Konstelacje i fazy Księżyca od 21.4.14-27.4.14

Święta Wielkiej Nocy. Kardynalny Krzyż.

 

 

 

                           Czasami coś w nas umiera i nie chce zmartwychwstać.

                                                   - Kurt Cobain

 

 

 

Zmartwychstanie-Mahler Symfonia Nr.2

Tematy tygodnia

Radykalne zmiany, znaczenie przeznaczenia, cierpienie, żal, wiara, nadzieja, miłość, nowe kierunki w życiu…Konstelacje tygodnia:


20.4.14 Słonce wchodzi w znak Byka.

Uran tworzy ścisły kwadrat z Plutonem. Do tego układu dołączają się Jowisz i Mars tworząc 21.4.14 dokładny  zamknięty kwadrat( Kardynalny Krzyż).

W środę Merkury opuszcza znak Barana wchodząc do Byka. Wenus i Saturn tworzą piękny trygon w piątek. Merkury i Słońce łączy się w bardzo pozytywny aspekt z Neptunem.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Konstelacja Wielkiego Krzyża pojawia się bardzo rzadko na niebie. Jest symbolem, omenem, znakiem boskim mówiącym o tym, że na siły wyższe nie mamy wpływu… Nadchodzi czas zmian. Niebezpieczna energia tego układu nakazuje włączyć światła na czerwone, zauważanie znaku "stop", dystans i kierowanie się rozsądkiem. Nie słuchaj się tłumu, nie biegnij tam, gdzie są wszyscy. Szukaj spokoju, rozwagi i mądrości. Nie podejmuj żadnego ryzyka. Szczególną uwagę trzeba zwrócić podczas podroży środkami komunikacji.

Fazy Księżyca:

- do wtorku 6:19 godz. Księżyc w znaku Koziorożca nastraja nas bardzo poważnie. Trudno będzie zapomnieć o realnych faktach…

- od wtorku 6:20 godz. do czwartku 8:56 godz. Księżyc w Wodniku pomoże rozwiązać bardzo kreatywnie nadchodzące wyzwania. Czas nagłych zmian i niecodziennych rozwiązań różnych spraw.

- od czwartku 8:57 godz. do soboty 12:02 godz. Księżyc  w romantycznej Rybie szuka miłości, czułości i przytulnego zacisza.

- od soboty 12:03 rozpoczynamy bojowy weekend razem z Księżycem w znaku Barana!

 

 
Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- wtorek 22.4.14 od 1:22 godz. do 6:19 godz.

- środa 23.4.14 od godz. 18:12 do 25.4.14 godziny 8:56

- piątek 25.4.14 od 22:04 godz. do 26.4.14 godziny 12:02

- niedziela 27.4.14 od 13:03 godz. do 28.4.14 godziny 16:24.

Dobre dni, złe dni:

 

 

 

                                  Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.

                                        - Jan Paweł II

 

 

Wielki Krzyż: planety (Uran, Jowisz, Mars, Pluton) ustawiają się dokładnie w tej samej odległości od siebie pod kątem 90 stopni tworząc znak krzyża w znakach kardynalnych (Baran, Rak, Waga, Koziorożec)

21.4.14
21.4.14

Konstelacja i układ planet jest bardzo niecodziennym układem. Od dawna obserwowanym i na wiele możliwości interpretowanym przez wielu astrologów.

Od pełni Księżyca w znaku Wagi (15.4.14) planeta Pluton jest w biegu wstecznym pogłębiając jeszcze mocniej zmiany, transformację minionego czasu.

Uran stojący w Baranie: początek świata, ja, nasza siła przebicia, chęć życia, innowacja, rewolucja, nowe drogi w świecie.

Jowisz w Raku przypomina o wielkich uczuciach, wizjach, rodzinie, radości, szacunku i domowym ognisku, ale także to bezradność, samotność, smutku..

Mars w Wadze w biegu wstecznym ma dać nam spokój, bezpieczeństwo, siłę, miłość, erotyzm, seksualność, harmonię, … ale to on wywołał nieszczęsną pełnię w połączeniu ze zdradliwym Merkurym z wieloma nieszczęsnymi konstelacjami.

