Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Konstelacje i fazy Księżyca od 24.11.14 do 30.11.14. Przejście Merkurego w znak Strzelca.                    Radość nie jest w rzeczach, jest w nas. R. Wagner
Konstelacje tygodnia:

Słonce jest już w znaku Strzelca. W poniedziałek Jowisz łączy się z Księżycem w trygonie. W środę Merkury przechodzi Saturna w Skorpionie, a w piątek wchodzi do znaku Strzelca. Wenus i Uran tworzą trygon. Słonce ustawia się w kwadracie do Neptuna.

 

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Słonce w znaku Strzelca to atmosfera lekkości, wiary i zaufania. Ale ostanie stopnie podroży Merkurego w znaku Skorpiona skłonią nas do zastanowienia. Czy Twoje decyzje, działania przyniosą odpowiednie efekty? Merkury przechodzi Saturna. Zanim Słonce utworzy kwadrat do Neptuna można jeszcze wiele naprawić lub zawrócić z wybranej przed paru dniami drogi. Od czwartku nastrój rozluźnia się. Merkury wchodzi do znaku Strzelca, Wenus ustawia się w trygonie do Urana. Niecodzienne spotkania, nieoczekiwane niespodzianki, intelektualne, niewiążące rozmowy jednoczą wielu jeszcze przed chwilą sobie obcych.. Pierwszą adwentową niedziele witamy z radością w sercu i tęsknotą do bezpieczeństwa. Nadchodzi czas refleksji, zamyślenia oraz intensywnej kontemplacji..


                                     Fazy Księżyca-poniedziałek do godziny 17; 33 godz. Księżyc w radosnym Strzelcu motywuje nas do działania. Dobry czas na spacery, spotkania z przyjaciółmi i szukaniu nowych celów.

-od poniedziałku 17; 34 godz. do środy 20; 24 godziny. Księżyc w znaku Koziorożca w kwadracie z Uranem i koniunkcji z Marsem przynosi nagle zmiany, niecierpliwość oraz drażliwość. Motywacją, dyscyplinąi kontrolą samego siebie można jednak osiągnąć wysokie, ambitne cele.

-od środy godziny 20; 25 do piątku godziny 23; 04 Księżyc w Wodniku razem z sextilem Wenus umożliwi nam nawiązywanie nowych znajomości. Jego opozycja do Jowisza przypomina o zwróceniu uwagi na nasza sytuację finansową!

-od piątku 23; 05 godziny Księżyc w znaku wrażliwej Ryby w kwadracie ze Słońcem przynosi uczucia poczucia winy… Jego sextil do Marsa w następny dzień dodaje nam odwagi, aby pokazać własne, autentyczne emocje! Bardzo nastrojowy czas pierwszego dnia Adwentu! Nadciągają Święta wielkimi krokami…

-

 

 

 

 

Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku.Podczas pustego biegu Księżyca unikaj: ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów.

- poniedziałek 24.11.14 od godziny 4; 17 do godziny 17; 35

-środa 26.11.14 od godziny 16; 31 do godziny 20; 24

-piątek 28.11.14 od godziny 18; 15 do godziny 23;04

-niedziela 30.11.14 od godziny 21; 48 do 1.12.14 godziny 2; 15


Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?
Jak łatwo może człowiek popsuć szczęście drugim W jednej chwili, a życiem nie naprawi długim! A. Mickiewicz

Baran 21.3-20.4

Do tej pory nie wiele się działo wesołego. Kwadraty, opozycje i niekorzystne położenia wielu planet nie przynosiły wielkich efektów. Ale dość tego! Przejście Słońca, Wenus i w tym tygodniu Merkurego do znaku Strzelca to początek wielkiej przygody! Czujesz się silny, pełen pozytywnej energii, Twój zachwyt do wszystkiego rośnie z minuty na minutę.  Szczególnie w towarzystwie najbliższych Ci osób czujesz się jak ryba w wodzie. Nowe kontakty, nieoczekiwanie spotkania wnoszą wiele ciekawego w Twoje życie. Czy to prywatnie czy zawodowo dnie i noce należą do Ciebie! Twoje spontaniczne, radosne nastawienie przyciąga grono wielbicieli! Merkury w trygonie to natychmiastowe pogotowie finansowe. Telefony, maile, dobre wiadomości to szansa na cos bardzo interesującego. Wielu z was może wyruszyć teraz w podróż. Niekoniecznie daleką! Intelektualne rozmowy, jednoznaczne decyzje wskażą Baranom drogę do powodzenia.

