Konstelacje i fazy ksieżyca od 30.12.13 do 5.1.2014

Nów ksieżyca w Koziorożcu na osi Koziorożec/ Rak 1.1.2014 o godz.12;15

 

 

 

Zachowaj różowe okulary na czarną godzinę.

Tomasz Rybak

 

 

Jaki pierwszy dzień taki cały nowy rok?

Tematy tygodnia:

Nowy Rok wita nas głośnymi krokami...

 

Konstelacje tygodnia:  Słońce, Księżyc, Merkury i Pluton znajdują się w Koziorożcu. Nów Księżyca wypada przy planecie transformacji Pluton. Uran, Pluton, Mars, Merkury, Jowisz tworzą niebezpieczne konstelacje.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Z układu planet wynika, że czeka nas burzliwy początek roku.Oczekuj nagłych zmian, zmuszenia do improwizacji, nieoczekiwanych przeistoczeń sytuacji. Nowy Rok wchodzi z hukiem i rykiem trzaskając za sobą drzwiami z impetem...

Fazy Księżyca:

- jeszcze dziś do godziny 18;35 razem z Księżycem w Skorpionie możemy dobrze przeanalizować trudne sytuacje.

- niedziela od godziny 18:35 do wtorku 19 godziny Strzelec Księżyc napawa nas optymizmem, radością , pomysłami na których realizacji możemy się nie doczekać.

- wtorek Sylwester godzina 19 - przejście Księżyca w znak Koziorożca to konfrontacja z twardą rzeczywistością - nów Księżyca 1.1.2014 o godzinie 12:15

- od czwartku 18:02 do soboty 17:57 godz. znak Wodnika a w nim Księżyc to rozluźnienie sytuacji.

- weekend z Księżycem w znaku Ryb od soboty godz. 17:58 czyni nas wrażliwymi, romantycznymi. Szukamy bliskości, zrozumienia, miłości.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów.

- poniedziałek 30.12.13 od godz. 12:37 do 31.12.14 godziny 19:02

- czwartek 2.1.14 od godz. 12:13 do godziny 18:04

- sobota 4.1.14 od godziny 2:48 do godziny 17:59

Dobre dni, złe dni:

 

 

Pesymista narzeka na wiatr. Optymista oczekuje, że wiatr się zmieni, a realista dostosowuje swoje żagle...

 

 

 

 

 

 

1.1.2014 Nów Księżyca w znaku Koziorożca na osi Koziorożec/ Rak:

Jaki pierwszy dzień roku taki i cały rok?

Konstelacje w tym dniu zdradzają, że rok będzie poruszał nasze uczucia. Wszystkie znaki na niebie mówią o radykalnych zmianach.

Słońce, Księżyc spotykają się z Plutonem w znaku Koziorożca podkreślając jeszcze dokładniej kwadrat Plutona z Uranem. Kardynalny krzyż jeszcze raz przypomina o sobie i zmianach we wszystkich dziedzinach życia. Mars w kardynalnej Wadze tworzy kwadrat do Merkurego, który także jest już w Koziorożcu od Wigilii. Mars robi dodatkowo bardzo niebezpieczny kwadrat do Plutona, nerwową  opozycję do Urana i kwadrat do Jowisza z Raka.

Ale to nie wszystko o wybuchowych konstelacjach: Merkury ustawia się naprzeciw Jowisza i w kwadracie do Urana, a ten do Słońca. Słońce do Marsa z Wagi...

Ilość kwadratów jest niezliczona i już trudno powiedzieć o spokojnym i radosnym wejściu w Nowy Rok 2014.

Czekają nas radykalne zmiany, przekszatłcenia, odnowy, transformacje. Nie będzie łatwo, a wszystko dodatkowo zabarwione bardzo głębokimi, zranionymi uczuciami Księżyca obok Plutona.

Bóg śmierci i tranformacji Pluton może być bezlitosny w swoich decyzjach.

Podczas nowiu Księżyca 1.1.2014  kwadrat Słońca z Uranem to nieprzyjemny czas. A w Sylwestra wysoko wybuchowe konstelacje kwadratów: Merkurego, Marsa, Plutona nawet oczekiwanie detonacji. Pluton rani uczucia Księżyca w Koziorożcu boleśnie.

Kłótnie, nieporozumienia, impulsywne konfrontacje, uczucia nienawiści, wściekłość, bezsilność, rozczarowania…

Ale i po Nowym Roku nie zapowiada się lepiej. Słońce ustawia się w kwadracie do Marsa. Wszystko, czym zostaliśmy rozczarowani w wigilijną noc i Sylwestra,  pojawia się jeszcze raz.