Pluton (w Koziorożcu) od 15.5.14 w biegu wstecznym ma pogodzić nas z przeszłością. Karmicznie uwikłany w bolesne układy naszych przodków. Pluton ma zadanie: zniszczenie nieszczęsnego bagażu przeszłych dni i stworzenie nowego życia. Każdy sam odpowiada za siebie. Cierpienia innych nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Tylko przez zrozumienie tego możemy odejść od starego życia i rozpocząć czasami także z uczuciem bezsilności nowy własny świat.

Wielki Krzyż z dokładnym kwadratem Urana i Plutona (wysoko wybuchowa chęć zmian), z Jowiszem w kwadracie (fanatyzm) i Marsem (gotowość do walki) w biegu wstecznym to ciężki aspekt dla każdego, kto ma połączenie z horoskopem urodzeniowym (planety na stopniu 13-14), świata, narodów, państw i wszelkich układów.( relacji, partnerstw- Waga)

Krzyż jest symbolem przeznaczenia, śmierci, narodzin, niepewności, cierpienia, próby odnalezienia nowych dróg. W każdym horoskopie cztery planety będą poruszały cztery domy i uaktywniały poszczególne tematy życia każdego z nas. Czas na zmiany, nie tylko dlatego, ze tego pragniemy ale z konieczności.

W niedzielę, gdy Słońce 20.4.14 przechodzi z burzliwego Barana do spokojnego Byka, nie ma mowy o odpoczynku. Układ Krzyża planet ma dla nas nieoczekiwane niespodzianki. Już teraz możesz przygotować się z zastanowieniem na akceptowanie zrządzeń losu.

 

 

 

23.4.14 Merkury planeta komunikacji przechodzi w znak Byka gdzie będzie zajmował się realnymi sprawami życia. Ważne teraz będą fakty, układy, zyski i wszystko musi odpowiadać konkretnej rzeczywistości.

Tutaj nasz umysł i nasze myślenie będzie nacechowane logiką, racjonalizmem i przedsiębiorczością.

Nie trzymaj się jednak starego sposobu myślenia. Pożegnaj się z rutyna. Wszystkie zmiany na niebie mówią o modernizacji, modyfikacji i przełomowych momentach. Dobre miejsce spraw zawodowych dla samego Byka, Panny, Koziorożca, Ryby i Raka.

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

                    Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem.

                        - Kataryna Nosowska

 

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Słońce opuszcza twój znak w niedzielę rozpoczynając tym samym krytyczny tydzień dla Ciebie. Uran w Twoim znaku stojący w bardzo trudnym układzie z innymi planetami będzie wskazywał Ci nowe idee, pomysły i drogi, które teraz musisz akceptować. Nic nie dzieje się bez przyczyny, dlatego nowe wizje zmieniają bardzo twoje spojrzenie na przyszłość. Aby było lepiej i abyś wreszcie mógł się spełnić!

Nawet, jeżeli będziesz w niecodziennych sytuacjach postaraj się zachować spokój i przyjmij pozytywną postawę do nowego. Urodzeni 1.4-6.4 są szczególnie narażone na działanie przeznaczeniowego Krzyża.

Dystansuj się do tego, co Ciebie nie dotyczy. Nie pozwól abyś pod wpływem nacisku innych musiał podejmować jakiekolwiek decyzje. Nie daj się namówić do robienia tego, co kompletnie do Ciebie nie pasuje.

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

Dla Ciebie będzie ważne teraz przywitanie Słońca w twoim znaku z ogromną ulgą i radością w sercu! Tematy bezpieczeństwa, finansów, stabilności jeszcze raz będą omawiane, przemyślane i od nowa ustalane.

Pozycja Słońca ułatwi osiągnięcie wielu nowych zamierzeń. Nareszcie uśmiech pojawi się na twojej twarzy. Merkury, Jowisz, Neptun i Wenus także stoją po twojej stronie. Jesteś odważny, komunikatywny, bardzo wrażliwy i pewny siebie. Znasz swoją wartość. Z uporem i pewnością siebie oraz cierpliwością dążysz do osiągnięcia szczęścia!

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

To dobrze, że jesteś optymistą! W trudnych czasach człowiek musi liczyć na siebie, swoje wnętrze i pozytywne nastawienie do świata!

