Konstelacje i fazy Księżyca od 7.4.14 do 13.4.14 Wielki Krzyż na niebie. Słonce opozycja Mars.

 

 

Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?

Elif Şafak

 

Tematy tygodnia

Rozpoznanie i rozwiązywanie konfliktów z przeszłości; pozycjonowanie w partnerstwach wszelkiego rodzaju.Konstelacje tygodnia:

Merkury od poniedziałku przechodzi w znak burzliwego Barana. Słońce ustawia się we wtorek w opozycji do Marsa w Wadze. Wenus i Neptun spotykają się w pięknej konstelacji w Rybach. Planety Jowisz, Mars, Pluton, Uran sterują na dokładny kwadrat ustawiając się w Wielki Krzyż na niebie (21.4.14).

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Atmosfera tygodnia pozostaje bardzo napięta. Przejście Merkurego w znak ognistego Barana będzie przyśpieszać wiele decyzji. Słońce tworząc opozycję z Marsem zaostrza jeszcze sytuację. Konflikty, kłótnie, zatargi, pyskówki czy tez awantury, ataki… wiszą na włosku. Tylko jeszcze połączenie Wenus z Neptunem może wprowadzić nas w odpowiednio harmonijny nastrój. Pojednania, przeprosiny, wyciąganie rąk do siebie załagodzi nadchodzący weekend...

Fazy Księżyca:

 

Zmiany są częścią życia. Warto dokonywać ich świadomie.

M. Bennewicz.

 

 

-do wtorku 11:51 godziny Księżyc we wrażliwym Raku czyni nas bardzo emocjonalnymi. Szukamy spokoju dla ciała i duszy.

- od wtorku 1:52 godziny do piątku 0:09 godziny Księżyc w znaku Lwa kieruje naszą uwagę na samego siebie. Z ogromną pewnością siebie bronimy swojego zdania i spraw. Szukamy osobistego, kreatywnego spełnienia.

-od piątku 0:09 godziny do niedzieli 10:33 Księżyc w znaku Panny pomoże przygotować się dokładnie do nadchodzącego weekendu. Porządkom nie ma końca w krytycznym znaku!

- od niedzieli godziny 10:34 Księżyc w pokojowej Wadze będzie starał się wprowadzić zgodę i harmonię we wszystkich partnerstwach.
Pusty bieg Księżyca: (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek7.4.14 od godz. 20:15 do 8.4.14 godz. 11:51

- czwartek 10.4.14 od godz. 8:27 do 11.4.14 godz. 0:09

- sobota 12.4.14 od godz.19:13 do 13.4.14 godz. 10:3

Dobre dni, złe dni:

5.4.14 Wenus, planeta miłości i finansów, przeszła do znaku Ryb nadając naszym uczuciom wiele romantyzmu oraz spojrzenie na życie z perspektywy wiary i duchowości. Bardzo dobre położenie Wenus dla natchnionych artystów, tęskniąca za niewiarygodnością, tajemnicami. Wenus w Rybach jest w wywyższeniu. Cechuje ją również: bezinteresowność, gotowość niesienia pomocy słabszym i potrzebującym, wrażliwość, serdeczność, delikatność…

 

 

7.4.14 Merkury, planeta komunikacji, przechodzi w znak Barana. W tym znaku nasze myślenie jest szybkie i proste, ale również bezpośrednie i bardzo agresywne. Jego cechy to także błyskotliwość, mocne argumenty, przenikliwość, sarkazm, kłótliwość. Z decyzjami trzeba tu uważać. Merkury w Baranie jest nerwowy i podejmuje szybkie decyzje pod wpływem nagłych emocji…

 

8.4.14 Słońce w Baranie tworzy opozycję do Marsa w Wadze: dla wszystkich, którzy mają mało w sobie cierpliwości, lub w ostatnim czasie za wiele się wydarzyło - bardzo trudny dzień. Nie daj się sprowokować! Jedno niemiłe słowo, krzywa mina, kropla oliwy dolana gdziekolwiek może rozpętać ogromną „wojnę”, której końca trudno będzie się doczekać. Mars w biegu wstecznym w Wadze porusza tematy tłumionej agresji, nieomawiane do tej pory, ukrywane i chowane. Mars w upadku ma za zadanie wprowadzić pokój, harmonię i spokój

Jednak jego udział i uczestnictwo właśnie w Wielkim Kardynalnym Krzyżu, nie przynosi dobrych informacji.

