Konstelacje i fazy Księżyca od 3.3.14 do 9.3.14

Przejście Wenus w znak Wodnika. Jowisz w biegu prostym.

 

 

 

 

Trzeba się śmiać. Inaczej człowiek by zwariował.

- Terry Prattchet

 

 

Tematy tygodnia

sprawiedliwość i konsekwencje... droga przeznaczenia

Konstelacje tygodnia:  

Saturn i Mars zatrzymują się i wyruszają w bieg wsteczny. Jowisz także niedługo zmieni swój kierunek biegu. Słońce łączy się z Chironem po czym tworzy piękną konstelację do Plutona. Planeta miłości Wenus przechodzi do kochającego wolność Wodnika ustawiając się nie korzystnie do Lilith.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Trzy planety zmieniają kierunek swojego biegu. Trudny Saturn i wojowniczy Mars obie planety w biegu wstecznym będą zmuszały nas do rozwiązania starych, trudnych zadań z przeszłości. Agresja, żal, negatywna energia, podsumowania i konsekwencje. Czas na spojrzenia prawdzie w oczy.

Fazy Księżyca:

 

- do wtorku 18:32 godziny Księżyc w Baranie zmusza nas do ataku, walki i działania.

- od środy 18:33 godziny do piątku 3:38 godz. Księżyc w Byku to czas na odpoczynek, relaks, zajęcie się sprawami partnerskimi, sex... a także transakcjami finansowymi.

- od piątku 3:39 godz. Księżyc w Bliźniaku przynosi wiele zmiennych uczuć, sytuacji i ciekawych spotkań.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- wtorek 4.3.14 od godz. 18:32 do godziny 20:13

- czwartek 6.3.14 od godz.14:56 do 7.3.14 godziny 3:38

- niedziela 9.3.14 od godziny 8:54 do godz.14:34

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp.

Dobre dni, złe dni:

 

 

...na tym polega tragizm miłości, że człowiek nie może kochać niczego bardziej niż tego, za czym tęskni. - Jonathan Safran Foer

 

 

 

 

5.3.14 Planeta miłości i finansów przechodzi w znak Wodnika:

Cóż... od tego dnia wiele sie zmieni!

Wenus w Wodniku jest pełna indywidualności, oryginalności i niekonwencjonalności! Teraz pragnie ona wolności i eksperymentowania! O stałości nie ma mowy! Romans? Tak, czemu nie! Ale bez zobowiązań proszę :-)..

 Zanim przejdziesz do ataku wyjaśnij może potrzebę przestrzeni i otwartych horyzontów. Buntownicza, otwarta i kolorowa. Przyjaźń do grobowej deski jest taże mile widziana. O ołtarze i przyrzeczeniach wierności możesz zapomnieć przez najbliższy czas. Nie próbuj teraz nikogo ograniczać lub zakładać mu obrączki. Równouprawnienie! Tolerancja. Abstrakca. To jedyna dla niej opcja.

Mile widziane są spotkania w grupach przyjaciół, prace społeczne i charytatywne, otwarty umysł... a wszystko ma być związane z jakąś ideą... Jaką? O to się nie martw. Wenus w Wodniku wymyśli na pewno coś nie codziennego! Nowoczesnego. Związanego z najnowszymi technikami, postępowością, z wysoką inteligencją.

Na sprawy finansowe trzeba teraz uważać. Nie podejmuj ryzyka. Nie słuchaj o szybkich zarobkach. Wszelkie transakcje trzeba sprawdzać i rozważać dokładnie.

 

6.4.14 Jowisz w Raku wyrusza wreszcie w ruch prosty:

Wszystkie procesy i sprawy związane ze wzrostem, poszerzeniem horyzontów, mądrością i bogactwem, optymizmem, szczęściem, wiedzą, powodzeniem będą przyśpieszone.

Jowisz w Raku jeszcze raz przyniesie dobre wiadomości wielu rodzinom i potrzebującym. To szlachetne uczucia, życzliwość i zajęcie się problemami  codziennego życia domowego. Dom i jego  szczęście. Poczucie bezpieczeństwa. Tutaj uwrażliwione są nasze uczucia, działalność socjalna i opieka.

