Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Konstelacje i fazy Księżyca od 29.9.14-5.10.14. Wenus przechodzi w znak Wagi. Merkury w biegu wstecznym od 4.10.14 do 25.10.14"Wolę jedno życie z Tobą, niż samotność przez wszystkie ery tego świata"

J.R.R Tolkien "Władca Pierścieni"Konstelacje tygodnia:

W poniedziałek do Słońca w znaku Wagi dołącza planeta miłości Wenus, która już w piątek tworzy piękny trygon do Księżyca. 4.10.14 Słonce ustawia się w kwadracie do Plutona w Koziorożcu. Merkury w tym dniu zatrzymuje się, aby wyruszyć w bieg wsteczny.  W niedziele Mars stoi w trygonie do Urana a Księżyc ustawia pozytywnie do Merkurego i Neptuna.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Pełen niespodzianek.

 Wenus przechodząc w poniedziałek do swojego znaku Wagi nadaje naszym uczuciom lekkości, romantyczności wskazując nam tylko piękne strony życia, szukając intelektualnej jedności i zwinności flirtu. Piątkowy kwadrat Słońca z Plutonem zamrozi na krótko nasze gorące uczucia. Nierowowa atmosfera, ostre słowa, poczucie prowokacji lub manipulacji pogłębione przez Merkurego zatrzymującego się także w tym dniu wskazuje na bardzo nieudaną sobotę. Na szczęście niedzielny trygon Marsa i Urana przynosi ze sobą miłe, nieoczekiwane niespodzianki, dobre wiadomości i ciekawe wydarzenia.


                                      Fazy Księżyca„Bo tak naprawdę prawdziwa miłość przychodzi czasem w ostatniej chwili. I bywa zaspana i zziajana. I wcale nie próbuje zrobić niczego zaskakującego z rzodkiewek. A jednak od razu się wie, że to ona. I wtedy trzeba stanąć w drzwiach. Nie wolno miłości wypuścić z zamku".
Artur Andrus-do środy godz. 6; 42 Księżyc w radosnym Strzelcu nadaje beztroski naszym uczuciom. Podchodzimy nawet do wyzwani czy konfliktów pełni optymizmu i wiary w dobre zakończenie.

-od środy 6; 43 godz. do piątku 10; 01 godz. Księżyc w Koziorożcu pozwoli nam wypełnić do końca w wszystkie postawione sobie zadania. Stawiamy na cierpliwość i wytrwałość.

-od piatu 10; 02 godz. do niedzieli 11; 25 Księżyc w oryginalnym Wodniku zapowiada spotkania towarzyskie, szukanie nowych ideałów i euforyczny nastrój.

-od niedzieli 11; 25 godz. Księżyc w Rybach to szukanie spokoju, odosobnienia, miejsca na swoje myśli i marzenia.  Uczucia, emocje, nastrojowość oraz intuicja są jego priorytetem.

 

 

 

 

Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

-wtorek 30.9.14 od 5; 30 godz. do 1.10.14 godziny 6; 2

-czwartek 2.10.14 od 18; 19 godz. do 3.10.14 godziny 10;01

-sobota 4.10.14 od 20; 33 godz. do 5.10.14 godziny 11; 25

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?"W miłości trzeba się napracować. Ona przychodzi do nas sama nie wiadomo skąd i dlaczego, ale to wszystko, co dla nas robi. Później musimy zajmować się nią sami. Kiedy jest za gorąco, schładzać, żeby się nic nie spaliło. Jak jest zimno, podgrzewać, żeby nie zamarzło. Jak coś się dzieje zbyt wolno, to przyśpieszać, a jak coś goni, tak, że tracimy nad tym kontrolę, to zwalniać, bo w pędzie łatwo przeoczyć coś ważnego albo trudno uchwytnego".
Anna Ficner-Ogonowska - "Alibi na szczęście"


 

 

Baran 21.3-20.4

Mars ze Strzelca dodaje Ci skrzydeł. Czujesz się pełen energii i mocy działania. Trygon Jowisza i Urana działa na Ciebie bardzo pozytywnie jeszcze przez cały tydzień. Wiele pojawiających się możliwości musisz szybko rozstrzygać, nie namyślając się za wiele.

Opozycja Słońca i Wenus z Wagi, na razie dla pierwszej dekady urodzonych przyniesie ze sobą wiele trudności i wyzwań. Jednak nie m takiego Barana, który by się od razu poddawał!