Twoja siła nawet w trudnych chwilach będzie mogła jeszcze bardziej ujawnić się na zewnątrz. Pokażesz innym, że tak naprawdę jesteś bardzo silny.

Urodzeni w pierwszej dekadzie z kwadratem Neptuna muszą uważać na koncentrację. Nie podpisuj w tym tygodniu żadnych umów!

Urodzeni w drugiej i trzeciej dekadzie z kwadratem Wenus będą potrzebowali cierpliwości i spokoju w podejściu do spraw partnerskich, uczuciowych i miłosnych. Wybacz małe niedociągnięcia i niczego nie wyolbrzymiaj. Nie wybieraj się na wielkie zakupy i trzymaj dobrze na oku zawartość portfela!

Wielu będzie potrzebowało twojej pomocy. Z łatwością pokonasz rzucone Ci przez los wyzwania.

 
 

 

Rak 22.6.-22.7

Wielki Krzyż na niebie składający się z Jowisza (obecnie przebywającego w twoim znaku), Marsa, Plutona i Urana to wielka próba albo wreszcie rozwiązanie. Nie wszystko, co negatywne, musi się źle skończyć! Dlatego ważne będzie przede wszystkim kontrolowanie swoich emocji, uczuć. Otwórz drzwi na wejście nowego!

Pozostaw to, co odchodzi, nie myśl o tym, co minęło, nie żałuj niedoczekanego!

Urodzeni w pierwszej dekadzie mają już kosmiczną pomoc w postaci sextila Słońca z Byka!

Urodzeni w drugiej dekadzie mają chaotyczne układy planet. Zanim podejmiesz decyzje szukaj pomocy przyjaciół, znawców lub biegłych. Możesz postawić wszystko na fałszywą kartę i przy tym się bardzo przeliczyć.

Wartości wszelkiego rodzaju będą jeszcze raz dokładnie sprawdzone.

Kwadrat Merkurego będzie utrudniał rozmowy, układy i komunikacje z otoczeniem. Przedstawiaj jasno swoje wymagania.

Zajmij się sobą i swoimi potrzebami. Świąteczne spacery na świeżym powietrzu pomogą zdystansować się do wszystkiego.

 

 


 

 

Lew 23.7.-23.8

Od niedzieli 20.4.14 może nagle wiele się zmienić. Będziesz potrzebował teraz więcej uwagi, spokoju i opanowania.

Słońce z Byka tworzy dla pierwszej dekady kwadrat, który pokrzyżuje wiele planów i zamierzeń. Zwróć szczególną uwagę na zdrowie!

Druga dekada z trygonem Urana i Marsa zaplątanego w Krzyż musi odciąć się od chaosu zewnętrznego. Nie daj się zarazić nerwowością, nie dziw się zmianom, przeobrażaj  plany z dyscypliną, jeżeli będą ku temu powody!

Trzecia dekada razem z kwadratem Saturna musi akceptować opóźnienia.

Zwracaj uwagę na swój komfort psychiczny, zrelaksuj się, wyśpij. Nadchodzi czas odpoczynku.

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Jowisz i Pluton w pięknej konstelacji do Twojego znaku chroni Cię i dodaje siły. Przejście Słońca do znaku Byka przyda się na pewno po ostatnich trudach. Już pierwsza dekada może się szykować na przychylność gwiazd. Razem z Merkurym otrzymasz wszystko. A i twoje ciało i dusza jest ze sobą w harmonii.

Jeszcze opozycja Wenus urodzonych drugiej i trzeciej dekadzie wzywa do zajęcia się więcej potrzebami serca. Dzięki swojej wrażliwości i wyostrzonej empatii będziesz mogła zrozumieć partnera.

Razem z sextilem Saturna preferujesz wierność, uczciwość i stałość.

Nadchodzące Święta będą piękne! Więcej pewności siebie!

 

 

 


 

 
Waga 24.9.-23.10

Stojący w Twoim znaku Mars chce wyzwać na pojedynek inne planety. Jowisz jest w kwadracie. Także Pluton. Uran naprzeciwko uśmiecha się szyderczo. Dla niego liczy się tylko to, co niespodziewane!