Właśnie Mars z Uranem w opozycji oraz Pluton (który wejdzie w bieg wsteczny!) z Jowiszem tworzą na niebie historyczny symbol krzyża.

Pluton reprezentuje władzę, siłę, przemoc. Uran-rewolucjonista domagający się natychmiastowych, niecodziennych zmian; Jowisz podsyła jeszcze przesadną pewność siebie, wielkie słowa wolności, niezależności… Mars – kieruje do walki, do boju i do ataku!

Wielki Krzyż dotyczy znaków kardynalnych, ponieważ tam też stoją wyżej wymienione planety, ustawiające się w symbol Krzyża. Wielkie wyzwania, nagłe, głębokie zmiany, które zmieniają radykalnie życie, dotyczą wszystkich, którzy maja urodzeniowe Słońce między 13 a 14 stopniem w znaku Barana, Raka, Wagi, Koziorożca i wszyscy inni, którzy maja powiązanie z horoskopem urodzeniowym (AC; DC; IC; MC).

Uran kwadrat Pluton będzie dokładny 21.4.14 na niebie.

Ustawiające się planety w kształcie krzyża maja znaczenie symbolu. Krzyż był zawsze symbolem cierpienia, śmierci, ale i zmartwychwstania i nowego życia!! Przechodząc z ery Ryby i wchodząc do nowej ery Wodnika jesteśmy jeszcze (jak gdyby) w fazie umierania. Czy to osobistej, rodzinnej, politycznej, światowej, gospodarczej. Każdy z nas przecież ma taki krzyż, który ciągle nosi ze sobą. Od urodzenia. Przeszłość musi odejść. Nowe musi się narodzić. Nawet dla tych, którzy tego nie chcą i trzymają się jeszcze starego świata.

Linie poziome wskazują na ziemię; pionowe - na niebo. Połączenie linii oznacza złączenie nieba z ziemią. Ujednolicenie. Krzyż dzieli wszystko na cztery równe części. Tak więc byłoby to koło (kompletność), a każda ćwiartka kwadrat może jest znowu następnym kołem. Krzyż mówi także o czterech kierunkach świata: północ, południe, zachód, wschód. W starożytnym Egipcie mówiło się, ze cztery filary wspierają sklepienie nieba.

Krzyż na niebie 21-25.4.14 - narodziny nowego świata, w którym uczciwość, sprawiedliwość i tolerancja będzie większa niż gwałty, destruktywność, przemoc, zemsta, niebezpieczeństwo wojny pojawia się jako symbol.

 Aby nowe nadeszło, stare musi odejść… Nie trzymaj się więc tego,  co nie działa i nie funkcjonuje w twoim życiu...

Krzyż grecki
Krzyż grecki

Bo są dwa rodza­je bólu, Os­karku. Cier­pienie fi­zyczne i cier­pienie ducho­we. Cier­pienie fi­zyczne się zno­si. Cier­pienie ducho­we się wybiera. 

Éric-Emmanuel Schmitt

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

Jedna zmiana przygotowuje drugą.

Niccolo Machiavelli

 

Baran 21.3-20.4

Słońce w twoim znaku dodaje Ci ogromnej energii do działania i zdobywania szczytów. Tak, powodzenie możesz osiągnąć ogromne, jeżeli uwzględnisz trudne konstelacje planet. O znaczeniu znaków kardynalnych (także Ty) pisałam już wiele razy. W twoim znaku znajduje się Uran, który tworzy kwadrat do Plutona - a to oznacza nagłe zmiany. Wtorkowa opozycja Słońca do twojego Marsa leżącego w znaku naprzeciw - Wadze - to bardzo niebezpieczny uklad. Od poniedziałku masz już Merkurego po swojej stronie. On rozkręci twoje interesy, kręgi znajomych i pole aktywności. Nie trzymaj się tylko jednak SWOICH poglądów, wyobrażeń i ideałów.

 Przeanalizuj inne perspektywy i pojęcia skierowane właśnie w twoją stronę. Szukaj środka drogi do twojego celu. Nie pozwalaj na ryzyko, eskapady lub zbytnią pewność siebie. Nie ryzykuj!


