Konstelacje i fazy Księżyca od 28.4.14 do 4.5.14

Pierścieniowe zaćmienie Słońca, nów Księżyca w Byku na osi Byk/ Skorpion 29.4.14 o godzinie 8;15.

 

 

Jest niby ciemno, a jednak wszystko widać, jest mrok burzowy, lecz obłoki nie mają burzowego wyglądu. Oczy moje coś widzą, ale ja nie umiem tego określić. Brak mi nawet porównań, tylko wielki żal, który rozpiera mi serce, może znaleźć porównanie..

B. Prus( Zaćmienie)

 

 

 

Konstelacje tygodnia

Merkury w Byku łączy się pozytywnie z Jowiszem i Plutonem. Słonce tworzy sextil do Neptuna i Plutona. Nowiu Księżyca i zaćmieniu Słońca we wtorek towarzyszą ciężkie konstelacje kwadratu Urana z Plutonem. 3.5.14 Wenus przechodzi w znak Barana. W sobotę Merkury ustawia się w opozycji do Saturna.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Atmosfera nowych dni będzie spokojniejsza od poprzedniego tygodnia. Jednak cienie Kardynalnego Krzyża jeszcze wiszą nad nami wskazując to, co trzeba zmienić. Pierścieniowe zaćmienie Słońca i nów Księżyca we wtorek jeszcze raz wytknie nam przed nosem sprawy, sytuacje, marzenia, wizje, wyobrażenia, z którymi musimy się pożegnać…

Fazy Księżyca:

- do poniedziałku 16:24 Księżyc w Baranie zmusza nas do akcji, działania i wykonywania zadań czasami bez zastanowienia!

- od poniedziałku godz. 16:24 do środy 22:57 godz. Księżyc i jego nów w znaku Byka porusza tematy bezpieczeństwa, partnerstwa, sprawy finansowe i wartości wszelkiego rodzaju.

- od środy 22:58 godz. do soboty godz. 8:14 Księżyc w Pannie pomoże jeszcze raz przeanalizować dokładnie wydarzenia ostatniego czasu.

- od soboty 8:15 godz. Księżyc w Raku wprowadzi nastrojową atmosferę kierując nasze myśli do miłości, rodziny, uczucia bezpieczeństwa i przynależności.

 
Pusty bieg Księżyca: (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 28.4.14 od 0:00 godz. do 16:24 godz.

- środa 30.4.14 od godziny 17:54 do godziny 22:57

- piątek 2.5.14 od godz. 1:33 do 3.5.14 godziny 8:14

Dobre dni, złe dni:

 

 

Jaka jest przyszłość? To czysta kartka papieru, na której rysujemy kreski, ale czasami osuwa nam się ręka i kreski nie wychodzą tak, jakbyśmy chcieli.

John Marsden

 

 

29.4.14 Nów Księżyca i pierścieniowe zaćmienie Słońca w Byku
29.4.14 Nów Księżyca i pierścieniowe zaćmienie Słońca w Byku

29.4.14 Nów Księżyca i pierścieniowe zaćmienie Słońca w Byku na osi Byk/ Skorpion:

Wszystkie zaćmienia odbywają się przy nowiu. Wtorkowe zaćmienie będzie miało na pewno bardzo ważne znaczenie nie tylko dlatego, że odbywa się przy kwadracie Urana z Plutonem, ale także krótko po dokładnym Kardynalnym Krzyżu na niebie. Zaćmienia Słońca i Księżyca w dawnych czasach były interpretowane, jako zły omen i ich działanie końcowe mogą ujawnić się do 6 miesięcy po dniu zaćmienia.

W nowoczesnej astrologii zaćmienia są rożnie omawiane w zależności od ustawienia planet w horoskopach urodzeniowych. W okolicy tych dni najczęściej dochodzi do bardzo ważnych wydarzeń (sytuacji, okoliczności),np: narodzin lub śmierci bardzo istotnych osób dla całego świata.

