Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Konstelacje i fazy Księżyca od  15.12.14 do 21.12.14. Uranus kwadrat Pluton. Merkury w znaku Koziorożca. Wenus koniunkcja Pluton.

                   

 

 

Kto wie, co zakręt blis­ki kryje,

Drzwi ta­jem­ni­cy, dziwną ścieżkę.

Ty­lem ją ra­zy w życiu mijał,

Aż przyj­dzie chwi­la, gdy nareszcie

Ot­worzy mi się dro­ga nowa.

Tam, dokąd księżyc nam się chowa,

I zap­ro­wadzi mnie najdalej,

Tam, skąd nad Ziemią Słońce wstaje. 

 

 

J.R. R. Tolkien

  

Konstelacje tygodnia:

Jowisz jest w biegu wstecznym. Uranus i Pluton tworzą dokładny kwadrat. Merkury opuszcza Strzelca wchodząc do znaku Koziorożca. Merkury i Neptun łączą się sextilem. Wenus ustawia w kwadracie do Urana i koniunkcji z Plutonem. Mars tworzy sextil do Urana, który od niedzieli wyrusza w ruch prosty.

 

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Przed nami bardzo zmienny, emocjonalny, pełen transformacji i niespodziewanych wydarzeń tydzień.  Kwadrat Urana z Plutonem przynosi napięcia. Zły nastój będzie starał się naprawić Merkury wkraczający do Koziorożca poszukując prawdy, stabilności, stałości oraz bezpieczeństwa. Wenus w kwadracie do Urana i koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu domaga się natychmiastowych decyzji. Nieprzemyślane czyny, słowa, zbyt emocjonalne działania mogą przynieść zakończenia wiele układów. W niedziele Mars i Uranu przynoszą znowu odmienną atmosferę. Wojna czy pokój? Ty wybierasz sam.


                                     Fazy Księżyca-Księżyc w znaku Wagi do środy godziny 15; 53 w kwadracie z Wenus i Plutonem przynosi ze sobą nieporozumienia, spory, kłótnie, napięcia dotyczące partnerstw wszelkiego rodzaju i sytuacji finansowych. Nie bierz wszystkiego do serca. W środę, gdy Księżyc połączy się w sextilu z Merkurym każdy będzie już wiedział, co ma dalej robić…

-od środy godziny 15; 54 do piątku 22; 56 godziny Księżyc w Skorpionie w sextilu z Plutonem przynosi natychmiastowe decyzje oraz rozstrzygnięcia. Jego kwadrat z Jowiszem ostrzega np. przez świątecznymi zakupami bez miary. Pilnuj portfela!

-od piątku 15; 55 godziny weekend z Księżycem w Strzelcu poprawia nasze nastroje. Jego niepohamowana energia z sextlem Marsa to dobry czas na spotkania towarzyskie wszelkiego rodzaju.  Razem z trygonem do Jowisza szukamy harmonii, tolerancji oraz odpoczynku!

 

 

-

 

 

 

 

Pusty bieg Księżyca:   (Księżyc przechodzi do następnego znaku.Podczas pustego biegu Księżyca unikaj: ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów.

-poniedziałek 15.12.14 od godziny 3; 12 do 5; 06 godziny.

-środa 17.12.14 od 6; 41 godziny do 15; 53 godziny.

-piątek 19.12.14 od godziny 22; 12 do 22; 56 godziny.

-niedziela 21.12.14 od godziny 13; 36 do 22.12.14 godziny 2; 26


Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?


Trud­no jest iść przez życie wielo­ma dro­gami jednocześnie.  Ptagoras

Baran 21.3-20.4

 

Uranus kwadrat Pluton, Wenus w kwadracie do Urana i Merkury w Koziorożcu przynosi niespodziewany zmiany i tęsknoty za stabilizacją oraz bezpieczeństwem dla pierwszej i drugiej dekady urodzonych.

 Tydzień zapowiada wiele wyzwań, z którymi trzeba będzie sobie poradzić schodząc najlepiej konfliktom z drogi, szukając miejsc spokoju. Rozwaga, spokój i opanowanie będzie potrzebna aż do końca tygodnia. Układy partnerskie wszelkiego rodzaju, sytuacje gospodarcze potrzebują koniecznie transformacji kierującej Cię do odczucia wreszcie wewnętrze harmonii.

