Konstelacje i fazy Ksieżyca od 3.2.14 do 9.2.14

Merkury w biegu wstecznym od 6.2.14

 

 

Ludzie, którzy nie wierzą, nie wygrywają.

W. Szaranowicz.

 

 

Tematy tygodnia:

 

przerwy w działaniu, zastanawianie się i jeszcze raz definiowanie wartości; nieporozumienia, niejasna komunikacja...

 

 

Konstelacje tygodnia:  

Jowisz w Raku,  planeta szczęścia łączy się w piękny trygon z Chironem w Rybach. Wenus wyruszyła w bieg prosty w Koziorożcu. Merkury w Rybach, planeta komunikacji zatrzymuję się aby rozpocząć bieg wsteczny i jeszcze raz powitać oryginalnego Wodnika.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Nadchodzi czas spowolnienia, zamyślenia i analizy. Planety zmuszają nas do zrobienia przerwy. A może trzeba będzie do wielu projektów podejść jeszcze raz? Korygować? Zmieniać?

Zatrzymujący się Merkury przynosi ze sobą złośliwy chaos. Nie na darmo jest nazywany planetą oszustów i złodziei...

Słuchaj, co mówi twoja intuicjia. Ona cię nigdy nie zawiedzie.

 

 

 

 

Albert Einstein

Jeżeli mo­ja teoria względności okaże się słuszna, Niem­cy po­wiedzą, że jes­tem Niem­cem, a Fran­cu­zi, że oby­wate­lem świata. Jeśli­by miała się oka­zać błędna, Fran­cja oświad­czyłaby, że jes­tem Niem­cem, a Niem­cy, że jes­tem Żydem.

Fazy Ksieżyca

 

 

 

- jeszcze do poniedziałku 5:52 godz. Księżyc w romantycznych Rybach przynosi czasami uczucie... bezsilności

- od poniedziałku 5:53 godz. do środy 10:45 godz. przechodzimy z animuszem do ataku! Księżyc w burzliwym Baranie daje nam moc i siłę działania.

- od środy 10:46 godz. do piątku 19:42 godz. to czas na odpoczynek, relaks, przyjemności, sex... i tematy finansowe - Księżyc w ziemskim Byku.

- od piątku 19:43 godz. czeka nas ciekawe i oryginalny weekend. Czas na podróże i spotkania towarzyskie! Księżyc w wesołym i rozmownym Bliźniaku.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- środa 5.2.14 od 0:15 godz. do 10:48 godz.

- piątek 7.2.14 od godz. 5:51 godz. do 19:45 godz.

- niedziela 9.2.14 od 22:10 godz. do 10.2.14 godziny 7:34

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp...

Dobre dni, złe dni..

 

 

Czasem mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

S. J. Lec

 

 

 

 

 

6.2-28.2.14 Merkury, planeta komunikacji, w biegu wstecznym!

W tym czasie nie należy podejmować ważnych, ostatecznych decyzji, składać podpisów, zaciągać pożyczek lub dokonywać ważnych umów. Nie jest to czas na wielkie zakupy a już w ogóle urządzeń związanych z komunikacją (wymianą informacji: telefon, fax, PC itp..)

Trzeba uważać również podczas podróży. Licz na opóźnienia, niedokładności, korki, chaos i pomyłki. Poczta E-mailowa  może także źle działać. Informacje są opóźnione lub sprzeczne z tym co wcześniej ustaliliśmy...

Merkury jest też planetą oszustów, złodziei , kłamców, intrygi... Nie daj więc się nabrać. Nie słuchaj o super szybkim zarobku lub innych niewiarygodnościach. Polegaj na swojej intuicji i czystych intencjach.

Faze Merkurego w biegu wstecznym warto wykorzystać do porządków, poprawek, korekty. Sprawdź i przeanalizuj ostatnie plany, decyzje i postanowienia. W tym czasie mogą pojawiać się w biznesach starzy klienci. Warto przypomnieć się i wysłać wszystkim maile informacyjne.

