Konstelacje i fazy Księżyca od 5.5.14 do11.5.14

 

 

Trudi Canavan:

Nie można zmu­sić ser­ca by wy­bierało rozsądnie. Sa­mo po­dej­mu­je decyzje. 

 

 

 Konstelacje tygodnia:

Słonce łączy się w szczęśliwą konstelację z Jowiszem. Merkury przechodzi w środę do Bliźniaka. W sobotę Słońce ustawia się w nieprzyjemną opozycję do Saturna, a Wenus do Marsa w Wadze. Merkury i Neptun tworzą kwadrat.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Jak cały miesiąc maj tak i pierwsze jego dni będą zmienne. Na początku tygodnia możemy osiągać szczyty szczęścia i radości z piękną konstelacją Słońca i Jowisza. Od soboty ciężkie konstelacje Saturna, Marsa i Merkurego sprowadzą nas znowu do realności. Jednak atmosfera mimo wszystko będzie lżejsza. Po burzy zawsze wychodzi przecież Słońce!

Fazy Księżyca:

 

 

Kto łat­wo przy­taku­je, rzad­ko słowa dotrzyma..

 

 

 

 

 

 

 

- do poniedziałku 19:57 godz. Księżyc w znaku Raka nastawia nas sentymentalnie. Najważniejsza jest teraz rodzina i najbliżsi nam uczuciowo.

- od poniedziałku 19:58 godz. do czwartku 8:25 godz. Księżyc w znaku Lwa dodaje nam siły, pewności i wiary w siebie. Warto wybrać się na imprezę kulturalną!

- od czwartku godz. 8:26 do soboty 19:20 godz. Księżyc w porządnej Pannie nakazuje wysoka analizę, skrupulatność i zajęcia analityczne. Nic nie ujdzie naszej uwadze.

- od soboty 19:21 razem z Księżycem w znaku dyplomatycznej Wagi szukamy kompromisów w partnerstwach wszelkiego rodzaju. Akceptuj odmienne poglądy i zapatrywania.

 

 
Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 5.5.14 od godz. 10:47 do 19:57 godziny

- środa 7.5.14 od godz.12:52 do 8.5.14 godziny 8:25

- sobota 10.5.14 od godz. 0:09 do 19:20

Dobre dni, złe dni:

 

 

 

I choćbyś ziem­skiej dro­gi miał już do­syć, iść mu­sisz da­lej. By w mro­ku niepew­nym sa­mot­na gwiaz­da, to­bie przy­pisa­na miała opar­cie. Dro­gow­skaz spadania.

Jacek Dehnel 

 

 

 

 

 

- 6.5.14 Słońce tworzy sextil z Jowiszem - bardzo dobry dzień, pełen pozytywnej energii i wiary w siebie i swoje siły.  Łączący się Jowisz ze Słońcem dodaje nam optymizmu, radości i poczucia szczęścia. Masz ważne terminy? Warto zaznaczyć ten dzień w kalendarzu!

Teraz jesteśmy w stanie innym pomoc i zrozumieć. Kierujmy swoje myśli w przyszłość, wierząc, ze wszystko nam się uda! (bardzo dobry czas dla Byka, Raka, Skorpiona, Koziorożca, Ryb)

 

7.5.14 Merkury opuszcza Byka przechodząc w swój znak komunikatywnego Bliźniaka: tutaj nareszcie będzie się czuł bardzo dobrze! Tutaj nasza wiedza, wymiana informacji, komunikacja, przyswajanie wiadomości, intelekt, nawiązywanie kontaktów, zawieranie umów i łączenie myśli będzie działać na wysokich obrotach! Świetna pozycja dla samego Bliźniaka a także Lwa, Wagi, Wodnika i Barana.

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

Przep­ro­sić można ko­goś, ko­go się potrąciło w tram­wa­ju a nie społeczeństwo, które się potrącało przez kil­kadziesiąt lat. 

Gustaw Grudzinski

 

 

 

 

 
Baran 21.3-20.4

Wszystko dobre, co się dobrze kończy! Pierwsza dekada Barana z koniunkcją Wenus i sextilem Merkurego z Bliźniaka może oczekiwać bardzo dobrego, komunikatywnego i pełnego dobrych uczuć całego tygodnia!

Warto zabrać się za nowe projekty, omówić układy lub szukać nowej perspektywy na przyszłość.

Urodzeni w dniach 29.3-5.4 z opozycją Marsa i kwadratem Plutona oraz Jowisza mają jeszcze przed sobą trudny, pełen wyzwań czas. Ale i to się kiedyś skończy!

