Konstelacje i fazy Księżyca od 19.5.17-25.5.14. Słonce w znaku Bliźniaka od 21.5.14.. Jowisz trygon Saturn. Mars w ruchu prostym w Wadze.

 

 

 

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.

A.Schweitzer

 

 

 

 


Konstelacje tygodnia:

We wtorek Mars w Wadze wyrusza wreszcie w ruch prosty. Słońce opuszcza Byka wchodząc w znak komunikatywnego Bliźniaka. Jowisz łączy się w nadchodzący weekend w piękną konstelację z Saturnem.

 

.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Łatwiejszy, lżejszy i weselszy!

Słońce z Bliźniaka od środy ułatwia komunikację międzyludzką. Mars już w biegu prostym w Wadze nareszcie będzie podejmował decyzje i przechodził do działania dając nam cierpliwość i wytrzymałość. Piękna konstelacja Jowisza z Saturnem to trwałe szczęście i stałość dla niejednego z nas.

Fazy Księżyca:

- od poniedziałku godziny 11:59 do środy godziny 14:18 Księżyc w oryginalnym Wodniku przyniesieciekawą atmosferę i kreatywny czas. Dobry czas na pozostawienie rutyny i wyruszenie razem z przyjaciółmi w świat fantazji.

- od środy godziny 14:19 do piątku 18:01 godz. Księżyc w sentymentalnej Rybie nie pomoże w przebiciu się z naszymi pomysłami. Nastrojowy i pełen kreatywności czas.

- od piątku godziny 18:02 do niedzieli 23:28 Księżyc w pełnym energii Baranie zmienia całkowicie aurę dnia!

Czas na działanie, aktywność sportową i powiedzenie tego, co naprawdę myślimy.

 

 

 

 

 

 
Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 19.5.14 od 9:03 godz. do 11:59 godz.

- środa 21.5.14 od 0:22 godz. do 18:02 godz.

- piątek 23.5.14 od 8:27 godz. do 18:02 godz.

- niedziela 25.5.14 od 17:59 godz. do 23:29 godz.

Dobre dni, złe dni:

 

 

Jes­tem tym kim (czym) jes­tem. Jeżeli nie pot­ra­fisz mnie zaak­cepto­wać, odejdź. Obo­je będziemy szczęśliwi.

  Barbara Rosiek

 

 

 

 

20.5.14

Bojowniczy Mars wyrusza wreszcie w ruch prosty. W znaku Wagi jeszcze do 26.7.14(!) pragnie za wszelką cenę rozbroić całość konfliktów ze zrozumieniem, dyplomacją i spokojem.

Idąc od tego dnia drogą kultury osobistej i szukając dialogu nawet z ogromnym przeciwnikiem może udać Ci się dojść do porozumienia. Nawet w sytuacjach bez wyjścia. Wybieraj, więc drogi pokojowe omijając wielkie bezpośrednie działania czy tez atak słowny.

Teraz będzie łatwiej przejść z aktywnością do realizacji planów i pomysłów.

 

21.5.14

Słońce przechodzi w znak Bliźniaka:

Następny czas to nie tylko urodziny wszystkich Bliźniaków, którym życzę już tylko szczęśliwego czasu, ale również czas wymiany myśli, wysoka praca umysłowa, zbieranie i porównywanie informacji oraz podroży. Nagle każdy z nas będzie zainteresowany wymianą nowościami i szukaniem porozumienia na wszelkie możliwości.

Słońce w Bliźniaku jest jednak zmienne. Szybko się nudzi i szuka ciągłych nowinek i odmiennych wrażeń.

Dlatego unikaj powierzchowności trzymając się swoich planów.

 

 

24.5.14

Jowisz tworzy trygon do Saturna:

O tym trygonie pisałam już w roku 2013:

Jowisz w Raku w wywyższeniu przypomina stanowczo, że w świecie i sprawach prywatnych wszystko ma być  SWIADOMIE z odpowiednim porządkiem zrealizowane. Miłość, pomoc i współczucie, współpraca ma nas dalej zaprowadzić niż konkurencja i zysk. Utopia? Możliwe, jednak część z niej będzie zfinalizowana.

