Konstelacje i fazy Księżyca od 17.3.14 do 23.3.14

Przejście Słońca w znak Barana 20.3.14- „..wiosna, wiosna, ach to Ty!”..

 

 

„Żaden promień słońca nie ginie, lecz zieleń, którą on budzi, potrzebuje czasu, aby wzrosnąć.”

 Albert Schweitzer

 

 

 

Tematy tygodnia:

 

 

 

nadzieja, życzenia, wiara a realność; nowe i stare drogi życia..

Konstelacje tygodnia:   

Merkury, planeta intelektu, opuszcza Wodnika wchodząc w poniedziałek do znaku Ryb. We wtorek Wenus w pięknej konstelacji z Uranem przynosi nagłe, nieoczekiwane zmiany. 20.3.14 rozpoczynamy pierwszy dzień astronomicznej wiosny - Słońce wchodzi w znak  Barana. W sobotę Merkury łączy się pozytywnie z Neptunem.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że idzie wiosna! Razem z przejściem Słońca w znak Barana budzimy się ze snu zimowego, przechodzimy do działnia z wielką energią i odwagą. Dodatkowa konstelacja sextila Urana z Wenus to czas dla zakochanych! Nagle wszystko się zmienia, jesteśmy pełni wiary, optymizmu i pozwalamy jeszcze i jeszcze raz się oczarować. Ogień miłości nie gaśnie tak szybko… Gdy Merkury łączy się z Neptunem to znak, że pierwsze uczucia na pewno nas nie mylą! Włącz swój szósty zmysł!

Fazy Księżyca

 

 

 

- jeszcze do poniedziałku 1:46 Księżyc w znaku Panny pomoże pozamykać przeszłe sprawy poprzedniego astronomicznego roku. Unikaj zbyt wielkiego samokrytycyzmu.

- od poniedziałku 17.3.14 godzny 1:47 do środy godziny10:14 Księżyc w Wadze  porusza tematy spraw partnerskich, miłości, pokoju i harmonii... Akceptuj odmienne poglądy.

- od środy 10:15 godz. do piątku godziny 16:39 Księżyc w Skorpionie: pasje i miłość czy kłótnia i kąsy? Ty wybierasz sam.

- od piątku godz 16; 40  razem z Księżycem w Strzelcu rozpoczynamy weekend w bardzo dobrym, pozytywnym nastroju. Optymizmem i wiarą przenosimy góry!

 

 

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

 - środa 19.3.14 od 2:08 godz. do 10:14

- piątek 21.3.14 od 4:13 godz. do 16:40 godz.

- niedziele 23.3.14 od godziny 11:41 do 21:04 godz.

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp.

Dobre dni, złe dni

 

 

Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału” — tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.
Madison James

 

 

 

 

 

17.3.14

Merkury -planeta komunikacji, wymiany informacji, intelektu, rozsądku, myślenia, rozumienia, mowy, pracy twórczej - przechodzi do znaku Ryb, gdzie jest w exilu .A to ozancza nie korzystne położenie planety.

 Dla samych Ryb na pewno wiele się zmieni  i wszyscy spod tego znaku mogą bardzo pozytwnie wykorzystać tę planetę używając swojej świadomości.

Tutaj Merkury będzie bardzo intuicyny, jednak czasami niezrozumiały, niejednoznaczny. Trudno będzie klasyfikować fakty i jasno myśleć. Marzenia i wyobrażenia mogą rozchodzić się z realnością. W tym czasie dobrze jest unikać ważnych negocjacji i rozmów. Zaniechaj zawiklanych myśli  czy  sformułowań.

 

 

20.1.13

 Na ten dzień czekamy wszyscy z niecierpliwością. Po wyjściu Słońca z Ryby żegnamy zimę i witamy czas wiosny wejściem Slońca w znak ognistego Barana!

