Uranus kwadrat Pluton 15.12.14

 

 

 

Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?  E. Safak

 

 

 

W dniu 15.12.14 pojawia się szósty z siedmiu prze- znaczeniowych kwadratów w dokładnym milimetrze na niebie. Siódmy i ostatni kwadrat budzi się   17.3.2015 choć działanie tej konstelacji będzie jeszcze długo nam towarzyszyć, ponieważ obie planety poruszają się bardzo powoli. Uran w tym dniu jest jeszcze w biegu wstecznym. Pluton już w biegu prostym.

 

W roku 2014 pisałam:

Uranus kwadrat Pluto to niezwykle rzadka konstelacja, która powtórzy się jeszcze do 2015 roku.

 

Kim był Uranus i Pluton w mitologii?

Gaja, Matka Ziemi urodziła sama z siebie Uranosa. Później została jego małżonką tego związku narodzili się sturęcy, cyklopi i tytani. Uranus obawiając się siły swego potomstwa stracą ich do Tartaru. Gaja namawia tytanów do buntu przeciw Uranosowi. Syn Kronos odcina mu genitalia i rzuca za siebie.

Ale Uranos ( Bóg nieba) miał i dobre strony: pomógł Rei( małżonka Kronosa) wychować Zeusa.

 Pluton= to Hades: surowy, okrutny i bezlitosny władca podziemia. Bóg świata zmarłych. Hades był synem Kronosa i Rei i bratem Zeusa.( Jowisza) Hades w przetłumaczeniu greckiego oznacza: niewidzialny.

W Hadesie nie było miejsc na miłosierdzie. Tu cierpiało się męki i nigdy nie wracało na ziemie. A niektóre kary były na wieki: Syzyf, Danaidy…

 

Jak interpretuje astrologia obie planety?

 

Nie można przebywać w jednym miejscu bez końca. Nie udaje się to nawet tym, którzy są nieporuszeni - bo wtedy to świat zmienia się dookoła nich.  J. Picoult

 

 

Uranus: odkryta dopiero w 1781.Jego myśl to: dążenie do wolności, wyzwolenie, burzy i składa według swojego pomysłu, planeta nagłych, niespodziewanych zmian( dobrych i złych.) Zosia -Samosia, Joker, rewolucjonista. Może w sekundzie uzdrowić, ale i w tym samym czasie. Uśmiercić. W astrologie opiekun znaku WODNIK ( dom11)

 

Pluto( Hades):

Opiekuje się SKORPIONEM.( 8 dom)

Estrem. Wszystko albo nic. Zabija…..Ale tez buduje!  Buduje przez mękę Interesuje się tajemnicami, tym, o czym nie mówimy. O przepraszam; o czym boimy się nawet myśleć! Jest w ciągłym konflikcie z samym sobą. Każe zrzucać ’stare  maski’ i zamieniać na nowe. On nie każe: on  ZMUSZA. Nie pyta o zdanie. Ma do czynienia ze śmiercią. I narodzinami. Mówi się, że, gdy rodzi się Skorpion, musi ktoś umrzeć….Pluton to magia, seksualność, zwierzęcość i instynkty, które są w każdym z nas…Pluton to śmierć z małym, słabym światełkiem na końcu tunelu...

 

 

Ale jak zinterpretować kwadrat miedzy nimi? Konstelacji niekorzystnej, powtarzająca się aż do roku 2015?

Pluto stoi w Koziorożcu. Uranus w Baranie.

Cykle Plutona maja wpływ na poszczególne osoby, rodziny, narody i całej ludzkości.... Jest połączony z podziemiem, którego teraz  możemy spotkać w Koziorożcu-ten stoi w opozycji do Raka(rodziny, dom, uczucia, bezpieczeństwo…) Saturn rządzący Koziorożcem przypomina nam tylko, że to nie jest wycieczka na urlop. A Koziorożec uczy nas, że satysfakcje możemy tylko osiągnąć przez trudy rozwoju i dojrzewania.

