Konstelacje i fazy Ksieżyca od 27.1.14 do 2.2.14

Nów Ksieżyca w znaku Wodnika 30.1.14 o godzinie 22;40

 

 

Tylko głupiec myśląc o przyszłości zapomina o teraźniejszości.

M. Gogol

 

 

Tematy tygodnia

zmiany planów;nowe drogi, nowe idee , wspaniałe wizje; sprawdzanie wartości wszelkiego rodzaju; prawda czy iluzja...

 

 

Konstelacje tygodnia:  

Słońce pozostaje w Wodniku. Nowiu Księżyca w Wodniku towarzyszy trudna konstelacja Jowisz opozycja Pluton, Uran kwadrat Pluton i Jowisz. Merkury przechodzi do znaku Ryb. Wenus w znaku Koziorożca zatrzymuje się aby rozpocząć wreszcie ruch prosty.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Układ planet i nów Księżyca pokaże wiele nowych możliwości i oryginalnych perspektyw na przyszłość. W inną, lepszą drogę mogą się wybrać tylko ci, którzy wyrwą się ze starych poglądów, uzależnień i niespełnionych marzeń. Opuszczając stare sturktury i przyzwyczajenia możesz zdobyć nowe poglądy na teraźniejszość.

Fazy ksieżyca.

 

 

Budować przyszłość trzeba jednocześnie z dwóch stron: od szczegółu do ogółu i od ogółu do szczegółu.

W. Grzeszczyk

 

 

 

 

- od niedzieli 4:20 godz. do wtorku 6:03 godz. Księżyc w znaku Strzelca nastawia nas optymistycznie i pozytywnie do przyszłości.

- od wtorku 6:04 godz. do czwartku 5:32 godz. z dyscypliną i sumiennością wypełniamy wszystkie zadania - Księżyc w znaku Koziorożca.

- od czwartku 5:33 godziny do soboty 4:43 godz. Księżyc i nów w Wodniku przynosi nowe, oryginalne pomysły, poglądy i spostrzeżenia. Nie zapomnij o faktach...

- od soboty 4:44 godz. czeka nas romantyczny weekend. Księżyc w Rybach przypomina o naszych marzeniach, uczuciach i tęsknotach. Kreatywny czas.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 27.1.14 od 23:03 godz. do 28.1.14 godziny 6:05.

- środa 29.1.14 od 17:48 godz. do 20.1.14 godziny 5:34.

- piątek 31.1.14 od 17:46 godz. do 1.2.14 godziny 4:46

- niedziela 2.2.14 od 17:36 godz. do 3.2.14 godziny 5:56

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp...

Dobre dni, złe dni.

 

30.1.14

Nów Księżyca w znaku oryginalnego Wodnika na osi Lew/ Wodnik porusza tematy wolności, niezależności, uzależnień, spełnienia osobistego, połączeń.

Ile wolności potrzebujesz? Z jakich uzależnień musisz/ chcesz się wyrwać? Kto i co zatrzymuje cię na drodze do osobistego spełnienia?Jesteś gotów aby zrobić wszystko do spełnienia samego siebie? Ile potrzebujesz bezpieczeństwa do rozwoju osobistego bez tworzenia konfliktu z pracą, rodziną czy też postawą partnera? W okolicy nowiu pojawią się potrzeby wolności i reguł, które mają ułatwić współżycie międzyludzkie. Wymagania stron będą różne, ale układ planet wzywa do kompromisu lub złożenia ofiary... tam, gdzie są zbyt wielkie wyobrażenia.

Obojętnie jakie są twoje ideały, co chcesz osiągnąć, co zdobyć i jakie są twoje priorytety trzymaj się realności, stałości, doświadczenia życiowego i odpowiedzialności za to co robisz.

Nów Księżyc nie otworzy dla nas wielkich nagłych możliwości. Raczej ułatwi wielu wydostanie się z uzależneń, czy też ograniczeń umożliwi rozpoczęcie spełnienia indywidualnego. Wybierająca się wkrótce Wenus w bieg prosty w Koziorożcu uporządkuje nie tylko wszystkie stare historie miłosne, nie rozwiązane sprawy finansowe, ale i indywidualne, kreatywne działania.

