Konstelacje i fazy ksieżyca od 20.1.14 do 26.1.14

Merkury( Wodnik) kwadrat Saturn ( Skorpion).

 

 

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.

Grzeszczyk

 

 

 

Tematy tygodnia

 

 

nowe, innowacyjne perspektywy

 

Konstelacje tygodnia:  

Słońce opuszcza w poniedziałek znak Koziorożca przechodząc do rewolucyjnego Wodnika. Merkury tworzy świetną konstelację do Marsa z Wagi. Saturn ustawia się krytcznie do Merkurego .

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Słońce z Wodnika czyni nas mniej emocjonalnymi . Ze spokojem i realxem zaczynamy podchodzić do trudnych zadań. Stajemy się otwarci na odmienne poglądy i propozycje. Romowy i dyskujse grupowe są także mile widziane.

Rodzą się nowe wizje. Nie stój uparcie przy starych poglądach.

Fazy ksieżyca.

 

 

-jeszcze do wtorku 13; 42 godziny razem z  ksieżycem w znaku Panny sprzątamy, porządkujemy i suminnie wypełniamy wszelkie obowiązki.

-od wtroku 13; 43 do czwartku 22; 42 godz. szukamy potwierdzenia u innych. Ksieżyc w znaku partnerskiej Wagi.

-od czwartku 22: 43 godz. ksieżyc w Skorpionie przypomina o wartościach przeszłości.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 20.1.14 od 21:56 godz. do 13:44 godz.

- czwartek  23.1.14 od 4:52 godz. do 22:45 godz.

- sobota 25.1.14 od 14:56 godz. do 26.1.14 godziny 4:14

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów.

 

 

 

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.

Woody Allen

 

 

 

Dobre dni, złe dni

 

 

20.1.14

Już od poniedziałku nastrój ogólny bardzo się zmienia.

Słońce opuszcza znak Koziorożca wchodząc w znak powietrza Wodnika. Ta pozycja sprzyja nie tylko wszystkim urodzonym Wodnikom ale także Bliźniętom i Wadze.

Od tego dnia zaczynamy kierować się do przyszłości. O stałości i stabilizacji nie będzie tu mowy. Wodnik to nowe, innowacyjne, nieznane, oryginalne, wyjątkowe i indywidualne.

On nie lubi trzymać się reguł i schematów. Nowatorstwo, ekstrawagancja i dystans emocjonalny.

Przez następne cztery tygodnie nasze myśli  i czyny wyprzedzają rzeczywistość. Teraz  polecana jest praca w grupach przyjaciół, kolegów lub ludzi o tych samych zainteresowaniach.

Pędząc za nowinkami i pragnąc spełnić siebie i swoje szalone pomysły pamiętaj o realiach i faktach ;-) Nie fantazjuj za wiele...

 Dobry czas na robienie rewolucji, wyzwalanie się z uzależnień, rozwijanie swojej kreatywności i spelnianie marzeń. Jakie są twoje plany na przyszłość?

 

30.1.14  jeszcze raz w styczniu właśnie w znaku Wodnika odbywa się nów Księżyca przynosząc ze sobą tematy wolności i niezależności.

 

 

25.1.14  Gdy Saturn tworzy kwadrat z planetą komunikacji i fnansów Merkurym czas zacząć bardzo poważne rozmowy... czasami jednak nieprzyjemne...

Surowy i konsekwentny Saturn (teraz w Skorpionie) z planetą intelektu, mowy, myślenia, pisania, komunikacji Merkurym (teraz w wywyższeniu, czyli może w pełni rozwinąć swoje jakości w Wodniku) w kwadracie to poważne blokady i utrudnienia w negocjacjach, podpisach, układach i informacjach gdy czekamy na pozytywne informacje.

W zależności od konstelacji w horoskopie urodzeniowym możesz oczekiwać trudnych, surowych rozmów. Z konsekwencjami. Nie schodź temu z drogi. Saturn na to nie pozwoli. Wypowiadanie zwolnień lub rzucanie stabilizacji razem z połączeniem Słońca w Wodniku, Saturna z Księżycem (uczucia) i opozycją Jowisza do Plutona a i Wenus planeta nie tylko piękności ale i finansów to także działania pod wpływem nieprzemyślanych emocji!! Uwaga więc na to co mówisz i czynisz... Jedno przysłowie niemieckie mówi, że siostrą szczęścia jest troska..

