Konstelacje i fazy Księżyca od 16.6.14-22.6.14. Przejście Słońca w znak Raka 21.6.14

 

 

Antoine de Saint-Exupéry:

Naj­ważniej­sze jest, by gdzieś is­tniało to, czym się żyło: i zwycza­je, i święta rodzin­ne.

I dom pełen wspom­nień.

Naj­ważniej­sze jest, by żyć dla powrotu. 

 

 

 

 

 

Konstelacje tygodnia:

 

 

Merkury w biegu wstecznym trafia do Bliźniaka, gdzie łączy się ze Słońcem. Wenus tworzy piękną konstelację z Jowiszem. W sobotę Słońce wchodzi w znak Raka. Chiron rozpoczyna bieg wsteczny w Rybach.

 

 

 

.

 Jaki będzie nowy tydzień?

Po ognistej pełni w znaku Strzelca sytuacje uspokajają się, dając nam możliwość odpoczynku, przemyśleń i dokonywania zmiany planów. Tych, którzy zakończyli lub doświadczyli ważnych wydarzeń ostatniego czasu, czekają dalej razem z Merkurym w biegu wstecznym poprawki i szukanie nowych dróg dla realizacji osobistych marzeń.

Przyjazne połączenie Jowisza z Wenus przynosi ze sobą nadzieję, wiarę a może i dla wielu ogromną radość.

Koniec tygodnia mimo przejścia Księżyca w znak burzliwego Barana kieruje nasze myśli w stronę rodziny. Szukamy ludzi i uczuć, które głęboko poruszają nasze serce.

Tam będzie nasz cel.

Fazy Księżyca:

 

 

Zaiste! nic tak uczuć w sercach nie rozpala,
Jako kiedy się serce od serca oddala.
Czas jest to wiatr, on tylko małą świecę zdmuchnie,
Wielki pożar od wiatru tym mocniej wybuchnie.

Adam Mickiewicz

 

 

 

 

 

- do wtorku godziny 20:26 Księżyc w zmiennym Wodniku przynosi ze sobą wiele nagłych zmian. Dobry dzień na kursy, spotkania w grupach zainteresowań lub wyjścia w gronie przyjaciół.

- od wtorku godziny 20:27 do czwartku godziny 23:26 Księżyc w romantycznej Rybie - to czas sentymentalnych, wrażliwych uczuć. Szukamy miejsc do namysłu, odosobnienia i odpoczynku.

- od czwartku godziny 23:27 do niedzieli 5:03 godziny Księżyc w przebojowym Baranie zmusza nas do działania, inicjatywy i rozpoczynania nowych planów.

- od niedzieli 5:04 Księżyc w Byku przynosi ze sobą odpoczynek, relaks i spokojną atmosferę prawdziwej niedzieli.

 

                             

 

Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- wtorek 17.6.14 od godz. 20:08 do godz. 20:27

- czwartek 19.6.14 od godz.21.7.14 do godz. 23:27

- niedziela 22.6.14 od godz. 0:25 do godz. 5:04

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

Są uczucia, które nie należy oblekać w słowa, gdyż mówienie o nich jest profanacją.

M. Gogol

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Powrót Merkurego do Bliźniaka do świetna wiadomość dla Ciebie. Szczególnie trzecia dekada Barana ucieszy się na pewno z jego sextila, a także położenia Słońca, które są podporą w zakończeniu spraw wcześniej nieudanych.

Ostatnie dni nie były dla wszystkich dosyć ciekawe, dlatego wykorzystaj jeszcze ten tydzień do poprawiania, korygowania i załatwiania tego, co było dla Ciebie nieosiągalne. Nareszcie zawieją pozytywne wiatry, które powinieneś konstruktywnie wykorzystać do swoich projektów.

Druga dekada z trudnymi konstelacjami Plutona, Marsa oraz Urana musi koniecznie zaniżyć poprzeczkę swoich wymagań. Nie wszystko uda się od razu osiągnąć, ale Twoje pomysły idą w dobrą stronę!

 

 

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

Wszystkich spod znaku Byka czeka bardzo dobry czas! Wenus w Twoim znaku to nie tylko miłość, radość i zadowolenie, ale także pieniądze! Spotkanie uroczej planety miłości z bogiem szczęścia Jowiszem ma dla Ciebie szczególnie pozytywne znaczenie!