Zaćmienie odbywa się przy Węźle Księżycowym, co ma na celu zakończenie ze starymi tematami przeszłości (karma) i początek nowej drogi życia (Nów Księżyca).

Księżyc w Byku porusza tematy bezpieczeństwa, wartości, własności, wzrostu, seksualności i spraw finansowych.

Zaćmienie Słońca z sextilem do Neptuna, koniunkcją do Merkurego i trygonem do Plutona (plus kwadrat z Lilith) razem z kwadratem Urana i Kardynalnym Krzyżem może mówić o zmuszeniu nas do podjęcia decyzji, w którym kierunku musimy iść dalej.

To, co przeoczyliśmy, źle oceniliśmy, z czym przesadziliśmy lub co zgubiliśmy pod wpływem wielkich emocji będzie teraz naprawiane i sterowane przez przeznaczenie (Krzyż) w zupełnie odmienny dzień przyszłości. Pluton w Koziorożcu wyciąga na powierzchnię wszelkie ukryte do tej pory prawdy pomagając nam wydostać się z uzależnień.

 

Wszyscy z planetami osobistymi na stopniach 6-12 w znakach Byk, Skorpion, Lew, Wodnik oraz wszyscy z planetami w znakach kardynalnych (Baran, Rak, Waga, Koziorożec) na stopniach 10-16 inkl AC; DC; IC; MC mogą oczekiwać wielkich transformacji i momentów przełomowych.

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

Któregoś dnia spotkasz kogoś wyjątkowego, kogoś, kto rzuci cię na kolana jednym uśmiechem. Kogoś, kto zniewoli twoją duszę jednym spojrzeniem pięknych oczu. Nagle kula ziemska przechyli się na swojej osi i wskaże właśnie na nią. I będziesz wiedział, że spotkałeś swoje przeznaczenie.

Kerrelyn Sparks

 

 

 


Baran 21.3-20.4

Jesteś silny i wiesz, czego chcesz dokonać. Zbliżająca się do twojego znaku Wenus jeszcze raz przypomni o priorytetach i wartościach Twojego życia. A i Merkury już niedługo do Ciebie zawita… Dlatego też bez drgania powiek przywitaj zaćmienie Słońca blisko twojego znaku. Pieniądze są dla Ciebie ważne i sam wiesz ile Ty wkładasz we wszystko pracy, aby układało się tak jak sobie wyobrażasz.

Urodzeni w pierwszej dekadzie już mogą się cieszyć na spotkanie z Wenus. Uczucia będą kierowane na właściwą drogę. A i sprawy finansowe ułożą się same.

Urodzeni w drugiej dekadzie z opozycją Marsa, kwadratem Plutona i Jowisza nadal będą walczyć z atmosferą kardynalnego Krzyża. Reaguj spokojnie. Albo odsuwaj na razie od siebie wszelkie decyzje. Zachowaj zimną krew nie rzucając się nikomu w oczy. Spokój i ostrożność podpowie dużo lepsze rozwiązania.

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

Twoja wielka szansa nadchodzi.

Nów i zaćmienie Słońca w Twoim znaku będzie miało ogromne znaczenie na Twoją przyszłość, decyzje i zmiany, które będą przez następne miesiące się dokonywały. Wtorkowa atmosfera zabierze wreszcie z Twojego życia to, co niepotrzebne, zbędne czy tez chore..

Warto w tym dniu abyś koncentrował się tylko na sobie i swoich zamierzeniach. Szukaj spokoju do przemyśleń i analizy nadchodzących dni. Pożegnania przynoszą ze sobą nowe doświadczenia. Lepsze, piękniejsze i pełne spełnienia!

Z trygonem Plutona i koniunkcją Merkurego będziesz decydował z ogromna pewnością siebie. Wiesz gdzie się angażować a co nie będzie warte twego spojrzenia. Z sextilem Wenus masz ułożone z góry sprawy finansowe. Uczucie miłości, bezpieczeństwa i stałości będzie towarzyszyć ci przez cały tydzień.