Wypowiedziane wtedy oszustawa i kłamstwa wychodzą na światło dzienne. Nawet te małe. Wypowiedziane z miłości czy przyjaźni.

 

Jak uchronić się od złych konstelacji?

Spokojem, zrozumieniem, zdystansowaniem do prowokacji i kłótni.

Choć nie będzie to łatwe...

Postaraj się zachować wewnętrzną harmonię. Nie ryzykuj i nie  kieruj się nastrojem otoczenia. Nie daj ponieść się emocjom i atmosferze tłumu.

 

Niektórym prywatnym kolizjom trudno będzie zejść z drogi. Dlatego użyj pozytywnej energii swojego serca i machnij ręką na awantury, pyskówki, ataki i wyzwania ze wszystkich stron.

Trygon Jowisza z Raka z Saturnem ze Skorpiona przypomina, że twoja wizja i rozwój duchowy jest do zrealizowania. Tylko ty sam swoją wiarą, dyscypliną i konsekwencją możesz wejść na szczyt góry i osiągnąć cel.

Potrafisz zaufać sobie?

Wielu z nas, nie tylko podczas nowiu, ale i w całym roku 2014  będzie postawione przed nowymi sytuacjami, sprawami, wyzwaniami. Tematem będą nasze osobowości, rozwój umysłowy, partnerstwa (ale inne, na wyższym poziomie!), wartości życia, styl , sytuacje społeczne, socjalne i polityczne.

Wiele planet w znaku Koziorożca (także rok Saturna) przypomina o realiach i rzeczywistości. Od tego nie będzie ucieczki. Szacunek, lojalność, dyscyplina i praca. To obowiązki dla każdego od 1.1.2014. Aby wejść w nową erę trzeba się pozbyć starego (kwadrat Urana z Plutonem)

Porzuć więc stare myślenie, stare programy działania i poglądy. Nowy świat, inne, ciekawe perspektywy otwierają się dla tych, którzy chcą być szczęśliwi i oczekują spełnienia w każdej formie!

Skieruj swoją twarz w kierunku światła i słońca.

 Na początku może będzie ciemno… ale coraz łatwiej będzie nam rozpoznać świat innych wartości.

Nie bój się nowego i tego, że nie będziesz akceptowany. Kto broni siebie i jest pewny swoich pomysłów - tego czeka wysłuchanie niebios.

Wydarzenia pierwszego dnia i całego roku to oczekiwanie nagłych, nieoczekiwanych zdarzeń, sytuacji z którymi trzeba będzie sobie poradzić. Nawet z łzą w oku (Pluton/ Księżyc)

W nowe życie będą wchodzić znaki kardynalne: Baran, Rak, Waga, Koziorożec (kardynalny krzyż podczas nowiu 1.1.2014)

Byk, Lew, Skorpion, Wodnik muszą przerobić niektóre traumatyczne tematy z przeszłości, podjąć odpowiednie decyzje i wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje życie.

Wszyscy razem będziemy szukać nowego sensu życia z nowymi wartościami, które dadzą nam poczucie szczęścia i spełnienia.

Otwórz się na nowe. Walcz o samego siebie!

 

 

 

 

George Bernard Shaw:

Wol­ność oz­nacza od­po­wie­dzial­ność. A to jest właśnie to, cze­go się większość ludzi obawia. 

 

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

Dziś z zadaniem Roku 2014 który przynosi ze sobą Saturn dla każdego.

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Tak… nie tylko trudne święta ale jeszcze zesłanie przez niebiosa kwadratu Marsa i Plutona to trudna sytuacja, którą trzeba przetrzymać. Szczególnie muszą przygotować się osoby urodzone 27.3-10.4.

Ostatnia dekada Barana ma kwadrat Wenus z Koziorożca. Nikt nie może za ciebie podjąć ostatecznej decyzji. W sytuacjach z wyzwaniami przy bojowych konstelacjach może pomóc ci tylko zastanowienie, koncentracja i słuchanie co mówi serce. Czego potrzebujesz jeszcze to otwartość i szczerość w konfrontacjach i dysputach. O powodzenie trzeba walczyć do końca. Ale ty to już umiesz!

Zadanie Nowego Roku: Czy będziesz umiał zrezygnować z samotnych akcji? Saturn wzywa do kooperacji i współpracy z grupą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Piękne konstelacje. Razem z nowiem w przyjaznym Koziorożcu 1.1.2014 rozpoczynasz nowy etap życia. Szczęśliwy, stabilny, bezpieczny.