Uranus w Twoim znaku czeka na zmiany i przekształcenia. Wiele planet w pozytywnych konstelacjach ułatwia Ci w reformach.

Tylko jeszcze trzecia dekada urodzonych z kwadratem Marsa musi jeszcze wytrzymać.  Nie reaguj tak gwałtownie! Zbyt impulsywne działania mogą tylko Tobie zaszkodzić.

 

 

 

 

 


Byk 21.4.-20.5

Jeszcze tylko trzeciej dekadzie urodzonych Byków Merkury psuje zamiary. Słonce i Wenus wyszły już z opozycji a to jest zapowiedz na pewno lepszego czasu!

Czas ruszyć się z miejsca! Za długo stałeś w znanej już pozycji. Twoje miłe, pozytywne nastawienie to jeszcze za mało…czas ruszyć niebo i ziemie! Liczyć się będzie Twoje zdecydowanie, energia działania i wybrany kierunek. Nie rob już jak w ostaniem pól roku, kroków do tylu. Czas podnieść głowę, rozejrzeć się na boki. Jest wielu, którzy Ci dobrze życzą! Sama pozycja Plutona to nadawanie tonu, siła regeneracji i odbudowy na zgliszczach. Pomimo, że Saturn teraz już tylko dla trzeciej dekady urodzonych stoi w opozycji, jest wiele pozytywnego do rozpoczęcia! Słuchaj dobrze, co mówią inni! Nie interpretuj tego po swojemu! Jest tak, jak odbiera to Twoje pierwsze uczucie. Nie chowaj się, nie uciekaj!

Mars, bowiem w trygonie to wielki doradca i moc do podjęcia inicjatywy. Nie wiem, na co jeszcze czekasz….

Przechodź wreszcie do tworzenia zupełnie nowych kompozycji!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Potrzebujesz wiele mądrych oraz inspirujących ludzi dookoła siebie. Partnera, który zadba o Ciebie, Twój rozwój umysłowy i możliwości ciągłej modyfikacji. Także w pracy nie możesz utonąć w rutynie. Ciche dni i bez końca ciągnące się bezbarwne godziny do nic dla Ciebie! Banalność, brak polotu i stereotypowość dobija Twoją osobę!

 Opozycja wielu planet od 22.11.14 zapowiada jednak więcej pracy, inne wyzwania i niekonwencjonalności w komunikacji.  Pierwsza dekada Bliźniaków już od poniedziałku musi uważać na chaotyczne sytuacje zawodowe. Druga dekada z sextilem Urana i opozycją Wenus czekają niesamowite spotkania, urocze momenty i wiele kaprysów losu. Single mogą zakochać się z godziny na godzinę. Uczucia płynące z zewnątrz będą z miejsca zauroczyć Twoją duszę!  Tylko pomału! Więcej rozwagi. Intelektualne pogawędki w bardzo miłym towarzystwie są gwarantowane.

Trzecia dekada urodzonych Bliźniaków z trygonem Węzła Księżycowego i sextilem Jowisza ma wiele szans na poprawienie sytuacji finansowej i rozpoczęcia bardzo ważnych, atrakcyjnych projektów.

 

 

 

 


Rak 22.6.-22.7.

Wszyscy łączą Cię z rodziną, macierzyństwem, matkowaniem i opieką wszechświata….. Ale przecież jest jeszcze w Tobie dużo więcej…

To, co zrodzi się w Twojej głowie, Twoje marzenia, zamierzenia oraz plany dochodzą jednak do głosu! Może w powolniejszym tempie, w zamyśleniu i spokoju… Winą pewnie jest zbyt wielki dystans do świata, zamyślenie a przede wszystkim brak pewności siebie! Twój twardy pancerz pomimo wszystko chroni Cię od niedobrych wpływów życia. Czasami może za długo tam przebywasz…

Możliwe, że do tej pory goniłeś te cele, które są na prawdę nie ważne. Pomyślałeś już o tym, że trzeba będzie zmienić priorytety i wybrane kierunki?