 
Byk 21.4.-20.5

 Ciągła opozycja Saturna to zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkie szczegóły. Czy to w pracy, partnerstwie czy tez życiu osobistym.

Najlepszą wiadomością dla Ciebie jest sekstil Wenus z Ryby do twojego Słońca. Nareszcie pojawiają się wielkie, intensywne uczucia, a i czas można spędzać bardzo przyjemnie w harmonijnym towarzystwie. Wenus przynosi dobre informacje o poprawie sytuacji finansowej! Nie będziesz z nią narzekać na nic przez najbliższy czas!

 Sekstil Jowisza, trygon Plutona to wiatr w twoje żagle. Wszystko, co bierzesz w ręce, ma sens, cel i wyższe wartości.

Koncentruj się na sobie i swoich potrzebach. Ty i twoje uczucia będą teraz najważniejsze!

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6
Przejście Merkurego w znak Barana to świetne nowości dla Ciebie. Będziesz nie tylko wysłuchany, chwalony i polecony, ale i pojawią się nowe, bardzo ciekawe perspektywy zawodowe. Kwadrat Uranu to ciągłe zmiany. Dlatego przygotuj się na nieoczekiwane sytuacje, raptowne zwroty i gwałtowne momenty. Merkury już jest po twojej stronie i Ty będziesz wiedział jak wykorzystać dany moment pozytywnie dla siebie!

Sekstil Słońca, sekstil Uranu a do tego trygon Marsa to tydzień pełen niespodzianek. Zachowaj spokój w każdej sytuacji. Wypróbuj nowe, eksperymentuj, wybieraj nowe, inne drogi. Twoja kariera i twoja praca jest w dobrych, twoich rękach.


 

 

Rak 22.6.-22.7.

Konstelacje masz nadal trudne, ale pomoc już nadeszła od niebios. Przechodząca Wenus do znaku Ryb tworzy trygon do twojego znaku, a to oznacza tylko coś dobrego… Od dawna tęsknisz już za prawdziwym uczuciem, domem pełnym ciepła i rodzinnego blasku. Tylko w takich okolicznościach jesteś spełniony. Rodzina, pomoc niesiona innym, twoja matczyna energia.

Trygon Wenus i Neptuna ułatwi przejście przez nadchodzący tydzień. Dwie planety dodają blasku twoim oczom, uśmiechu na twarzy i wiary w nowe jutro. Wenus pomoże uporządkować trudne sytuacje finansowe. A i pomoc nadejdzie już niedługo!  Przy kwadracie Słońca, Marsa, Uranu, opozycji Plutona musisz utrzymać jasną głowę! Stawiaj tylko priorytety, wykonuj wszystko po kolei. Nadchodzący weekend będzie piękny. Z wielkimi emocjami. Tak jak lubisz.

 

 

Lew 23.7.-23.8

Nie ma dla Ciebie trudnych dróg i żadnej nie do zdobycia! Trygon Słońca, trygon Merkurego i sekstil Marsa to świetna podstawa do zdobycia wszystkich twoich celów bez wyjątku. Środek tygodnia przechodzi również Księżyc do twojego znaku ułatwiając twoje poczynania.

Dzięki Merkuremu pracujesz na najwyższych obrotach zawodowo. Umowy, podpisy i układy będą ożywione i pozytywnie zakończone. Uran czyni Cię bardzo komunikatywnym, Mars dodaje siły, pewności siebie, żywotności i dynamiki.

Wszystkie najlepsze atuty masz teraz w swoich rękach. Zabierz się do działania. Wykorzystuj mądrze super konstelacje. Zdobywaj szczyty!


 


 
Panna 24.8.-23.9

Z wielkimi krokami twój Merkury opuszcza opozycję do twojego znaku. Sprawy zawodowe nabiorą rozpędu. Jeszcze i jeszcze raz trzeba będzie postawić nowe priorytety, uporządkować wszystko, skonstruować nowe plany. Ale twoja głowa nie jest od parady! Znasz swój zawód i wiesz jak dość na szczyt. Jeszcze tylko urodzeni w trzeciej dekadzie będą borykać się z jego niekorzystnym położeniem. Jowisz i Pluton stoją jeszcze bardzo dobrze. Jesteś pewna siebie, autentyczna, wiesz, czego chcesz i do czego dążysz. Sam szef zna twoją wartość.