Od tego  dnia dni są dłuższe a noce krótsze. Słońce w Baranie to: początek, życie, radość, walka, siła przebcia, odwaga i ogromna namiętność. Znak ten pomoże nam wystartowć w nową drogę życia, pozamykać stare układy czy sprawy. Rozpocząć nowe projekty i zrealizować inne plany!

Znakiem Barana rządzi Mars, który teraz jest w znaku stojącym na przeciw, czyli w upadku a do tego w biegu wstecznym, hamując niektóre dzialania i nasze  zamiary czy możliwości.

Słońce w Baranie ma wiele zapału i energii!! Biegnie do przodu, wymyśla ciągle nowe, nie lubi nikogo słuchać, a już o podporządkowaniu czyjeś woli nie ma mowy! Czasami jest mu trudno doprowadzić ważne projekty do końca. Słomiany zapał... Dlatego też uważaj i nie tańcz teraz na wszystkich weselach ze swoimi nowym wizjami. Dodatkowo Mars w biegu wstecznym będzie utrudniał i zatrzymawał wiele spraw.

Unikaj niekonsekwencji, porywczości, zbytniej śmiałości i agreresji. Polożenie Słońca w Baranie jest pozytywne dla wszystkich znaków ognia i powietrza (Baran, Lew, Strzelec, Bliźniak, Waga, Wodnik)

Słońce jest tu w wywyższeniu i będzie pobudzać naszą życiową energię do dzialania, aktywności i moblilizacji wszelkiego rodzaju.

Nadchodzi bardzo piękny, choć nie zawsze spokojny, czas wiosny... :-)

 

Od luteg 2014 roku Węzeł Księżycowy wstępujący, o charakterze Jowiszowym (szczęście, radość, spotkania, związki i kontakty), opuścił magicznego i mrocznego Skorpiona wchodząc do znaku harmonii, pokoji i... partnerstwa Wagi.

Od tego czasu przez następne osiemnaście miesięcy będzie się wiele zmieniało w naszym życiu partnerskim. Nie chodzi tylko o miłość, związki i małżeństwa ale wszelke możliwe związki: koleżeństwa, przyjaźnie, praca, biznes… Węzeł Księżycowy to przeznaczenia, które są nam dane przez życie. W tym kierunku idziemy i każdy ma w swoim istnieniu do wypełnienia pewną misję. O tym możesz przeczytać tutaj: http://www.astroveritas.com/polski/w%C4%99z%C5%82y-ksi%C4%99%C5%BCycowe/

Znak Wagi domagać się będzie harmonii, spokoju, pokoju i równowagi. Leżący na przeciw znak Barana to "ja" i twoje  podejście do świata. Jeżeli znasz i masz opanowaną swoją indywidualność będzie ci łatwiej teraz myśleć o innych.

Pamiętaj, że jaką energię wysyłasz taką przyciągasz, ile dajesz tyle dostajesz..:-) Znak Wagi to partnerstwa, lustrzane odbicia, które teraz będą postawione nam przez los. Wielu pozna swoich partnerów niespodziewanie. Kopciuszek może trafić na Księcia, ale czekają nas i zaskakujące  rozstania…

Staraj się zachować równowagę i harmonię we wszelakich związkach partnerskich.

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

Większość ludzi omija możliwości, bo są one ubrane w fartuch roboczy i wyglądają jak praca.
Thomas A. Edison

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Czekałeś, czekałeś i... się doczekasz! Przechodzące Słońce do twojego znaku wreszcie 20.3.14 przyniesie ze sobą wiele możliwości, szans, nowych projektów i ciekawych planów!! Spełnienia, jeżeli uwzgędnisz, że twój pan i władzca Mars w opozycji z Wagi będzie stawiał na harmonię, spokój i zachowanie we wszystkim umiarkowania. A to jest ci obce!