W każdym bądź razie koniec tygodnia zapowiada się ekscytująco! Postaraj się o wewnętrzy balans miedzy Tobą, a otaczającym Cię światem. Druga i trzecia dekada urodzonych walczy to tu, to tam z opozycjami Plutona oraz Marsa. Poważne wyzwania w życiu partnerskim czy zawodowym wymagają Twojej dzielnej postawy i niezłomności. Nowe zasady współżycia i zmiana wartości nie musi oznaczać, że idzie na niekorzyść. Przekształcenia przyniosą ze sobą nowy powiew wiatru i przebudowy strategii działania.

Trygon Merkurego jeszcze tylko dla trzeciej dekady urodzonych pomoże w koncentracji i osiągnieciu zamierzonych celów.

Pokaż się innym z tej pozytywnej i bojowej strony!

 

 Lew 23.7.-23.8
 

 Musisz świecić jak gwiazda na niebie. Potrzebujesz oklasków, powadzenia i pochwał. Czasami bardziej zadowolony, czasami mniej, jednak Lew potrafi znaleźć w życiu te pozytywne i piękne strony! Czego najbardziej potrzebujesz to autentyczności i prawdy w związkach wszelkiego rodzaju. Potrafisz pomoc i motywować innych, ale dobija Cię, gdy jesteś tylko wykorzystywany..

Jeszcze tylko trzecia dekada urodzonych szarpie się z kwadratem Merkurego oraz Saturna.  Potrzebujesz więcej czasu. Więcej spokoju i opanowania. Na wszystko jest rozwiązanie!

Pierwsza i drugą dekadę urodzonych oczekuje wspaniały, nowy tydzień!

Słonce, Wenus, Uranus i niedługo Merkury w trygonie czyni Cię dzieckiem szczęścia nadchodzącego całego miesiąca!

Znajdujesz odpowiednie drogi, aby rozwiązać nagromadzone problemy. Przełożeni stoją po Twojej stronie. Nowe, oryginalne pomysły same inspirują Twoje działania. Powodzenie czeka! A Twoja moc zwiększa się z dnia na dzień! Wenus dba o sprawy miłosne. Będzie romantycznie, ciekawie oraz oryginalnie! Zadbaj o więcej czas dla tych, których kochasz i którzy potrzebują Ciebie!

Nareszcie czujesz się bezpieczny, wolny i niezależny... Wszystko przecież ułoży się przewspaniale!

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Czasami sama stoisz sobie na drodze, lub uciekasz od radości, szczecią oraz powodzenia. Twoja drobiazgowość, pedantyczność czy skrupulatność może denerwować od czasu do czasu nawet samą Ciebie. Ucieczka od ludzi i partnerstw, jako obrona przed chaosem nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem..

Opozycja Neptuna i kwadrat Słońca dla pierwszej dekady urodzonych nie sprzyja teraz przyszłościowym planom, rozpoczęciom ważnego przedsięwzięcia oraz zmianom ideałów. Postaw na czas i cierpliwość. Koncentruj na rutynę i codzienne obowiązki. Wszystko, co dobre dojrzewa powoli.  Także Wenus w kwadracie dla drugiej dekady urodzonych jest przeszkodą w sprawach miłosnych, układach zawodowych oraz finansowych.  Nie bierz jednak całej odpowiedzialności na swoje barki. Sama wiesz. …..partnerstwo wymaga przynajmniej dwóch osób… Z trygonem Plutona poradzisz sobie z wyzwaniami i przeciwnościami losu. Nie kiwaj tylko ze zrozumieniem głową tylko dla świętego spokoju..

Kwadraty pomogą wyjaśnić trudne sytuacje i rozwiązać dawno nagromadzone problemy. Trygon Mars z Koziorożca wspiera Ciebie dodając wszystkim odwagi, bojowości oraz zdecydowania. Już Ty sama wiesz, które plany trzeba przyspieszyć, a co wymaga po prostu bardziej odpowiedniej aury.