Ogromną pomoc otrzymają przede wszystkim znaki wodne (Rak, Skorpion, Ryba) i ziemskie (Panna, Koziorożec, Byk)i wszyscy, którzy mają  analogie z horoskopem urodzeniowym (inkl. AC, DC, IC, MC)

 

 

Niektórym wizje, pomysły, szczęście wpadną same do rąk... Ale pomału. Nie podejmuj wielkiego ryzyka, nie bądź lekkomyślny, nie działaj pochopnie abyś nie popsuł niczego.

Znak wody to uczucia i emocje. Trygon pozwoli także niektórym pozbyć się starych obrazów z przeszłości, złych wzorców z dzieciństwa, uczucia strachu, słabości i bezsilności!  Aby wreszcie zacząć żyć swoim życiem. Iść swoją, indywidualną drogą.

 

Jowisz w Raku to oświecenie duchowe, poszerzanie horyzontów, przekroczenie granic, intuicja, inna świadomość. Aby do tego doszło ważne jest silne ego i mocne stąpanie po ziemi. (Jestem realny = Saturn). Jowisz w Raku to pragnienie przynależności grupowej, rodzina. Tematy bezpieczeństwa, miłości, zadowolenia, współpracy i kooperacji(!), zgoda. Rozwój  szlachetnych uczuć.

Saturn w Skorpionie będzie sprawdzał czy jesteśmy do wszystkiego dobrze przygotowani. Czy twoje intencje są poważne? On zmusza wszystkich bez wyjątku do transformacji (Skorpion). On konfrontuje nas z naszymi cieniami, brudnymi sprawami, o których nie rozmawialiśmy, długami i winami. To może być bolesne, ale pomoże nam zrozumieć i zaakceptować zmiany.

Trygon to spełnienie marzeń, życzeń nawet  tych,  o których już być może zapomniałeś, a jednak dalej nosisz głęboko w sercu. To zmiany i transformacje osobiste i świata. Ale dopiero po zrozumieniu i zaakceptowaniu rzeczywistości (Saturn).

Poczucie szczęścia, które się teraz pojawiąbędą miały charakter trwały.

"Brak wiary w siebie jest chorobą. Jeśli stracisz panowanie nad tym, wątpliwości staną się twoją rzeczywistością"- John Flanagan

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?Baran 21.3-20.4

Ważnym wydarzeniem tego tygodnia będzie wyruszenie wreszcie Twojego patrona Marsa w Wadze w ruch prosty. Jego pozycja w znaku naprzeciw bardzo długo dawała Ci się we znaki.

Początek tego procesu nie będzie przyjemny dla Ciebie, ale z czasem poczujesz się dużo lepiej. Od środy przejście Słońca w przyjazny znak Bliźniaka przynosi także tylko dobre wiadomości. Praca zaczyna palić Ci się w rękach. Pomoc nadchodzi z każdej strony. Nadgodziny akceptujesz z szerokim uśmiechem.

Dla urodzonych w trzeciej dekadzie koniunkcja Wenus i sextil Merkurego to świetny czas na nowe znajomości, poprawa finansowa i szczęście w miłości!

Wszystkie Barany wyruszają z pędem w wielką podróż. Choć początek wyprawy nie będzie łatwy warto podjąć pewne ryzyko i zdecydować się na odważne i stałe zmiany.

 

 

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

W środę Słońce opuszcza Twój znak. Ale nadal nie zabraknie pięknych konstelacji. Wielka siły i moc leży w Twoich rękach! I w następnym tygodniu otrzymasz dużo… A może i o wiele więcej?

Wielki trygon Jowisza z Saturnem, który leży w znaku naprzeciw, może przynieść Ci ważne propozycje zawodowe, które trzeba podjąć szybko. Uwierz jeszcze w siebie! Wsiadaj do nadjeżdżającego ważnego pociągu! Nie namyślaj się zbyt długo.

Szczęście trzeba łapać szybko. Oby tylko nie było za późno!

Wielki Pluton w trygonie dodaje Ci ogromnej bojowości bez liku. Neptun w sextilu pobudza wyobraźnię, ale także niezdecydowanie.