Jowisz w Raku poruszać będzie jeszcze do 16 czerwca 2014 tematy ojczyzny, kraju, matki i naszych korzeni. Po czym planeta przechodzi do znaku Lwa...

 

Przypominam z poprzedniego tygodnia: Mars i Saturn w biegu wstecznym:

 

1.3.14 bis 20.5.14 Mars w biegu wstecznym nie jest dobrą wiadomością.

Wszystko co działa do tyłu wiąże się z negatywną reakcją, opóźnieniem, spowolnieniem, działaniem skierowanym w nie odpowiednie miejsca.

Planeta energii Mars nie dość że w upadku do tego w biegu wstecznym porusza na osi Waga/  Baran (ty - ja) tematy partnerskie (wszelkiego rodzaju), siły przebicia, agresji, seksualności. W astrologii mundalnej dotyczyć będzie stosunków międzynarodowych, które teraz będą poddane jeszcze raz sprawdzeniu. Znak Wagi przypomina o dyplomacji, harmonii i pokoju!! Jednak z Marsem w biegu wstecznym będzie to bardzo utrudnione.

Ale gdy Mars jest w biegu do tyłu będą wyciągnięte stare, zapomniane bóle, żale, agresja, złość. Nagle dostrzegamy, że ktoś może od dawna nas źle traktuje. Stara złość urasta do rozmiaru wulkanu... który teraz może przypomnieć o sobie z podwójną mocą... Złość, wściekłość i zaciętość, kłótnie, awantury, konflikty a do tego cięty język z "błahego" powodu może być przyczyną nie kończących się dyskusji...

Tematem są: sprawy partnerskie, sex,  obraz i rola kobiety i mężczyzny, sprawiedliwość, harmonia, dyplomacja, pokój... (Waga).

 

 

 

2.3.14 Saturn w biegu wstecznym

Saturn jest planetą trudności, obowiązku, powinności, cierpliwości i pesymizmu... To on przypomina nam o źle, które siedzi w nas w znaku Skorpiona, którym rządzi tak naprawdę planeta śmierci i transformacji Pluton. To, co Skorpion ma w podświadomości, trafi do konkretnej rzeczywistości Saturna albo do życia. Tu Saturn przypomina nam od dawna o znaczeniu wartości niematerialnych, przekształceniu i transformacji. W biegu wstecznym w zależności od domu, gdzie tranzytuje ta planeta w twoim horoskopie, będzie jeszcze raz sprawdzane (raczej zmuszane!), utrudniane, ograniczane... czego jeszcze do końca (w sobie) się nie pozbyliśmy...

Saturn akceptuje tylko to co solidne i trwałe: związki, układy, osobowości, społeczeństwa, państwa.

Jeszcze i jeszcze raz wiele bolesnych spraw zostanie skorygowanych. A nawet przez Saturna zlikwidowanych. W Skorpionie Saturn wyciągnie na jaw tematy strachu, seksualności, intensywnych, namiętnych uczuć (albo ich braku!), sytuacje, które muszą być zmienione; wreszcie podjęciu ostatecznych konsekwencji...!

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

Byłoby pięknie, gdyby uczucia można było zwyczajnie wyłączyć. - Charlotte Link

 

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Razem z Księżycem w twoim znaku nowy tydzień zaczyna się wspaniale. Jesteś pełen pozytywnej energii, zaangażowania do walki o siebie i swoich najbliższych.

Przejście Wenus do Wodnika to dla ciebie świetna wiadomość! Nagle wszystko zmienia barwy! Jesteś radośniejszy, masz ochotę do zmian i innowacji. Nowym ciekawym spotkaniom nie będzie końca. Poprawa finansowa już na horyzoncie!

Daty urodzony 29.3-5.4 z kwadratem Jowisza i Plutona to czas całkowitej zmiany twojego życia. Nie przesadzaj w swoich wymaganiach.

