Konstelacje i fazy Ksieżyca od 17.2.14 do 23.2.14

18.2.14 przejście Słońca w znak Ryb. Neptun konjunkcja Słońce 23.2.14

Muzyka Historia de Amor i piekny komenatrz napisany przez Sławka Kuchta znaleziony w internecie odzwierciedla nastrój nadchodzącego tygodnia..:

 

 

 

"Gdy ktoś kocha w sposób naprawdę odpowiedzialny, uczy się kochać wszystkich ludzi. Co znaczy, że zamiast przykrywania całego siebie kołdrą strachu, izolowania się i destrukcji, wybiera otwartość na życie, rozwój i tajemnicę bytu. Kiedy obdarzamy kogoś miłością, pomagamy mu tym samym urzeczywistnić jego miłość, do siebie samego i do innych ludzi. Z kolei osoba przez nas darzona miłością, pomaga nam samym urzeczywistnić naszą własną miłość, do samych siebie i bliźnich. Choć nasze ego skłonne jest patrzeć na wszystko przez pryzmat emocjonalnych zawodów, zdrad, ran i krzywd, doznanych w przeszłości, doradzając nieufność, zamykanie się, lęk i wyzbycie się wszelkich czułych odruchów serca, po to, by jeszcze raz nie zostać zranionym, warto jednak zaryzykować i ponownie zaufać, by otworzyć swe serce oraz umysł, na nowe doznania, na nowe, dojrzalsze doświadczanie miłości, bo pozwalając - bez krępowania jego naturalnych impulsów - żyć naszemu sercu, zarazem pozwalamy sobie żyć naturalnie, zdrowo, sensownie i pełnią życia...".

Tematy tygodnia:

uczucia, intuicja, wiara, marzenia a rzeczywistość, konsekwencje..

 

 

Konstelacje tygodnia:

Merkury w biegu wstecznym tworzy piekną konstelacje do Marsa w Wadze.18.2.14 Słońce przechodzi w znak sentymentalnych Ryb. W środę Saturn przypomni nam znowu o naszych obowiązkach łącząc się kwadratem z Merkurym. W niedzielę Słońce spotyka się z Neptunem.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Nastrój i atmosfera tygodnia się zmienia. Przechodzące Słońce do Ryb czyni nas wrażliwymi na niesprawiedliwości świata. Wielkie wizje są możliwe.

Staruszek Saturn przypomina nadal o faktach i szarej rzeczywistości. Merkury w biegu wstecznym utrudniając komunikację chce jeszcze raz wszystko sprawdzać.

Fazy Ksieżyca:

 

 

- jeszcze do poniedziałku 19:21 godz. Księżyc w skrupulatnej Pannie pomoże uporządkować nasze uczucia.

- od poniedziałku godz. 19:22 do czwartku 4:31 godz. zajmujemy się sprawami partnerskimi szukając swojego lustrzanego odbicia. Księżyc w Wadze.

- od czwartku 4:32 godz. do niedzieli 11:11 godz. Księżyc w emocjonalnym Skorpionie przypomina o wielkich i namiętnych uczuciach.

- niedziela 11:12 godz. Księżyc w Strzelcu chce radości, sprawiedliwości i szczęścia tyle samo dla wszystkich!

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 17.2.14 od 6:05 godz. do 19:24 godz.

- środa 19.2.14 od 22:53 godz. do 20.2.14 godziny 4:34

- piątek 21.2.14 od 23:11 godz. do 22.2.14 godziny 11:13

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp...

 

Dobre dni, złe dni..

Jan Twardowski:

Są ta­cy, którzy uciekają od cier­pienia miłości. Kocha­li, za­wied­li się i nie chcą już ni­kogo kochać, ni­komu służyć, ni­komu po­magać. Ta­ka sa­mot­ność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od sa­mego życia. Za­myka się w sobie. 

 

 

 

 

18.2.14

 Słońce opuszcza Wodnika kierując się do romantycznej Ryby.

Znak ten jest związkiem między jednością, inspiracją i natchnieniem. Cechuje go ogromna tęsknota za nieznanym, niezrozumiałym, dalekim... Ryby pragną miłości, czułości, inspiracji, oświecenia i wszystkiego co rozszerza szczęście psychiczne. Często żyją w wyimaginowanym sobie świecie do którego nikt nie ma dostępu. Muzyka, radość, szczęście... Nie wiele osób ma tak ogromną fantazję, jak ludzie spod tego znaku. One jedyne mają talent dotarcia do sfer niedostępnych dla innych. Zdolności okultystyczne, medialne, czary, astrologia, ogromna intuicja, kontakt z zaświatami to ważne cechy tego znaku.