Słońce w zbyt pewnym siebie czasami Wodniku może sprowadzić nas na manowce kierując nasze dziłania w niewiadome i nieosiągalne... wszystkie sprawy finsowe od  25.1.14 przemyśl dokładnie. Wystrzegaj się szybkich decyzji i nieprzemyślanych akcji. Saturn dorzuci jeszcze szczyptę ponurego i smutnego nastroju, gdzie wszystko może być obojętne i nieważne.

Nie daj się ponieść temu nastrojowi. Nie słuchaj  przemądrzałych i zbyt pewnych siebie.  Nie zapominaj o rzeczywistości.  Kwadrat Saturna z Uranem dotyczy przede wszystkim: Skorpionów, Wodników, Lwów (plus opozycja Słońca!) i Byków oraz wszystkich innych , którzy mają powiązania z horoskopem urodzeniowym.

 

 

 

I gdy w końcu skrzyżują się drogi tych dwojga i spotkają się ich spojrzenia, wtedy znika cała przeszłość i cała przyszłość.

Coelho

 

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Nareszcie Słońce stoi też po twojej stronie!

Poniedziałkowe zmiany uczynią cię naprawdę szczęśliwym. Od dawna masz już Merkurego po swojej stronie, który ułatwia komunikację, układy i negocjacje.  Nie będzie teraz problemu ze zmianą planów i wypróbowaniem nowego i nieznanego. Odwaga cię nie opuści! Jeszcze opozycja Marsa czyni cię trochę zbyt szybkim i tworzy nacisk na wszystko czego się dotkniesz. Ale z sextilem Słońca wyglądasz bardzo twarzowo ! Zbierasz z łatwością pozytywne punkty. Jesteś zrozumiany i  wszyscy kiwają głowami z podziwem. Brawo!  Konjunkcja Urana przynosi zmiany, które trzeba akceptować. Stare zapomnij! Wprowadzaj innowacje!

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Szkoda, że Słońce opuszcza twoją ulubioną pozycję z Koziorożca. Znak Wodnika to dla ciebie kwadrat. Bez kosmicznej pomocy trzeba będzie się przygotować, przyłożyć do rozmów i wszelkich projektów. Cóż... ale Wenus stoi po twojej stronie! Sextil Jowisza jest też bardzo przyjemny. Te dwie planety nie tylko przyniosą miłość... ale i pieniądze! Możesz spokojnie się odprężyć i z przyjemnością spojrzeć na swoje konto bankowe. Porządnym zakupom nic nie stoi teraz na przeszkodzie!

Saturn w opozycji zostaje. Ale sam wiesz: solidna praca i tak na koniec tobie samu się opłaci.

 

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Ach jak miło, gdy szczęście i planety stoją po naszej stronie!

Mars jest już od dawna w korzystenj pozycji do twojego znaku dając ci siłę i ogromną energię. Merkury i Słońce z Wodnika to boski trygon przynoszący kosz pięknych prezentów!

Wszystko nad czym od dawna myślałeś i odkładałeś na boki możesz zreanimować do życia! Do dzieła, nie trać czasu! Masz tylko cztery  długie tygodnie aby wiele osiągnąć! Potrzebujesz jednak stabilizacji i bezpieczeństwa. Stawiaj na długotermonowość i stałość. Pilnuj swoich obowiązków. Każdy plan  doprowadź do końca. Podnieś swoją poprzeczkę. Opłaci się!

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Ach te miłe niespodzianki!

 Nacierpiałeś się biedaku z opozycją Słońca, Wenus i Plutona taki długi czas... ale teraz można trochę odetchnąć. Słońce z Wodnika od poniedziałku to nie mała gratka! Nie ma mowy aby Jowisz zapomniał o tobie! Zacznij działać, bądz aktywny, wykorzystaj dobrze czas. Myśl o sobie wreszcie! Spełniaj swoje plany i życzenia. A może szukasz nawet nowego mieszkania? Szczęśliwy Jowisz pomaga również w przeprowadzkach całej rodziny. Kwadrat Urana przynosi dalej zmiany. Szukaj spokoju i harmonii w sporcie, masażach i odpoczynku. Ty i twoje samopoczucie stoi na pierwszy planie!