Najważniejsze: nie podejmuj ważnych decyzji, nie rób dużych inwestycji. Unikaj zakończenia w tym czasie kluczowych kontraktów o wielkiej wadze.

Merkury nie przynosi teraz niestety pieniędzy... ale wyciąga je nam z portfela! Uważaj za co i gdzie ile płacisz! Sprawdzaj rachunki!

 

 

 

15.2.14 Oczekujemy pełnię Księżyca w znaku Wodnika na osi Wodnik/ Lew.

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

Albert Einstein

Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oznaką cze­go jest pus­te biurko? 

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Do twarzy ci ze Słońcem w sextilu. Przyjemna energia ułatwia komunikację. Z łatwością rozpoczniesz i zakończysz ważne nawet trudne  wyzwania.  Uran w koniunkcji także pomaga. Znasz wszystkie rozwiązania od razu! Wiesz na kim polegać a co musisz odłożyć na później. Nie pali się! Można przecież poczekać.

W pracy  trzeba zwrócić uwagę na szczegóły. Wenus w kwadracie z Koziorożca męczy niemiłosiernie. Jednak ty znajdziesz w sobie siły aby wszystkiemu sprostać.

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Lubisz przyjemności i radości. Wenus już od dawna z Koziorożca tworzy trygon do twojego znalu zapewniając wiele pięknych chwil i momentów. Jeszcze do 6.2.14 Merkury w biegu prostym w sextilu wykorzystaj do ważnych rozmów, umów i pertraktacji. Z Jowiszem i Plutonem u boku możesz osiągnąć wszystko.

Druga dekada Byka ze Słońcem w kwadrcie potrzebuje dużo cierpliwości. Nie jest jednak dramatycznie. Po prostu wszystko będzie dłużej trwało. Wez to pod uwage. Ważne sprawy potrzebują czasu!

 Saturn w opozcji przypomina o uwadze. Sprawdzaj wszystko szczegółowo.

 

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Cały tydzień opiekuje się tobą Słońce i Mars w trygonie. Nadchodzą świetne pomysły, wiele szans i idee, które musisz od razu wykorzystać. Teraz możesz oczekiwać dobrych zakończeń i powodzenia. Nawet trudne projekty nie będą ci straszne.

Gdy Merkury się zatrzyma utkniesz trochę w miejscu. Nadchodzi czas korekty, sprawdzania i opóźniania informacji. Wszystkie decyzje trzeba będzie przesunąć. Uwaga na błędy. To nie jest czas wielkiego ryzyka. Pewne sytuacje trzeba będzie odczekać (szczególnie pierwsza dekada Bliźniaka - Merkury w kwadracie!)

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Długi czas opozycja Wenus i Putona z Koziorożca będzie cię zmuszała  abyś TY wychodził z inicjatywą, pomysłami i działaniem. Nie trzeba czekać! Merkury w trygonie już świetnie pomaga pierwszej dekadzie Raka. Do czwartku wykorzystaj swoje kreatywne pomysły.  Uaktywnij swoje talenty i wiedzę. Stać cię na dużo więcej niż siebie sam oceniasz!  Razem z trygonem Saturna użyj swojej koncentracji do trudnych zadań!

Najważniejsze - szukaj kontaktu z innymi ludźmi. Nie zamykaj się. Jest wielu, którzy stoją po twojej stronie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Mars i Uran dodają ci skrzydeł. Będzie wiele dobrych pomysłów i okazji do pokazania innym na co cię stać! O nudzie nie ma mowy! Raczej będziesz szukał spokoju i zacisza. Od czwartku Merkury, planeta komunikacji,  zatrzymuje się. To nie będzie ci się podobać. Do tego Saturn w kwadracie dla trzeciej dekady Lwa utrudnia koncentrację i jest wiele trudnych pytań na które trzeba od razu odpowiedzieć.

Nie śpiesz się. Cierpliwości. Daj czasowi czas. Razem z Marsem w sextilu będziesz miał wiele siły aby wszystkiemu sprostać!