Tak jak lubisz.

 Opozycja Saturna jeszcze pozostanie przez cały rok, ale nie ma teraz nic z czym nie mógłbyś sobie poradzić z tak wspaniałym początkiem roku! Pożegnaj ze spokojem bolesny, przeszły rok 2013… Merkury, Słońce, Pluton w trygonie zapowiada nowe szanse, magiczne dni i wiele pięknych momentów!

Zadanie Nowego Roku: Na starym czujesz się bezpiecznie... Saturn nakazuje jednak pozostawienie tego od czego jesteś uzależniony.

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Kwadrat Marsa i Plutona zmusza abyś popatrzył w lustro i przemyślał jeszcze raz przeszłość.

Dlaczego się nie udało? Jakie błędy popełniłeś? Gdzie szczęście przeciekło ci przez palce?

Wyciągnij wnioski, ale szczerze dla samego siebie. Nadchodzące dni w Nowym Roku przynoszą wiele pięknych szans, które musisz dobrze wykorzystać. Sextil Urana to wiele oryginalnych pomysłów, możliwych do realizacji. Ale z dyscypliną i konsekwencją. Nie porównuj się do innych. Ty masz wiele pięknych, własnych talentów!

Zadanie Nowego Roku: Nowych pięknych szans będzie niezliczona ilość. Czy wytrwasz przy swoich ideałach? Saturn wymaga większej dyscypliny.

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Święta Bożonarodzeniowe były takie sobie… a tu w Sylwestra następna partia wybuchowych konstelacji...

Kwadrat Marsa, Plutona, Urana i opozycja Merkurego, Słońca dotyczy przede wszystkim urodzonych 29.6-11.7 Raków.

Twoja siła będzie leżała tylko w tobie aby dobrze przetrwać te trudne dni. Nie słuchaj innych. Nie przejmuj się opinią każdego. Kieruj się swoimi uczuciami, sercem!  

 Żaden smutek nie trwa wiecznie i dla ciebie nadchodzą dobre dni.

 Na pewno!

Zadanie Nowego Roku: Rodzina jest dla ciebie najważniejsza… ale Saturn nakazuje spełnienie. Swoją twarz będziesz musiał skierować do siebie! Teraz ty, razem z przyjaciółmi musisz zrealizować swoje marzenia!

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Uran w trygonie przynosi dalej dobre, nowe pomysły, optymizm w nadchodzącym tygodniu. Spokoju i ciszy nie oczekuj z tą konstelacą. Zmiany, nowe impulsy i odmienne zadania do wykoniania.  Sextil Marsa uszczęśliwia drugą dekadę, która z energią zabiera się za wszelkie zadania postawione przed nią. Uwaga jednak na koncepty innych. Trzymaj się swojego planu. Tego co jest do zrealizowania.

 Kwadraty Sylwestra nie mają bezpośredniego wpływu na ciebie. Pluton w szóstym domu przypomina o zwróceniu uwagi na zdrowie.

 Nie forsuj się!

Zadanie Nowego Roku: Jesteś wybrańcem gwiazd.  Braw, pochwał i wielkich zadań, nagród nie będzie końca.... Czy będziesz umiał pomagać także bezinteresownie innym?

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

W Nowy Rok 2014 wchodzisz z pięknymi konstelacjami!

Słońce, Merkury, Pluton i Wenus (retrogradacja) w trygonie zapewniają wspanialego, komunikatywnego z pewnym siebie wystąpieniem twojej osoby Sylwestra. Z Jowiszem w sextilu  jesteś pełna optymizmu i wiary w nadchodzące jutro. Wenus gwarantuje dużo nowych kontaktów, a kto wie w co jeszcze mogą przekształcić się twoje znajomości...

 Pamiętaj o swojej intuicji. Jej rozwój i wejście na wyższy poziom umysłowy będzie jednym z wielu misji zbliżającego się dużymi krokami Nowego Roku .

Zadanie Nowego Roku: Dla ciebie liczą się fakty, liczby, konkrety. Nowy czas nakazuje jednak pozostawienie stereotypów myślenia. Czy umiesz zaufać, że i tak wszystko świetnie się ułoży? Spróbuj!

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Nadchodzący Nowy Rok przywitasz pełna nowej enregii.