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Merkury w opozycji i od poniedziałku dołącza Słońce to wyzwnaie dla ciebie na najbliższe dni. Nie łatwo będzie teraz osiągnąć zaplanowane... Wszystkie rozmowy, negocjacje musisz przesunąć na dalsze dni. Podejmowanie nagłych, nieprzemyślanych decyzji też jest odradzane. Opisany u góry kwadrat Saturna z Merkurym w opozycji ze Słońcem do twojego znaku dotyczy bardzo ciebie.

Dlatego musisz ostrożnie podchodzić do nadchodzących dni. Z pomocą stoi ci cały czas Uran, który w pięknym trygonie będzie nasuwał dobre, niecodzienne rozwiązania. Słuchaj go!

 

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Jeszcze Wenus i Jowisz w pięknym trygonie  przez wiele, wiele dni  sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów, miłości, ciekawemu czasowi i przyjemnościom. Ale Wenus przynosi także poprawę finansową! Nie ma więc nic czego mogłabyś się obawiać!

Z trygonem Plutona i sextilem  Saturna musisz wreszcie zacząć działać. Odważyć się podjąć nowe, wielkie plany! To ci da więcej pewności siebie i motywacji!

Nie czekaj więc i nie przemyślaj długo. Wkraczaj do akcji z niecodziennymi wizjami. Słońce z Wodnika nasunie wiele pomysłów, które teraz możesz wykorzystać.

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

I doczekałaś się!

Słońce w trygonie do 20.1.14 przez następne cztery tygodnie to najwspanialsza wiadomość tego tygodnia! Teraz  wiele będzie się samo rozwiązywało! Grudzień, styczeń nigdy nie były twoimi ulubionymi miesiącami...

Słońcu pomaga trygon Merkurego z Wodnika, gdzie stoi  świetnie w wyższeniu , co oznacza, że propozycji będzie bardzo wiele!! Ciekawych i niecodziennych! Nie podpisuj jeszcze niczego. Następny tydzień jest lepszy, poczekaj.

Mars w koniunkcji to energia, siła, power ale i wybuchowość. Czasami trzeba zrobić krok do tyłu. Nie musisz stać w pierwszym rzędzie wkraczając do walki. Kwadrat Wenus będzie jeszcze utrudniał kontakty damsko-męskie. Jednak i z tym sobie poradzisz.

 

 

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Pozycja Słońca z Wodnika to dla ciebie nieciekawa wiadomość od poniedziałku. Trzeba będzie liczyć na utrudnienia, opóźnienia, wyzwania i trudności wszelkiego rodzaju. Wodnik jest odmiennym znakiem od ciebie. On wzywa do radosnej przyszłości, unowocześnienia, realizacji szalonych planów. Ty pinujesz przeszłości, tradycji i trwałego. Nie lubisz  pędu do nowinek i fantazji bez konkretów... W tym tygodniu pierwsza dekada Skorpiona ma już do czynienia z kwadratem Słońca.

Z pomocą stoi ci Wenus w trygonie przynosząca piękne uczucia i radość. Twój Puton w pięknym sextilu nie opuszcza cię na krok. On daje nieziemską siłę, magię i energię do przezwyciężenia wszelkich wyzwań! Stała koniunkcja Saturna nakazuje zmiany. Nie opieraj się mu. Saturn przynosi również stabilność i bezpieczeństwo.

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

A to dobre nowiny!

Od samego poniedziałku uśmiech nie znika z twojej twarzy. Sextil Słońca, Merkurego i Marsa dopiero teraz pozwoli planować, realizować zamierzenia i nawiązywać bardzo ciekawe kontakty!

Propozycji będzie wiele a ogromne wyobrażenia będą stymulować twoje myśli. A może od dawna już coś przemyślałeś w zaciszu?

Przystępuj teraz do ataku. Wykładaj swoje karty sprawdzając fakty i liczby, realizując intencje. Inicjatywa jest w twoich rękach. Do dzieła! Wykorzystaj bardzo dobry czas.

Mars i tak od dawna dodaje siły abyś wszystko spełnił. Niech wszyscy wiedzą na co cię jeszcze stać!