Postaraj się kierować kompromisem, wyrozumiałością i akceptacją odmienności. Nowe nie nadchodzi, aby coś się zepsuło, ale aby zawrócić Cię na Twoją, własną drogę. Mars sextil czyni Cię twardym i niewzruszonym na opinie innych. Przemyśl lepiej wszystkie plusy i minusy…. Co na dłuższą metę dla Ciebie się opłaci?

Trzecia dekada urodzonych jeszcze z pięknymi konstelacjami Jowisza, Słońca w trygonie i Merkurego może liczyć na tydzień pełen powodzenia dając możliwość dokończenia ważnych transakcji handlowych.

 

 

 

 

 


Byk 21.4.-20.5

Jesteś pełen optymizmu oraz koncentracji wpatrując się spokojnie w jasną przyszłość. Wenus i Merkury w trygonie przynoszą ważne informacje z zewnątrz. Spontaniczne działania jeszcze nie są polecane do 23.12.14  Z kręgu przyjaciół doświadczasz pomocy. Odmienne perspektywy keratynowej pracy, nowe źródła finansowe, uczucia zadowolenia towarzyszą całe siedem dni pierwszej i drugiej dekadzie urodzonych.

Szczęśliwe sytuacje i nagłe pomysły mogą zaprowadzić Cię dalej. Twoje zaangażowanie i ciężka praca dopiero teraz się opłaci! Uznanie oraz pełna uwaga ze strony ważnych osób dodaje Ci siły oraz motywacji do dalszych działań. Piątek to dzień świetnych wiadomości.

Szczęśliwe momenty będą towarzyszyć Bykom do dziś aż do końca grudnia. Przechodź natychmiast do podejmowania ważnych decyzji. Sprawy, które do tej pory były nie do rozwiązania, lub spędzały Ci sen z oczu doczekają się pozytywnych aprobacji otoczenia.

Trzecia dekada urodzonych jeszcze z opozycją Saturna( do 23.12.14) i kwadratem Jowisza nie może za wiele przesadzać. Umiar, koncentracja i dokładność zaprowadzi i Ciebie wkrótce do celu!

Nadchodź czas pożegnania się z trudną około 2, 5 roczną, opozycją Saturna dla wszystkich Byków… Nie powracaj już do tego, co odeszło od Ciebie… Czas rozpocząć nową, dużo lżejszą fazę życia.

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Neptun w kwadracie dezorientuje jeszcze Twoje działania. Nie wszystko jest jasne. Cele nie do końca sprecyzowane i nie do końca zinterpretowane. Pierwsza dekada Bliźniaka potrzebuje przede wszystkim więcej wytrawności, dokładności oraz konsekwencji. Mars z Wodnika dodaje jednak potrzebną siłę przebicia i pewność siebie. Rozmowy z urzędami czy przełożonymi przyniosą Ci ogromne korzyści. Warto w środku tygodnia wykonać ważne terminy i rozmowy telefoniczne.  Kreatywne prace i zajecie się swoim własnym hobby przyniesie nie tylko Tobie zadowolenie, ale także pochwały, potwierdzenia Twoich najbliższych.  

Trzecia dekada urodzonych jeszcze z opozycją Słońca i Merkurego nie powinna zniechęcać się przeciwnościami.

Masz czas na wszystko. Zdążysz! Nie poganiaj sam siebie. Co jest dla Ciebie wzorem i priorytetem? Gdy Uranus ponagla Cię do przodu, Pluton hamuje nakazując kontrolę. Zbliżająca się opozycja Saturna ze Strzelca nakazuje przygotować się na sprawdziany, obserwacje i przestrzeganie wszelkich praw i regułek.

 

 

 

 

 

 


Rak 22.6.-22.7.

Wiele nowych osób wchodzących teraz w Twoje życie, szczególnie dla osób samotnych, nadaje Twojemu bytowi ciekawych impulsów, pomocy, przysługi czy też przyjacielskiej dłoni.

Ty sam pragniesz współpracować ze wszystkimi!