Gdy sytuacje się szybko zmieniają musisz spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Wtedy istnieje możliwość, że ujrzysz wiele nowych możliwości. Symbol planet tworzących Wielki Krzyż dotyka szczególnie urodzonych między 3.10-10.10.

Bardzo nieharmonijne aspekty będą wciągały Cię w zagmatwane konflikty. Zejdź kłótni z drogi. Nie pozwalaj na wciągniecie się w wir wydarzeń, które mogą Ci bardzo zaszkodzić. Spacer, odpoczynek, kilka głębokich oddechów może złagodzić nieporozumienia. Opozycja Merkurego dla trzeciej dekady nie daje możliwości wyjaśnień, rozmowy i zrozumienia.

Wydarzenia tego tygodnia maja charakter przeznaczenia. Następny weekend będzie piękniejszy. Trzeba przeczekać!

 

 
 
Skorpion 24.10.-22.11

Lepiej nie zaczynaj nic planować. Tydzień włącznie z niedzielą zapowiada się zupełnie inaczej niż tego się spodziewasz. Opozycja Słońca z Byka a także Merkurego, na razie dla urodzonych w pierwszej dekadzie, nie będzie nic ułatwiała. Wszystkie sprawy urzędowe, papierkowe, umowy, komunikacja i terminy mogą się doczekać destabilizacji. Dlatego ważna będzie Twoja uwaga i pełne skupienie.

Urodzeni w drugiej i trzeciej dekadzie z trygonem Wenus mogą pozwolić sobie na rozmarzenie. Dla nich gwiazdy maja w zanadrzu romanse i nastrojowy czas.

Saturn czuwa cały czas abyś wszystko z wewnętrzną samokontrolą doprowadził do stanu równowagi.

 

 

 

 
Strzelec 23.11.-21.12

Nawet trudny czas może doczekać się dobrego zakończenia. Tydzień będzie polegał na łączeniu twojego optymizmu, zapału i chęci do wielkich czynów rezygnując jednocześnie z przygnębienia i frustracji.

Neptun nakazuje pilnować faktów, liczb i konkretów. Nie słuchaj nikogo. Wszystko trzeba dokładnie sprawdzać i kontrolować. Razem z Marsem i Uranem możesz odnaleźć swoje własne drogi. Idź za głosem serca i nie rezygnuj z rozpoczętych planów.

Wenus w kwadracie dla urodzonych w drugiej dekadzie przynosi nieciekawe nastroje, nieporozumienia w partnerstwach i górę trudności, które trzeba będzie teraz rozwiązać.

Merkury dla urodzonych w trzeciej dekadzie wskaże świetne alternatywy, które warto teraz rozpocząć.

 

 

 

 
 
Koziorożec 22.12.-20.1

To dobrze mieć takie doświadczenie jak Ty, siłę i możliwości odradzania, gdy nadchodzi najtrudniejsza konstelacja tego roku.

Oczywiście jesteś w środku chaosu. Ciężkie konstelacje połączone w złą energię Kardynalnego Krzyża mają urodzeni 1.1-7.1.

Trudne sytuacje planet możesz pokonać tylko spokojem, mądrością i opanowaniem!! Nie biegnij za tym, co odchodzi, nie zbieraj, co się rozsypało, nie wymyślaj, że na pewno będzie jakoś tam dobrze. Koniec to koniec.

Z wielką pomocą nadchodzi od niedzieli 21.4.14 Słońce wkraczajcie w znak Byka. Od niego otrzymasz wytrwałość, pewność i stabilizację. I ludzie, którzy chętnie Ci pomogą, też się znajdą!

Urodzeni w pierwszej dekadzie mogą odetchnąć. Trygon Słońca, trygon Merkurego i Neptuna to piękny symbol szczęścia.

Urodzeni w trzeciej dekadzie z kwadratem jeszcze Merkurego muszą zręcznie opanować bałagan i karuzelę wszelkiej komunikacji międzyludzkiej.

 

 

 


 

 
Wodnik 21.1.-19.2

Przy tak przykrych konstelacjach, jakie teraz mamy we wszechświecie, tylko ty możesz coś mądrego wymyśleć!

Idziesz swoją drogą i to jest bardzo dobrze! Krocząc ścieżką swojej intuicji na pewno osiągniesz wszystko to, co zaplanowałeś.