Dlatego też świetną pozycję Słońca trzeba wykorzystać z głową! Urodzeni w pierwszej dekadzie są już od tego dnia cali w skowronkach :-) Wiosenne uczucia przebudzenia rodzą się porywając cię do działania! Księżyc w twoim znaku czyni cię aktywnym, pełnym siły i pozytywnej energii!! Wenus w sextilu raduje serce urodzonych w drugiej dekadzie. Miłości, szczęścia, udanych randek i ciekawych spotkań to czas bez końca.

Poprawa finansowa gwarantowana jest urodzonym we wszystkich dekadach!

Pamiętaj o Marsie! On nie będzie ci teraz pomagał a wręcz przeciwnie podrzucał parę problemów a może i włączał bieg wsteczny, gdy ty trzymasz nogę na gazie w drodze do sukcesu!

Zachowaj zawsze spokój wewnętrzny!

 

 

 

  

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Słońce z Barana to neutralna dla ciebie pozycja, ale i twoje wielkie dni nadchodzą dużymi krokami!

Wenus w kwadracie dla urodzonych w drugiej dekadzie przyniesie parę trudności, ciężkie rozmowy i powikłania finansowe, które cierpliwością i konsekwencją możesz w ostateczności rozwiązać!  Nie dumaj więc w nieskończoność, tylko wykorzystaj dobrą pozycję Merkurego! Planeta komunikacji w trygonie od 17.3.14 przynosi ci bowiem udane pomysły, pomyślne zakończenia, kompromisy i wiele ciekawych układów. Usłyszane informacje nie przemyślaj za długo!

Wykorzystaj od razu to co ci jest dane! Decyzji nie odwlekaj! Działaj możliwie skoncentrowany.

Wiele ciekawych perspektyw, które pojawią się na twoim horyzoncie przyniesie twoim interesom dobrodziejstwa.

Trygon Plutona i sextil planety szczęścia Jowisza czas ułatwia twoje wszelkie poczynania!

Z lekkością i dobrym nastrojem będziesz wchodził w radosny, pierwszy dzień wiosny.

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

I nadszedł czas działania! Plany, projekty, pomysły, które od dawna przemyślasz, omawiasz bedą mogły w końcu ujrzeć światło dzienne!

Słońce w sextilu od 20.3.14 to piekna nowina dla ciebie, gdy twoja planeta komunikacji robi nieszczesny kwadrat do twojego znaku!  To, co sie teraz za pierwszym podejściem  nie uda, bedzie naprawiać przyplyw energii ze znaku Barana!

Szukaj w sobie harmonii. Działaj cierpliwie i dokładnie a nadchodzące cztery nastepne  tygodnie zapewnią zysk dobrowolny i niewymuszony.

Trzecią dekadę Bliźniaków czeka z trygonem Marsa zadowolenie i satysfakcja zawodowa. Jesteś na dobrej drodze na same szczyty! Korzystaj z dobrego czasu inspirując swoje pragnienia.Czas na poważne plany i niedostepne dla ciebie do tej pory intencje!

Zachowaj przy tym spokój i opanowanie. Liczą się osiągnięcia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak22.6.-22.7

Wchodzące Słońce  w znak Barana to dla ciebie czas ogromnych zmian, wieka siła, nowe możliwości i czas pozbywania się tego, co jest nie potrzebne! Z trygonem Merkurego, konjunkcja Jowisza i trygonem Saturna wyboru i dobrych wiadmości będzie wiele. Każda decyzja, impuls i reakcja będzie jednak wymagała zastanowienia i zachowania zimnej krwi.

Nie strzelaj od razu z wielkich dział. Nie wchodź sam na barykady i nie rzucaj się z motyką na Księżyc. Kwadrat Słońca na razie urodzonym w pierwszej dekadzie będzie utrudniał nadążenie za szybkością akcji ogromną siłą i energią przewyższającą ich samych.

Dlatego też  zachowaj spokuj. Uważaj i przemyślaj dokładnie wszystko. Pozostań skoncentrowany i rzeczowy.