 

 

 

31.1.14 - dokładnie (27.01.2014 - 16.02.2014) Jowisz opozycja Pluton:

Trudna konstelacja dająca możliwość przełamania tabu i granic, uwolnienia się z uzależnień. Wszystko albo nic. Korzystna konstelacja do zmiany światopoglądu i spojrzenia na swoje życie, wchechświat i zasady życia. Pluton jeszcze trzyma się starego, nie pozwala na zmiany, używa przemocy, manipulacji a może i magii. Jowisz w Raku wzywa do nowego, zmian i otwartości na to, co jeszcze nie znamy...

 

31.1.14 Merkury, planeta komunikacji, opuszcza Wodnika wchodząc w znak marzących i romantycznych Ryb.

Tutaj nasze myślenie i  komunikacja będzie bardzo emocjonalna. Intuicja i wiara, zaufanie w szósty zmysł, pragnienia, wyobraźnia, fantazja, uczucia - będą priorytetem podczas wymiany informacji, porozumiewania się i łączności. Dobry czas na szukanie inspiracji, rozmów na etapie duchowym i spiritualnym, praca z intuicją.

Pozycja Merkurego w Rybach może utrudniać także jasne i otwarte myślenie. Łatwiej teraz o niejasności, niezrozumienia, niewłaściwą interpretację informacji. Podczas ważnych negocjacji zwracaj uwagę na uczucia partnera rozmowy. Ta pozycja Merkurego ułatwi nam dostrzeżenie i wyczucie tego, co nie jest widoczne dla oczu i bardzo dalekie od faktów i racjonalnego myślenia.

Merkury działa teraz pozytwnie dla samych Ryb, Skorpiona, Raka, Byka i Koziorożca.

 

 

31.1.14 Planeta miłości i finansów Wenus wyrusza wreszcie w Koziorożcu w ruch prosty.  Tematy nieudanych, starych związków i wartości czas najwyższy zakończyć. Wenus w biegu prostym wyprowadzi nas na odpowiednie drogi miłości a także finansów dodając w znaku Koziorożca stałości, bezpieczeństwa i odpowiedzialności.

 

 

 

 

Im bardziej mnożą się teraźniejsze troski, tym trudniej dostrzec, w jaki sposób przeszłość przepowiada przyszłość.

R. S. Bakker

 

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Od dawna coś cię bardzo męczy. Masz wiele pomysłów, które domagają się spełnienia i realizacji. Nów Księżyca w Wodniku ułatwi ci wreszcie coś co od dawna przemyślasz by zrozumieć i zrealizować. Kieruj się w jasną stronę. Razem z sextilem Słońca i koniunkcją Uranu może się wreszcie udać to co od dawna planujesz. Opozycja Marsa, która zostanie jeszcze bardzo długo, jest  możliwością wykazania jaki naprawdę jesteś silny i czy potrafisz przeciwstawić się bardzo mocnym przeciwnikom? Pozostań na luzie. Przemocą i gwałtem nie osiągniesz wiele.

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Słońce z Wodnika wzywa cię do prac grupowych. Sam nie wiele teraz osiągniesz. Działania we wspólnocie i na rzecz innych będą nagrodzone. Jowisz, Wenus i Pluton stoją po twojej stronie. Jesteś otwarty na nowe, zdecydowany i pewny siebie. Opozycja Saturna przypomina o dokładności i faktach. Na błędy nie można sobie pozwolić. Ile dajesz z siebie tyle też wraca do ciebie. Twoja obowiązkowość będzie na pewno wkrótce zauważona. Poczekaj.

 

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Pozostań skoncentrowany. Nów Księżyca przynosi nie tylko świetne dni ale wiele pięknych nowych szans i dobrych wiadomości na które już od dawana czekasz!! Trygon Słońca, Marsa, Merkurego to zrozumienie i otrzymanie propozycji nie do odrzucenia. Sytuacja finansowa poprawi się niespodziewanie dla tych, którzy już nawet przestali w to wierzyć. Otwórz się na nowe, pozytywne niespodzianki i realizacje wielkiego! Zasłużyłeś sobie na szczęście.

Bardzo dobry tydzień!