Wenus, planeta miłości, ustawiła się od 5.4.14 w opozycji w Rybach. Co dla niektórych może to oznaczać spotkanie kogoś nowego, bardzo ciekawego. Dla nich pozycja tej planety ułatwi rozwiązanie trudności i zbieżności w relacjach miłosnych.  Otwórz się na nowe. Akceptuj życie takim, jakie jest.  Uwaga na pieniądze i wszystkie sprawy finansowe.


 

 
Waga 24.9.-23.10

Urodzić się w znaku Wagi oznacza mieć problem z ważnymi decyzjami. Za wszelką cenę nie chcesz nikogo skrzywdzić, chcesz tworzyć harmonię, spokój i piękno, gdy dookoła nawet zgliszcza i gruzy…

Wtorkowa opozycja Marsa w twoim znaku do pozycji Słońca w Baranie dodatkowe konstelacje; opozycja Merkurego (od poniedziałku), kwadrat Jowisza i opozycja Uranu ukaże jeszcze raz, że coś trzeba będzie teraz zmienić…

Warto czasami wypróbować gdzie są twoje granice. Ale bez strzału ponad cel. Bez zbędnych dyskusji, awantur i kłótni. Zagrzany od Słońca Mars z koniunkcją twojego Słońca może popchnąć Cię do ataku, który nabierze ogromnej energii. Nie daj się sprowokować nawet najmniejszemu. Nadchodzący weekend z Księżycem w twoim znaku może przynieść dobry, relaksujący czas. Koncentruj się na sobie i swoich potrzebach.


 
Skorpion 24.10.-22.11

Z Saturnem trudno jest Ci się przebić od dłuższego już czasu. Jednak konstelacje są coraz to piękniejsze. Neptun, Jowisz i Pluton stoją bardzo dobrze. Świetne pomysły umożliwiają planowanie twojej przyszłości. Jesteś coraz bardziej pewny swojej siły. Twoje decyzje są rozsądne, przemyślane i zapewniają stałość i bezpieczeństwo.

Wyzwaniem nadal jest koncentracja i dyscyplina. Dopóki się tego nie nauczysz Saturn staruszek nie odejdzieJ

 Od 5.4.14 Wenus ze znaku Ryb tworzy trygon do twojego znaku!

Marzenia razem z nią mogą się naprawdę spełnić. Wielkie wiosenne uczucia, przeżycia miłosne, radosny czas jest teraz zagwarantowany. Wenus przynosi także dobre układy materialne.

Tydzień zapowiada się prześwietnie!

 

 
Strzelec 23.11.-21.12

 Słonce, Merkury, Uran w trygonie to najlepszy czas na zaplanowanie twojej kariery! Działasz dynamicznie i szybko. Uran nastawia Cię pozytywnie i optymistycznie do wszystkiego. Lubisz szybkie zmiany i nie przeszkadza ci ciągły obrót o 180 stopni. Mars sekstil pomoże, aby wszystko zaplanowane się udało. Doprowadzaj jednak wszystko do końca. Nie obiecuj wiele, ale tylko to, co możesz dotrzymać. Przesada nie będzie akceptowana przez drudną konstelację kwadratu na niebie dla wszystkich. Nawet Węzeł Księżycowy jest po twojej stronie. Przeznaczenie ma tylko dobre niespodzianki w zanadrzu. Zaufaj życiu. Wszystko, co najpiękniejsze jeszcze przed tobą!
 
Koziorożec 22.12.-20.1

Trudno przewidzieć nie znając horoskopu urodzeniowego, co przeżywasz w tej chwili. Pięć kwadratów w trudnych konstelacjach to ogromne wyzwania przed tobą. Do wszystkiego, co się wydarzyło i jeszcze do końca wydarzy, musisz podchodzić ze spokojem i zrozumieniem gwiazd. Nic nie dzieje się bez przyczyny, przy dodatkowej konstelacji Marsa z Wagi do Słońca możesz poczuć swoje granice. Dlatego najważniejszy będzie nie tylko spokój, ale i wewnętrzna uwaga i twoje zdrowie.