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Jowisz i Wenus już od dawana rozpieszczają cię i spełniają się twoje życzenia. Szczęśliwych momentów możesz oczekiwać nie tylko w partnerstwie ale i w sprawach finansowych! Sextil Saturna dla ostatniej dekady Panny pozwoli wykorzystać odpowiednio twoje doświadczenie i wiedzę. A tu masz bardzo wiele to reprezentowania.

W piątek twoja planeta Merkury wyrusza w ruch wsteczny... Nie będzie to łatwy czas dla ciebie. Szczególnie pierwsza dekada z opozycją musi liczyć na opóźnienia, chaos, sprzeczne lub złe wiadomości. Nie wierz od razu we wszystko co usłyszysz.

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Ach ta miłość! Ale nie tylko. Początek tygodnia może być nawet gorący i bardzo namiętny!

Słońce w trygonie dla drugiej dekady Wagi przynosi wiele dobrego. To co było trudne samo się układa. Ciekawym spotkaniom i propozycjom miłego spędzania czasu nie ma końca. Bądz bardziej pewna siebie. Pomysły trzeba jak najszybciej wdrożyć w życie. Nie wiem, na co jeszcze czekasz? Ostania dekada Wagi z trygonem Słońca to odwaga i siła. Postaraj się zaskoczyć innych nie tylko dyplomacją ale tym razem bezpośrednością. Masz tyle do zaoferowania... Przyjmij także to co jest ci dane! W miłości czas pokazać w którą stronę bije twoje serce. Bardzo emocjonalny czas...

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Pierwsza dekada Skorpiona z trygonem Merkurego i Neptuna będzie mogła zakończyć z powodzeniem swoje plany. Trzeba będzie trochę przyśpieszyć przed Merkurym w biegu wstecznym.

Druga dekada z kwadratem Słońca to krytyczna faza. Możesz mieć momenty gdzie wszysto będziesz chciał rzucić i uciec stąd... gdzie?

Poczekaj, przeczekaj, nie zwieszaj głowy! Wenus i Pluton w sextilu pomoże przetrwać ciężkie dni. Koncentruj się na miłości. Tu bedą zapadać ważne decyzje.

Dla wszystkich Merkury w biegu wstecznym od piątku  to zwolnienie tempa i opóźnienia. Szybko nic teraz nie działa...

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Początek tygodnia będzie świetny. Nie trzeba zabiegać i prosić o nic. Twoje pomysły będą akceptowane. Nowe idee wpadną same do głowy. Rozwiązania na trudne sprawy masz już przy sobie! Słońce i Mars w sextilu  dla pierwszej i drugiej dekady to wspaniała wiadomość! Korzystaj z pięknego czasu i realizuj nawet trudne projekty. Nie czekaj!

Pierwsza dekada Strzelca z kwadratem Merkurego i ropoczynającym się jego biegiem wstecznym musi wstrzymać się od ostatecznych decyzji. Licz na wpadki, błędy i niedociągnięcia! Uważaj na informacje, które wysyłasz i na to, co mówisz. Nie zgub niczego!

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Poniedziałek to trudny dzień. Księżyc w kwadracie utrudni działanie. Ty jedna wiesz jak nie dopuścić do negatywnych sytuacji. Nie pozwól aby ktoś inny zepsuł ci czas!  Planety z koniunkcją Wenus, sextilem Merkurego i Saturna zsyłają wiele bardzo dobrych wiadomości. Zakochani przesiadują w obłokach i objęciach ogromnej pasji Wenus. Saturn pomaga w koncentracji i osiągnięciu zamierzonego. Do piątku zakończysz wszystkie rozpoczęte plany. Nawet te trudne. Czego jeszcze potrzebujesz to odwagi i otwarcia na nowe. Nie wracaj już do przeszłości. Zamknij porządnie niechciane drzwi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Przechodzące Słońce przez twój znak to wielka siła i garść pięknych informacji. Jesteś zadowolony i dumny z siebie. Wierzysz i ufasz, że wszystko dobrze się ułoży. Tak!  Jaką energię wysyłasz do wszechświata taka też wraca do ciebie! To czas osiągnięcia tego co pragniesz. Więc działaj i nic nie odwlekaj!