Taka szansa, która nadchodzi zdarza się może raz w życiu. Wykorzystaj to do zmian, które uczyni Twój los o wiele, wiele przyjemniejszym...

 

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

Poprzedni tydzień nie był łatwy dla Ciebie. Jednak mijający dzień za dniem będzie przywracał siły, odwagę, pewność siebie a także zdecydowanie poprawi stan zdrowia. Na początku trudno będzie wszystko ogarnąć, jednak do soboty będziesz już wiedział, jak konkretnie zrealizować swój plan. 3.5.14 razem z przejściem Wenus do znaku Barana nabierzesz lekkość i odpowiedniej ilość powietrza w swoje skrzydła.

Szczęście stoi po stronie urodzonych w drugiej dekadzie. Trygon Marsa i sextil Urana będzie klarował sytuacje, związki i umowy. Trudne wyzwania pokonasz jednym zamachem. Rozpoczynasz wielkie zmiany w swoim życiu. Na dużo lepsze!

Urodzeni w trzeciej dekadzie jeszcze z kwadratem Wenus muszą cierpliwie i spokojnie rozwiązywać przykre sytuacje. Nieszczęść nie będzie! Wręcz przeciwnie. Nadchodzi zrozumienie i stabilizacja.
 

 

Rak 22.6.-22.7.

Zbliżający się nów i zaćmienie Słońca w znaku Byka może razem z sextilem wreszcie(!) przynieść dobre wiadomości! Trygon Wenus z Ryby wyjaśni w błogim nastroju zagmatwane uczucia. Nadchodzą lepsze dni. Możesz spokojnie odetchnąć. Urodzeni w pierwszej dekadzie jeszcze z sextilem Słońca i Merkurego będą wiedzieli, które drzwi trzeba ostatecznie bez zmrużenia oka pozamykać…

Urodzeni 2.7-7.7. jeszcze pod wpływem Kardynalnego Krzyża muszą pozostawiać to, co do tej pory się nie udało i nie układało!! Tylko bez wielkich emocji będziesz mógł sprostać nadchodzącym wyzwaniom.

Urodzeni 8.7-22.7 mają wiele energii z sextilem Merkurego, trygonem Saturna i Wenus. Wszystko się uda na pewno, nadając twoim działaniom odpowiedniej stabilizacji.

 

 

 


 

 

Lew 23.7.-23.8

Nadchodzący tydzień nie będzie Cię zachwycał. Zaćmienie Słońca w kwadracie do tego kwadrat Merkurego i Saturna dla urodzonych 28.7-17.8 przyniesie zamykanie spraw, które i tak stały na bardzo niestabilnych nogach. Kłopoty i trudności będą pojawiały się na twojej drodze. Komunikacja jest zablokowana i może trzeba będzie wszystko dokładnie jeszcze raz przeanalizować?

Nie opieraj się przeznaczeniu. Sextil Marsa i trygon Merkurego będzie pokazywał ścieżki, które wyprowadzą Cię ze ślepych zaułków.

Spokojem, cierpliwością, zrozumieniem ułatwisz sobie podejmowanie trudnych decyzji i ominięcie niejasnych sytuacji. Silą nikogo nie przekonasz. Tylko pomalutku...

 

 

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Jeszcze do końca tygodnia opozycja Wenus będzie przygnębiać nastroje nowych dni. Ale od 3.5.14 możesz śmiało rozpocząć otwierać twoje skrzydła, aby wyruszyć w zupełnie inną dobrą przyszłość!

Zaćmienie Słońca i nów Księżyca w bardzo przyjaznym Byku pokaże nowe drogi i otworzy perspektywy, których nie jeden będzie Ci zazdrościł!

Tam, gdzie do tej pory odczuwałaś zastój czy uśpienie, teraz poczujesz napływ bardzo dobrej energii. Bądź otwarta i przygotowana na zmiany. Nie opieraj się przed świetną konstelacja planet. Warto zmienić taktykę, metody działania, aby obudzić się dla innych, pięknych momentów.