Saturn pomoże z dyscypliną rozwiązywać piętrzące się komplikacje. Na szczęście od soboty ustawiła się pozytywnie Wenus. Nowe znajomości, mile spotkania, relaks, a nawet bajkowe przeżycia są także możliwe. Przebudowa i odnowa twojego życia jest od dawna rozpoczęta. Nie trzymaj się tego, co już nie żyje.

 

 
Wodnik 21.1.-19.2

 Jesteś geniuszem w swoim fachu! Pozycje ustawiających się planet są bardzo piękne. I jeżeli będziesz umiał to dobrze wykorzystać jest szansa na zdobycie nawet samej gwiazdki na niebie.

Sekstilowi Merkurego możesz już podziękować za oryginalne pomysły, wiele nowych układów, ciekawych znajomości i nowych spotkań bez liku. Uran sekstil przynosi to, co lubisz. Zresztą nie darmo jest to twoja planeta!  Ważne jest tylko, aby nie dać się zwieść innym na niepewne drogi. Możliwości będzie tyle, ze możesz stracić orientację. Dlatego wybieraj przede wszystkim stałość i bezpieczeństwo w tak trudnych czasach.

 Słonce i Mars w pięknym sekstilu przynoszą ze sobą siłę, wiarę i radość życia. Wykorzystaj wszystkie dobre szanse do realizacji nawet największych projektów!

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

  I ty nadal jesteś wybrańcem tego tygodnia. Po pięknym i optymistycznym czasie, może trochę zapracowanym, nadchodzi czas na… miłość!!!

Wenus zawitała już do twojego znaku 5.4.14. Nie opieraj się teraz miłości!! Już pewnie od weekendu czujesz, że dzieje się z tobą coś pięknego. Gdy serca biją szybciej a wiosny smak czuć dookoła łatwiej jest o przepiękne uczucia. Na niebie stoją konstelacje, które silniejsze są od wszystkiego. Wenus w twoim znaku chce skierować twoje spojrzenie na samą siebie. Na najważniejsze!

Miłość nie jedno ma imię. Ale dla Ciebie przez następny czas -najpiękniejsze.

Jowisz, Pluton i Saturn już czuwają od dawna nad twoimi sprawami zawodowymi. Gdy Wenus weszła do gry będziesz również wsparta finansowo!

Bardzo dobry tydzień!

 

Dla wszystkich

Konstelacje są nadal napięte i jak już pisałam w poprzednim tygodniu - do końca miesiąca kwietnia kwadrat między Jowiszem, Marsem, Plutonem i Uranem oraz dodatkowe kwadraty będą pogarszały i utrudniały atmosferę.

Wewnętrzne napięcie, niepokój, nacisk otoczenia będzie utrudniał podejmowanie jakichkolwiek decyzji z rozsądkiem. Otwarte ataki (Słońce opozycja Mars) czy też realne lub słowne (Merkury w Baranie) może przynieść wiele oskarżeń, żalu, lub niesprawiedliwości. Stare, stłumione frustracje, nierozwiązane problemy, niesprawiedliwość w niebezpiecznej konstelacji dochodzą do głosu. Trudne konstelacje mogą jednak oczyścić burze konfliktów przeszłości.!

Ważne jest, aby zachować jasny i spokojny umysł. Bez przemocy. Zrozumieć popełnione błędy i odpowiednio skorygować niesłuszne decyzje, zachowania(?) w dawnych czasach.

Połączenie Wenus z Neptunem umożliwi wczucie się w pozycję innego, zrozumienie i obudzi chęć pojednania!!

Dzięki otwartości, tolerancji, harmonii, pokojowemu nastawianiu możesz teraz wiele ocalić. Nawet wtedy, gdy stoisz sam w środku huraganu…

Liczy się twoje nastawienie, wiara, zrozumienie drugiego i jego sytuacji. Bez osobistego oceniania i podsumowania.

Nie stój uparcie na swojej pozycji, pozostaw stare schematy działania, nie chowaj nic pod dywan, nie upieraj się przy swoim…

Tylko nowe, inne perspektywy, kierowanie się sercem, miłością i zrozumieniem pomoże Ci znaleźć nowe wyjścia z wielu bardzo trudnych sytuacji..

 

Życzę Ci dobrego tygodnia.

Słońce w Baranie.

6.4.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

E-Mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Blackbird-sunset-03

 

 

                                

Nie  wszystko można zrozumieć głową . 

                   Eric-Emmanuel Schmitt