Najważniejsze się nie poddawać i walczyć do końca o siebie i swoje plany. Sytuacje są ciężkie, ale ty masz wiele siły, która pomoże Ci wyjść z impasu. Wenus w Twoim znaku, sextil Merkurego dla wszystkich i opozycja Marsa przypominać Ci będą, ze najważniejsze są teraz uczucia, rodzinne szczęście, poczucie bezpieczeństwa!

 

 

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

Słońce w Twoim znaku dodaje Ci energii, siły, uznania ze strony innych, osobistego zadowolenia i łatwości spełnienia. Wykorzystaj dobry cały tydzień do załatwiania nawet bardzo trudnych spraw. W poniedziałek i wtorek, gdy Słońce łączy się pozytywnie z Jowiszem, właśnie Ty masz największe szanse spełnić swoje marzenia i dotknąć samego szczęścia. Co nie rozpoczniesz wszystko zrealizujesz z sukcesem.

Do tego Pluton w trygonie i sextil Jowisza a dla trzeciej dekady i koniunkcja Merkurego czynią Cię konsekwentnym, stanowczym i pewnym siebie. Z brawurą wypełniasz swoje zadania i obowiązki.

Twoje pomysły są doskonałe. Argumenty i słowa na odpowiednim miejscu. Powodzenie do końca tygodnia masz więcej niż zagwarantowane. Do dzieła!

 

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

Gdy się ma Merkurego, Wenus i Marsa po swojej stronie można dokonać nawet największego!

Nadchodzi bardzo dobry tydzień! Razem z trzema wyżej wymienionymi planetami w najlepszym humorze zabierasz się nawet za bardzo trudne projekty. Merkury w Twoim znaku pomaga i przyspiesza komunikację, wymianę informacji i ułatwia w nawiązywaniu nowych, bardzo interesujących znajomości. Podróże? Czemu nie! Przez następne tygodnie będzie wiele możliwości przemieszczania. Korzystaj z głową z tego znakomitego dla Ciebie położenia planety intelektu.

Trygon Marsa i sextil Urana podsuwa nowe myśli, projekciki i strategię. Będzie się bardzo wiele działo!

A to i dobrze wreszcie dla Ciebie. Nowe ważne cele stoją przed Toba!

 
 

 

Rak 22.6.-22.7.

Możesz teraz bardzo wiele zdobyć i osiągnąć. Pod warunkiem, ze nie będziesz spoglądał i słuchał innych, ale polegał na sobie i na tym, co umiesz, na swoim własnym doświadczeniu.

Nie słuchaj nikogo! Idź swoją drogą. Zaufaj sobie! Masz w sobie wszystko, aby dosięgnąć szczęścia. Czasami warto coś zaryzykować. Otworzyć się. Wyjść naprzeciw szczęściu!

Więc nie ociągaj się, tylko zabierz do aranżowania!

Pierwsza dekada z kwadratem Wenus i Marsa rozwiązuje sprawy partnerskie. Myśl więcej o sobie!

Urodzeni w dniach 3.7-7.7. z kwadratem Urana i opozycją Plutona muszą oszczędzać swoje siły. Znajdź czas na odpoczynek relaks i odpowiednią ilość snu.

Urodzeni w dniach 8.7-22.7 mają bardzo dobre konstelacje. Pozycja Słońca, Merkurego, Jowisza i Saturna to dobroczynne działania kierujące Cię na odpowiednią drogę. Nie oglądaj się już za siebie. Przed Tobą jasna, lepsza przyszłość!

 

 

 

 

 


 

 

Lew 23.7.-23.8

Nie załamuj się! Po nocy zawsze przychodzi dzień i Słońce!

Na ratunek przybywa Tobie Wenus i Merkury, który już poprawia układy a i w sprawach uczuciowych doczekasz się korzystnych dla Ciebie zmian!

Urodzeni w pierwszej dekadzie mogą już zacierać z radością ręce. Będzie dobrze a może i jeszcze lepiej.

Urodzonych w drugiej dekadzie z kwadratem Słońca i trygonem Urana czeka wiele zmian. Akceptuj, co się nie udaje. Nie zwieszaj głowy. Witaj nowe z otwartymi ramionami.

Urodzonych w trzeciej dekadzie z kwadratem Saturna i Merkurego czekają trudne wyzwania, którym trzeba będzie sprostować. Dasz radę wszystkiemu. Nie na darmo jesteś spod znaku Lwa!

 

 

 

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Czasami warto zrezygnować z perfekcjonizmu. Nie wszystko musi grać jak w szwajcarskim zegarku lub być zapięte na ostatni guzik.