Urodzeni w trzeciej dekadzie z kwadratem Marsa w biegu wstecznym muszą zwrócić uwagę nas swoje zdrowie, podział energii i właściwe wykonanie na raz wielu poleconych zadań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Rozpoczynający się trygon Słońca razem z nadejściem wiosny to bardzo piękne wiadomości!! Ono ułatwi ci wykorzystać swoje talenty, doda jeszcze pewności siebie i przyniesie nowe, ciekawe kontakty, które staraj się zachować i wykorzystać!

Życie z twoim Słońcem jest pięknie i sam wiesz jak bardzo go potrzebujesz. Wenus w opozycji urodzonym w drugiej dekadzie nakazuje szukać w miłości innych dróg! Nie oglądaj się za siebie. Nie wspominaj przeszłej zimy, zakop to co sprawia ci ból głowy!

Wiosna to czas nowych początków, wielkiej energii, siły które musisz zastosować.

Kwadarat Saturna dla urodzonych 14.8-18.8  to przypomnienie, że na siłę nic nie działa! Odpręż się! Akceptuj zmiany i myśl o długotermonowych planach!

Z sextilem Marsa trzecia dekada urodzonych ma wiele szans wymagających dyplomacji i umiejetności negocjacji. Wszystko się uda! Oczekuj nawet niespodziewanych bardzo oryginalnych zmian dróg do przyszłości.

 

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Miniona niedzielna pełnia nie przyniosła jeszcze wielkich rozwiązań. Na to trzeba będzie poczekać parę rozsądnych dni. W spokoju i harmonii jest twoja wielka siła!

Z nadejściem wiosny będziesz mogła nareszcie odetchnąć i odzyskać stracone siły, które zabierało ci Słońce z opozycji. Będzie łatwiej... i pięknie! Potrafisz więcej niż sobie wyobrażasz z trygonem Plutona i Jowisza! Zaufaj sobie. Zadbaj o swoje siły! Polegaj na sobie... a tym ułatwisz nadejście bardzo dobrych dni.

Jeszcze urodzeni w pierwszej dekadzie, pełni romantycznych uczuć z opozycją Neptuna, muszą uważać na komunikację, układy i na to, co i komu mówią (opozycja Merkurego!)

Urodzonych w trzeciej dekadzie jeszcze do końca tygodnia z opozycją Słońca czekają utrudnienia, powikłania i komplikacji. Ważne terminy przelóż na następny tydzień.

 

 

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Wszystko jest zharmonizowane i skordynowane! Trygon Wenus  dla urodzonych w drugiej dekadzie to obwieszczenie nadejścia prawdziwie radosnej wiosny! Jeteś otwarta, pełna ufności do świata, potrafisz mile spędzić czas i z łatwością nawiązujesz wiele przyjemnych kontaktów. życie serwuje ci na złotej tacy bardzo urocze momenty!

Czas na romantyczne randki, imprezy kulturalne i towarzyskie... a i sprawy finansowe jakoś same się świetnie układają!

Urodzeni w trzeciej dekadzie z konjunkcją Marsa  podejmują się wielkich wymagających ogromnej siły zadań bez zmrużenia oka! Nie ma nic czemu nie możesz zaradzić! Twoje pomysły są bardzo dobre. Nie zmieniaj ustalonych planów!

Rozpoczynająca się opozycja Słońca dla urodzonych w pierwszej dekadzie to znak, że trzeba współpracować z innymi. Przyjmij postawione, nawet trudne zadania!

 

 

 

 

 

 

Skorpion24.10.-22.11

Wiosenny czas rozpoczynasz z pięknym trygonem Merkurego z Ryby, który ułatwi ci wszelką komunikację, przyniesie dobre rady, protekcje, wsparcia w negocjacjach i zachęci do dalszego działania.

Przechodzące Słońce w Barana oświetlając szósty dom zdrowia będzie poruszał ważne tematy zdrowia, którym wreszcie musisz się w końcu zająć osobiście!