 Nie przesadzaj jednak w tym tygodniu z matkowaniem… Merkury, Pluton w opozycji i dokładny kwadrat z Uranem nie poleca wymagać od siebie za wiele. Najpierw musisz uszczęśliwiać siebie. Dopiero potem zwracaj uwagę na otoczenie. Bowiem razem z niekorzystnymi układami planet mogą pojawić się sytuacje, które Cię przerosną lub też będą wymagać dużej siły psychicznej. Szczególnie druga dekada urodzonych Raków musi działać więcej egoistycznie(!).

 Nie składaj sam siebie, jako ofiary na obcym ołtarzu. Konsekwencją, i wytrzymałością będzie można przejść spokojnie przez cały tydzień. Unikaj ryzyka wszelkiego rodzaju.

Neptun, bowiem w trygonie daje Ci wiarę, pozytywne uczucia i optymistyczne nastawienie. Kreatywne, artystyczne działania są mile widziane. Nie słuchaj podpowiedzi innych. Niech wybór Twojej intuicji będzie świętym obowiązkiem.

 

 Lew 23.7.-23.8

Opozycja Marsa dla końca pierwszej i początków drugiej dekady urodzonych nakazuje wyjść ze starych schematów działania, niepotrzebnych ataków i używania agresji. Konfrontacje wszelkiego rodzaju przyjmij, jako wyzwanie, akceptując odmienne zdania. Jowisz, Słonce, Merkury oraz Uranus przynoszą Ci, bowiem tak wiele pomysłów, odmiennych projektów i poczucia, rozpoczęcia nowej fazy w Twoim życiu, że różne przeciwności nie będą sprawiały Ci większych ograniczeń.

Grupowe prace, pełne zaangażowania dają Ci pewność, fascynację i odpowiednie słowa. Przypadki lub podpowiedzi innych mogą naprowadzić Cię na wspaniale rozwiązania.  Krocząc ze spokojem do swojego celu dotrzesz szybko do awansu!

Jowisz obejmuje opiekę nad Tobą. Nie pozwala ściągać na dół negatywnym afirmacją innych. Gdy dookoła tylko narzekanie, Ty szukasz w swoim świecie tego, co da Ci blask i uznanie.

Trzecia dekada z kwadratem Saturna nie może zapomnieć o rzeczywistości. Trygon Merkurego pozwali Ci ze spokojem rozwiązać wszelkie nieporozumienia.

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Pierwsza dekada urodzonych Panien już z trygonem swojego Merkurego i Wenus ma wiele szans na pozytywne układy zawodowe czy rozpoczęcie ważnych transakcji handlowych. Z wielkim zaangażowaniem i konsekwencją możesz rozpoczynać ważne założenia profesjonalne. Złote źródła finansowe pojawiają się same na Twojej drodze.

Wszelkie działania artystyczne i twórcze są także mile widziane. Rodzinne związki i spawy miłosne doczekają się wielu romantycznych momentów i nastrojowych chwil.

Razem z trygonem Plutona wykorzystujesz wiele nowych, jednoznacznych strategii umożliwiających Ci zrobienie wielkiego kroku do przodu razem z innymi układami planet.

Trzecia dekada urodzonych ma przed sobą tydzień wyzwań z kwadratem Słońca i Merkurego. Pomimo, że sextil Saturna będzie pomagał w realistycznym nastawieniu grozi ci chaos, wiele trudności i siły przebicia. Ważne kwestie czy potrzeby warto przełożyć na czas po 21 grudnia. Zaufaj nowym znajomościom i propozycjom z zewnątrz. Niektóre z nich będą pomocną ręką w poprawach gospodarczych.

 

 

 


Waga 24.9.-23.10

Daty urodzenia 24.9 do 9.10 z kwadratem Merkurego, Wenus, opozycją Urana i kwadratem Plutona( plus Uran z Plutonem) musi przygotować się na niełatwy tydzień. Wiele nagłych zmian sytuacji, niekorzystnych informacji lub niespodziewanych konfliktów będzie wymagało od Wagi odważnej postawy. Nie jesteś sama!  