Sextil Jowisza jest po Twojej stronie. Wszystko robisz dobrze i nie ma co drobnostkami zaprzątać sobie głowy. Dla trzeciej dekady koniunkcja Słońca zapowiada bardzo dobry czas!

 

 

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

Dla Ciebie nadchodzi najlepszy miesiąc roku. Na nic tu narzekania, kłopoty i choroby. Wszystko ucieka od Ciebie wraz z wejściem Słońca do Twojego znaku!

Już od dziś zaplanuj sobie, co należy do końca miesiąca bardzo dokładnie wykonać! Z naciskiem na dokładność!

Już poniedziałek zapowiada się imponująco. A dalej jeszcze będzie coraz łatwiej a nawet jak u Pana Boga za piecem!

Urodzonym w drugiej i trzeciej dekadzie sextil Wenus i koniunkcja Merkurego ułatwią pracę. Ludzie, których poznasz w tym tygodniu, pomogą Ci zrealizować Twoje pomysły. Popchną do przodu. Ale i Ty sam znajdziesz odpowiednie myśli przewodnie pasujące do Twojego życia.

Cały nadchodzący nowy czas jest otoczony wspaniałą aurą, z której właśnie Ty najbardziej skorzystasz.

 

 
 

 

Rak 22.6.-22.7

Nowy tydzień przynosi dla Ciebie ogromne możliwości. Jeżeli jeszcze w spokoju przemyślisz wszystkie działania i z wielkim zaangażowaniem podejdziesz do sprawy czeka Cię naprawdę ogromna nagroda.

W sobotę na niebie pojawi się bardzo piękna konstelacja. Jowisz w Twoim znaku łączy się w trygon z Saturnem. Ta szczęśliwa konstelacja w astrologii oznacza stałe szczęście. Ale nie coś co nagle, niespodziewanie spada nam z nieba do ręki.

Tutaj potrzeba Twoje pracy, impulsu, działania i korporacji.

Jest o co walczyć pomimo kwadratu Marsa, który rzuca kłody pod nogi, kwadratu Wenus, który nie ułatwia układów partnerskich i kwadratu Urana, który ciągle zmienia sytuacje.

Słuchaj w spokoju swojego serca.

 

 

 

 

 


 

 

Lew 23.7.-23.8

Wszystko dobre, co się dobrze kończy!

Przyznasz mi pewnie racje po upływie nadchodzącego tygodnia. Przejście Słońca do znaku Bliźniaka będzie dla Ciebie kołem ratunkowym!

Najważniejsze będą teraz Twoje życzenia, przyjaźnie, kontakty i Twoja indywidualność. Za długo już siedziałeś w cieniu! Czas wyruszyć do akcji! Pomyśl o sobie. Twórz nowe plany i akceptuj innowacyjne propozycje ze stron Ci mało znanych.

Mars w sextilu daje pewność, że wszystko pójdzie po twojej myśli. Sextil Merkurego i trygon Wenus podwajają Twoją energię, chęć do życia, radość i uśmiech.

Pracy będzie teraz wiele. A wszystko wykonane bardzo dobrze i z ogromnym powodzeniem.

 Dobry tydzień!

 

 

 

 

 

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Między Jowiszem a Saturnem żyje się bardzo dobrze, prawda? Jeden poszerza Twoje horyzonty dosypując trochę szczęścia. Drugi stabilizuje powodzenie i wyznacza drogi do bezpieczeństwa. Piękny trygon obu w następnym tygodniu jest ogromną korzyścią dla Ciebie! Sięgaj więc po największe po dokładnym przemyśleniu wszystkiego.

Merkury bowiem jeszcze jest w kwadracie dla urodzonych w drugiej i trzeciej dekadzie utrudniając rozmowy i komunikację. Dalej ważne podpisy trzeba kontrolować. Nie wierz pięknym uśmiechom bez sprawdzania faktów. Pozostań rzeczowa i konkretna.