Opozycja Marsa dla urodzonych w trzeciej dekadzie - szanuj drugiego jak siebie samego... Więcej akceptacji dla odmiennych poglądów partnera (prywatnie i zawodowo). Mars w biegu wstecznym będzie  wyciągał stare, nierozwiązane sprawy i uczucia, które teraz musisz rozwiązać.

 

 

 

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Słońce z Ryb ma na ciebie bardzo dobry wpływ. Przy pomocy swojej kreatywności, fantazji oraz intuicji możesz rozpocząć coś nowego. Sextil Słońca z Plutonem możesz wykorzystać do ujawnienia swoich talentów i swojej siły. Energii ci nie zabraknie! Jowisz, który już niedługo wyrusza w ruch prosty, jeszcze bardziej ułatwi w osiągnięciu twojego szczęścia.

Nie pozwól aby inni wymuszali coś na tobie. Decyduj sam o swoim życiu!

Opozycja Saturna w biegu wstecznym do tego dla urodzonych w trzeciej dekadzie wymaga cierpliwości i dokładności. Koncentruj się na swoich zadaniach. Teraz trzeba będzie oczekiwać podsumowań.

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

A to ci miła niespodzianka!

Wenus w trygonie do twojego znaku przypomni ci znaczenie uczuć: tęsknota, czułość, pasja, namiętność... miłość. Wreszcie twoje oczy rozbłysną blaskiem i radością! Dobry czas na sprawy finansowe. Teraz od Wenus możesz oczekiwać tylko dobrych informacji!

Kwadrat Słońca dla urodzonych w drugiej dekadzie nakazuje pozostać w cieniu. Nie wychylaj się za wiele. Nie prowokuj nikogo. Uważaj jak przyjmowane są twoje żarty lub wiadomości. Nie każdy ma takie lekkie podejście jak ty do tego.

Z trygonem Merkurego i Marsa możesz oczekiwać dynamicznego tygodnia. Jesteś silny i odważny. Z marszu wykonujesz nawet bardzo trudne zadania!

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Bardzo przyjemny trygon Słońca ze znaku Ryb ogrzewa teraz twoją duszę! Razem z nim możesz koncentrować się na najważniejszym i oczekiwać powodzenia. Jowisz od 6.3.14 wyrusza w ruch prosty, a to oznacza, że twój optymizm się zwiększy. Wreszcie sprawy, które jeszcze niedawno utknęły, ruszą z łatwością z kopyta. Kursy, nauka, sprawy rodzinne, dofinansowania, sprawy sądowe... itp. - teraz nabiorą pozytywnego zakończenia!

Trygon Saturna nadaje wszystkiemu stabilizacji. Cierpliwość się opłaci! Co teraz  wymyślisz z trygonem intuicyjnego Neptuna będzie do zrealizowania.

Urodzeni 30.6-7.7. – kwadrat Uranu i opozycja Plutona - nie przesadzaj, ale dopuszczaj do siebie zmiany.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Z Wenus w opoyzcji od 5.3.14 może być ciekawie! Nagle wszystko się zmienia. Napotykasz na swojej drodze wiele uczucia, pasji i zaangażowania... niż możesz się spodziewać! Już ty będziesz wiedział co z tym fantem zrobić i w którą stronę wyruszyć..!

Uważać trzeba będzie na sprawy finansowe. Nie ryzykuj za wiele, nie kupuj tego, czego naprawdę jutro nie będziesz potrzebował.

Saturn w retrogradacji w kwadracie i Merkury w opozycji  będzie utrudniał, kontrolował wszelkie działania urodzonych: 9.8-18.8

Jednak z sextilem Marsa i trygonem Urana dasz sobie ze wszystkim radę. Niech spełnią się twoje wszystkie marzenia. Nawet te bardzo oryginalne! Otwórz wiośnie z radością drzwi.

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Opozycja Słońca dla urodzonych w drugiej dekadzie nie jest łatwą konstelacją. Jednak z trygonem Plutona i sextilem Jowisza będziesz miała siłę i pomoc do pokonania nawet największych przeciwności na swojej drodze. Odpowiednie decyzje podpowie ci Saturn w sextilu. Nareszcie będziesz wiedziała, że ciężka praca będzie uwieńczona powodzeniem. Jeszcze trygon Wenus dla trzeciej dekady urodzonych  umila ciekawie czas.