W połowie tygodnia możesz oczekiwać dobrych informacji, zadowolenia a może i szczęścia! Dlatego tez przygotuj się na udany tydzień i otwórz swoje ręce do pomyślnych zrządzeń losu.

Oczekuj wesołego nastroju, wewnętrznego spokoju i pomyślnego obrotu rzeczy.

Twoja siła jest wielka razem z trygonem  Plutona. Polegasz na swoim wyczuciu, a sobotnie przejście Słońca w znak Raka oznacza po prostu przeznaczenie!

Planuj i załatwiaj teraz te sprawy, które były do tej pory dla Ciebie nie osiągalne. Wszystko uda się na pewno.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

Konstelacje są więcej niż świetne! Powracający Merkury do twojego znaku na pewno otworzy przed Tobą nową perspektywę. A może chce skierować Twoją uwagę w inną stronę? Dać jeszcze jedną szansę, abyś wreszcie to spożytkował?

Słońce jeszcze w Twoim znaku razem w połączeniu z Merkurym pragnie przyśpieszyć pewne sprawy.

Spróbuj rozpocząć cos nowego. Nawet, gdy jeszcze dokładnie nie wiesz, co z tego wyniknie… Kieruj się przede wszystkim swoim kreatywnym talentem myśląc o osobistym spełnieniu!

Co potrafisz najlepiej? Czego jeszcze nie wykorzystałeś lub nie robiłeś w swoim życiu?

Przed Toba wielka, nowa nadzieja, którą musisz się posłużyć!

Merkury w trygonie doda Ci odwagi. To, co zaplanujesz, uda się na pewno! Pracujesz szybko, jesteś zmotywowany, a nowe pomysły doczekają się teraz realizacji.

.

 

 

 
 

 

Rak 22.6.-22.7.

W sobotę  21.6.14 o godzinie 13 wchodzące do Twojego znaku Słońce zapowiada najlepszy miesiąc tego roku. Przygotuj się więc już dziś od zaraz. Co pragniesz zrobić? Co załatwić? Jakie kwestie rodzinne poruszyć w nadchodzącym okresie czterech tygodni? Słońce ułatwia bowiem wszelkie Twoje działania!

Druga dekada jeszcze z programem trudnych konstelacji potrzebuje wiele cierpliwości. Pomalutku wszystko będzie nabierało odpowiednich kształtów. Nie wchodź w niepotrzebne kłótnie. Staraj się stać na neutralnej pozycji. Zachowaj spokój, nawet w najbardziej chaotycznych sytuacjach.

Trzecia dekada z koniunkcją Jowisza i sextilem Wenus ma widoki na radosne nowe informacje!

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Merkury, planeta komunikacji i Słońce w sextilu to zapowiedz bardzo dobrego tygodnia przed Tobą! W nadchodzących dniach doświadczysz na pewno więcej zrozumienia niejasnych do tej pory sytuacji.

Wszystkie tematy związane z przyjaciółmi, grupami a także Twoimi marzeniami będą jeszcze raz poruszone i dokładnie przez Ciebie przeanalizowane. Szanse, które odwróciły się w ostaniem czasie, mogą powrócić.

Dlatego stań odważnie przez nowymi wyzwaniami ! Z innej perspektywy razem z Merkurym w biegu wstecznym sytuacja wygląda lepiej, niż sam się tego spodziewasz!

Mars pogania Cię do działania. Nie myśl już za długo, tylko przechodź do imponujących czynów!

 

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Na razie jeszcze nie czujesz wiatru w skrzydłach. Kwadrat Słońca z Bliźniaka rzuca cień na Twoje zamierzenia. Ale już od środka tygodnia sytuacja mocno się zmienia!

Połączenie Wenus z Jowiszem przynosi ze sobą ciekawe radosne nowiny. Przejście Słońca do znaku Raka to nareszcie pożegnanie się z trudami poprzedniego miesiąca!

Merkury w kwadracie dla ostatniej dekady obniża zdolności negocjacyjne.

Ale wszystko to nic! Trygon Plutona to list bezpieczeństwa do Twojego trwałego powodzenia (trygon Saturna)

Wenus w trygonie otacza Cię pozytywną aurą. Nareszcie dajesz się rozpieszczać. Sytuacja w partnerstwie poprawia się i nie będzie niedługa na co już narzekać!