Pamiętaj o miłości! 

 

 

 

 


 

 
Waga 24.9.-23.10

Mars w twoim znaku jeszcze w biegu wstecznym i pod wpływem Kardynalnego Krzyża jeszcze czyni Cię niepewną, niezrozumianą a może i niezdecydowaną na rozstrzygnięcia spraw.

Ale chodzi o to, abyś właśnie teraz działała! Podejmowała decyzje i kończyła to, co od dawna odchodzi w siną dal! Nie odsuwaj zamierzeń na drugi plan!

Urodzeni 4.10-9.10 z echem Krzyża muszą przeczekać ten tydzień w spokoju. Nie podpisuj umów, nie wchodź w układy czy tez nie prowadź teraz bardzo ważnych rozmów. Konstelacje są trudne. Nie obiecuj tego, czego i tak nie możesz nigdy dotrzymać.

Od 3.5.14 wszyscy muszą przygotować się na skierowanie swojej uwagi na wszelkie sprawy finansowe i uczuciowe. Twoja Wenus w opozycji będzie wprowadzać krytyczne sytuacje.

 

 

 
 
Skorpion 24.10.-22.11

Zaćmienie Słońca i nów Księżyca w opozycji do Twojego znaku oznacza, że sytuacje i decyzje przeznaczenie, którymi jesteście teraz dotknięci trzeba będzie akceptować ze spokojem i zrozumieniem. Nie ryzykuj. Nie stawiaj nic na jedną kartę. Zanim podejmiesz ostateczne ważne decyzje przemyśl dokładnie wszystkie za i przeciw. Dotknięty zaćmieniem dom partnerski wskazuje na uczucia czy związki, którym trzeba będzie się ze spokojem przyjrzeć. Tam, gdzie za wiele sobie pozwoliłeś lub źle oceniłeś sytuacje, konieczne są korekty i poprawki. Nie bocz się. Nie patrz spode łba. Nie, nie ma ludzi idealnych…

Trygon Jowisza i sextil Twojego Plutona będzie pomagał w transformacji.

Urodzeni w trzeciej dekadzie delektują się trygonem Wenus. Zachowaj jak najdłużej przy sobie jej romantyczny, piękny blask.

 

 

 

 

 
Strzelec23.11.-21.12

Nadchodzi czas, kiedy wiele spraw będzie rozwijała się i bez Twojego zaangażowanie. Nie musisz biegać bez wytchnienia, aby ratować wszystkich dookoła. Nie szukaj nowych pomysłów, dróg i zmian. Zaćmienia Słońca przynoszą sytuacje przeznaczeniowe, na które nawet Ty nie będziesz miał wpływu.  Twoim zadaniem będzie koncentrować się na sobie, na Twoich uczuciach, zdrowiu i sposobie odżywiania. Nic nie jest ważniejsze od Ciebie!

Urodzonym w drugiej dekadzie nadal pomaga Uran i Mars. Wiele nadchodzących myśli będzie można wykorzystać do konstruktywnych zmian.

Urodzonych w trzeciej dekadzie z kwadratem Wenus wzywa się do kompromisów, zrozumienia bliźniego i wczucia się w sytuacje innych. Nie lekceważ krytyki, którą usłyszysz pod swoim adresem. Warto będzie zmienić swój pogląd na świat.

 

 

 

 
 
Koziorożec 22.12.-20.1

Tylko sama pozycja trygonu Słońca i nowiu Księżyca w tej samej pozycji gwarantuje, że tydzień zakończy się dobrze a wszystkie obawy, strach, bezsilność i rozpacz poprzedniego tygodnia znikną, sytuacja będzie się stabilizowała i nabierała innego obrotu.

