w Twoim znaku przynosi odpowiedni czas na rozpoczynacie i zakańczanie poważnych planów i projektów. Postaw na współprace i nie wybieraj dróg jednokierunkowych. Tylko w pracy zespołowej czeka Cię zwycięstwo! Finansowo stoisz najlepiej ze wszystkich znaków.

Zdrowie. Twoja kondycja i siła do połowy miesiąca (14.9.14) wygląda znakomicie! Ponad to witalności i energii nie zabraknie do sportu, wyjazdów i letnio-jesiennych wycieczek. Druga część miesiąca przynosi napięcie i ciszę przed burzą… Postaw na zdrowy tryb życia! Sport i regularne posiłki zmniejszą Twój stan niepokoju i emocjonalne nasilenia.

 

 

 

Waga

„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…” Marie Curie- Skłodowska

Miłość. I znowu rozum przeszkadza sercu! A byłaś już kiedyś bardziej zdecydowana! Najlepiej będzie najpierw wypełniać domowe obowiązki a potem zająć się przyjemnościami. Mars rozkręca Twój sentymentalizm. Miesiąc zapowiada się nadzwyczaj emocjonalnie!

Praca. Przechodzisz w szybkim tempie do pierwszych szeregów. Dobry czas na przyspieszenie Twoich planów, rozszerzenia założeń lub biznesu. Myślałaś już o zmianie miejsca zamieszania? Propozycje z zagranicy są godne głębszego zainteresowania! Nie marnuj czasu! Do pracy!

Zdrowie. Od połowy miesiąca Mars dodaje Ci skrzydeł! Wielką pozytywną energię możesz wykorzystać do zaakceptowania nowego fitness programu lub zajecie się kreatywnymi dziedzinami sportu. Co powiesz na jogę? Wycisza i poprawia koncentrację. Wybór należy do Wagi! Najważniejsze ruszaj się, biegaj lub wychodź więcej na spacery. Miesiąc pełen pozytywnej energii!!

 

 

 

 

Skorpion

“Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać.” Amy Dodson

Miłość. Kierując się mądrością i odpowiedzialnością będzie łatwiej zrozumieć drugą stronę. Najlepiej będzie jak poszukasz spokoju i miejsc ukojenia. Zostaw przeszłość i pamiętaj o tolerancji. Czego najbardziej nie potrzebuje miłość to jest kontrola i ograniczenia.

Praca. Wykorzystaj odpowiedni moment, aby zrezygnować ze stereotypów i nieaktualnych metod działania. Konstruktywna współpraca będzie receptą na Twoje zwycięstwo. Reaguj natychmiast na przedstawiane Ci interesujące propozycje i możliwości. Kreatywne rozwiązania przyspieszą pozbyciu nadmiaru odpowiedzialności.

Zdrowie. Do 13.9.14 należy zacisną żeby i wytrzymać potężny nacisk z góry. Mars może przyczynić się do odnalezienia środa drogi dla Twojej energii, zdrowia i siły przebicia.

Od 14.9.14 cały system nerwowy i emocjonalny doczeka się wreszcie odpoczynku. Ale czy na pewno tego potrzebujesz? Idealnym sportem dla Ciebie będzie boks i squash. Najlepiej wybieraj aktywności, które pomogą pozbycia się nadmiaru skumulowanej energii.

 

 

 

 

Strzelec

„Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać.” Michael Jordan

 

Miłość. Od połowy września Wenus wywołuje Cię na pojedynek! Tylko spokojnie! Nie pozwól sobie skakać po głowie. Warto jednak zastanowić się nad priorytetami w partnerstwie i wysłuchać ze spokojem, czego oczekuje i potrzebuje druga strona. Pamiętaj o szacunku dla inności.

Praca. Z Jowiszem i Marsem masz przed sobą otwarte wszystkie drzwi! Przystępuj do akcji, działaj. Nowe, także zagraniczne propozycje będą bardzo ważnym momentem przełomowym. Twoje ambicje mogą być do końca miesiąca osiągnięte!

Zdrowie. Mars dodaje Ci wigoru! Z pewnością siebie i ogromną koncentracją zdobywasz wszystko, co zaplanowałeś. Zwracaj szczególną uwagę na odpowiednie odżywianie i wygląd osobisty! Idealnie byłoby teraz od czasu do czasu wybrać się na rower, rolki lub aerobik! Więcej cierpliwości do samego siebie!