 

 

 

 

 
Waga 24.9.-23.10

Jeszcze trzecia dekada urodzonych musi spodziewać się konfliktów z otoczeniem, frustracji a może i złego stanu zdrowia. Mars w kwadracie będzie utrudniał i hamował przejście do inicjatyw. Włączaj szybko wsteczny bieg. Trzeba jeszcze przeczekać.

Pierwsza i druga dekada urodzonych z sextilem Słońca, Wenus oraz Merkurego może śmiało rozpościerać swoje skrzydła! Twoja aura nabiera niecodziennych kolorów. Tryskasz zdrowiem, zadowoleniem i ogromna siłą!

W szybkim tempie regeneracji pomoże Twoja Wenus z ognistego Strzelca. Nowe układy towarzyskie, ciekawe dialogi, filozofowanie oraz optymistyczne pomysły umilają kontakty damsko-męskie!

Czujesz się wspaniale w odpowiednim miejscu w bardzo sprzyjających okolicznościach! Konstelacje partnerskie wszelkiego rodzaju poprawią się w mgnieniu oka. Miłość kwitnie i dodaje Wagom jeszcze więcej czaru! Nadchodzi czas budowania własnego szczęścia. Tak abyś była zadowolona, radosna oraz spełniona. Twój talent to nie tylko upiększania, harmonia i pokój... Waga jest stworzona do czegoś wyjątkowo specjalnego…

 


 
Skorpion 24.10.-22.11

Słonce, Wenus i w tym tygodnu Merkury opuszczają Twój znak. Jakie były te ostatnie cztery tygodnie dla Ciebie? Twoja siła jest teraz razem z sextilem Marsa i Plutona z Koziorożca. Te dwie, także Twoje planety czuwają na Tobą. Podstawą do wszelkiego działania musi być teraz Twoja wiedza, wyczucie sytuacji( trygon Neptuna) i własne doświadczenia. Razem z pełną odpowiedzialnością, stawiając na obowiązkowość i stałość będziesz odważnie doprowadzał wszystko do korzystnego powodzenia. Ostatni miesiąc razem z Saturnem nie pozwala na wychylanie się za bardzo za postawione barierki… Siły wyższe trzymają Cię w ryzach przypominając o podstawowych obowiązkach.

W tym tygodniu oczekujesz jeszcze przejścia Merkurego przez Saturna. Wtorek i środa to dni słuchania głosu rozsądku. Zbliżają się bardzo ważne decyzje, od których nie będzie ucieczki.  To, w co masz wątpliwości należy jeszcze raz dokładnie przemyśleć, omówić i zaplanować.

 Zbyt wielka krytyka otoczenia, a może i samego siebie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Stawiając na długoplanowość poczujesz się bezpieczny i wolny..

 

 

 

 

 

 

 


 
Strzelec 23.11.-21.12

Jesteś stworzony do zwycięstwa! Ale nie tylko to czyni Cię szczęśliwym…Książki, studia, podróże, poznawanie filozofii świta, nowych ideałów, pomysłów jest także Twoim powodzeniem. Życiowa pogoń za poznaniem prawdy nie będzie nigdy zakończona. Potrzebujesz jak powietrza do życia nowych inspiracji, pomysłów oraz ideologii… Słonce, Wenus i Merkury w Twoim znaku czyni Cię radosnym i wyjątkowo szczęśliwy. Nadchodzące cztery tygodnie przeznaczone są tylko dla Ciebie!

Razem z tymi planetami wykorzystaj świetny czas do rozbarwienia się z tym, co od dawna nie dawało Ci spokoju. Miniony Now Księżyca w Twoim znaku na pewno pokazał Ci ciekawe możliwości oraz szansy. Zwróć uwagę na kwadrat Neptuna, który chce wprowadzić chaos do Twojego świata!

Wenus wskazuje prostą ręką nowe twarze, odmienne układy partnerskie oraz zmienia Twoje nastawienie. Przyjmuj prezenty planety miłości, nie odstępując jednak od wybranego przez siebie apostolstwa. Uranu trygon razem z gracja piękności może zaskoczyć niejednego samotnego Strzelca! Wszystko będzie odbywało się w oku mgnienia! Uwaga w stałych partnerstwach!

Trygon Jowisza może jeszcze tylko założyć Ci koronę.. Korzystaj z pieknego czasu, myśląc przyszłościowo.  Spokój ducha i harmonia wewnętrzna niech będzie Twoją myślą przewodnią.