Ryby maja bardzo dobry charakter, ogromne poczucie sprawiedliwości, są bardzo życzliwe... ale przez to niestety często oszukiwane i wykorzystywane.

 

Wierząc w innych ludzi często zapominają o sobie stając się ofiarą... Przede wszystkim swoich własnych, wymyślonych uczuć.

Ryby to jednak znak przede wszystkim MIŁOŚCI do ludzi, dla wszystkich; znak oddania i troski. Jej oddanie dla innych może być tak wielkie, że najczęściej zapominają o sobie.

Od 18.2.14 przez następny miesiąc będziemy kierować się uczuciami, intuicją. Nie będą już ciekawić nowinki, wygrane, powodzenie, oklaski.

Romantyczne uczucia, pomoc, łagodność, instyktowne działania, wiara w szósty zmysł będą najważniejsze.

Czy potrafisz zaufać rzece życia?

Jak wygląda sytuacja z twoimi marzeniami?

Czy potrafisz kierować się uczuciem?

Czy umiesz odróżnić marzenie od rzeczywistości?

Czemu możesz oddać się bez końca? Tak aby o wszystkim zapomnieć?

Neptun zawędrował po 125 latach w ten znak przypominając nam teraz, że wiara, nadzieja czynią cuda... Wierzysz w to?

Neptun ukazuje świat inny od tego, który do tej pory znamy.

Świat, którym włada Neptun to chybotliwe i tajemnicze odbicie świata dostrzegalnego zmysłami w wodach ludzkiej psychiki. Dlatego symbolika Neptuna związana jest z rzeczami nie mającymi dobrze określonego kształtu, dalekimi od konkretu i nie dającymi się łatwo zdefiniować i pojąć. Jest to świat mitów, legend, duchowości, głębokich przeżyć, halucynacji, snów, mistycyzmu i magii…

Dominująca pozycja Neptuna w horoskopie zwykle świadczy o nieprzeciętnej osobowości, niezwykłych zdolnościach (także paranormalnych), wizjonerstwie i ekscentryczności…

Jego połączenie ze Słońcem 23.2.14 może mieć dwuznaczne znaczenie:

Z jednej strony budzi w nas zaintersowanie mistyką, talent medialny, spiritualny, cel wyższy niezrozumiały dla normalnego męczennika...

Z drugiej zaś słabość, rozczarowania, oszustawa, ukycie czegoś, trudność odnalezienia samego siebie. Neptun - to mgła, nierozpoznanie drogi, niemożność rozpoznania celu działania, ucieczka w nierealność…

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

Antoine de Saint-Exupéry:

Praw­dzi­wa miłość zaczy­na się tam, gdzie nicze­go już w za­mian nie oczekuje. 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Gdy Slońce przechodzi w zank Ryby to oznacza, że niedługo nadejdzie wiosna i twój wielki czas... Szukaj miejsca dla siebie. Na swoje myśli i przemyślenia. Co trzeba zmienić? Co trzeba zostawić? Jeszcze kwadrat Wenus dla drugiej dekady urodzonych sprawdza i testuje partnerstwa. Pozostań pozytywny, akceptuj uczucia i odmienne zdania partnera. Trzecia dekada z sextilem Merkurego i opozycją Marsa może przynieść nowe pomysły, które trzeba od razu wdrażać w życie.

Daty 19.3 - 4.4 kwadrat Plutona i Jowisza to czas zmian i trudności. Pozostań fair wobec samego siebie.

 

 

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Dla ciebie od wtorku zaczyna się piękny czas. Z sextilem Słońca, Neptuna, trygonem Jowisza i Putona możesz już liczyć na bardzo dobre cztery następne tygodnie. Twoja intuicja, radość życia, wyrozumiałość i siła umożliwi wszelkie działania. Jesteś pewny siebie, potrafisz realizować swoje plany, wierzysz że uda ci się wszystko osiągnąć. Partnerstwa nabierają innych wymiarów. Wielkie zaufanie i poczucie szczęścia wpływa pozytywnie na atmosferę dni. Wrażliwością  zaskakujesz nie jednego.

Ostatnia dekada urodzonych z opozycją Saturna i kwadratem Merkurego musi przestrzegać przepisy i wykonywać wszelkie polecenia.

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Druga i trzecia dekada urodzonych z trygonem Słońca, Merkurego i Marsa ma wiele nowych szans na rozwiązanie starych spraw, problemów i tego co leży ci na dnie serca. Wykorzystaj dobre konstelacje do pozytywnego zamknięcia pewnych tematów w ten ostatni miesiąc zimy. Uran w sextilu czyni cię zadowolonym. Rozumiesz w lot nowe spostrzeżenia. Jesteś radośnie i pozytwnie nastawiony do świata.