 

 

                                                          

 

 

  

 
Waga 24.9.-23.10

Powrót Merkurego do Bliźniaka i jego trygon razem z pozycją Słońca zmienia twój punkt widzenia.

Jesteś bardziej przekonywująca. Wiesz, co chcesz osiągnąć i z kim omówić swoje zamierzenia. Z łatwością wypowiadasz głębokie życzenia dając Twoim przeciwnikom pewność, że jest w tobie szacunek dla innego spojrzenia.

Koniunkcja Marsa zmusza do agresji. Nie upieraj się jednak stanowczo przy swoim.

Uran bowiem w opozycji może jak grom z jasnego nieba zmienić sytuację z nieprzychylnością dla Ciebie. Otwórz się na nowe szukając przy tym zacisznych miejsc do przemyślenia. Akceptuj  ludzi, którzy życzą Twojego spełnienia.

Razem z kwadratem Plutona musisz w przeciwnościach losu się rozeznać! To nie będzie łatwy czas do poddania. Ale dalsza walka o samą siebie!

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Skorpion 24.10.-22.11

Kiedy Słońce wkracza do znaku Raka, dla Ciebie Skorpionie wszystko zmienia się na lepsze! Aura dni od razu jaśnieje, a na świetne efekty Twojego zaangażowania nie trzeba będzie długo czekać!

Neptun, Wenus i Jowisz to pragnienie romantycznych i nastrojowych chwil! Światełko na końcu tunelu. Wszystko będzie tak jak sobie wymyśliłeś. Czujesz się szczęśliwy, a grono Twoich wielbicieli powiększa swoją przestrzeń coraz bardziej nieskończenie.

 Życie może być piękne… nie zapomnij jednak o pracy i dyscyplinie! Saturn jeszcze jest tu. Razem z nim łatwiej wypełnisz wszystkie obowiązki. Twoją misję należycie doprowadzasz do happy-endu.

Nie podpisuj jednak żadnych układów. Merkury bowiem jeszcze jest w biegu wstecznym.

 

 

 

 

 

 


 

 
Strzelec 23.11.-21.12

A teraz nadszedł czas abyś wreszcie cos zmienił w swoim życiu. Długa opozycja Słońca i druga(!) Merkurego to informacje tego tygodnia, które dadzą na pewno wiele do myślenia!

Mars i Uran trzymają cały czas rękę na pulsie. Twoje siły musisz rozkładać z rozwagą. Gdzie jest potrzebna Twoja inicjatywa? Komu lub czemu masz teraz poświęcić najwięcej czasu?

Ty sam stawiasz sobie priorytety. I Tylko Ty możesz osiągać postawione cele. To co jest nowe musisz wypróbować. Inaczej nie można z tak bardzo ekstrawagancką konstelacją!

Momentów przełomowych razem z Uranem masz wiele. Rozwojowi, rozrywce i metamorfozie Twojej osobowości nic nie stoi na drodze.

 

.

 

 

 


 
Koziorożec 22.12.-20.1

To dobrze, że jeszcze Wenus stoi w pięknym trygonie. Razem z nią będzie wiele przyjemnych dni. Czujesz się bardzo rozmarzony, a połączenie Wenus z Jowiszem może być nawet czarującym spełnieniem. Te dwie planety wskazują na to, że jednak i Ciebie spotka mila niespodzianka!

Razem z przejściem Słońca do Raka oczekuj wyzwań postawionych przed Toba. Szukaj wiec przede wszystkim koncentracji i ludzi pozytywnie nastwionych do Ciebie.

Druga dekada urodzonych z ciężkimi tranzytami Plutona, Marsa i Urana musi jasno określić swoje granice cierpliwości. Nie wdawaj się w dysputy z przełożonymi. Nie daj się wciągnąć w nieciekawe układy.

Raczej zaufaj, że Ty sam potrafisz doprowadzisz wszystko do szczęśliwego końca.

 

 

 

.

 
Wodnik 21.1.-19.2

Na pewno masz ostatnio dobry humor! Planety jeszcze w tym tygodniu mają dobre położenie. Słonce, Merkury, Mars a także Twój Uran uśmiechają się do Ciebie.