Twoje wielkie pragnienie wolności i niezależności oraz długie spojrzenie w nieskończoną, optymistyczną przyszłości będzie możliwe do zrealizowania! Uranus, bowiem pragnie Twojego spełnienia i niezależnej, oryginalnej drogi Wtorek może okazać się trudnym dniem. Dlatego, gdy dookoła jest nerwowa atmosfera szukaj miejsc spokoju, harmonii i odosobnienia. Aby pozbierać myśli i przenalizować swoje plany. Nie leć na oślep, nie działaj przemocą.

Twój Mars jest jeszcze do 26.10.14 po twojej stronie. Wykorzystaj jego pozytywne działania, ale bez lekkomyślności i nie potrzebnego bohaterstwa. Pospiechi zbędne ryzyko możesz zaprzepaścić niektóre swoje pomysły.

 

 

 

 


 
Byk 21.4.-20.5

Merkury od soboty wyrusza w bieg wsteczny w Skorpionie wracając do Wagi. Dla Ciebie, jako, że Merkury tworzy opozycję do Twojego Słońca ważne byłoby załatwienie wszystkich spaw do piątku. Niektóre sytuacje, partnerstwa oraz układy tego szczególnie tygodnia będą jeszcze raz omawiane w następnym czasie. Staraj się, więc wszystko załatwić dokładnie. Ważne są przepisy, paragrafy i wszelkie formuły. Nie koncertuj się jednak tylko na tym, do czego masz zaufanie i co jest Ci dobrze znane.

Warto z trygonem Plutona i sextilem Neptuna włączyć swoja intuicję i zastanowić nad wieloma niekonwencjonalnymi zmianami.  Silna, bowiem pozycja obu planet gwarantuje Twoją siłę przebicia oraz wytrzymałość. Szczególnie to, co od dawna odsuwałeś na boki wymaga Twojej uwagi oraz koncentracji.

Z kwadratem Jowisza nie możesz nic pozostawiać przypadkowi. Dokładność i dodatkowej pracy nakazuje Ci jeszcze przez dłuższy czas także Saturn w opozycji.

Wenus jest dla ostatniej dekady w trygonie. Warto zaplanować jesienne wyjścia z rodziną lub spotykać się w miłym gronie przyjaciół.

 

 

 

  
Bliźniak 21.5.-21.6

Słonce i Jowisz pomaga Bliźniakom jak może. Razem z tymi planetami robisz wielkie kroki do przodu. Twoje plany nabierają pozytywnych kształtów i nie ma nic, czego nie możesz teraz zdobyć!

 Przejście Wenus do Wagi wprowadza w następnym tygodniu romantyczną atmosferę. Wszystko zaczyna być łatwiejsze, piękniejsze i bardziej nastrojowe. Poddasz się na pewno z radością cudownej aurze tej planety. Wenus nie tylko naprawia wszelkie układy partnerskie, ale reperuje Twoją sytuację finansową przez cały następny miesiąc. Najpiękniejszy czas miłości dla singli i wszystkich w związkach zaczyna się od piątku.

Uwagę trzeba zwróć na kwadrat Neptuna( pierwsza dekada) i opozycję Marsa ( druga dekada). Neptun może wprowadzić niewyjaśnione, chaotyczne sytuacje. Szukaj pomocy u przyjaciół, specjalistów w trudnych sprawach.

Mars w opozycji to baczność przede wszystkim na zdrowie i atak z zewnątrz, przed którym Ty musisz się bronić!

Razem ze Słońcem, Jowiszem i od poniedziałku Wenus będziesz miał wiele mocy, aby poradzić nawet z największym ,bolesnym przeżyciem.

 

 
 Rak 22.6.-22.7.

Z kwadratem Słońca, Urana i od poniedziałku Wenus czeka Cię w nadchodzących dniach wiele wyzwań, którym trzeba będzie sprostać! Merkury, bowiem jeszcze do piątku stoi w trygonie, aby ułatwiać Ci wszelkie rozmowy, sprawy pisemne, wyjaśnienia i analizy! Ten czas musisz koniecznie wykorzystać. Od piątku planeta komunikacji wyrusza znowu do Wagi, gdzie będzie improwizowała i starała się skleić to, co nie udało się w ostaniem czasie.

Dlatego kieruj się przede wszystkim kompromisem. Im szybciej znajdziesz odpowiedzi na trudne pytania, tym łatwiejszy będzie cały miesiąc. Z trygonem Neptuna masz kreatywną fazę, choć może nie wszystko na razie idzie po Twojej myśli. Ważne będzie zaufać biegowi rzeki. Wiarą i Twoim pozytywnym nastawieniem możesz bardzo wiele zdziałać!