Urodzeni w pierwszej dekadzie ma nieszczęsny kwadrat Słońca z Byka od poniedziałku 21.4.14. A to oznacza wyzwania, którym trzeba się postawić z odwagą!

Urodzeni w drugiej dekadzie z sextilem Urana i trygonem Marsa mogą wykazać się swoim talentem kreatywności w tak niecodziennym nadchodzącym tygodniu. Nie przesadzaj jednak i nie przekraczaj granic przyzwoitości. Nie każdy ma takie zdanie jak Ty. Akceptuj inne perspektywy na świat.

Urodzeni w trzeciej dekadzie z sextilem Merkurego mogą liczyć na nagłe, pozytywne informacje, ciekawe układy w pracy i dobre propozycje zmian.

 

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

W niepewnych czasach można liczyć na pomoc prawdziwych dusz partnerskich. A Ty już wiesz, gdzie takich szukać!

Konstelacje są prześwietne. Gdy od niedzieli Słońce opuszcza znak Barana i przechodzi do Byka tworząc cudny sextil wszystko nagle samo się dobrze układa. Zresztą sama z koniunkcją Neptuna i tak już wszystko wiesz jeszcze szybciej niż ja to mogę napisać.

Trygon Jowisza i sextil Plutona dla urodzonych w drugiej dekadzie razem z Wielkim Krzyżem - uwaga na przesadę i zbyt pochopnie wypowiedziane słowa. Sprawdzaj nowe pomysły i wybierz to, co jest na stale.

Wenus w znaku Ryb jeszcze do maja czyni Cię romantyczną, zwiewną i bardzo powabną.

Daj się oczarować w nadchodzące dni! Piękny czas dla zakochanych!

 

Dla wszystkich

 

 

 

Czas Wielkanocny przed nami…

Niebo zsyłając nam przeznaczeniowy Krzyż dorzuca jeszcze razem z Księżycem w Koziorożcu nastrój powagi i zamyślenia. W powietrzu wisi ciężka, napięta atmosfera. Procesy zamkniętego kwadratu zostają uruchomione razem z dokładnym układem planet. Jak szczęcie ma połączenie z nieszczęściem, tak spokój i harmonia z hałasem, wybuchem, wielkimi emocjami, miłość, z nienawiścią, fanatyzmem ze zrozumieniem, współczuciem, rozwagą, mądrością. Krzyż wprowadza dla jednych wielki chaos, dla drugich - nagłe, mądre rozwiązania i wyroki wyższego świata. 

Od przeznaczenia nie ma przecież ucieczki. Jesteśmy tak długo skonfrontowani z wyzwaniami dopóki nie zrozumiemy celów wyższych.

Nikt nie musi czekać jednak na tragedie i koniec świata.

Naszym zadaniem będzie pożegnać się ze starymi strukturami, ze zrozumieniem, bez żalu. Stawiając przy tym na współpracę, trwałość i użyteczność. Rok Saturna pozostawi i tak do grudnia 2014 tylko to, co jest na stałe.

Bardzo zła, destrukcyjna energia Krzyża jeszcze raz ukaże nam, co należy zmienić, zostawić i znaleźć idąc za głosem serca swoje rozsądne miejsce w świecie. Jednak jego wielka siła pozwala  wybrać inne kierunki  w naszym życiu.

Kwadrat Urana z Plutonem pojawi się jeszcze raz w grudniu 2014 i w roku 2015.

 

 

 

Życzę Ci wspaniałych Świąt Wielkiej Nocy.
Słońce w Baranie.

18.4. 2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

E-Mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

 

 

 

 

Ale też czasem w momencie, kiedy wszystko nam się wydaje stracone, pojawia się znak zdolny nas ocalić; kołatano już we wszystkie drzwi wiodące donikąd, na jedyne zaś, którędy można by wejść i których daremnie szukalibyśmy sto lat, natrafiamy bezwiednie, i otwierają się one.

Marcel Prous

Osterbrunnen-Bieberbach-Details

Osterbrunnen in Bieberbach-via Wikimedia Commons

 

 

 

Przede wszystkim strzeż swego serca, bo ono ma największy wpływ na Twoje życie!

Werset z Biblii.