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Razem z trygonem Merkurego jesteś pełen inspiracji, fantazji i kreatywności. Nów Księżyca w Wodniku musisz wykorzystać przy opozycji Jowisza w twoim znaku do Plutona aby wreszcie rozpocząć coś nowego! Odważ się! Zbierz siły w sobie, kierując się intuicją i pewnością siebie do zadań przeznaczonych właśnie tobie. Nie sprzedawaj się po niższej cenie niż jesteś warty! Kwadrat Urana i Marsa to nie przemyślane błędy, które możesz ominąć! Siłą nic nie dokonasz!

Cierpliwości. Wszystko będzie dobrze!

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Nów Księżyca w opozycji do twojego Słońca i nieciekawą konstelacją Jowisza i Putona to znak, że trzeba będzie akceptować nowe. Nie zawsze po twojej myśli... Kwadrat Węzła Księżycowego i opozycja Merkurego i Słońca to niezadowolenie z nadciągających wiadomości.  Pozostań tolerancyjny w stosunku do innych...

Po twojej stronie masz trygon Urana. On przyniesie więcej energii, siły i pozytywne , nagłe zmiany. Nie przemyślaj teraz za wiele. Przejdź z ochotą do akcji! Polegać trzeba przede wszystkm na samym sobie. Sextil Marsa doda sił abyś stanął odważnie do walki o siebie.

 

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Z trygonem Plutona, Wenus i sextilem Jowisza jesteś w dobrej sytuacji, której pewnie wielu ci zazdrości. Tryskasz pewnością siebie, zabierasz się pierwsza do ataku, nadajesz ton i prowadzisz innych. Wykorzystaj ten tydzień do wszelkich spraw związanych z komunikacją i negocjacjami. Merkury bowiem będzie ustawiał się pod koniec tygodnia w opozycji do twojego znaku.

Sextil Saturna to wymagania, które trzeba spełnić. Dla ciebie będzie ważny nadchodzący weekend. Zarezerwuj dużo czasu dla osób bardzo bliskich twojemu sercu. Teraz miłość ma główny priorytet.

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Całoroczna opozycja Urana z Barana to czas abyś akceptowała ciągłe nieoczekiwane zmiany. W pozytywnym i negatywnym znaczeniu... Dlatego też koncentruj się na Marsie w twoim znaku. On ma ci dodać siły i odwagi do walki o siebie! Nie ociągaj się! Nów Księżyca z Wodnika to piękne szanse, które teraz musisz wykorzystać! Nadzieja nie opuści cię.. Trygon Merkurego pomoże w rozmowach i nawiązywaniu nowych układów. Kwadarat Wenus to czas na kompromisy. Aceptuj odmienne poglądy partnera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Wszystkie nowe drogi, które stoją przed tobą, mają odmienny charakter niż dotychczas. W pracy wiele nowych propozycji i układów otwiera ci oczy. Czas na pozytywne zmiany! Nie trzymaj się starego! Wyzwania trzeba przyjąć.

Czujesz się prowokowany z kwadratem Słońca? Pozostań w harmonii ze sobą. Nie od razu Karków zbudowano... Wenus, Pluton stoją w sextilu a piękny Jowisz w jeszcze lepszym trygonie. Postaw poprzeczkę troszeczkę wyżej. Z tymi konstelacjami i sytuacja finansowa może się bardzo szybko poprawić. Przyjmij wyzwania i przechodź do akcji!

Odwagi!

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Z sextilem Słońca i Marsa a także trygonem Urana możesz oczekiwać świetnych niespodzianek! Nów Księżyca w trygonie do twojego znaku to nowe, które trzeba szybko chwytać!  Korzystając z twoich talentów i predyspozycji możesz osiągnąć bardzo wiele. Wiesz czego chcesz i potrafisz innych przekonać do swoich planów. Mars w trygonie pozwoli wykonać wszystkie zadania, a i sił starczy na sport i rekreację. Czasami zrób krok do tyłu. Oceń sytuację z perspektywy. Nie zawsze opłaca się stać  w pierwszym rzędzie... 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Konstelacja Pluton opozycja Jowisz i kwarat Urana do twojego znaku to konfrontacja z odmiennymi poglądami na świat, spostrzeżeniami. To np. odmienność potrzeb twoich i rodziny, powodzenia i upadku. Razem z Plutonem i Wenus w twoim znaku  pokazujesz się z pewnej  siebie strony. Pomocy i przyklaskiwania ze strony innych jeszcze nie widać końca. Mars kwadrat dla ostatniej dekady Kozioroża to potrzeba zwrócenia uwagi na zdrowie.