Bardzo często powracasz myślami do przeszłości. Węzeł karmiczny w kwadracie konfrontuje Cię z osobami, z którymi na pewno miałeś kiedyś do czynienia. Pożegnaj tych, którzy mają inne cele..

Na szczęście Saturn w trygonie gwarantuje, że nie ma tego, co by na dobre nie wyszło. Twoje działania będą zakończone sukcesem. Czasami trzeba koncentrować się nad tym, co wymaga więcej poświecenia, dając jednak w przyszłości stabilizację i bezpieczeństwo!

 

 

 

Lew 23.7.-23.8
 

Przed Tobą bardzo piękny tydzień! Startujesz do akcji pełen sił witalnych i pozytywnie nastwiony!Słonce, Mars, Jowisz i Uranus patronują Lwom w każdym calu! Czujesz, że wielka energia jest z Tobą i możesz sam wiele zdziałać!

Słonce w trygonie i Jowisz to zesłanie pomysłów i możliwości, gdzie automatycznie wiesz jak wykorzystać nowe idee. Perspektywy, które otwierają się przed Tobą mogą wiele zmienić w przyszłość. Jeżeli nie Ty jesteś dzieckiem szczęścia, to, kto może być inny?

Wenus w sextilu od poniedziałku, razem z Marsem, to starzał z zamkniętymi oczyma od raz w dziesiątkę! Gwiazdy dają Ci same do rąk ponętne niespodzianki. Nie, nie zabraknie romantycznych uniesień, słodkich żartów oraz cichych szeptów…

Następny weekend przeznacz dla najbliższych! Wyjazdy i spotkania w gronie najwierniejszych Ci przyjaciół będą umilać Twoje towarzystwo.

Kwadrat Saturna dla urodzonych 11.8-15.8 wymaga od Lwa więcej cierpliwości. Ograniczenia są nieprzyjemnie, ale tylko po to by wszystko, co długotrwale pozostało przy Tobie!

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Wenus opuszcza w poniedziałek Twój znak. Jest możliwe, że poczucie smutku czy żalu przejdzie myśli nie jednej urodzonej Panny. A może nadszedł czas zająć się sobą? Postawić na hobby, pasje i własną karierę? W końcu Ty sama wybierasz drogę i możesz robić, co tylko dusza zapragnie!

 Decyzje, bowiem tego tygodnia z sextilem Merkurego będą ważne! Zawodowo możesz spodziewać się postępu. Twoja planeta wyrusza dopiero w piątek w bieg retrogacji. Ważne jest, abyś to, co najistotniejsze do tego dnia wykonała.

Pluton w trygonie nie pozwolili Pannie się podporządkować. Znasz swoją wartość, znajomość fachu oraz umysłu. Swoją inteligencją przewyższasz przecież wielu. Nie musisz innym na wszystko pozwalać...

Mars stoi dla drugiej dekady urodzonych w kwadracie. Zazdrość, zarzuty a może niesprawiedliwe osądy skierowane są w Twoją stronę. Nie pozwól Panno na obmowy. Czas chyba przejść do ofensywy z pewnością siebie oraz przekonaniem!

Zwróć uwagę na zdrowie.

 

 

 

 

 

  

 

 
Waga 24.9.-23.10

Już poniedziałek zapowiada się bardzo dobrze! Do Słońca w Twoim znaku dołącza, bowiem Twoja planeta Wenus! Lepszego prezentu gwiazd nie można już oczekiwać....! Niebo daje Ci pozwolenie na wielką miłość. A Ty sama przygotować się na pozytywne zmiany w życiu. Przeznaczenie przybliża tych do siebie, którzy maja zostać ze sobą na stale. W związkach wszelkiego rodzaju będziesz szukała teraz radości, harmonii, wymiany myśli, zjednoczenia na wyższym poziome.  Piękne, kulturalne spotkania, imprezy towarzyskie i wyjścia umilą Ci najbliższe cztery tygodnie!

Następne szanse przynosi Ci Jowisz i Mars w sextilu oraz opozycja Urana. Decyzje trzeba podejmować szybko, zdecydowanie i z wielką pewnością siebie.  Zawodowo szykuje się nowa, atrakcyjna droga z odpowiednim wynagrodzeniem!

