Konstelacje i fazy Ksieżyca od 24.2.14 do 2.3.14

1.3.14 nów Ksieżyca w znaku Ryby.

Mars i Saturn w biegu wstecznym.

 

 

 

 

                   Dobro nie rodzi sie ze zła.

                              Seneka

 

 

 

 

Tematy tygodnia

 

zmiany światopoglądu, litość, współczucie, smak kryzysu... miłość

Konstelacje tygodnia:  Wenus łączy się w piękny sextil z Saturnem. Uran stawia wszystko do góry nogami w kwadracie z Jowiszem i Plutonem. Merkury zatrzymuje sie 28.2.14 aby wyruszyć w ruch prosty. 1.3.14 nowiu Księżyca oprócz wyżej wymienionych niebezpiecznych konstelacji towarzyszy optymistyczny trygon Słońca z planetą szczęścia Jowiszem.

2.3.14 Mars, bóg wojny, wybiera się w bieg wsteczny...za nim podąża Saturn.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Wiele różnych konstelacji będzie towarzyszyć nadchodzącym dniom. Jasności w sprawach partnerskich nada Wenus i Saturn. Trudna konstelacja kwadratu Plutona z Uranem i Jowisza z Uranem to znak na nagłe, rewolucyjne nie koniecznie przyjemne, nieoczekiwane zmiany. Jowisz podczas nowiu zsyła na ziemię nadzieję, wiarę i ukierunkowanie na ważniejsze wartości życia.

Fazy Księżyca:

 

 

- jeszcze do poniedziałku godziny 14:51 Księżyc w znaku Strzelca napełnia nas optymizmem i nadzieją

- od poniedziałku 14:52 godz. do środy 15:57 Księżyc w Koziorożcu to poważny i odpowiedzialny czas.

- od środy 15:58 godz. do piątku 15:54 Księżyc w Wodniku przyniesie garść dobrych pomysłów. Bardzo oryginalne dni.

- od piątku 15:55 godz. Księżyc w znaku Ryby z nowiem 1.3.14 to bardzo kreatywny czas na miłość, marzenia i uczucia.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 24.2.14 od 10:26 godz. do 14:51 godz.

- środa 26.2.14 od 11:52 godz. do 15:57 godz.

- piątek 28.2.14 od godz. 11:56  do 15:54 godz.

- niedziela 2.3.14 od 12:05 godz. do 16:41 godz.

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp.

Dobre dni, złe dni:

 

 

(...) kiedy głupota dosięga określonego dna, nie da się z nią żyć. - Stephen King

 

 

 

 

 

25.2.14 Wenus sextil Saturn: z tą konstelacją można śmiało mówić o stałych i głębokich uczuciach. Nowo rozpoczęte związki będą opierać się na zaufaniu, wierności i niezawodności. Także w biznesie, pracy czy układach zobowiązujących/ politycznych możesz zawierzyć wypowiedzianym lub usłyszanym słowom.

 

28.2.14 Merkury, planeta komunikacji, wreszcie wyrusza w ruch prosty! Czas nawiązać przerwane układy! Rozmowy, transakcje wszelkiego rodzaju, wysyłanie maili, podróże, pertraktacje, szukanie pracy i wysyłanie CV. Ucichnie o strajkach na lotniskach, opóźnionych pociągach i zaginionych wiadomościach. Możemy zabrać się ze spokojem do pracy!

 

1.3.14 Nów Księżyca w Rybach między Neptunem a Chironem symbolizuje duchowy potencjał, ale także urazy z przeszłości, zranienia, które teraz można uleczyć..

Podczas tego dnia jest wiele już znanych konstelacji; Uran kwadrat Pluton jeszcze do roku 2015 to radykalne, nagłe, głębokie zmiany (w oparciu o przemoc, władzę, manipulacje, gdzie o kompromisach nie ma mowy). Układ ten "pozwala" na zakończenie starego i rozpoczęcie rewolucyjną drogą nowych dróg. Ale bardzo żmudnych.. Uran symbolizuje rewolucjonistę, niekonwencjonalne, nagłe niespodziewane działania w sensie dobra i zła. W znaku Barana to początek nowego, innego niż już znamy.