Zaćmienie Słońca chce Ci zakomunikować, że nie tylko praca, ale i uczucia, miłość, bezpieczeństwo się liczą! Teraz musisz zaufać nawet wtedy, gdy nie ma do tego jeszcze absolutnie podstaw! Merkury, Saturn i Wenus, Neptun i oczywiście Słonce stoją znakomicie. Przeznaczenie nie pozwoli Ci upaść

Urodzeni 1.1-5.1 pod wpływem cieni Kardynalnego Krzyża potrzebują więcej zdrowego rozsądku, spokoju opanowania i zrozumienia dla napływających trudnych spraw.

 

 

 


 

 
Wodnik 21.1.-19.2

Jesteś wszędzie a tak naprawdę nigdzie Cię nie ma... Tańcząc na wielu weselach zapominasz czasami o sobie i priorytetach jeszcze niedawno przez Ciebie wyznaczonych. Nadchodzący tydzień będzie trudny.

Urodzeni od 26.1 do 11.2 z kwadratem Słońca w zaćmieniu, kwadratem Merkurego i Saturna musza się przygotować na pokazanie się z zupełnie innej bardziej odpowiedzialnej i wrażliwej strony.

Spójrz na wszystko bez zabarwiania z autentycznej perspektywy. Przemyśl w spokoju konkretne plany działania. Ale mądrze, roztropnie i sumiennie.

Poczuj się współodpowiedzialny za to, co się dzieje dookoła Ciebie i Twoich najbliższych. Nic nie ryzykuj.

 

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

Do końca tego tygodnia masz Wenus w swoim znaku. Wykorzystaj jej piękne działania do załatwienia spraw finansowych, urzędowych czy tez partnerskich.

Myśl o sobie i swoim spełnieniu. Swoją wiarą i zaufaniem bardzo pomagasz innym. Jednak trzeba i czasami myśleć o sobie samej. Sextil Słońca, Merkurego i Plutona towarzyszy Ci przez cały nadchodzący dobry czas. Masz szczęśliwą rękę przy załatwianiu czegoś ważnego! Dodatkowo trygon Saturna to pewność, że uda Ci się osiągnąć to, co zaplanowałaś z gwarancją powodzenia!  Tylko odwagi czasami Ci brak! Urodzonych w trzeciej dekadzie jeszcze z koniunkcją Wenus czeka bardzo błogi wiosenny czas uczuć.

 

Dla wszystkich:

 

 

Napięcie ostatnich dni będzie spadać. Coraz bardziej dostrzegamy granice wyznaczone nam przez przeznaczenie. Nie, nie wszystko pójdzie po naszej myśli. Jednak jest możliwe, że już w tym tygodniu ukarzą nam się nowe szanse i pomysły rozwiązania starych problemów.

Sytuacje związków wszelkiego rodzaju jeszcze raz będą sprawdzane i oceniane. Co jest ważne a co istotne? Czy nasze reakcje, decyzje i priorytety w przeszłości były dobre?

Co należy zostawić, zapomnieć i wyrzucić na zawsze z naszego życia?

Nadchodzące dni dadzą nam odpowiednią ilość czasu do przemyśleń, odpoczynku i zastanowienia, aby znaleźć kreatywne lub całkiem odmienne albo niedostrzeżone do tej pory rozwiązania.

Zaćmienie i nów Księżyca w Byku stawi pod znakiem zapytania docenianie przez nas dotychczasowych wartości. Przygotuj się na wielkie zmiany, pożegnania tego, co nie było dobre. Nie trzymaj się na siłe starych ideałów i pojęć.

Gdy mały Księżyc zasłania ogromne Słonce może to tylko oznaczać, że nic na świecie nie jest większe od uczucia miłości, czułości i osobistego bezpieczeństwa… Gdzie tego masz szukać? Ty sam już wiesz to najlepiej…

 

 

Życzę Ci tylko dobrych dni.
Słońce w Byku.

27.4. 2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

e-mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

 

 

To, co ktoś myśli sam o sobie, jest jego przeznaczeniem.

Mark Twain

 

 

Solar eclipse aug12 2045 spaceview

Solar eclipse of August 12, 2045-via Wikimedia Commons