Trygon Słońca dla urodzonych w trzeciej dekadzie gwarantuje, że wszystko będzie lepiej, a małe kłopoty rozwiążą się same.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Waga 24.9.-23.10

Mars w Twoim znaku już od wielu miesięcy daje się we znaki. Ale bez efektów. Jego wsteczny bieg nie przynosi Ci ostatnio korzyści, ale jakby wszystko stało w miejscu…

Od wtorku jednak stajesz, jako pierwsza, na pas startowy aby wyruszyć do akcji! Mars bowiem zmienia swój kierunek wnosząc od razu w Twoje życie ogromną energię. Potrzebne są decyzje, działanie, zmiany nurtu i rozwoju sytuacji!

Aby nie doszło do zamieszania przy tej konstelacji czuwa nad Tobą Merkury w trygonie. Znajomości zawarte w tym czasie przyniosą na pewno odpowiednie korzyści!

Nie zwlekaj więc. Zabieraj się do pracy. Przyjmuj propozycje idąc swoją drogą dalej.

Pluton kwadrat i Uran w opozycji dla urodzonych 5.10-10.10 przynosi pewne trudności i całkowitą odmianę otaczającego Cię świata.

 

 

 

 

 

 
 
Skorpion 24.10.-22.11

Opozycja Słońca z Byka powoli się kończy. Jeszcze tylko do środy czas przebiega ospale i mniej intersująco. Ale wszystko mija i tak też ta niekorzystna konstelacja opuszcza Cię na długi czas. Najważniejszym wydarzeniem tygodnia będzie połączenie Saturna w Twoim znaku z Jowiszem.

Sprawy, które od dawna stały w miejscu, mogą poczuć szczęśliwą energię Jowisza, który pokieruje je w stronę powodzenia.

Dlatego też stawiaj dalej na bezpieczeństwo i stabilizację. Razem z Saturnem masz do czynienia z realnością, która da Ci nowe szanse na trwałe szczęście! Razem z Jowiszem i Saturnem będziesz potrafił przeciwstawiać się w mądry sposób każdemu rywalowi.

Z sextilem Plutona wiesz co jest dla Ciebie najważniejsze, choć Neptun nadal chce zatrzymać Cię w krainie fantazji.

Ściągaj natychmiast różowe okulary. Zabieraj się do działania, ale z optymizmem i wiarą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Strzelec 23.11.-21.12

Dla Ciebie od środy rozpoczynają się cztery tygodnie z wyzwaniami. Opozycja Słońca i Merkurego wprowadza na Twoją drogę ludzi i zdarzenia, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Sytuacje nie będą łatwe, ale z Twoim optymizmem i wiarą w pozytywne zakończenie na pewno sobie poradzisz. Na szczęście Wenus i Uran stoją bardzo korzystnie do Twojego znaku.

Nie pozwolisz wyprowadzić się z równowagi, zareagujesz spokojnie i z uśmiechem na stojące przed Tobą zadania. Nowe możliwości, propozycje i znajomości przyniosą wiele interesującego w Twoje życie.

Nie rozstrzygaj tylko nic pod wpływem impulsem. Każda decyzja niech będzie poparta rozwagą i zastanowieniem. Wszystko potrzebuje teraz czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Koziorożec 22.12.-20.1

 Zasady Wszechświata mówią, że ile dajesz z siebie tyle wraca  z powrotem. Nadchodzi czas rozrachunku dla Ciebie. Gdy Twój Saturn ustawia się w trygonie do Jowisza może się zdarzyć, że zadowolenie, pochwała czy uznanie z zewnątrz będzie ogromne. Wiesz więcej niż sobie wyobrażasz. Pozytywne sytuacje nadejdą, gdy wreszcie ujawnisz to, co nosisz w sercu.

Urodzeni 30.12-7.1. z kwadratem Marsa, Urana i konjunkcją Plutona nie osiągną nic siłą i przemocą. Powinni mieć dystans i spojrzeć na sytuacje z innej perspektywy.

Urodzeni 7.1.-10.1 mogą oczekiwać pomocy w sprawach kariery zawodowej. Tu trygon Jowisza z Saturnem działa w bardzo pozytywnie w zaskakującą stronę.

Urodzeni w trzeciej dekadzie z kwadratem Wenus muszą ze spokojem rozwiązywać trudne problemy w funkcjonującym partnerstwie. Uwaga na pieniądze.

 

 

 

.