Merkury ze Skorpiona wyrusza w bieg wsteczny do Twojego znaku. Nie podpisuj ważnych dokumentów czy umów od 4.10 do 25.10.14

Partnerstwa, zamiary i plany minionych czterech tygodni jeszcze raz będą sprawdzane i dokładnie analizowane przez planetę komunikacji.

Kwadrat Plutona przy opozycji Urana dla urodzonych Wag 3.10-10.10 oznacza radykalne zmiany, napominając o zachowaniu odpowiedniego dystansu do wszelkich trudności. Nie rób nic na siłę. 

Piątek może być dla wszystkich dniem wyzwania. Nie wyciągaj nieprzemyślanych wniosków. Czas będzie  działał  na Twoją korzyść.

 

 

 

 


 
Skorpion 24.10.-22.11

Ile dajesz tyle wraca do Ciebie! Merkury jeszcze do piątku w Twoim znaku ułatwia wszelką komunikacje międzyludzką. Praca-top! Wiele pomysłów przemyśl dokładnie, a ważne sprawy podpisuj lub zakańczaj tylko do 4.10.

 Merkury, bowiem wyrusza w bieg wsteczny, aby za cztery tygodnie jeszcze raz wrócić do Ciebie. Co nagle to po diable… Na pozytywne rozwiniecie wielkich projektów trzeba poczekać do 25.10.

Ważne będzie abyś stawiał na współgranie. Porozumienia zawodowe muszą być konkretne, stanowcze a decyzje podjęte z pewnością siebie.  Odpowiedzialność (Saturn) leży nadal w Twoich rękach! Ty musisz sam liczyć i mierzyć! Także samego siebie. Konstelacja Saturn w kwadracie z Jowiszem ostrzega przed budowaniem zamków z piasku. To, co jest w Twojej wyobraźni, aby przeszło do realnego świata wymaga reinterpretacji, omówieni i dokładnej kalkulacji.

Pluton jest twoim bezpiecznym listem. Razem z nim doczekasz wszelkiego zwycięstwa. Nie daj się jednak wciągnąć do niezdrowych gierek. Wszyscy znają Twoją wiedzę.

Skorpion znajdzie na wszystko odpowiednie rozwiązania!

 

 

 


 
Strzelec 23.11.-21.12

Możesz odważnie stawać do startu. Strzelec ma wspaniale konstelacje, a szczęście leży po jego stronie. Otoczenia spogląda na Ciebie z podziwem,a motywacja wzrasta. Wielka silą możesz wszystkiemu sprostać, gdy tylko nie będziesz przesadzać. Kwadrat Neptuna dla pierwszej dekady urodzonych utrudnia jeszcze wyboru prostej drogi. Mars jednak w Twoim znaku pokaże innym, na co Cię stać! Razem ze Słońcem i Jowiszem spełnisz z łatwością swoje życzenia. Niezliczona ilość pomysłów podsunięta przez Urana ma prawo zaistnieć i spełnić się w nadchodzących dniach!!

Wszystkie układy planet wybierają Ciebie, jako zwycięzcę, a pierwsze miejsce zarezerwowane jest tylko dla Strzelca. Dlatego działaj, sam decydując o swoich dalszych drogach.

Zielone światło gwiazd to czas wielkich początków. Tymczasem Wenus od poniedziałku przynosi wyjaśnienia. Z rozkoszą przywitasz idylliczny czas. Zwróć uwagę na Tobie bliskich. Wielu tęskni za Twoim towarzystwem. Fala uczuciowości ogarnie i Ciebie.

 

 


 
Koziorożec 22.12.-20.1

Układ planet alarmuje przed naciskiem z góry. Masz za wiele obowiązków i odpowiedzialności spadają na Ciebie. Na wielką represję sił wyższych trzeba reagować tylko odpowiednim rozporządzeniem, planowaniem czasu pracy oraz skorzystanie z pomocy Twoich układów. Słonce z Wagi ustawia się niekorzystnie do Plutona w Twoim znaku. Zmierzenie się z kimś dużo większym od Ciebie, może wprowadzić ciężka atmosferę zawodową. Nie rzucaj się z motyką na księżyc… Dyplomacją i tylko kompromisem możesz załagodzić trudne sytuacje. Uranus i Pluton popychają Cię do przodu, czy innym się to podoba czy tez nie. Działania nie mogą być jednak na oślep. Spokój jest teraz najlepsza strategią.