Rozpoczęty kwadrat Merkurego dla urodzonych w pierwszej dekadzie przyniesie nieporozumienia, komplikacje i chaos w komunikacji. Potrzebujesz cierpliwości i zrozumienia.

Urodzeni w drugiej i trzeciej dekadzie z pięknymi konstelacjami Słońca, Jowisza, Plutona i Saturna mogą planować wiele, zdobywać szczyty i spełniać się zawodowo. Nowe znajomości będą bardzo korzystne dla przyszłości. Dobry czas na naukę, kursy, wyjazdy. Myśl długoplanowo.

Nowe szanse i możliwości będą pojawiały się nad wyraz niespodziewanie.

 

 

 

 

 


 

 
Waga 24.9.-23.10

Nadchodzą wreszcie dobre wiadomości! Przejście Merkurego do Bliźniaka to trygon do Twojego Słońca, który zapewnia już z góry nadzwyczaj dobrą komunikację, odpowiednie słowa, nowe układy, propozycje i chęć do wyjazdów także się pojawi!

 Korzystaj śmiało z tego pięknego układu planet! Nowy pomysł będzie gonił następny. A ciekawe znajomości mogą zaskoczyć Cię całkowicie!

Teraz możesz wreszcie zrealizować to, na co tak długo czekałaś!

Dobry czas…                                                                  

Urodzeni w dniach  6.10-10.10 z kwadratem Plutona i opozycją Urana oraz Jowisza stoją pod presją gwiazd. Jednak trudny czas warto przeczekać. Nowe drogi wskaże Ci Uran. Nie oglądaj się już za siebie.

Wszystkie Wagi z karmicznym Węzłem Księżycowym muszą działać zdecydowanie. Odrzuć strach. Mars już niedługo wyrusza w ruch prosty, a Ty razem z nim przejdziesz mężnie do ataku!

 

 

 

 
 
Skorpion 24.10.-22.11

Gdy Słonce i Merkury stoi w opozycji w Byku nie jest to dla Ciebie dobry czas. Jednak Ty znasz swoje siły i będziesz umiał dobrze ocenić realne warunki.

Urodzeni w pierwszej dekadzie mają już trochę odpoczynku po ostatnim bojowym i bardzo trudnym tygodniu. Trygon Neptuna uspokoi wszystko i skieruje Twoje myśli do wewnątrz.

Urodzonym w drugiej dekadzie w walce z odwróconym do Skorpiona Słońcem pomoże trygon Jowisza i sextil Plutona. Masz odpowiednią ilość siły, aby odpierać ataki. Potrzebujesz dokladnosci i koncentracji. Nie czekaj na wyciąganie konsekwencji przez Saturna. Wszystko MUSI odpowiadać tłu wydarzeń.

Opozycja Merkurego dla urodzonych w trzeciej dekadzie przynosi ze sobą zamieszania i komplikacje w komunikacji. Nie polecam w tym czasie przeprowadzania ważnych dla Ciebie rozmów.

 

 

 

 

 

 
Strzelec 23.11.-21.12

Jesteś aktywny i pewny siebie. Wiedząc, do czego dążysz szybko znajdziesz drogę, aby osiągnąć i spełnić swoje marzenia. Pojawiającym się trudnościom w postaci opozycji Merkurego urodzonym w pierwszej dekadzie pomoże trygon Wenus! Ze stoickim spokojem zabierzesz się za rozsupływanie gordyjskich węzłów. Sextil Marsa doda jeszcze szczyptę uporu i garść cierpliwości.

Przeszkody są do pokonania!

Urodzeni w drugiej i trzeciej dekadzie mogą oczekiwać bardzo pozytywnego tygodnia. Będzie raczej zmiennie, ale intersująco!

Nie ganiaj i nie wypatruj swojego szczecią gdzieś hen daleko na nieskończonym horyzoncie.

Ono leży bardzo blisko Ciebie!

 

 

 

 

 
 
Koziorożec 22.12.-20.1

Mimo wielu trudnych konstelacji nadchodzą także momenty spełnienia. Słońce ze znaku Byka niesie ze sobą wiele możliwości, na które dzięki swojemu wyczuciu zareagujesz odpowiednio. Z Marsem w Wadze trzeba będzie jeszcze powalczyć do końca lipca. Ale Ty znajdziesz w sobie siłę, aby bronić się przed agresją.

Urodzeni w dniach 22.12-5.1 są pod ostrzałem we wszelkich relacjach partnerskich. Błędy, destabilizacja będą na porządku dziennym... Tylko opanowanie może wyprowadzić Cię na prostą drogę.