 Mars w trygonie nie pozwoli chować głowy w piasek i udawanie, że nic się nie dzieje. Konfliktowe sytuacje trzeba będzie rozwiązać. Zakończenia lub przerwanie układów wszelkiego rodzaju są możliwe.  Wszystko, co robisz teraz razem z ważnymi decyzjami będzie miało wpływ na Twoją przeszłość. Wenus, bowiem pod koniec tygodnia w kwadracie łączy się z Plutonem. Zachowaj zimna krew. Postanowienia i wybory musza być jednoznaczne.

Harmonia, piękno, wolność i zadowolenie to ważne słowa w Twoim życiu. Stwórz więc Ty sama miejsce na ich istnienie.

 

Trzecia dekada urodzonych ma wspaniałe konstelacje. Słonce jeszcze ze Strzelca przynosi stan błogostanu. Jowisz w sextilu jest Twoją ochroną. Absolutnie świetne pomysły przynoszą rozwiązania nawet trudnych dylematów. Skorzystaj z protekcji dobrych przyjaciół.

 

 

 


 
Skorpion 24.10.-22.11

 

Daty urodzenia 24.10 do 30.10 mogą ze swobodą słuchać swojego wewnętrznego głosu. Od środy Merkury stając w budującym sextilu zapewnia dobre układy zawodowe, nowe perspektywy i siłę przekonania! Jeżeli chodzi o przyszłość jest to dobry czas na przygotowanie się do nowych projektów, ale jeszcze nie rozpoczynania.

Daty urodzenia 31.10 do 7.11 razem z kwadratem Marsa i sextilem Plutona w pierwszej linii muszą uważać na swoje zdrowie.  Pluton z Wenus przynosi za szybkie decyzje. Nie daj się wciągnąć w konfrontacje, które nic Ciebie nie dotyczą lub są otoczone zbyt intensywnymi emocjami.

 Tak, wiem, że to lubisz jednak połączenie Wenus z Plutonem może przynieść sceny zazdrości, poczucia strachu, kontroli ogromnej siły!

Koniec tygodnia zapowiada nadzwyczajne wydarzenia. Propozycje pracy, układów finansowych lub partnerstw, przynoszących zmiany Twojej przyszłości.

Sytuacje zmieniaj się teraz bardzo porywczo. Jeżeli będzie potrafił ustąpić lub zaakceptować odmienność-wygrasz.

 

 

 

 

 


 
Strzelec 23.11.-21.12

Z pozycją Słońca w Twoim znaku jesteś chroniony przed impulsywnymi gwiazdami nadchodzącego tygodnia. Twoja osoba będzie jednak potrzebna innym. Pozytywne nastawienie, optymizm i wiara, że może być jednak lepiej!

Gdy dookoła wieje huragan, Ty z trygonem Jowisza i sextilem Marsa masz odważne, bardzo oryginalne zamiary.  Tydzień świetnie zapowiada się na wielkie i małe wycieczki. Sytuacja zawodowa sprzyja nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych oraz wszelkiego rodzaju.  Do środy razem z Merkurym zachwycasz wszystkich swoją elokwentnością.  Pewność siebie pozwoli wielu z was przeskoczyć naraz parę schodów do góry.  Twój rozwój horyzontów jest teraz nieograniczony.

Pamiętaj o sobie wykorzystując świetne układy dobrych planet!

Neptun w kwadracie utrudnia pierwszej dekadzie odkreślenia swojego stanowiska. Wchodzący w następnym tygodniu Saturn do Twojego znaku będzie wszystko zmieniał.

 Teraz liczy się autentyczność, prawda, porządek i konsekwencja. Pozostając wierny samemu sobie możesz oczekiwać tylko powodzenia.

 

 

 


 
Koziorożec 22.12.-20.1

To dobrze, że Wenus jest w Twoim znaku dodając Ci optymizmu, pozytywnego nastawienia, pogody ducha i opanowania.

 Kwadrat Urana z Plutonem dotyczy przede wszystkim daty urodzonych od 1.1. do 6.1. Obie planety wzywają Cię do pojedynku. Gdy zwariowany Uranus wprowadza rewolucję, Pluton przeprowadza zmiany! Stare musi być przerobione. Nie uciekaj teraz od ostrej wymiany zdań czy burzliwej konfrontacji!