W środę i czwartek dobrze byłoby podsumować ważne dokumenty. Merkury wyrusza w bieg wsteczny i dodatkowo ustawia się z Wagi w kwadracie do Twojego Słońca.Pamiętaj o dokładności. Partnerstwa wszelkiego rodzaju, które nie dają usatysfakcjonowania i zadowolenia trzeba będzie odpowiednio bez żalu podsumować.

 

 


 
Wodnik 21.1.-19.2

Wielka inspiracja zmienia pozytywnie Twoje plany. Teraz zależy wszystko nie tylko od Twojej postawy i odpowiedniej komunikacji. Różnorodna ilość kosmicznych trygonów, znaków boskich będzie wspierać i pomagać Wodnikom w zdobyciu wszystkiego, co piękne!

Czy to prywatnie czy w zawodowych układach wysłuchaj krytyki wykorzystując ją odpowiednio dla siebie! Na końcu tylko Ty będziesz i tak zwycięzcą! Wszystko, co teraz rozpoczynasz układa się w nie do zdobycia twierdze. Trwałą i bardzo stabilną. Trygon Słońca namawia do rozpoczęcie nowego. Z zaangażowaniem i pasją rozpoczniesz swój plan. Mars i Uran dodaje wszechpotęgi oraz wiary. Jednomyślnie i zdecydowanie podążasz do celów.

Pas startowy przeznaczony jest dla Ciebie. Sprawdzaj dokładnie nowe idee, zaproszenia i propozycje. Ważne byłoby liczyć tylko i wyłącznie na siebie!

Kwadrat Saturna dla drugiej dekady urodzonych Wodników będzie utrudniał w koncentracji. Wiarą i przekonaniem dokonasz jednak wielkiego. Zabierz się do realizacji Twoich konceptów. Bardzo dobry tydzień przed Tobą.

 

 

 

 


 
Ryba 20.2.-20.3

Coraz bardziej rozumiesz, czego Ci brakuje prywatnie, a co należy zmienić zawodowo.. Długa opozycja planet kończy się w poniedziałek i będziesz mogła odważnie wybrać nowe, niepoznane jeszcze drogi. Zabierz ze sobą wiarę i rozsądek. Merkury w trygonie daje Ci odpowiednią koncentrację i precyzowanie własnych życzeń. Gdzie podziały się Twoje priorytety?

Jeżeli tylko zmienisz swoje spojrzenia na sytuację, odkryjesz sama gdzie jest Twoja perspektywa! Przeskakuj natychmiast własne cienie! Sextil Plutona zwiększa Twoją siłę psychiczną i fizyczną.

Kwadrat Marsa dla urodzonych od 27.7-7.3 nie sprzyja podejmowaniu szybkich decyzji. Zamyślasz się, brak Ci przekonania…nie wierzysz.. Zostaw to! Obudź się!

Trygon Saturna zbuduje przyszłość, która będzie odpowiadała realności. Akceptuj cierpliwie rzeczywistość i to, co jest Ci dane. Na końcu będziesz właśnie Ty zbierać dorodne owoce swojej pracy. A czeka Cię jeszcze świętowanie trwałego zwycięstwa...Odwagi i więcej przekonania droga Rybo!

                         Dla wszystkichTydzień rozpoczynamy z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem. Układy planet od poniedziałku podsuwają nam wiele pomysłów, które chcemy od razu zrealizować. Bardzo dobry czas na projekty artystycznych, odkrywcze lub filozoficznych. Koncentruj się na tym, co jest Twoją pasją, ale sprawdzaj, czy dany temat jest na pewno do realizacji. W trakcie tygodnia wiele się zmienia. Jedne konstelacje obiecują optymizm, radość i wiarę, że wszystko można zmienić dodając nam skrzydeł. Pragniemy rozpocząć nowe projekty!

Z drugiej strony wielkie napięcie uświadamia, że nie wszystko można szybko osiągnąć. Tam gdzie będzie użyta przemoc i manipulacja trudno będzie o pozytywne wykorzystanie danego nam potencjału wydarzeń. Tematy przeszłości jeszcze raz dochodzą do głosu.. Błędy i nasze słabości musza być przeanalizowane. Czas będzie sprzyjał dyskusjom i wyjaśnieniom. Dla tych, którzy cierpliwe, ze zrozumieniem i dyplomacją zaakceptują wydarzenia środka tygodnia pojawiają się zaskakujące zmiany na lepsze nawet w bardzo skomplikowanych sytuacjach czasu przeszłego.