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Słońce odchodzi z twojego znaku. Wenus i Pluton zostaje. Tak długa pozycja planety miłości w jednmy znaku jest do pozazdroszczenia! Miłość, uznanie, przyjaźnie, kontakty z ludźmi, którzy ci pomagaj ... i pieniądze! Praca będzie odpowiednio nagrodzona a jak spędzić przyjemnie czas już sam będziesz wiedział. W tym tygodniu  razem z Wenus możesz zająć się finansami, a raczej ich wydawaniem!

Pluton dodaje siły, zmienia i transformuje to co musi odejść. On daje ci pewność siebie. Wiesz czego chcesz, co masz osiągnąć a z czym trzeba się będzie pożegnać. Razem z sextilem Neptuna masz genialne pomysły. Kreatywności i fantazji nie będzie ci brakować!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Nareszcie!

Twój ostatni czas nie był za bardzo interesujący. Trudy, nieporozumienia, niewyjaśnione sytuacje finansowe. Ale razem z wejściem Słońca do twojego znaku w poniedziałek wszystko się zmienia!

Każdy moment będzie piękny i wyjątkowy. Zaczynasz się interesować nowym, nieznanym ci jeszcze. Już od paru dni  Merkury podpowiada, że czas jest na zmiany. Obie planety dodają pozytwnej enrgii, pewności siebie, nowe pomysły i stabilne zdrowie.

Mars w trygonie to odwaga i moc do osiągnięcia wreszcie tego na co sobie zasłużyłeś. Pracujesz dużo ale będą i nagrody!

Opłacało się dołożyć starań! Odważ się zrobić coś na co miałeś już od dawna ochotę. Twój Uranus w sextilu to całkiem inny świat. Ten, który ci bardziej odpowiada.

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Neptun już od długiego czasu w swoim domu a i twoim znaku wreszcie rozwinie to czego najbardziej potrzebujesz. Intuicji, wyczucia, zrozumienia i porozumienia z tym co kiedyś tylko słabo czułaś. Wykorzystaj Neptuna do niecodziennych wizji. Twoje działania będą coraz bardziej kreatywne. Twoje wyczucie innych i sytuacji jest na innym poziomie. Niezrozumiałym dla wielu, oprócz ciebie.

Wenus, jeszcze bardzo długo w pozytywnym trygonie z Koziorożca, pomoże w biegu wstecznym rozwiązać problemy miłosne. Poczekaj i zaufaj sytuacji... Nikt  cię nie skrzywdzi jeżeli na to nie pozwolisz!

Pluton sextil, trygon Jowisza i trygon Saturna to wiele szans, wygodne życie, ogromna siła aby znaleźć tych, którzy ci pomogą i samoistnie staną po twojej stronie.

Ja w to wierzę, że teraz będziesz miała bardzo dobry czas!

 

Dla wszystkich.

 

Układy planet już od poniedziałku wprowadzają inny nastrój. Słońce i Merkury z Wodnika jest gotowe do rozmów, wymiany pojęć, pertaktowania i rozwiązywania niekonwencjonalnie wszelakich trudności.

Wartości wszystkich rodzajów razem z Wenus w biegu wstecznym poruszane są jeszcze raz. Teraz jednak zmieniamy perspektywę  wierząc, że istinieją  niekonwencjonalne rozwiązania. Nic nie może nas przerazić. Otwartość,szczerość, inteligencja  i pozytywne nastawienie do przyszłych dni to cechy Słońca w Wodniku od 20.1.13.

Zdrowe kompromisy, szukanie harmonii i wspólnego mianownika w wielu przypadkach ułatwi jasne spojrzenie na stare tematy. Nie używaj więc starych metod rozwiązań i nie stój uparcie przy nie sprawdzonych poglądach.

Stare tematy trzeba zakończyć. Nic samo się nie rozwiąże. Weź  inicjatywę w swoje ręce i posprzątaj nierozwiązane do tej pory tematy.Może nawet te jeszcze z jesieni 2013..

Kwadrat Merkurego z Saturnem to utrudnienia, marazm, stegnacja i opóźnienia. Nowe dni będą wymagały cierpliwości i wytrwałości. Nie zrażaj się pierwszymi odmowami. Cele muszą być z konsekwencją osiągnięte.

 

 

 

 

Życzę Ci dobrego tygodnia!

Słońce w Koziorożcu.

19.1.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

 

Miłość bowiem żąda odrobiny przyszłości.

A.Camus

 

 

Miranda - The Tempest JWW

Merida - The Tempest

John William Waterhouse-via Wikimedia Commons.