To, z czym teraz się nie rozprawisz może przynieść ogromne starty osobiste. Razem z Wenus masz wielką pomoc i poparcie otoczenia.

Twoje zasady i droga jest dobra. Prawda i autentyczność musi wygrać. Merkury przechodząc od środy do Twojego znaku dodaje szybkość myśli, konkrety i perfekcję w komunikacji. Ogromna dyscyplina pomoże we wszelkich pracach umysłowych. Wenus dorzuca jeszcze lekkość obycia. Pomysł zagarnięcia dodatkowego wynagrodzenia jest raczej więcej niż pewny.

Od piątku pojawiają się nowe plany. Nic nie stoi, jako przeszkoda do radosnego Święta. Wszystko zapinasz na ostatni guzik.

Tak, tydzień będzie nader intensywny a może i wyczerpujący…. Ale zapewnia także wiele magicznych momentów.

 

 

 


 
Wodnik 21.1.-19.2

Razem z Marsem w Twoim znaku, Słońcem i sextiem Urana oczekujesz bardzo ekscytującego tygodnia. Dobre pomysły, siła osobista oraz grupa wiernych Ci przyjaciół zapewnia otwarte drogi do powodzenia.

Możesz polegać na swoich talentach. Twoja otwartość, spontaniczność i analityczne myślenie to bardzo dobry środek nowego tygodnia. Decyzje podejmujesz bez zmrużenia oka. Twoje uczucia już podpowiedzą Ci gdzie jest korzystne miejsce i co masz teraz zaczynać. Szansą są Twoje talenty! Wykorzystaj świetne możliwości mając tyle wyboru możliwości przed sobą!

Życzenia spełniają się tam, gdzie się nad tym pracuje. To nie jest czas na patrzenie w boki! Jowisz w opozycji to dobre rady i pomocne dłonie. Akceptuj z radością serce te dobroczynności. Ostatnie daty urodzonych Wodników walczy jeszcze z kwadratem Saturna.

Ograniczenia jednak też niedługo się skończą! Poczekaj.

Tydzień zapewnia pojawienie się wiele nadziei. Razem z Marsem podejmuj ostatnie wyroki uwzględniając kompromisy oraz jednomyślność.

 

 

 

 

 


 
Ryba 20.2.-20.3

 

Można by powiedzieć:, kto się śmieje, ten się śmieje ostatni, …Pomimo, że ostatnią dekadę urodzonych ogranicza jeszcze kwadrat Słońca, Saturn obroni Cię od niewłaściwych decyzji.

Pierwsza i druga dekada Ryb ma mocne położenia gwiazd.  Sextil Merkurego już od połowy tygodnia pokaże Ci gdzie znaleźć dodatkowe dofinasowania i oczywiste, profesjonalne spełnienia.

Wenus z Koziorożca do szukanie stabilizacji. Kompromis, uwaga i stabilne uczucia ze strony partnera dodaj Ci skrzydeł i wzbogaca uczuciowo. Razem z Plutonem można powiedzieć już o wysoko erotycznej atmosferze! Flirty, żarty, miłosne wyznania czynią Cię jeszcze bardziej fascynującą!

Kreatywne momenty przeplatają się z uczuciem szczęścia. Nadchodzące Święta możesz już zaliczyć do bardzo udanych! Twój siódmy zmysł razem z Neptunem funkcjonuje bez żadnych zakłóceń. Polegaj na swoim głosie wewnętrznym. Jednomyślność duszy i ciała to droga do życiowego spełnienia.  

Akceptujesz różności ze zgodnością sumienia.  Wiara w Twoje własne siły czyni Cię silną. Oczekujesz pozytywnych zmian na całej linii.


                         Dla wszystkich
Nadchodzi czas zmian, reorganizacji. Wartości wszelkiego rodzaju, partnerstwa, układy stoją przed wielkim egzaminem.