Kwadrat Saturna pragnie aby druga dekada spojrzała na problemy z innej perspektywy. Nie wszystko uda się zrobić od razu. Jednak spokojnie z konsekwencją uda Ci się dojść do celu. Powierzchowność, niedokładność, obijanie się czy też pusta filozofia nie przetrwa długo.

Potrzebujesz planu, porządnych założeń i zawziętości w osiąganiu przedmiotów marzeń.

Trzecia dekada urodzonych ma przejściową fazę uczucia: nikt mnie nie chce i nikt mnie nie lubi… Wszystko mija i się zmienia. Wkrótce planeta miłości obejmie Ciebie w ramiona!

Uważaj na sytuację gospodarczą w domu.

 

 

 

 

  
Ryba 20.2.-20.3

Już po tym tygodniu wiesz, że nie wszystko złoto, co się świeci. Razem z kwadratem Słońca i Merkurego pokonujesz w spokoju trudności koncentrując się na swoich postanowieniach.

Twojej silnej wiary w szczęście, radość i spełnienie mimo wyżej wymienionej konstelacji nikt nie jest w stanie Ci odebrać.

Neptun stawia na Twojej drodze ludzi, którzy dają wiarę w lepsze jutro. Pluton zapewnia siłę w pokonywaniu przeciwności i stawieniu się twarzą w twarz nawet największym rozczarowaniom.

Razem z trygonem Saturna pozostajesz rzeczowa w chaotycznych chwilach. Wiesz, na co Cię stać.  Doceniasz sama swoją pracę nad sobą. Schemat Twoich dawnych projektów będzie na pewno urzeczywistniony.

Czas przynosi zawsze rozwiązania, nawet, gdy trzeba trochę z cierpliwością poczekać.


 

Dla wszystkich:

 

 

[...] uczucia nie są zmienne, lecz dwuznaczne, czarne lub białe w zależności od wydarzeń, rozpięte między przeciwieństwami, falujące, plastyczne, prowadzące zarówno do najgorszego, jak i do najlepszego.

Emmanuell Schmitt

 

 

 

 

Przed nami dosyć spokojny tydzień mimo Merkurego w biegu wstecznym, który dalej będzie przynosił nieporozumienia, chaos i zamieszania w sprawach komunikacji. Warto poświęcić się teraz sprawdzaniu, porządkowaniu swoich zamierzeń i udoskonalaniu planów.

Przechodzące Słońce w znak Raka będzie skupiać naszą uwagę na sprawach uczuciowych, bliskich naszemu sercu, sprawach bezpieczeństwa i kreatywnych działaniach.

Piękna konstelacja połączenia Jowisza z Wenus przynosi pozytywne informacje dla wszystkich znaków ziemi i wody.

Atmosfera jest optymistyczna mimo pojawiających się trudności czy złożonych zadań na naszej drodze. Dobry czas na przygotowanie się do następnych etapów działań dla tych, którzy zrozumieli, ze nowe sytuacje wymagają innych kroków.

Nie każda odmienna perspektywa jest już jasna do końca. Jednak zrozumienie oraz wyciągnięcie konsekwencji z przeszłości da nam jeszcze jedną lekcję do zapamiętania.

Otwieramy się na nowe pomysły szukając nowych ludzi i sposobów.

 Konstelacje, razem ze Słońcem w Raku są bardzo dobre na kreatywne projekty, działania społeczne i zmiany w każdym rodzinnym domu.

Koniec tygodnia razem z Księżycem w ognistym Baranie zmusza nas do działań, zmian i szukania odmiennego impulsu.

Nie spiesz się. Wczuj się w nastrój innych. Spędzaj świadomie czas i poświęć uwagę tym, których kochasz, kierując się przy tym wysoką empatią.

Bezpieczeństwo, rodzina, wierność, uczuciowa wrażliwość, intuicja i wyobraźnia - to tylko niektóre punkty, które będą nas zajmować tego lata…

 

 

 

 

Życzę Ci udanego tygodnia.
Słońce w Bliźniaku.

15.6. 2014 Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota:

http://www.astroveritas.com/polski/uslugi/

 

e-mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Mother and Child by Mary Cassatt, Cincinnati Art Museum

Mother And Child- Mary Stevenson Cassatt

via Wikipedia Commons

 

 

 

Bacz, ku czemu kierujesz swe serdeczne uczucia, bo stanie się to z pewnością twym udziałem.

R. W. Emerson