Urodzeni w dniach 5.1-20.1 z trygonem Słońca, Merkurego i sextilem Saturna mogą zabrać się za realizację swoich planów! Z wielką dyscypliną, zaangażowaniem i dokładnym rozkładem konstruktywnej energii masz najlepsze szanse na spełnienie twórcze.

 

 

 

 

 


 

 
Wodnik 21.1.-19.2

Nareszcie pojawiają się pierwsze jaskółki! Trygon Merkurego i sextil Wenus dla urodzonych w pierwszej dekadzie przynosi uśmiech na Twojej twarzy od ucha do ucha! Miłość, piękne uczucia, wiele nowych kontaktów a także rozkręcanie spraw zawodowych to odpowiedź na wiele trudnych pytań przez Ciebie wcześniej postawionych. Nadchodzi lepszy czas, na który sobie zasłużyłeś!

Urodzonych w dniach 2.2-19.2 z kwadratem Słońca, Saturna i Merkurego czeka wiele skomplikowanych zadań. Trzeba będzie się natrudzić, aby rozgryźć ogromne problemy. Ale Ty masz głowę nie od parady!

Już Ci sextil Urana podpowie nie jeden dobry pomysł na pozbycie się tego. Cały tydzień musisz przestrzegać wszelkich spraw prawnych. Nie waż się robić coś, co nie jest zgodne z ustalonymi dyspozycjami lub normami! Żadnych zmiennych reakcji lub niezwariowanych pomysłów. Liczy się tylko prawdziwość i zgodność z rzeczywistością.

 

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

Największym plusem nadchodzącego tygodnia jest świetna pozycja Słońca z Byka, która daje możliwość osiągniecia wielkich profitów. Urodzeni w dniach 3.3-20.3 z sextilem Słońca i Plutona, Merkurego oraz trygonem Jowisza i Saturna mają ogromną energię do popchnięcia wszystkich ważnych spraw do przodu. Pluton stoi za Twoimi plecami agitując Cię do bojowości. Dodatkowo od nowych propozycji ciężko będzie się odgonić. Bierz wszystko pod uwagę ze skupieniem i zastanowieniem. Pozycja Słońca w Byku daje Ci szanse stabilności, bezpieczeństwa i poprawy finansowej. Razem z nim stoisz dobrze nogami na ziemi.

Urodzeni w pierwszej dekadzie niestety będą potrzebować więcej koncentracji. Kwadrat Merkurego z Bliźniaka może wprowadzić chaos, zamieszanie a także intrygi. Wyrażaj jasno swoje potrzeby. Stawiaj na kompromisy.

 

Dla wszystkich

 

 

Jeszcze w powietrzu leży wiele pytań i niewyjaśnionych sytuacji. Ale aura nadchodzącego tygodnia bardzo się poprawia .

Tematem dalej są sprawy partnerskie wszelkiego rodzaju. Słońce w znaku Byka domaga się stałości, stabilności i bezpieczeństwa. Ważne jest aby do konfrontacji i rozmów uzbroić się w cierpliwość i próbować stwarzać, mimo trudów sytuacji, kompromisy.

Prawda musi być wyłożona na wierzch. Choć czasem bolesna i zagmatwana w bardzo dawnym czasie.

Nie atakuj nikogo, a z drugiej strony nie pozwól, aby ciebie bombardowano. Szczere rozmowy mogą zaowocować tylko przy jasnej, autentycznej konfrontacji. Broniąc swojego stanowiska i swoich potrzeb spróbuj otworzyć się na nowe pomysły, idee, nawet całkiem odmienne poglądy osób trzecich.

Nadchodzi czas na transformację i nikt nie ma ucieczki od tego. Sam kwadrat Urana z Plutonem, który wisi nad naszym niebem jest konstelacją pokoleniową dla całego świata. I dalej będzie się wiele modernizować.

Jeżeli trzymasz się faktów i akceptujesz warunki otoczenia (rok Saturna), to jest szansa na stworzenie solidnych podstaw do rozmowy, nawet gdy jeszcze ich nikt nie dostrzega (Mars w Wadze w biegu wstecznym).

 

 

 

Życzę Ci słonecznych dni!
Słońce w Byku.

4.5. 2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

e-mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

 

 

"Człowiek, który przenosi góry rozpoczyna od wynoszenia małych kamieni."

William Faulkner

 

 

Two Southern Grey-headed Sparrows (Passer diffusus), one in flight

-via Wikimedia Commons