 

 

 


 

 
Wodnik 21.1.-19.2

Jeszcze urodzeni w trzeciej dekadzie będą borykać się z trudnym kwadratem Słońca.

Ale już od środy dla wszystkich Wodników nadchodzi bardzo dobry czas. Trygon Słońca z Bliźniaka ogrzewać będzie Twoje projekty, zamierzenia i wszelkie działania. Pozytywny czas!

Z trygonem Marsa droga kariery nabiera ciekawych kształtów. Wiesz, gdzie masz skierować swoją wielką energię.

Trygon Merkurego i sextil Wenus to poznanie wielu nowych ludzi, gdzie komunikacja odgrywa ogromną rolę. Wreszcie znajdziesz odpowiednie słowa, aby wyrazić swoje uczucia i przywiązanie. Nastrojowy czas.

Dodatkowy trygon Urana czyni Cię odważnym do zadań, których w przeszłości nigdy byś się nie podjął.

 

 

 

 

 

 

.

 

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

Tydzień nie będzie łatwy. Rozpoczynający się kwadrat Słońca z Bliźniaka przynosi utrudnienia, bariery i przeciwności, które będą wymagały dużo Twojej siły i czasu.

Dla tego już teraz przygotuj się do odważnego postawienia się naprzeciw wszelkim wyzwaniom. Koniunkcja Neptuna czyni Cię nieskoncentrowanym i roztargnionym. Kwadrat Merkurego trzeciej dekadzie nakazuje sprawdzać jak najszybciej wszelkie ważne sprawy finansowe. Nie podpisuj w tym tygodniu nic ważnego!

Nieład i chaos może wprowadzić zakłócenia i brak sprzyjających warunków na drodze zawodowej.

Ciekawe niespodzianki nadchodzą ze strony sextila Plutona, który doda Ci siły w każdej sytuacji. Trygon Jowisza z Saturnem pod koniec tygodnia to zrozumienie wyższych celów twojego życia.

 

 

 

 

Cza­sami trze­ba usiąść obok i czyjąś dłoń zam­knąć w swo­jej dłoni, wte­dy na­wet łzy będą sma­kować jak szczęście. 

W. Buryla

 

 

 

Dla wszystkich:

Po długim okresie oczekiwania znowu wiele się zmieni. Zatrzymujący się Mars  i wyruszający w bieg prosty poruszy jeszcze raz nierozwiązane tematy z przeszłości. W niektórych sprawach decyzje i konsekwencje mogą być długoterminowe. Dlatego nie uciekaj od odpowiedzialności, nie rób uników, nie schodź z drogi rozmowom.

Szukając z ogromną cierpliwością dialogu będziesz miał możliwość rozpatrzenia jeszcze raz sytuacji, które nie dawały Ci w ostatnich miesiącach spokoju.

Nie oddawaj przy tym innym władzy nad Tobą i Twoimi działaniami. Decyzje i wybory muszą być świadome i pewne. Stawiaj na spokój, skupienie i łączenie sił z innymi.

Waga jest znakiem zgody, partnerstwa i synergii. Nawet trudne kooperacje mogą do końca czerwca przynieść odpowiednie lub zadowalające efekty.

Nadchodzi znowu czas zastanowienia się nad nowymi celami. Z kim i gdzie chcesz wyruszyć do przodu? Kto i jakie cele są warte Twojego poświęcenia i zaangażowania?

Sytuacje, które były zablokowane, mogą pod koniec tygodnia nabrać jasności. Wielki szczęśliwy trygon Jowisza z Saturnem będzie czuwał nad tym, aby szczęście i zadowolenie wpadło tylko w odpowiednie ręce.

 

 

 

 

 

Życzę Ci udanego tygodnia!
Słońce w Byku.

18.5. 2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

E-Mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

 

 

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś,jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?
Wy­korzys­taj ten dzień dzi­siej­szy. Obiema ręko­ma obej­mij go. Przyj­mij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, po­wiet­rze i życie,je­go uśmiech, płacz, i cały cud te­go dnia.Wyjdź mu nap­rze­ciw.

P. Bosman

 


Eugen von Blaas - The Love Letter 1904

The Love Letter-Eugen von Blaas

-via Wikimedia Commons