Dla ciebie najważnejsze w tym tygodniu będzie miłość. Z pasją i ogromnym zaangażowaniem musisz decydował o swojej dalszej przyszłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Wybierasz nowe drogi. A to i dobrze! Nów Księżyca w twoim znaku potwierdzi jeszcze raz, że wszystko co robisz ma ręce i nogi. Rozpoczynająca się nowa faza w twoim życiu poruszy tematy, które od dawna nosiłeś w sercu. Koniunkcja Słońca, sextil Uranu i trygon Marsa pomogą podjąć decyzje, które i tak wisiały od dawna w powietrzu. Pozytywnie! Sam bierzerz wszystko w swoje ręce. Wiesz, że przyszłość zależy tylko od ciebie! Ostatnia dekada Wodnika z koniunkcją Merkurego może pomóc we wszelkich rozmowach i układach. Pozostaw przeszłość daleko za sobą... Tylko w nowym jest twoja siła i wiara. Wybierz inne drogi na przyszłe dni.

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Jowisz, planeta szczęścia, Pluton i Wenus  stoją dalej w pięknej harmonii do twojego znaku. Przeznaczaj teraz więcej czasu na życie prywatne, miłość i realizacje swoich planów. Z tymi planetami pod rękę możesz oczekiwać tylko dobrych dni! Opozycja Plutona i Jowisza razem z nowiem w znaku Wodnika wyciągnie jeszcz raz na powierzchnie tematy z przeszłości, gdzie trzeba wyciągnąć konsekwencje... Zaufaj swojemu uczuciu. Zaufaj swojej intuicji razem z Neptunem obok twojego Słońca. Nie pozwól sobie na uczucie strachu .Nawet gdy nie wszystko idzie tak jak sobie wyobrażałaś - dotrzesz wkrótce do celu.

Dla wszystkich

 

 

Nów Księżyca 30.1.14 jest punktem kulminacjnym tego tygodnia.

Jakie pomysły i wartości są naprawdę dla ciebie dobre? Co możesz zrealizować a co jest tylko czystą fantazją?

Słońce w zmiennym Wodniku porusza dalej wiele różnych tematów na raz. Przeskakując nieoczekiwanie z jednego do drugiego. Teraz będziemy jednak koncentrować się na wartościach wszelkiego rodzaju.

Czy naprawde nasze pomysły, założenia, wyobrażenia pasują do teraźniejszości?

Pod względem wartości czy to finansowych, partnerskich, czy zobowiązań - przy życiu pozostaną tylko tematy realistyczne.

Tam, gdzie było za wiele wyobrażeń, naiwności i fantazji, będziemy ściągnięci do autentycznego otaczającego nas świata.

Z innej strony będą poruszone tematy etyki, moralności, wiary i prawa.

Skąd czerpiesz swoje przekonania? Podążasz za swoimi ideałami, jesteś sobie wierny? Czy też z pokorą robisz, myślisz i wierzysz w to, co nakazuje ci najbliższe otoczenie?

Dla wielu partnerstw z chwilą zatrzymania się Wenus w Koziorożcu i wyruszenia w ruch prosty rozpoczyna się godzina prawdy. Do możliwej, pięknej przyszłości potrzebna będzie prawda, odpowiedzialność, stałość, zaanagażowanie i konsekwencja w pracy nad daną relacją.

Tylko stałe partnerstwa mają szansę przeżycia. Wszystkie inne, połowiczne, powierzchowne związki będą niestety pomału zanikały...

Zastanów się w te dni co jest dla ciebie ważne? Czemu chcesz się poświęcić całym sercem? W co zaangażować do końca?

W  decyzji uwzględnij swoje głębokie przekonania.

I realia.

 

 

 

 

Życzę Ci ciepłego tygodnia!

Słońce w Wodniku.

25.1.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

 

Große Veränderungen in unserem Leben können eine zweite Chance sein./ Wielkie zmiany w naszym życiu mogą być drugą szansą.

H. Ford

 

 

Claude Monet, Impression, soleil levant, 1872

Impression Sunrise-.C. Monet

-via Wikimedia Commons