Kwadrat Urana z Plutone zapowiada transformacje. O działaniach tych planet możesz przeczytać tutaj:

http://www.astroveritas.com/polski/rok-2014/uranus-kwadrat-pluton-15-12-14/

Tylko jasne sytuacje, mogą zapowiadać sukcesy i powodzenia. Działanie Plutona i Urana już od roku 2008 zmusza nas do przeprowadzenia ewolucji w naszym życiu i pozbycia się tego, co nas ogranicza, ściąga na dół, nie pozwala rozwijać oraz iść swoją indywidualną drogą. Niestety obie planety poruszają tematy, których nie chcemy lub boimy się poprawić, związane z naszą przeszłością, dzieciństwem, psychiką. Tematy cienia, które są w nas. Pluton nie pozwoli na ucieczkę i pozostawienie czegoś tylko za sobą. On nakazuje nas rozprawienie się ze starym. Postawienie się twarzą w twarz z bólem, cierpieniem, dramatem….. Własnym.

Uranus wprowadza nagły chaos. Tak, że nie można jasno myśleć, rzucając nas na wielka wodę lub zmuszając do natychmiastowego podejmowania decyzji, gdy sytuacje stoją już na ostrzu noża.

Nie, nie ma ucieczki od tego układu. Nieprzerobione tematy, muszą być jednak kiedyś zakończone. Uzależnienia, manipulacje, złe nawyki, strach, bezsilność… wszystkie najintensywniejsze tematy z naszego życia stoją w tym tygodniu przed wielkim egzaminem.. Sytuacje, gdzie jesteś” ofiarą”, czy „skazańcem” zmuszają nas całkowite pozostawienie starego cierpienia za sobą.

To, z czym nie chcesz się rozprawić, co uważasz za” bezpieczeństwo“, ale w sumie wiesz, że są to uzależnienia wszelkiego rodzaju( np. finansowe, uczuciowe), to, co trzymasz przemocą przy sobie, co od dawna musi odejść.

Uciekając od konfrontacji, chowając się w zaciszu domowych ściągasz na siebie burze obu planet. Nawet, gdy boli-trzeba teraz rozwiązać stare tematy. W innym przypadku można tylko oczekiwać niespodziewanych sytuacji prze- znaczeniowych, które wyrwą Cię przemocą z ciernistych dróg.

Tematy Plutona są, bowiem najtrudniejsze w życiu przebudowując naszą podświadomość.. Połączenie tej planety z Wenus w tym tygodniu to odkopanie bardzo emocjonalnych spraw uzależnień partnerskich, uczciwych i materialnych Władca życia i śmierci demaskuje wszystko to, co określamy, jako „ wszystko jest w porządku” nakazując jednemu śmierć, drugiemu życie. Jak feniks z popiołu..

On niszczy stare, wkłada palec w bolesne rany pokazując nowe życie. Tranzyty Plutona wpływają na zmiany naszej osobowości.

W tym tygodniu oczekuj punktów zwrotnych, kulminacyjnych. Spotkania, negocjacje, decyzje, ruch wydarzeń dookoła otworzą nam oczy na istotne sprawy

Piorunujące informacje nakazują nam zmianę drogi życia, burząc przeszłość. Tematem są historie rodzinne, partnerskie wszelkiego rodzaju, władzy, kontroli, seksualności, śmierci ………. Tematy tabu.

Nie warto uciekać od konfrontacji. Zanim podejmiesz ostateczne kroki zastanów się obejmując odpowiedzialność przede wszystkim za siebie.

Ja życzę wszystkim harmonijnego tygodnia!

 

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota: Skype, mail albo prywatnie, telefon( bezpośrednie porady):

 AUT: 0900/900 909 (1, 81 / min), PL: 708 788 254 (4,92 zł/ min brutto).

Słońce w Strzelcu 14.12.14 Wiedeń

e-mail: honorata.n@outlook.com
 

Nie chodź utar­ty­mi dro­gami, bo się pośliźniesz.  S. J. Lec


Ovid Met 5 395ff - Rubens - Pluto taking Proserpina

Bild via Wikimedia Commons: Rubens-Rape of Proserpina.

Sze­roki świat jest pełen wiel­kich cier­pień, i wiel­kich ra­dości, mój przy­jacielu. To pier­wsze ut­rzy­ma Cię na właści­wej drodze, a dru­gie spra­wi ze podróż będzie znośna. Salvatore