Z sextilem Twojego Plutona i trygonem Neptuna otacza cię magiczna aura, która przyciąga wielu ciekawych ludzi i intensyne zdarzenia. Zajmij się nowymi pomysłami, wielkimi wyzwaniami i znaczącymi wizjami. Masz na to siłę!

 Razem z Plutonem zdobędziesz wszystkie chwały, gdy będziesz umiał wykorzystać swoje własne talenty!

Kwadrat Wenus dla urodzonych w drugiej dekadzie przynosi rozterki w sprawach miłości.  Konjunkcja Saturna dla urodzonych między 13.11.-17.11 to czas cierpliwego czekania na powodzenie, które wcale nie będzie takie łatwe jak sobie kiedyś wyobrażałeś.

 

 

 

 

 

Strzelec23.11.-21.12

Jeszcze urodzeni wostatniej dekadzie borykają się z kwadratem Słońca i jego urtudnieniami. Ale już od 20.3.14 ogromna energia Barana, jego aktywność, moc i odwaga udzieli się i tobie!

Na pracę nie będzie za wiele czasu, choć sextil Marsa dla urodzonych w trzeciej dekadzie to dynamizm niebywałych wymiarów ułatwiający sprostaniu nawet gigantycznych planów.

Siły i wiary w dobre jutro będziesz miał aż za wiele na sprostanie wszystkiemu co stanie na twojej drodze.

Z sextilem Wenus i trygonem Urana nadchodzi nieoczekiwanie bardzo piękny czas miłości! W wiosennym okresie jednak będzie niewiele czasu na myślenie o wielkich zadaniach. Urodzeni we wszystkich dekadach szukają miłości, radaości, spełnienia i romantycznego nastroju!

Miłość i czułość będzie punktem pierwszym nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec22.12.-20.1

Pachnący wiosnną czwartek przyniesie wiele zmian w twoim bezpiecznym życiu. Kwadrat Słońca z Barana to zimny prysznic z rana na razie dla urodzonych w pierwszej dekadzie!

I bez promieni energii będziesz musiał podążać w kierunku Słońca! Po twojej stronie masz jednak Neptuna, wszystkich wskazówek którego trzeba będzie się słuchać! Trygon Merkurego z Ryby pomoże rozwikłać mimo złe ustawionego Słońca trudne sytuacje!

Komunikacja i wymiana informacji sprzyjać będzie tym, którzy prowadzą ważne rozmowy, układy lub szukają pracy! Nie planuj wszystkiego do końca, nie trzymaj się konkretnych ustaleń. Zapomnij swój porządek i potrzebę stałości.

Sytacje będą wymagały zrezygnowania ze starych metod działania i kierowania się intuicją.

Kwadrat Marsa urodzonych trzeciej dekadzie stawia w pozycji oczekującej. Siłą i przemocą nic teraz nie uzyskasz.

Daty: 30.12-5.1 kwadrat Urana i opozycja Jowisza to nagłe nieoczekiwane zmiany, gdzie trzeba będzie odpowiednie spokojnie reagować!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik21.1.-19.2

Wenus i Mars już w poprzednim tygodniu sprawiały, że jesteś dzieckiem szczęścia... Dodatkowo przejście Słońca w znak Barana to porcja siły, odwagi i pozytywnej energii do zakończenia nawet bardzo wielkich projektów!

Wreszcie po długim czasie układają się bardzo dobrze twoje finanswoe sprawy! Kto ma jeszcze trudności może śmiało liczyć na wielką przychylność gwiazd! Powodzeniu już nic nie stoi na przeszkodzie!

Urodzeni we wszystkich dekadach budzą się do życia! Razem ze słońca promieniami nadchodzą bardzo dobre dni: masz ochotę na wyjścia, wyjazdy, spotkania. Wenus w twoim znaku rozpieszcza cię, przynosi nowe kontakty i romantyczne elementy!

Ognisty Mars dodając ci wielkiej energii i pasji działania prowadzi cię w stronę przeznaczenia…

Bardzo dobry czas!