Mars w twoim znaku daje ci się jednak  we znaki… Jego energię musisz wykorzystać dla siebie. A nawet do swojej obrony. W tym tygodniu Mars ustawia się w kwadracie do Plutona. A to sygnał dla urodzonych od 30.9 do 10.10 , że noc sylwestrowa  będzie ciężka.  Ale nie niemożliwa do realizacji twoich planów! Razem z Marsem masz za zadanie walczyć i osiągać harmonię i spokój nawet tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe!

Dyplomacji i zastanowieniu przyda się trochę temperamentu Marsa. Zapału i zaangażowania!

Niech więc twoja fantazja i pomysłowość pomoże uniknąć zwady i kłótni i prowokacji ze strony nie tylko niekorzystnie ustawionych do ciebie planet: Plutona, Urana i Merkurego.

Nie daj się szokującym zmowom i zaczepkom!

Zadanie Nowego Roku: Dyplomacja, harmonia, spokój jest twoim priorytetem. Mars w twoim znaku aż prawie przez 7 miesięcy to wyzwanie do walki i zaangażowania tam, gdzie jeszcze nikt nie wygrał - a ty masz wielkie szanse... Czy będziesz umiała bronić siebie lub osobę obcą, gdy będzie niewinnie oskarżona? Czy spuścisz głowę i powiesz, że wszystko jest w porządu?

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Wchodzisz tańcząco w Nowy Rok 2014!

Układ planet  jest przepiękny. Sama konjunkcja Węzła Księżycowego zapewnia szczególnie intensywne kontakty z ludźmi tobie przeznaczonymi. Twoją  wiarę, optymizm i zaufanie w nowe jutro ułatwi sextil Słońca, Merkurego i Wenus. Będziesz wiedział  kto i co jest dla ciebie najważniejsze. Pracujących w świąteczne dni czekają świetne układy, nagrody i propozycje nie do odrzucenia.

Tak, twój Pluton w Koziorożcu robi kwadraty - to sygnał, że nadszedł czas pożegnania się z nieudaną przeszłością.

Nadchodzą nowe, piękne dni!

Zadanie Nowego Roku: O traumatycznej przeszłości trzeba zapomnieć. Saturn chce wyprowadzić cię na szczyty. Jak zareagujesz na światło lamp stojąc na scenie z hukiem braw publiczności skierowanej w twoją stronę?

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Uśmiechnij się!

Wszystko co opisałam o niedobrych kwadratach i opozycjach nie będzie dotyczyć ciebie. Twoja pozycja jest neutralna w tym tygodniu.

Nowy Rok rozpoczniesz w optymistycznym nastroju. Trygon Urana i sextil Marsa zapewnia ciekawe zmiany, inspiracje, nowe pomysły i  ciekawie spędzony czas w dobrym towarzystwie. W tym tygodniu pomyśl i zrób coś dla samego siebie. Energia sylwestrowej nocy ma wpływ na cały rok. Pamiętaj o tym.

Zadanie Nowego Roku: Wizji, innowacyjnych pomysłów będzie bardzo wiele. Twój optymizm jest nie do zatrzymania. Czy masz wystarczająco dużo siły i konsekwencji aby doprowadzić wszystko do końca bez pomocy Saturna?

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Jesteś wybrańcem tygodnia.

Nów Księżyca w twoim znaku a przy nim Słońce, Pluton, Wenus i Merkury chronią cię przed wszystkim co złe. Gdy wybije godzina dwunasta 1.1.2014 wszystkie układy gwiazd będą wzkazywały ci  nową drogę gwarantując szczęście, powodzenie i spełnienie.

To wszystko co teraz postanowisz i ustalisz plan działania będzie osiągnięte to końca 2014. Nie ma takiej możliwości, że coś się nie uda...

Osoby urodzone  29.12-5.1 z kwadratem Urana, Marsa i konjunkcją Plutona muszą najpierw coś pożegnać... Znasz swoje talenty i swoje wartości. Licz  i polegaj na sobie. Stare trzeba zostawić za sobą.

Zadanie Nowego Roku: Przed tobą wielkich, odpowiedzialnych zadań coraz więcej. Czy będziesz umiał porzucić postawę samotnego wędrownika na szczyt  i nauczysz się prosić o pomoc innych? Sytuacje będą wymagały kreatywności , innowacji  rozwiązania.

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Mam nadzieję, że święta Bożonarodzeniowe spędziłeś spokojnie. Mars nadal stoi ci w trygonie z pomocą. On doda ci siły, energii do wykonania planów ostatnich dni roku. Sextil Urana dodaje pewności siebie i ciekawe pomysły na początku Nowego Roku 2014.