 Baran jest znakiem powstania świata... Pluton jest planetą transformacji i zmian. Działa po cichu używając przemocy, manipulacji, gwałtu, bólu a i na cierpieniu się zna. W znaku Koziorożca władza, policja, wojsko, ktoś u władzy lub z wielką siłą. Połączenie tych dwóch planet w niekorzystny kwadrat to zmiany dla każdego z nas, rodzin, narodów i społeczeństwa, państw, świata.  Zbiorowe zmiany.

.

Jowisz kwadrat Uran: kto ma za wielkie wymagania, albo za wysoko mierzy może się przeliczyć, rozczarować a potem nawet żałować, że pozbył się czegoś cennego ze swojego życia.

Wenus kwadrat Mars to oprócz pasji, namiętności i seksualności konstelacja kłótni, swady... lub wielkiej wojny. Rzeczywistość a marzenia to dwie różne sprawy. Podczas nowiu planeta Merkury wyrusza w bieg prosty, a planeta energii i wojny Mars zatrzymuje się w Wadze(!) a po nim 2.3.14 Saturn utrudniając nasze działanie.

Gdy Słońce wchodzi w znak Ryby to czas nie tylko zakończenia zimy, również starych tematów z przeszłości. Planety Saturn i Mars będą nawracały nas do realności i korygowały źle wykonane czynności (zadania, działania, postępowania?)

Ale to wszystko nie będzie ważne  gdy podczas nowiu Słońce połączy się w piękny trygon z Jowiszem w Raku (który 6.2.14 wyruszy wreszcie w ruch prosty napełniając nas optymizmem!)

Gdy na niebie pojawia się trygon łączący Ryby (Słońce) i Jowisza (w Raku) będą się liczyć dla nas inne wartości... nie sława, bogactwo i władza... ale wiara, miłość, głębokie uczucia, wewnętrzne szczęście, wspólna radość, rozwój, osobiste zadowolenie, intuicja i... nadzieja.

Niech ten trygon zakończy dobrze nadchodzący tydzień. Rób to co kochasz, co jest twoją pasją. Z ogromnym zaangażowaniem i z wielką wiarą  możesz postawić dziś sobie cele, które przy użyciu przekonania same będą się spełniać..!

 

1.3.14 bis 20.5.14 Mars w biegu wstecznym nie jest dobrą wiadomością.

Wszystko co działa do tyłu wiąże się z negatywną reakcją, opóźnieniem, spowolnieniem, działaniem skierowanym w nie odpowiednie miejsca.

Planeta energii Mars nie dość że w upadku do tego w biegu wstecznym porusza na osi Waga/  Baran (ty - ja) tematy partnerskie (wszelkiego rodzaju), siły przebicia, agresji, seksualności. W astrologii mundalnej dotyczyć będzie stosunków międzynarodowych, które teraz będą poddane jeszcze raz sprawdzeniu. Znak Wagi przypomina o dyplomacji, harmonii i pokoju!! Jednak z Marsem w biegu wstecznym będzie to bardzo utrudnione.

Ale gdy Mars jest w biegu do tyłu będą wyciągnięte stare, zapomniane bóle, żale, agresje, złości. Nagle dostrzegamy, że ktoś może od dawna nas źle traktuje. Stare złości urastają do rozmiaru wulkanu... który teraz może przypomnieć o sobie z podwójną mocą... Złość, wściekłość i zaciętość, kłótnie,awantury, konflikty a do tego cięty język z "błahego" powodu może być przyczyną nie kończących się dyskusji...

Tematem są: sprawy partnerskie, sex,  obraz i rola kobiety i meżczyzny, sprawiedliwość, harmonia, dyplomacja,pokój....( Waga).