 

 

 

 

 

 

 


 
Koziorożec 22.12.-20.1

Nudzą Cię banały i proza życia. Potrzebujesz do szczęścia wielkich wyzwań, odpowiedzialności i bez granic celu, do którego musisz podążać... Wiele planet obok Twojego znaku to sygnał dla Ciebie do organizowania, przygotowywania planów i ważnych projektów. Mars w Twoim znaku, już na szczęście bez koniunkcji z Plutonem będzie wzmacniał, dodawał pozytywnej, bojowej energii.

Twoje doświadczenia trzeba koniecznie wykorzystać przy następnych projektach. Sextil Merkurego jeszcze do polowy tygodnia sprzyja ważnym rozmowo i nawiązywania odpowiednich kontaktów. Niestety, nie lubisz jak coś Ci się wymyka spod kontroli. Jednak kwadrat Urana dla wielu to niemiłe niespodzianki, utrudnienia oraz czas niepokoju.

Trzymaj się swojej drogi oddzielając ze spokojem istotne od mniej ważnego.

Nadchodzący pierwszy weekend adwentowy będzie bardzo piękny.

 

 


 
Wodnik 21.1.-19.2

Trzy planety ze znaku Strzelca nareszcie wyciągną Cię z domowych pieleszy ciepłych skarpetek zmazując zagubienie z Twojej Twarzy…!  Słonce czyni Cię od razu wielkim! Stoisz w punkcie zainteresowania. Twoja postać nabiera blasku, pozytywnej energii, a komunikacja przebiega tylko pod wyjątkowo dobrą gwiazda!

Wielkie idee nie realizuj od razu. To, co ważne wymaga dokładnego przemyślenia i analizy szczegółów. Pozycja Merkurego od środka tygodnia przynosi ze sobą świetne, niekonwencjonalne rozwiązania nawet uważanych dotąd bardzo trudnych problemów!

W miłości i partnerstwach wszelkiego rodzaju wiele się zmienia! Na pozytywne oczywiście! Nareszcie zapanuje spokój, błoga atmosfera przeplatana intelektualną rozmową, zrozumieniem a przede wszystkim pełnym szczęściem!

 Słonce, Wenus, Merkury i Uranus pragną spełnić Twoje wszystkie życzenia! Nie marnuj teraz czasu na błahe sprawy. Podejmij walkę o siebie i swój własny dobrobyt.

Trzecia dekada urodzonych z kwadratem jeszcze Merkurego i Saturna musi akceptować fakty. Nieporozumienia będą do rozwiązania. Przeczekaj!

 

 


 
Ryba 20.2.-20.3

 Neptun w Twoim znaku robi od dawna zamieszania zabierając jasność, zdecydowania i pewność decyzji. Możesz być szczęśliwa poświęcając się innym.. Jednak zbyt wielkie ofiary, brak koncentracji oraz uczuciowy chaos nie jest najlepszym doradcą.

Stawaj na Marsa w trygonie z Koziorożca. To on będzie kierował Cię w odpowiednie kierunki. Jego wielka, pozytywna energia będzie porządkowała w nadchodzącym tygodniu poczynając od prywatnych partnerstw do zawodowych oraz innego rodzaju.

Kwadrat Słońca, Wenus i od środy Merkurego pokrzyżuje Twoje plany.

Wielkiej koncentracji na szczegóły wymaga teraz pierwsza i druga dekada urodzonych Ryb. Wyzwania, trudności w ustaleniu priorytetów mogą zaprowadzić Cię w jednokierunkowa uliczkę.... Spokojnie. Nie z takich opałów już wychodziłaś. Zaufaj przede wszystkim sobie i swojej intuicji. Sextil Plutona będzie Cię w pełni motywował. Trygon Saturna zapewnia całkowitą stałość.

W długoterminowych projektach zasięgnij pomocy profesjonalnych osób.

                                       Dla wszystkich


„Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym.”Maxwell Maltz


 

 

 

 

 

Po długim czasie trudnej atmosfery pobytu planet w znaku Skorpiona atmosfera zmienia się razem z przejściem Słońca i Wenus do znaku radosnego Strzelca. Nowe wizje, odmienne plany, optymistyczne nastawienie i wiara w lepsze jutro będzie towarzyszyć nam aż do Bożonarodzeniowego czasu!