 

 

 

 

Koziorożec

„Gdy na twojej drodze pojawi się wiele przeszkód, nie pozwól byś ty sam był jedną z nich”.Ralph Marston

 

Miłość. Gwiazdy miłości będą wreszcie Ci przyświecać od 6.9.14. Wykorzystaj piękny czas na wspólne aktywności i pielęgnowanie towarzyskich znajomości. Czas najwyższy wybrać się na randki i posłuchać komplementów, mimo, że około 15.9.14 doświadczysz niepokoju i nerwowości. Jednak sezon na miłość właśnie rozpoczyna się teraz u Ciebie!

Praca. Sytuacja finansowa jest bardzo dobra. Przełożony także patrzy na Koziorożca pozytywnym okiem. Pamiętaj jednak o jasności i dokładności swoich celów. Spory i zatargi nie będą teraz na pewno na miejscu. Postaw przede wszystkim na czas!

Zdrowie. Zastanów się nad wyjazdem do kurortu lub SPA. Merkury z Wagi działa Ci na nerwy i jego brak zdecydowania. Od połowy miesiąca jesteś już pełen działania. Ćwicz najlepiej jogę albo nordic walking. Długie wędrówki po lesie na świeżym powietrzu dodadzą Ci zdrowego wyglądu i energiczności.

 

 

 

Wodnik

„Inni ludzie nie muszą po mnie wiele oczekiwać… ale ja mam wysokie oczekiwania w stosunku do siebie”. Shannon Miller

Miłość. Do połowy miesiąc chodzą za Tobą żale i rozczarowania. Nie rozprawiaj już o przeszłości! Zdrowa postawa i realne podejście do sytuacji ułatwi Ci wyjście na prostą. Pozostań w realu! Aby w partnerstwie zawiało atmosferą zaufania potrzeba przede wszystkim zmiany Twojego podejścia do potrzeb partnera.

Praca. Do 14.9.14 Twoja droga jest bardzo kamienna i prowadzi pod górę…. Jednak w połowie miesiąca sytuacja zmienia się radykalnie! Trudności są pokonane, nowe plany założone, a Twój cel stoi jasno przed Tobą! Wszystkie egzaminy i kursy będą zdane z dobrymi wynikami!  

Zdrowie. Mars i Saturn nie wypuszczaj Cię ze swoich szponów do 13.9.14. Jednak inteligentny Wodnik nie pozwoli sobie na role przegranego! Zrezygnuj z gry w szachy i daj sobie więcej swobody i wolności! Żeglarstwo, surfing a może treking górski? Ruszaj się! Sport pobudzi Cię do życia!

 

 

 

Ryba

„Przeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy.”

William A. Ward

Miłość.Za wcześnie się cieszyłaś? A może po prostu za wiele sobie obiecywałaś lub za późno przystąpiłaś do ataku? Nie przejmuj się! Ważne jest, aby Twoje uczucia były autentyczne. Miłość przychodzi do tych, którzy ją oczekują! Więcej wiary w siebie!

Praca. Wykonaj wszystkie ważne założenia do 13.9.14 kierując się kompromisem i giętkością umysłu. Od 14.9.14 Mars przynosi stres i niepokój. Najlepiej byłoby wyjechać lub pomyśleć, choć o krótkim urlopie. Nie pozwól na atak z zewnątrz na Twoją osobę. Odpowiednia reakcja wymaga namysłu i koncentracji. Krytyka może być ciekawa jednak nie powinna wpływać na zmianę Twojego celu.

Zdrowie. Do 14.9.14 trzymasz ostro dyscyplinę. Wielka ilość pozytywnej energii popycha Cię na szczyty. Druga połowa miesiąc jest mniej imponująca. Mars ze Strzelca nakazuje Ci zrobić przerwę, odpocząć a może iść trochę popływać? Wykorzystaj każdą pogodę, aby wyjść pooddychać świeżym powietrzem. Jednak nie przemęczaj się i uważaj na stawy.

 

 „Jeżeli Ty sam nie jesteś szczęśliwy, nie możesz zaoferować prawdziwego szczęścia żadnej innej istocie..” Mary Peterson. 


Ja życzę wszystkim dobrego nowego miesiąca zapraszając na porady astrologiczne i sesje tarota(osobiście, telefon, mail, Skype):

http://www.astroveritas.com/polski/uslugi/


Słońce w Lwie,18.8.2014, Wiedeń

e-mail: honorata.n@outlook.com
Tel: 0043/ 664 540 33 72


Kosteröarna heather

Calluna vulgaris on Koster (August 2012)-via Wikimedia Commons

"Wiesz, co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mógłby go odkryć.”Terry Pratchett

Kommentare: 0