 

 

 

2.3.14 Saturn w biegu wstecznym

Saturn jest planetą trudności, obowiązku, powinności, cierpliwości i pesymizmu... To on przypomina nam o źle , które siedzi w nas w znaku Skorpiona, którym rządzi tak naprawdę planeta śmierci i transformacji Pluton. To co Skorpion ma w podświadomości trafi do konkretnej rzeczywistości Saturna albo do życia. Tu Saturn przypomina nam od dawna o znaczeniu wartości niematerialnych, przekształceniu i transformacji. W biegu wstecznym w zależności od domu, gdzie tranzytuje ta planeta w twoim horoskopie będzie jeszcze raz sprawdzane (raczej zmuszane!), utrudniane, ograniczane... czego jeszcze do końca (w sobie) się nie pozbyliśmy...

Saturn akceptuje tylko to co solidne i trwałe; związki, układy, osobowości, społeczeństwa, państwa.

Jeszcze i jeszcze raz wiele bolesnych spraw zostanie skorygowanych. A nawet przez Saturna zlikwidowanych. W Skorpionie Saturn wyciągnie na jaw tematy starchu, sexualności, intensywnych, namiętnych uczuć( albo ich braku!), sytuacje, które muszą być zmienione; wreszcie podjęciu ostatecznych konsekwencji...!!

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

Co ma być to bedzie,

a jak już bedzie to trzeba sie z tym zmierzyć.

- Joanne Kathleen Rowling

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Z sextilem Merkurego do rozpoczęcia swoich działań poczekaj do 28.2.14! Gdy Słońce znajduje się koło twojego znaku wyruszasz już do ataku. Chcesz coś rozpocząć, zdobywać, działać!

Ale Jowisz stoi w kwadracie. Z rozpędu możesz przeoczyć lub zapomnieć bardzo ważne sprawy! Albo co gorsza przeliczyć się nie miłosiernie! Dlatego też trzeba się wstrzymać jeszcze z akcją i przemianą od dawna przemyślanego!

Z kwadratem Plutona nie rozpoczynaj walki o władzę bez analizy. Mars w opozycji,  a od 2.3.14 do tego w biegu wstecznym będzie utrudniał wszelkie kontakty międzyludzkie. Zwracaj uwagę na ton, atmosferę rozmowy ale także... uczucia innych w partnerstwie wszelkiego rodzaju.

 

 

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Konstelacje mimo opozycji Saturna i kwadratu Merkurego są bardzo dobre. Sama pozycja sextilu Słońca, Neptuna i Jowisza  zapowiada świetne szanse, genialne pomysły, poprawę finansową, wiarę, zaufanie i radość nadchodzących dni.

Z trygonem Plutona można dokonać tylko wielkich przedsięwzięć. Z realizacją planów dobrze byłoby poczekać do nowiu Księżyca. Merkury już w biegu prostym umożliwi dobre zakończenia.

Sextil Neptuna  do twojego znaku i Jowisza 1.3.14 jeszcze raz przypomina, że wiara, zaufanie, własne spełnienie będzie ważniejsze od bezpieczeństwa finansowego (które i tak zawsze masz!). Jeżeli będziesz potrafił wyrwać się ze starego toku myślenia planety mają dla ciebie w zanadrzu bardzo magiczny czas.

 Zaufaj!

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Kwadrat Słońca dla pierwszej dekady utrudniać będzie codzienne procedury. Wysłuchaj krytyki i przemyśl ze spokojem nowe strategie.

Merkury jeszcze do soboty w biegu wstecznym - trzeba przetrzymać i wstrzymać się z ważnymi  układami czy umowami. Nie licz na udaną komunikację i zgodne kiwanie głowami.

 Druga i trzecia dekada Bliźniąt z trygonem Merkurego i Marsa, sextilem Uranu przyniesie wiele pozytywnych zmian i dobrych informacji. Wielka siła, mądrość decyzji i wyboru dróg odpowiednich decyzji przekona innych do ciebie. Podczas nowiu koncentruj się na sobie. Nie pozwól innym sprowadzać się na zupełnie inny tor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Pierwsza dekada Raka ma prześwietne konstelacje. Trygon Słońca, Neptuna i koniunkcja Jowisza to fantastyczny czas. Twój instynkt poprowadzi cię w dobrą stronę. Nowa droga będzie jaśniejsza i łatwiejsza.