Pluto w Koziorożcu  może oznaczać również: witamy w realności!

Połączenie Plutona z Uranusem( Uranosem) tych dwóch ogromnych sił oznacza ogromna ilość zbiorowych zmian.  Także zmian psychiki. Zbiorowa psychika jest przecież  suma nas wszystkich.

Teraz nie jest polecane trzymać się starego….Zaakceptuj zmiany…, Jeżeli każdy z nas da czemuś  staremu umrzeć; stwarza miejsc na nowe, które będzie konieczne. Odpowiedzialność każdego  tworzy nowe wymiary za losy drugiego..Za ewentualności całej planety. Pluton nie zna miłosierdzia napisałam u góry..

Każdy z nas boi się albo nie lubi zmian. Czasami trzymamy się czegoś tylko z przyzwyczajenia, nie zdając sobie sprawy, że NOWE może być dla NAS dużo lepsze!

Na głębszym poziome to spotkanie Plutona i Uranosa to ja gdyby spotkanie światła z cieniem.

Pluton odkryje jeszcze iluzję, które są dla nas często bolesne. Konfrontuje z bezsilnością, manipulacją, przemocą, silą przeznaczenia. Ale Uranus w Baranie to nowy początek!

To odwaga i duch pionierski! Pluton wskazuje  na przetrwanie przez transformacje. Transformacje społeczeństwa. Przekształcenie starych struktur. Uznanie ducha czasu.

To  nie jest dobry czas na pozostawienie wszystkiego tak jak było! Obie planety żądają od nas zmian, reformacji oraz transformacji. W zależności od domów horoskopu, gdzie tranzytuje teraz Pluton i Uran każdy z nas jest poddany działaniom tego kwadratu.

Wiele ma już na pewno pomysły lub pojęcie, albo może jest już w tracie zmian, przebudowy własnego życia. Pluton nakazuje pożegnać, to, co nie funkcjonuje. Uranu przynosi nowy wiatr, siłę odwagę i kierunek żeglowania.

Czasami musi pożegnać również sytuacje, które wydaje się nam, że dobrze się kształtują…, ale nie czujemy się spełnieni, szczęśliwi, lub robimy coś z przyzwyczajenia(ograniczenia?) „ Tak musi już być..” słyszę często na poradach. Tylko niewielu lubi skakać z góry do zimnej wody. Zakończenie roku oferuje nam możliwości, aby odciąć się od niezadawalających nas sytuacje, dając szanse koncentrowania się na tym, co jest dla nas dobre.

Dla tych, korzy jeszcze nie mogą odnaleźć sensu swojego życia, walcząc o swoje pomysły, koncepty czy tez władzę ( wszelkiego rodzaju) przed świąteczny czas nakazuje stawianie priorytetów. Własnych.

Tuz przed Świętami, bowiem Mars ustawia się w pozytywnym aspekcie do Urana ułatwiając rozwój naszych ideałów, dodając odwagi do stworzenia nowej perspektywy. Energia układu Urana i Plutona nakłania do budowania lepszej przyszłości, odpowiadającej naszym potrzebom przy jednoczesnym poszanowaniu innych oraz siebie.

Jednak działania kwadratu są nieodwołalne. To on będzie wydobywał z nas talenty, przeznaczenia i dawał nowe rozwiązania.

Nowe wyzwania dostarczają impulsu do myślenia, działania, ponieważ każdy z nas ma swoją, osobistą misję do spełnienia.

 

„Musisz wziąć osobistą odpowiedzialność. Nie możesz zmienić okoliczności, pór roku, albo wiatru, ale możesz zmienić siebie. To jest coś, nad czym masz władzę.”
Jim Rohn

 

 

10.12.14, Wien

 

FestivalofLights-waterfall-lowerstages

Foto via Wikimedia Commons