Najważniejsze abyś teraz koncentrował się na sobie, swoich sprawach i zamierzeniach.

Akceptuj co robią inni i nie wtrącaj się do tego. Dla ciebie najpiękniejsze chwile rozpoczynają się od 20.1.2014.

Zadanie Nowego Roku: Chcesz wszystko radykalnie zmienić! Teraz i od zaraz!

Ale Saturn ze stoickim spokojem powie ci: nie teraz jeszcze... pomału... Czy będziesz umiał wykazać się cierpliwością i skromnością?

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Nowy tydzień, Nowy Rok… nowe piękne uczucia miłości i radości.

Trygon Jowisza, Saturna… sextil Słońca, Wenus i Putona mówi o tym, że to czas wielkich, intensywnych uczuć. Pluton nakazuje przerobić stare, bolesne tematy z przeszłości. Nie zabieraj ze sobą w nową drogę żalu, bólu, łez, obrażeń i okaleczeń.

Nadszedł czas pogodzenia i akceptowania tego co jest. Nowa przyszłość z nadchodzącym czasem zapowiada się porywająco. Powodzenie, sytuacja finansowa, wielkie uczucia - wszystko się zmienia.  Na pozytywne!

Życzę Ci tylko radosnych dni!

Zadanie Nowego Roku: Twoim pragnieniem jest ratowanie świata. Miłość, harmonia i zrozumienie… tym mają żyć i docenić wszyscy...

Saturn nakazuje jednak walczyć o swoje szczęście! O siebie! Swoją osobę i własne zadowolenie. Czy będziesz umiała zrezygnować z innych i walczyć o samą siebie..?

 

Dla wszystkich:

Nowy Rok 2014 witamy bardzo wybuchowymi konstelacjami. Niezwykle potężna siła wielkich planet nie umożliwi nam odpoczynku, założenia nogi na noge i oglądania ze spokojem błysków sztucznych ogni.

Jest jednak możliwość wykorzystania pozytywnie wielkiej energii do zdobycia określonych zamierzeń.

Jeżeli wiesz dokładnie czego chcesz i potrafisz swoją energię konsekwentnie kierować w określone tory: możesz osiągnąć  spełnienie.

Tylko zrozum: teraz to nie będzie zabawa. Konstelacja tak wielkich i potężnych planet  sugeruje długoterminowe skutki i następstwa.

W tym czasie nie uda ci się ucieczka od odpowiedzi, preferowanie polityki strusia lub strojenie pięknej miny. Potężna energia całego tygodnia jest świetna do rozpoczęcia nowych, wymagających  wytrwałości projektów.

Unikaj w tym czasie konflitów, prowokacji lub egoizmu. Liczy się chęć poświęcenia się czemuś z otwartym sercem i zdobycie  szczytu. Ale prostą drogą . Bez intrygi, fałszu i zakłamania, nacisku, manipulacji, korupcji.

Na poziomie partnerskim (Mars w Wadze kwadrat Plutona) stare, niedokończone, nieciekawe historie na pewno jeszcze raz bedą zreanimowane. Tematy, które niechętnie omawialiśmy, lub omijaliśmy z pretekstem mogą jeszcze raz wyjść na powierzchnię.

Nowy Rok 2014  wchodzi w drzwi naszych domów w … wojowniczym nastroju. Kłótnie, prowokacje, agresja, żale..

Wybierz dystans, spokój, opanowanie i harmonię aby nie popsuć sobie świątecznego dnia.

1.1.2014 o godzinie 12:15 nów Księżyca w Koziorożcu na osi Rak/ Koziorożec jest bardzo ważnym wydarzeniem z konstelacją tylu wielkich planet.

Co teraz postanowisz będzie osiągnięte z uwieńczeniem do końca roku!

Musisz jednak być świadomy wysiłku, pracy, konsekwencji i dyscypliny.

Ja życze wszystkim dobrego, udanego i szczęśliwego Nowego Roku 2014!

 

 

 

Otwórz się na nowy, inny świat!

Słońce w Koziorożcu.

29.12.2014  Vienna

Zapraszam na porady astrologiczne:

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

Moje horoskopy dzienne przeczytasz na Kosmica PL TV:http://www.kosmica.pl/magazyn/Horoskop_dzienny/index.do

 

 

 

..a koniec jest początkiem i nową nadzieją..

 

 

 

Pierre-Cécile Puvis de Chavannes 007

Pierre-Cécile Puvis de Chavannes :Hope

-via Wikimedia Commons