Zaakceptuj dylematy związane z bólem, bezsilnością czy zwątpieniem. Nie szukaj oskarżonych. Nie działaj z naciskiem czy przemocą. Niebezpieczna układ Plutona ze Słońcem może pokrzyżować Twoje sprawy serca. Już niedziela przynosi nieoczekiwane, pozytywne zmiany, których nawet się nie spodziewasz. Tematy partnerstw, wartości, sprawiedliwości, współzależności już w następnym tygodniu znajdą nowe rozwiązania. W postrzale gwiazd stoją znaki kardynale; Waga, Koziorożec, Baran, Rak. Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Daj czasowi czas.

Merkury w biegu wstecznym od 4.10.14 do 25.10. W tym czasie nie należy podejmować ważnych, ostatecznych decyzji, składać podpisów, zaciągać pożyczek lub dokonywać ważnych umów. Nie jest to czas na wielkie zakupy a już w ogóle urządzeń związanych z komunikacją (wymianą informacji: telefon, fax, PC itp..) Trzeba uważać również podczas podróży. Licz na opóźnienia, niedokładności, korki, chaos i pomyłki. Poczta E-mailowa może także źle działać. Informacje są opóźnione lub sprzeczne z tym, co wcześniej ustaliliśmy...

Fazę Merkurego w biegu wstecznym warto wykorzystać do porządków, poprawek, korekty. Sprawdź i przeanalizuj ostatnie plany, decyzje i postanowienia. W tym czasie mogą pojawiać się w biznesach starzy klienci. Warto przypomnieć się i wysłać wszystkim maile informacyjne. Najważniejsze: nie podejmuj ważnych decyzji, nie rób dużych inwestycji. Unikaj zakończenia w tym czasie kluczowych kontraktów o wielkiej ważności. Merkury w Wadze będzie jeszcze raz sprawdzał nasze partnerstwa i układy oraz związki wszelakiego rodzaju zawarte w ostatnim miesiącu. Tam gdzie nie panuje sprawiedliwość, harmonia i dyplomacja czekają nas kontrole, analizy, poprawki, a może i zakończenia, co niektórych ustaleń.

 

 

 

 

Ja życzę wszystkim bardzo piękne nowego tygodnia i zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, telefon, mail albo prywatnie. Nauka astrologii. Informacje; http://www.astroveritas.com/polski/uslugi/

Słońce w Wadze 28.9.14, Wiedeń
"Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi. I czas się z tym pogodzić, albowiem jest ona treścią naszego istnienia. Jeśli się jej wyrzekniemy, umrzemy z głodu pod drzewem życia, nie mając śmiałości, by zerwać jego owoce. Miłości trzeba szukać wszędzie, nawet za cenę długich godzin, dni i tygodni smutku i rozczarowań. Bowiem kiedy wyruszymy na poszukiwanie Miłości - ona zawsze wyjdzie nam naprzeciw".

Paulo Coelho

Antonio canova, venus, 1822-23 ca

Antonio Canova, Venus-via Wikimedia Commons
...

nie umiem powiedzieć słowem
nie słowem tęsknię, ·ale rękoma
zamykającymi przestrzeń, ale krwią
opływającą ręce..

Jesteś w moim tętnie
odkrzykującym sobie
powracającym do siebie
wiecznie pamiętającym

we mnie powstajesz
najgłębiej
i każdy oddech, ·który na mrozie krzepnie
przypomina, że Jesteś...

Jesteś dla mnie szeregiem zielonych liter dźwięczących miło, jesteś płaskim listem, który można całować nie czując nic. Twoje imię wypisane nisko przypomina sierść kota i przeciąga się podłużnie, gdy je wymawiam. Chciałabym cię dotknąć tak, jak dotykam twojego imienia. Ale boję się chwili, w której zobaczę twoje brwi i usta. Jest tyle linii uśmiercających tkliwość i tyle przyćmionych świateł nieszepczących o miłości. Chciałabym cię poznać dotykiem, chciałabym, żebyś przyszedł w nocy, pochylił się nade mną śpiącą i znowu odszedł jak księżyc. Przestałabym wpatrywać się w nieruchome okno i usnęłabym wtulona w zapach po tobie.

Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, ·gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół.
A ja nie jestem żadną świątynią, tylko lasem i łąką-drżeniem liści, które garną się do twoich rąk.
Tam z tyłu szumi potok, to jest czas, który ucieka, a ty pozwalasz mu przepływać przez palce
i nie chcesz schwytać czasu. I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nietknięte,
a ja i tak noszę szminkę
w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta.

Halina Poświatowska