Pierwsza dekada Blizniaka z rozpoczynającym się kwadratem będzie potrzebowała czasu i zastanowienia. Tematem będą sprawy zawodowe... ale raczej powołania i spełnienia. Kieruj się swoimi uczuciami i intuicją podejmując ważne decyzje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Słońce w trygonie do twojego znaku od wtorku godziny 19 czyni cię wreszcie radosnym! Nadchodzi dobry i szczęśliwy czas! Będziesz potrafił rozpoznać swoje talenty, wykorzystać pomysły, kreatywność. Życie może być łatwiejsze... mam nadzieję, że nie zapomniałeś o tym :-)

Nie kieruj się spostrzeżeniami innych. Teraz trzeba spełnić siebie, swoje pragnienia i idywidualność. Już dla pierwszej dekady pojawiają się nowe, piękne możliwości. Niespodziewanie wszystko obraca się w dobrą stronę.

Druga dekada z kwadratem Urana i opozycją Plutona oraz Wenus to nerwowy czas. Ostatnia dekada urodzonych z kwadratem Marsa potrzebuje badrzo dużo siły i energii do realizacji swoich planów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Ostani czas nie był latwy dla ciebie. Wychodzące Słońce z Wodnika da ci odpocząć i nabrać siły. Ostatnia pełnia w twoim znaku na pewno poruszyła ważne tematy i dała impuls do przemyślenia ważnych spraw. Koncentruj się na sobie i twoich wewnętrznych potrzebach. Druga dekada Lwa z sextilem Urana może sobie pozwolić na śmiałość i odważne, oryginale zmiany.

Trzecia dekada urodzonych z sextilem Marsa znajdzie w sobie siłę aby wyjść z impasu. Kwadrat Saturna, opozycje Słońca i Merkurego (trzecia dekada) musi walczyć z przeciwnościami. Nie poddawaj się!

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Twój Merkury w biegu wstecznym pragnie zwrócić twoją uwagę na ciebie, twoje zdrowie i ogólną postawę. Jak radzisz sobie ze sportowym trybem życia? Zdrowym jedzeniem? Jaie są twoje potrzeby duszy i serca?

Druga i trzecia dekada Panny ze wspaniałymi układami planet może cieszyć się na piękny nadchodzący tydzień. Dojrzałość, wiedza i pewność siebie pozwoli ci polegać na twoich odpowiednich decyzjach.

Pierwsza dekada z rozpoczynającą się opozycją Słońca z Ryb musi liczyć na utrudnienia. Niech twoja intuicja i Neptun w opozycji wskaże ci inne, nawet nieznane dotąd rozwiązania.

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

Nadchodzi czas myślenia o sobie, swoich potrzebach i pragnienaich. A może raz powiedzenia zdecydowanego "nie!"

Sprawy zawodowe i finansowe trzeba wyjaśnić. Słońce przechodząc do twojego szóstego domu rozjaśni wiele w kwestiach pracy i zdrowia.

Myśl więcej o sobie!

Trzecia dekada Wag z pięknym trygonem Słońca, Merkurego i konjunkcją Marsa postawi wszystko z siłą i energia na nogi!

Druga dekada z kwadratem Wenus, Plutona i opozycą Urana nie pozwoli stać ci pasywnie z boku. Działaj! Zmieniaj! Stare czasy już nie powrócą.

 

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Za dużo przemyślasz i analizujesz... to nie ułatwi ci odnalezienia rozwiązań.

Wtorkowe przejście Słońca w znak Ryby to gwarancja na piękne następne cztery tygodnie. Poczujesz się wreszcie szczęśliwy! Pierwsza i druga dekada urodzonych z trygonem Słońca, Jowisza, sextilem Wenus i Plutona wie czego chce, potrafi planować i realizować pomysły. Piękny czas na miłość!

Trzecia dekada jeszcze z kwadratem Słońca i Merkurego musi akceptować odmienne poglądy. Saturn hamuje aktywność i nakazuje jeszcze i jeszcze raz wszysto dokładnie porządkować! Ważne decyzje z kwadratem Merkurego trzeba odczekać.

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Nowych wizji, ideii i pomysłów jest wiele. Aby je jednak realizować potrzebujesz stałości, obowiązkowości a przede wszystkim wytrzymałości. Z kwadratem Merkurego i Słońca pierwsza dekada musi uważać na wszystkie rozstrzygnięcia. Spotkanie Słońca z Neptunem może w niekorzystny sposób założyć różowe okulary, czego już wkrótce pożałujesz.

Liczy się pełna koncentracja i analiza. Nie wskakuj do gorącej wody. Poczekaj, przemyśl!