Mars w trygonie to pomoc i siła w trudnych sytuacjach. Będziesz wiedział jakim rozwiązaniem masz się posłużyć. Możesz spokojnie więcej zaplanować. Wielka energia jest z tobą! Bardzo dobry tydzień.

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Pozostań wierna sama sobie. Nawet gdy niektóre sytuacje rozwiną się nie po twojej myśli. Czego będzie brakowało? Pewności siebie. Siły przebicia i wiary we własne siły.

Szukaj pozytywnych ludzi! Tych, którzy dają ci nadzieję! Posłuchaj swojego serca i intuicji. Wiara potrafi przeności góry! Ty sama to wiesz. Z sextilem Wenus i Plutona druga dekada Ryb ma wiele pięknych szans. Szczególnie w miłości i finansach. Trygon Jowisza ożywi atmosferę. Trzecia dekada z trygonem Saturna z odwagą i cierpliwością buduje stabilność.

Dla wszystkich wiadomość Merkurego w biegu wstecznym to konieczność odsunięcia od siebie podjęcia ostatecznych decyzji. Poczekaj.

 

 

Dla wszystkich:

 

 

 

Tydzień będzie dosyć spokojny.

Raczej możemy spodziewać się spowolnienia, zastanowienia, refleksji i analizy przeszłości.

Wiele się ostatnio działo... Zbliżająca się faza Merkurego w biegu wstecznym a wcześniej jego zatrzymanie (patrząc z Ziemi) będzie nas zmuszała do zredukowania tempa... Ważne sprawy wymagają czasu i namysłu.

Pierszy temat tego tygodnia jest związany z Wenus, która od 30.1.14 jest w biegu prostym. Wartości partnerskie jeszcze raz przechodzą wielka próbę.

Kto jest dla ciebie naprawdę ważny, kogo musisz zostawić, a kto wyruszy z tobą w dalszą podróż do przyszłości?

W niektórych przypadkach możesz oczekiwać pozytywnych niespodzianek. W innych, już na pewno zauważonych od czwartku 30.1.13, - rozczarowania, iluzji, przeliczenia się... Nie, nie wszystko złoto co się świeci, a i nie każde wypowiedziane słowo jest prawdą.

A może i słów było za malo... Albo nie te właściwe i nie autentyczne?

Łatwiej będzie ocenić sytuację, czasami bolesną ale prowadzącą do uczucia bezpieczeństwa.

6.2.14 planeta komunikacji, finansów, inteligencji, myślenia zatrzymuje się. Nie jest to dobra informacja. Od tego dnia aż po 28.2.14 spodziewaj się opóźnień, niejasności. Czasami zamieszania, chaosu i niejasnych informacji. Tematy będą dotyczyć media , komunikacji, informacji, handlu. Działanie Merkurego w biegu wstecznym w życiu codziennym opisałam u góry.

Teraz najważniejsze będzie sprawdzanie wszystkich wiadomości, korekta, porządkowanie i wyjaśnianie nieporozumień. Na wszystko potrzebne będzie dużo cierpliwości i dokładności. Najbardziej w tym tygodniu muszą uważać urodzeni w pierwszej dekadzie Panny (opozycja), w pierwszej dekadzie Bliźniaka i w pierwszej dekadzie Strzelca (kwadraty). Wszystkich dotyczą wyżej wymienione negatywne działania Merkurego w biegu wstecznym.

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Nie podpisuj ważnych umów (np., o pracę). Nie inwestuj w nic wielkiego. Uwaga na pieniądze.

 Do  28.2.14 wszyscy będziemy potrzebowali panowania nad sobą, cierpliwości, sumienności, dokładności i... stoickiego spokoju.

 

 

 

 

Życzę Ci udanych ferii zimowych!

Słońce w Wodniku.

2.02.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

 

Nigdy nie należy mówić "za późno". W polityce także nigdy nie jest za późno. Zawsze jest czas na nowy początek.
K. Adenauer

 

 

Galanthus nivalis close-up aka

Galanthus nivalis-via Wikimedia Commons