Jowisz w twoim znaku tworzy kwadrat do Uranu. Daty 30.6-6.7 muszą akceptować zmiany i to co się wydarzy. Wszystko ma swój głęboki sens. Także problemy. Ale bez obawy - i ten układ planet wkrótce się kończy.

Trzecia dekada z opozycją Wenus i kwadratem Marsa musi przebijać się przez gąszcz trudności. Czyż temat miłości od dawna nie zajmuje cię najbardziej? Omijaj ludzi, którzy mają nad tobą władzę, manipulują tobą lub zmuszają do czegoś. Zacznij liczyć tylko i wyłącznie na siebie.

Nów Księżyca będzie dla wszystkich piękny. Zaufaj życiu. Negatywne myśli mogą zamknąć przed tobą perspektywę poprawy przyszłości. Zawsze istnieje nadzieja!

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Nareszcie będzie można odpocząć. Właściwie tydzień zapowiada się spokojnie. Nic nie potrafi cię już zdziwić i tobą wstrząsnąć. Kwadrat Merkurego trzeba odczekać do soboty. Poświęć więcej czasu sobie i swoim przemyśleniom. Trzecia dekada Lwa z sextilem Marsa będzie miała wiele pozytywnej energii do aktywności i przeprowadzenia swoich planów.

 Uran ożywia sytuacje. Czyni cię odważnym i skorym do łatwego zaakceptowania całkiem innych eksperymentów.

Daty 10.8-19.8 borykają się z opozycją Merkurego i kwadratem Saturna. Sprawdzaj dokładnie wszystkie drobiazgi.

Wszyscy muszą uważać na nawet najmniejsze zmiany. Pomału Jowisz wyrusza w bieg prosty zmierzając już wkrótce do twojego znakuJ

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Pierwsza dekady Panny potrzebuje wiele cierpliwości i stałości w realizacji swoich operacji. Słońce, Merkury i podczas nowiu Księżyc będą znakiem stopu dla ciebie.  Zastanów się czy droga, którą wybrałaś, jest odpowiednia? Nadchodzi czas na zmiany i udoskonalenia.

Druga i trzecia dekada Panny ma dobre konstelacje. Z trygonem Plutona będziesz wysłuchana. Nawet ci, którzy byli twoimi przeciwnikami, będą przyznawać ci teraz rację. Trzecia dekada z trygonem Wenus i sextilem Saturna to czas miłości, stałości i stabilności. Obie planety preferują wiarę, zaufanie w partnerstwie. Piękny czas!

Koło nowiu trzeba będzie akceptować małe radości. Opozycja planet z Ryby nakazuje ci kierować się wiarą i intuicją. Teraz drobnymi krokami razem z konsekwencją dotrzesz do punktu docelowego

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Jako znak kardynalny nosisz w sobie  odpowiedzialność za otoczenie. Twoją siłę razem z Marsem kieruj w swoją stronę. Potrzebujesz motywacji, wiary i więcej pewności siebie. Trzecia dekada Wag z koniunkcją Marsa, który zmienia 1.2.14 bieg na wsteczny (dla wszystkich Wag!), i kwadratem Wenus (3 dekada) musi przygotować się do konfliktów w partnerstwie wszelkiego rodzaju; agresja, złość, nie załatwionych do dziś spraw z przeszłości.

Daty; 10.10-14.10 twoje pomysły są dobre ale do ich realizacji trzeba będzie się zabrać po 28.2.14. Merkury w biegu prostym.

Daty: 2.10-8.10 z kwadratem Jowisza i Plutona oraz opozycją Uranu - nie stawiaj wszystkiego na jednej karcie. A może twoje wymagania są za wielkie? Obniż poprzeczkę, zaakceptuj rzeczywistość, otwórz się na zmiany. Pluton w kwadracie to nieodwołalna metamorfoza twojego życia. Nie trzymaj się przeszłego i nieaktualnego.

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Zbliżający się nów Księżyca z przyjaznych Ryb przynosi tylko dobre wiadomości. Nawet z Saturnem w twoim znaku ale z pewnością siebie i wiarą możesz rozpocząć serię cudów kolejnych dni. Saturn to pesymizm, brak wiary, smutek, ograniczenia.