Opozycja Neptuna dla pierwszej dekady może utrudniać myślenie i wybranie konkretnej drogi. Dlatego koncentruj się na sobie. Liczy się dokładna analiza i konkrety!

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Rozpoczyna się ciekawy czas!

Przechodząca Wenus do przyjaznego Wodnika to firty, romanse, niespodziewane, przemiłe kontakty i poprawa twoich finansów! Oj, będzie się działo!

Nie ma co więc myśleć o starych kłopotach. Wystaw swoją uśmiechniętą twarz w kierunku przyszłości. Życie ma dla ciebie w zanadrzu wiele ciekawych niespodzianek!

Trygon Merkurego już w kierunku prostym dla urodzonych w drugiej dekadzie - czuwa nad wszystkimi nowymi układami, umowami  i sprawami urzędowymi.

Daty 19.10-23.10 z koniunkcją Marsa ale w biegu wstecznym muszą oszczędzać swoje nerwy. Nie wtrącaj się w sprawy, które ciebie nie dotyczą.

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

 Trygon Słońca, Jowisza i sextil Plutona to konstelacje do pozadroszczenia! Z pewnością siebie wykonasz wszystkie obowiązki. Powodzeniu nic nie będzie stało na drodze. Twoja aura i pozytywne nastawienie ułatwi kontakty międzyludzkie.

Uwaga nadchodzi od Saturna w biegu wstecznym dla urodzonych w trzeciej dekadzie:  od pewnych decyzji nie ma ucieczki. Saturn wymaga konsekwencji. Nawet gdy będziesz odczuwał strach lub dopadnie cię uczucie porażki. Zamknięcie jednych drzwi otwiera wiele innych możliwości, które wskażą ci pozytywnie nastawione inne planety.

Wenus z Wodnika w kwadracie dla pierwszej dekady to porównanie wyobrażeń z realnością. Nie zamykaj na to oczu.

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Urodzeni w drugiej dekadzie z kwadratem Słońca z Ryb muszą liczyć na utrudnienia i komplikacje. Znajdź czas na przemyślenia i jeszcze raz sprawdzenia swoich planów.

Z trygonem Urana i sextilem Marsa oraz Merkurego już w biegu prostym możesz liczyć na świetne rozwiązania i innowacyjne pomysły. Twoja siła jest wielka! Odważ się stawić czoło nowym zadaniom!

Najlepszą wiadomość zostawiłam na koniec. Sextil Wenus od 5.3.14 do twojego znaku to naprawdę przyjemny czas! Otoczka erotycznej aury to wielki atut! Oryginalne kontakty, flirty i romanse uprzyjemnią szarość dnia. Razem z Wenus w sercu możesz oczekiwać nadejścia pięknego czasu wiosny!

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Z sextilem Słońca możesz przenosić góry. Wenus odchodzi ale pozostawia po sobie dobrą energię, którą teraz musisz wykorzystać.

Uran stoi krytycznie dla urodzonych między 30.12-3.1. Pozostań przy jednym zadaniu. Koncentruj się.

Najtrudniejsze konstelacje mają urodzeni w trzeciej dekadzie: Saturn i Mars, obie planety w biegu wstecznym i do tego w kwadracie Mars, mówi abyś zostawił wreszcie przeszłość. Czas pożegnać ludzi, którzy nie dają ci miłości. Nie zasłużyłeś na ból i cierpienie... Obudź się! Saturn to konsekwencje i oddźwięk twoich przeszłych złych decyzji. Nadszedł czas rozstania. Nie uzależniaj się więcej od nikogo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Szczęściarz z ciebie! Zaraz po Słońcu nadchodzi Wenus! A z nią tylko i wyłącznie przyjemne dni. Miłość, radość, dobry sex i poczucie piękna... czekałeś długo na ten czas! Ale na pewno się opłaci!