Pragniemy jasność, rozwiązania trudnych spraw szukając odmiennych dróg i możliwości! Kończymy z powracaniem do przeszłości kierując swoje twarze w przyszłość. Co pragniesz zmienić? Co się nie udało? Co jest Twoim marzeniem a co mówi na to otaczająca Cię rzeczywistość?

Razem z planetami w Strzelcu nie będzie brakowało nam optymizmu, wiary czy zaufania. Odwaga, pewność siebie, szybkość myśli, podróże, wymiana informacji umożliwi odmienne spojrzenie na stare sprawy… na wszystko przecież jest rozwiązanie!

Nowy tydzień przynosi lepsza aurę dając wiele możliwość spontanicznego działania. Pamiętaj jednak o wytrwałości! Co rozpoczniesz musi być uwieńczone odpowiednim wynikiem, a jeszcze lepiej powodzeniem.  Ale zanim rozpoczniemy nowe plany oczekujemy jeszcze przejścia Merkurego przez Saturna. Połączenie obu planet nie pozwoli nam na milowe kroki do przodu. Prawda, realność, krytyka, kalkulacja może obniżyć nasz czynnik motywujący. Z jednej strony dobrze jest uwzględnić realność z drugiej usłyszymy na pewno z wielu stron potężne dezaprobaty lub doświadczymy sprawiedliwości i wiarygodności.

Dobrze jest teraz zachować ostrożność, kierując się ku supernowoczesności. Nowe pomysły, oczekiwania i pragnienia można będzie na pewno z wielkim zapałem realizować uwzględniając otaczające nas realia.

Przejście Merkurego w znak Strzelca zmienia także i nasze myślenie, komunikację i nastawienie do odbieranych informacji. Wiele opinii pochodzących z zewnątrz będzie miało wpływ na nasze decyzje. Kieruj się tolerancją, szacunkiem i prawem nie biegnąc jednak na oślep za pierwszym pomysłem. Spotykając teraz nowych ludzi i niecodzienne kontakty postrzegamy wszystko w jasnym, pozytywnym świetle… Stop! Uwaga!

Planety w znaku Strzelca utrudniają koncentrację i uwzględnienie autentyzmu. Nie zabieraj się przypadkiem do tworzenia wielkiej banki mydlanej( iluzji) wierząc w jej dobre ukierunkowanie.

Zobowiązujące rozmowy wszelkiego rodzaju wymagają pełnego natężenia uwagi oraz uwzględnienia drobiazgów.

Bardzo dobry czas na szukanie nowych partnerów, kontaktów zagranicznych, podroży oraz zajecie ze sztuką, kulturą, muzyką, przyrodą a nawet religią…. Nie przesadzaj z nadmierną krytyką.

 
Ja życzę wszystkim optymistycznego, nowego tygodnia!

 

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, telefon, mail albo prywatnie. Nauka astrologii. Informacje; http://www.astroveritas.com/polski/uslugi/

Słońce w Strzelcu 23.11.14 Wiedeń

e-mail: honorata.n@outlook.com


Jesteś ciekawy swojej przyszłości?
NOWOŚĆ!

Bezpośrednie, natychmiastowe porady astrologiczne i Tarot Rider Waite codziennie w godzinach 8-11 i 18-23 pod numerem telefonu:

AUT: 0900/900 909 (1, 81 / min)

PL: .........(już wkrótce!).................... (3,66 / min)

GB: .......(już wkrótce!).................... (£ 1.00)

Kanada, Stany Zjednoczone i inne kraje porady nadal możliwe przez Skype. Proszę o ustalenie terminu przez e-mail: honorata.n@outlook.comTylko szczęśliwy człowiek może innych obdarzyć szczęściem. P.BosmansHenri Charles Antoine Baron - Filles italiennes dansant

Foto: Wikipedia Commons:Henri Charles Antoine Baron - Filles italiennes dansant„Istnieje tylko jedna osoba, która kiedykolwiek może uczynić Cię szczęśliwym i tą osobą jesteś Ty.” David Burns