Nie poddawaj się temu! Masz w sobie największą siłę ze wszystkich znaków! Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę ze swojej magii?!

Z trygonem Słońca, Jowisza, Neptuna wszystko zrobisz jak należy! Oklaskom i pochwałom nie będzie końca. Sextil twojego Plutona  daje drugiej dekadzie Skorpionów ogromną porcję energii do zdobycia najwyższych szczytów.

 Miej wreszcie odwagę postawić siebie samego na podium zwycięzców!   Z magicznym sobotnim nowiem rozpoczniesz szczególny czas. Rozpoznaj i zaakceptuj de facto swoją siłę do osiągnięcia powodzenia, stabilizacji... a przede wszystkim samozadowolenia.

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Optymizm twojego Jowisza nigdy cię nie opuści. Możesz na nim polegać jak na Zawiszy! Dobre i pozytywne myśli będą nadal kierować twoim życiem.

Druga i trzecia dekada Strzelca z sextilem Merkurego i Marsa posiada jeszcze większą porcję siły i energii. Merkury jest jeszcze w biegu wstecznym. Wstrzymuj się z obietnicami i przyrzeczeniami. Na wszystko jest odpowiedni czas.

Utrudnień może oczekiwać pierwsza dekada Strzelca. Kwadrat Słońca i Neptuna ostrzega przed kłamstwami czy też ciemnymi sprawkami. Z drugiej strony trzymaj się realności. Życzenia nie mają związku z tym co cię otacza. Dobre sprawy potrzebują czasu, stabilizacji, poświęcenia i konsekwencji. Nie zmieniaj swoich postanowień. W kontynuacji jest twoja siła!

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Zbliżający się nów Księżyca w szczęśliwym trygonie do twojego znaku wyśle ci wiele wskazówek i ważnych informacji. Teraz potrzeba pielęgnacji uczucia wiary, absolutnego zaangażowania i pewności, że i ty zasługujesz na radość i powodzenie! Z Merkurym w biegu prostym wszystko rozpocznie się obiecująco po 28.2.14

Pierwsza dekada Koziorożca z sextilem Słońca i Neptuna musi trzymać rękę na pulsie i nie gubić się w marzeniach.

Urodzeni 30.12-5.1: Uran kwadrat, opozycja Jowisza i koniunkcja Plutona może przyśpieszyć niektóre procesy zmian. Nie wyrzucaj wszystkiego ze swego życia. Transformacje są konieczne ale kieruj się sercem. Małe błędy mogą doprowadzić do bardzo wielkich katastrof. Uwaga!

Trzecia dekada z koniunkcją Wenus i sextilem Saturna - partnerstwa przeżywają stabilność i głęboką intensywność.

Urodzeni od 15.1. z kwadratem Marsa, który wyrusza podczas nowiu w bieg wsteczny, będą musiały odgrzebać wiele starych  spraw aby jeszcze raz całość przepracować i skorygować.

Mów o tym w końcu co do tej  pory chętnie omijałeś!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Na twoje poczucie szczęścia ma wielki wpływ optymistyczne nastawienie, otwartość do świata, ludzi i nowych pomysłów. Omijaj łukiem pesymistów! To oni odbierają ci pozytywną energię i wiarę w przyszły los.

Merkury w biegu wstecznym w twoim znaku zatrzymał działania z czerwonym światłem na: stój! Uwaga na pieniądze i sprawy finansowe. Merkury podszeptuje lekkomyślność! Zapomnij o kredytach i pożyczkach.

Po 28.2.14 będziesz mógł z wielką szybkością nadrobić wszelkie opóźnienia i straty. Mars w trygonie urodzonych w trzeciej dekadzie czyni niepokonanymi! Sextil Uranu wykorzystuj do swoich nowych pomysłów. Razem z nim zmieni się wiele w twoim życiu na bardziej fascynująco-intrygujące!