Czekanie jeszcze do środy wieczora uprzyjemni ci sextil Urana i konjunkcja Merkurego, już w biegu wstecznym. Przemyślasz już od dawna wielkie zmiany? Nic nie stoi na przeszkodzie! Pozytywne transformacje są mile widziane. Do tego trygon Węzła Księżycowego to pewność, że wybierasz dobrą drogę.

Urodzonym 10.2-14.2 kwadrat Saturna w biegu wstecznym przeszkadza i utrudnia. Zastanów się czego konkretnego może od ciebie żądać? Zostaw to.

 

 

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Niespodzianki, niespodzianki... same piękne niespodzianki! Słońce jest życiem, energią, siłą, werwą, iskrą  umożliwiającą spełnienie wszelkich planów! W nadchodzącym tygodniu uda ci się jeszcze więcej niż planujesz. Tylko bez skromności! Tak konstelacja zdarza się tylko raz do roku dlatego trzeba ten czas dobrze wykorzystać. Trygon Jowisza to nie tylko krąg pomocnych rąk... od 6.3.14 planeta będzie w biegu wstecznym rozwiązywać to, co od dawna przemyślałaś. Koniunkcja Plutona dodaje siły. A nawet aury magii, która sama przyciągnie do ciebie wszystko co potrzebujesz.

Z trygonem Saturna rozpoczynasz z sumiennością nawet najtrudniejsze projekty. Jeszcze boski sextil Wenus przynosci wiele romantycznych nie zapomnianych chwil.

Od poniedziałku do ostatniej chwili soboty oczekuj tylko wspaniałych chwil.

 

 

Dla wszystkich:

 

 

Konstelacje tego tygodnia są bardzo zróżnicowane. Gdy niektórzy spełniają niespodziewanie swoje największe, ukryte marzenia, inni zwijają się w cierpieniu i bólu... Cuda mieszają się z bolesnymi  wydarzeniami. Jedni domagają się sprawiedliwości lub kary. Inni łaski lub zbawienia.

Dwie trudne planety Saturn i Mars w biegu wstecznym wskazują na nieciekawe wydarzenia. Obie planety domagają się rozprawy z błędami przeszłości. Terror, agresja, przemoc  skierowana jest teraz w błędną stronę. Merkury na szczęście już w biegu prostym ułatwi wielu zrozumienie i odpowiednią ocenę sytuacji. Słońce w Rybie czyni nas współczującymi, wrażliwymi... ale czasami i niepewnymi, słabymi, niezdecydowanymi. Poczucie winy, nierozsądnych działań w zamierzchłych czasach będą gnębić teraz wielu. Małe problemy mogą okazać sie wielkimi a beznadziejne sytuacje zmienić w dziwny sposób na dobre.

Planowanie w tym tygodniu raczej sie nie uda. Zawrotne zmiany sytuacji, nieoczekiwane wyniki to efekty trudnych konstelacji. Tematem będą nie tylko aktualne teraz sprawy międzynarodowe, polityczne, gospodarcze ale i zamierzchłe sytuacje partnerskie. Pasja, sex, namiętność miesza się z dystansem, nienawiścią i nieprzemyślanymi słowami...

Mars w Wadze w biegu wstecznym wykopuje jeszcze raz i domaga się sprawiedliwości i pokoju, rozwiązania wszelkich konfliktów drogą pokojową. Tylko Mars jest tu w upadku... trudno będzie mu decydować z rozsądną głową..

Bądź gotowy po sobotnim nowiu Księżyca, przy kolejnych nadchodzących konstelacjach do szukania innych dróg rozwiązywania problemów! Pierwszym priorytetem jest nie unikanie konfrontacji. Wysłuchaj bez walenia pięścią w stół  odmiennych poglądów i zapatrywań.

Odnalezienie teraz wspólnego mianownika nie będzie łatwe. Wsadzaniem głowy w piasek nie ułatwisz sobie życia.

 

 

 

 

 

Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia.

Dr Edward de Bono

 

 

 

 

 

 

 

Życzę Ci słonecznych dni!

Słońce w Rybach.

2.3.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. Polecam Skype porady.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

PareteMose

 

Mosè di Michelangelo-via Wikipedia Commons