We wszystkim uwzględniaj swoje talenty, wiedzę i predyspozycje. Dobrymi argumentami i spokojem osiągniesz wszystko.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Słońce w zmiennym Wodniku odsunęło cię na drugi plan. Jego wejście w znak Ryby ukaże teraz piękne i jasne strony życia! Już pierwsza dekada urodzonych z pewnością siebie i pełną koncentracją odważnie układa plany.

Daty 31.12 - 5.1 - tylko nie przesadzaj z kwadratem Urana i konjunkcją Plutona. Radyklane zmiany.

Druga dekada z sextil Wenus ma wspaniałe konstelacje miłości, radości, a i sprawy finansowe potoczą się w dobrą stronę!

Trzecia dekada Koziorożca walczy cały czas z kwadartem Marsa. Uważaj na siebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Słońce w twoim znaku przebywało cztery tygodnie. Mam nadzieję, że wykorzystałeś dobrze czas dla twoich ważnych spraw i decyzji. Pozostaje jeszcze Merkury w biegu wstecznym, który będzie rozwiązywał przegapione sprawy. I Wenus niedługo także do ciebie zawita... :-)

Rutynę i obowiązki trzeba jednak będzie wykonać. Wielkimi pomysłami możesz popsuć niektóre wizje. Uwaga i koncentracja przyda się.

Ostatnia dekada z trygonem Marsa i konjunkcją jeszcze Słońca ma wiele siły do przeprowadzenia nawet bardzo poważnych projektów.

Kwadrat Saturna dla daty 10.2 - 14.2 to kontrole, sprawdzania i ograniczenia. Bądź zawsze przygotowany.

 

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Już dziś składam wszystkim urodzonym w tym znaku najlepsze życzenia! Niech wchodzące Słońce spełnia twoje życzenia i marzenia! Niech wskaże ci dobre drogi, pomoże podejmować odpowiednie decyzje. Pozostań sobie wierna. Walcz o siebie! Nadchodzi powodzenie!

Wszystkie dekady mają piękne konstelacje. Konjunkcja Słońca i Neptuna; sextil Plutona, Wenus; trygon Jowisza i Saturna umożliwi osiągnięcie nawet trudnych zadań . Potrafisz z pewnością siebie przebić się przez gąszcz przepisów z dyplomacją. Nic i nikt nie jest w stanie zagrodzić drogi. Z ogromną intuicją i miłością torujesz sobie drogę do jasnej, bardzo pięknej przyszłości... Nadchodzi bardzo dobry czas!

 

Dla wszystkich:

 

 

Merkury, planeta komunikacji, jest jeszcze do 28.2.14 w biegu wstecznym. Do tego czasu komunikacja, handel, wymiana informacji, umowy, podpisy a także komputery, prasa nie działa dokładnie. Licz na opóźnienia, nieporozumienia, niewłaściwe wiadomości. W tym czasie nie powinniśmy kupować komputerów, telefonów czy wszelkiego rodzaju nowinek elektro-technicznych. Merkury w biegu wstecznym nie przynosi pieniędzy, niestety...

Trzymaj więc wszystko dobrze przy sobie i sprawdzaj wszelkie rachunki dokładnie...

Dalej trzeba liczyć na nieporozumienia a nawet blokady we  wszelkiego rodzaju komunikacji. Merkury może teraz sprawdzać stare układy, które można korygować.

Czas ten najlepiej wykorzystać do wszelkiego rodzaju porządków.

Przejście Słońca w znak Ryb 18.2.14 przyniesie ze sobą zainteresowania nieznanym, nieprawdopodobnym, mistyką... Zaczynamy interesować się innymi. Jesteśmy wrażliwi na ból, cierpienie, niesprawiedliwość... szukając wielkich wizji, ideałów, spełnienia.

Słońce w Rybie to czas działań humanitarnych, socjalnych. Prawdziwe współczucie i miłość.  Miłość wielka i niepojęta, której nie można ująć w słowa.

Bardzo dobry czas na inspiracje, wielkie wizje, działania medialne... jeżeli nie zapomnisz o rzeczywistości i potrafisz odróżnić marzenie od realności..

Pozycja Słońca jest korzystna teraz dla samej Ryby, Skorpiona, Raka, Koziorożca, Byka.

Na wszelkie ważne decyzje daj sobie teraz bardzo dużo czasu. Kieruj się intuicją i pierwszym odczuciem. Ono cię nigdy nie oszuka...!

 

 

Życzę Ci wiosennych, ciepłych dni!

Słońce w Wodniku.

16.02.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

 

 

Waterhouse Hylas and the Nymphs Manchester Art Gallery 1896.15

Hylas and the Nymphs-John William Waterhouse

via Wikimedia Commons

 

Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu. 

Vincent van Gogh