 

 

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Należysz do wybrańców tygodnia. Nów Księżyca w twoim znaku 1.3.14  zsyła dla ciebie  najpiękniejsze konstelacje. Niech twoja wiara w ludzi i świat nigdy nie zagaśnie!

Jeszcze teraz otrzymasz zaufanie w siebie i swoje poczynania! Będziesz bardzo zadowolona z tego co się wokół wydarzy. A tym oczarujesz wszystkich w  zastanawiający sposób. Neptun wysyła ci ogromną intuicję i zrozumienie tego, gdzie inni nie są nawet dopuszczeni! Nów oznacza nowe, piękne życie... Ze Słońcem w twoim znaku, sextilem Wenus i Plutona, trygonem Jowisza i Saturna będziesz wiedziała którą masz wybrać z wielu zawiłych przed tobą dróg!

Wyznania miłości, przyjaźni, zaufania, pochwały, które teraz usłyszysz, mają prawdziwe i głębokie znaczenie.

Zaufaj sobie i swojej magicznej aurze.

 

 

Dla wszystkich

W nadchodzącym tygodniu przygotuj się na nadzwyczajne zdarzenia; niespodziewane upadki, wzloty, przełomy, odkrycia, zupełnie inne spojrzenia na sprawy. Eksplozyjna konstelacja kwadrat Uranu i Plutona oraz Jowisza i Uranu może przynieść siłę wybuchu wulkanu... Merkury zatrzymuje się dając niektórym poczucie stegnacji i bezruchu... ale nie myśl o spokoju... Raczej spodziewaj się ciszy przed burzą.

Wszystkie sytuacje, które teraz się wydarzą, może nawet dramatyczne, lub bardzo ciche nie są efektem końcowym... Ciąg dalszy nadchodzi w miesiącu kwietniu z o wiele zwiększoną negatywną energią...

To co przeżywasz teraz osobiście, lub oglądasz w TV i słyszysz w wiadomościach w radiu będzie niestety jeszcze trwało... tak długo dopóki zła się nie zniszczy...Także w sobie samym.

Zbliżający się nów Księżyca w znaku Ryby ma do czynienia z bezwarunkową miłością, pragnieniem bezpieczeństwa, stałością, stabilnością, kreatywnością, duchowością, współczuciem i mistycyzmem... W zależności od spraw, z którymi się borykasz do pomocy możesz wezwać teraz tylko swoją intuicję.

Znakiem Ryb rządzi planeta Neptun. On już będzie wzywał nas do kontaktu tylko z jego metodami. W tym dniu planeta działania, energii, wojny - Mars - zatrzymuje się. Trudno będzie cokolwiek zrobić nie mówiąc już o chęciach i motywacji. Poczucie związania nóg i rąk może być efektem tego zjawiska.

Daj sobie czas na wszystko. Koncentruj się na sobie i swoich przemyśleniach. Co mówi twoja dusza? Czego pragnie serce?

2.3.14 Saturn, planeta ograniczeń, zatrzymuje się także by wyruszyć w bieg wsteczny. Teraz musisz z rozwagą przestrzegać najważniejszego: prawa, reguł, paragrafów, nakazów władzy lub innych organów...Saturn jest planetą przeznaczenia. Wyciągając na powięrzchnie w Skorpionie sprawy strachu, sexsualności, konieczności zmian będzie bardzo głośno domagał się wyznaczenia odpowiedzialnych,surowości, sprawiedliwości sądów.On buduje bardzo mozolnie trwałe struktury, których nikt już nie ma prawa wiecej naruszyć. Per aspera ad astra...(przez trudy do gwiazd)

Razem z nowiem o godzinie 9 pierwszego marca zakończymy wiele spraw z przeszłości.

Koniec jest początkiem nowego. Niech więc dla ciebie oznacza: dobrego i pięknego.

 

 

 

 

 

Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód. - H. Coben

 

 

 

 

 

 

 

 

Życzę Ci spokojnych dni.

Słońce w Rybach.

23.02.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

Rembrandt Harmensz. van Rijn 021

The Storm on the Sea of Galilee-Rembrandt

-via Wikimedia Commons