 

 

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Jeszcze do czwartku jesteś pod pięknym działaniem Słońca. Wykorzystaj świadomie dobre dni na wielkie zadania i sprawy ważne dla ciebie. Świat stoi nadal dla ciebie otworem, szczególnie wtedy, gdy ty będziesz myślała o sobie samej!

Nie zapominaj o tym, że sama całego świata nie uratujesz i nie zbawisz. Ty jesteś najważniejsza!

W poniedziałek zawita do twojego znaku planeta Merkury. Konsekwencje? Wszystko włączysz od razu na start!  Całokształt działa na wysokich obrotach. Merkury przynosi dobre wieści w pracy, biznesie, układach i komunikacji. Merkury przyśpiesza myślenie, pisanie i propozycje ofert, którymi zostaniesz zarzucona.

Neptun w sextilu nadaje wszystkim romantyczną aurę. Jest ci naprawdę  do twarzy z tą aurą! Z sextilem Jowisza zawsze podejmujesz właściwe decyzje. Sextil Plutona to wielkie zaangażowanie i pasja czy to w pracy czy też w miłości... Z trygonem Saturna i jeszcze urodzeni w ostaniej dekadzie z koniunkcją Słońca mogą oczekiwać tylko dobrego i pięknego tygodnia.

Gdy Słońce odejdzie pozostawia w twoim znaku ogromną energię. Teraz jego blasku, siły i mocy  na pewno starczy ci aż do następnego roku.

Wiosnę będziesz witała w bardzo wytwornym i powabnym nastroju!

Dla wszystkich

 

 

Pomimo nadchodzącego wielkimi krokami najtrudniejszego następnego miesiąca tego roku konstelacje tego tygodnia są bardzo przyjemne!

To bardzo dobry czas na uporządkowanie wielu spraw po przeszłych burzach i nadchodzących zawieruchach!

Dla wielu nadszedł moment aby pogodzić się i zaakceptować to, co ostanio dośwadczyli. Jest możliwe, że dotąd nie dostrzeżone możliwości same wejdą niespodziewanie nam w drogę. Odkładane przez nas dotąd trudne i skomplikowane sprawy dożyją rozwiązania! Nic przecież nie trwa wiecznie! I po ciemnej nocy nadchodzi jasny, słoneczny dzień.

Wiele skomplikowanych sytuacji może zostać wyjaśnionych… Nadchodzący pierwszy dzień wiosny pozwoli nam porządnie odpocząć, oderwać się od smutnych myśli, przynosząc nam nadzieję, wiarę i optymizm w lepsze jutro!

Wykorzystaj więc ten czas aby zebrać siły na nowe nadchodzące dla wielu wyzwania. Szukaj impulsów, sposobów i metod aby odanleźć w sobie także zablokowaną  do tej pory energię. Odwagi i siły będzie nam dodawać właśnie wiosenne Słońce ze znaku Barana! Impulsywne, samodzielne i niezależne! Pioner i impuls w każdej sytuacji!

Wiele nieznanych możliwości, nietuzinkowych pomysłów pojawi się pod koniec tygodnia.

Wykorzystaj dobry czas do szczególnie dla ciebie ważnych projektów!

 

 

 

 

Rusz się. Posuwaj się do przodu. Mierz wysoko. Zaplanuj odbicie. Nie siedź na pasie startowym i nie czekaj, aż ktoś do Ciebie podejdzie i popchnie samolot. Tak się po prostu nie stanie. Zmień swoje nastawienie i wznieś się na wyżyny. Uwierz mi, spodoba ci się tutaj.
Donald Trump

 

 

 

 

 

 

Życzę Ci pięknego pierwszego dnia wiosny!

Słońce w Rybach.

16.3.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.Polecam Skype porady.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

John Collier Queen Guinevre's Maying

Queen Guinevere's Maying-John Maler Collier

-via Wikimedia Commons