Konstelacje i fazy Księżyca od 14.4.14 do 20.4.14. Pełnia i zaćmienie Księżyca na osi Waga/ Baran 15.4.14. Przejście Słońca w znak Byka. 20.4.14

 

 

 

Lęk to energia, która pomniejsza, zamyka, wciąga, ucieka, chowa, gromadzi, szkodzi. Miłość to energia, która powiększa, otwiera, wysyła, zostaje, odsłania, ofiarowuje, goi.

Conversations with God

 

 

 

Tematy tygodnia

 

Prawda, wiara i zaufanie, cierpkie doświadczenia, niespodziewane uzdrowienia..Konstelacje tygodnia:

W poniedziałek Pluton zatrzymuje się w Koziorożcu, aby wyruszyć w ruch wsteczny. Merkury tworzy niekorzystną konstelację z Jowiszem, a w środę opozycję do Marsa. Wtorkowa pełnia i zaćmienie Księżyca w Wadze odbywa się w środku niekorzystnego układu między Uranem, Jowiszem, Marsem i Plutonem. Wenus łączy się pozytywnie z Jowiszem i Plutonem. W niedzielę Słońce przechodzi w znak Byka.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Przed nami intensywny i bardzo dynamiczny tydzień Konstelacja Krzyża, pełnia i zaćmienie Księżyca, dodatkowe kwadraty nie dadzą nam poczucia bezpieczeństwa, spokoju i stabilizacji. Wręcz przeciwnie. Nadchodzi trudny czas i wiele wyzwań dla wszystkich, którym trzeba będzie stawić się z  odwagą naprzeciwko.

Fazy Księżyca:

 

 

- do środy godziny 18:21 godz. pełnia, zaćmienie i Księżyc w Wadze będzie próbował stwarzać harmonię i równowagę we wszelkich relacjach partnerskich. Trudny czas.

- od środy 18:22 godz. do czwartku 23:45 godz. czas na intensywne uczucia i głębokie intensywne rozmowy. Księżyc w znaku Skorpiona.

- od czwartku 23:46 godz. do niedzieli 3:29 godz. Księżyc w Strzelcu nastawia nas pozytywnie. Dyskusje będą przebiegać bardziej pokojowo i znajdziemy wiele możliwości do rozwiązania naszych problemów. Tylko czy na pewno..?

- od niedzieli 3:30 godz. Księżyc w znaku Koziorożca zwiastuje poważny czas, uczucia i rozmowy. Kierujemy się rozwagą, koncentracją akceptując otaczającą nas rzeczywistość.

 

 

 
Pusty bieg Księżyca: (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- wtorek 15.4.14 od godz. 9:43 do 18:21 godz.

- czwartek 17.4.14 od godz. 9:10 do godz. 23:45

- niedziela 20.4.14 od godz. 3:18 do godz.3:29

Dobre dni, złe dni:

Paulo Coelho

Is­tnieją dwa po­wody, które nie poz­wa­lają ludziom spełnić swoich marzeń. Naj­częściej po pros­tu uważają je za niereal­ne. A cza­sem na sku­tek nagłej zmiany lo­su poj­mują, że spełnienie marzeń sta­je się możli­we w chwi­li, gdy się te­go naj­mniej spodziewają. Wte­dy jed­nak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która pro­wadzi w niez­na­ne, strach przed życiem rzu­cającym no­we wyz­wa­nia, strach przed ut­ratą na zaw­sze te­go, do cze­go przy­wyk­li.

Pełnia Księżyca w znaku Wagi zwana również: Blood Moon
Pełnia Księżyca w znaku Wagi zwana również: Blood Moon

 

15.4.14

Pełnia Księżyca w znaku Wagi na osi Waga/ Baran o godzinie 9:43 odbywa się w środku Kardynalnego Krzyża lub zamkniętego kwadratu, który widać na rysunku. Planety Jowisz, Mars, Pluton i Uran, tworzące ten Krzyż, zacieśniają do 21.4.14 ustawiając się w tej samej odległości od siebie.

Pełnia ma bardzo sprzeczną energię i nie darmo nazywana jest pełnią krwi (Księżyc w kolorze czerwonym).

W tym dniu zatrzymuje się Pluton w znaku Koziorożca, aby wyruszyć w bieg wsteczny. Jego działania znane są, jako bardzo nie przyjemne.  Mianowicie transformacja, zmiany, zabieranie tego, co nie jest nam potrzebne.

Księżyc stojący w Wadze ustawia się naprzeciw Słońca i przechodzi jeszcze Węzeł Księżycowy (przeznaczenie, karma) Tu może dojść do ważnych karmicznych spotkań lub rozstań na stale… Stojące Słonce w Baranie reprezentuje siłę przebicia, działanie, chęć do walki i zmiany, odwagę. Ale także działania przesadne. Księżyc w Wadze (nasze uczucia) będzie pragnął dyplomacji, równowagi i spokoju. Dookoła stojące planety w kwadracie tworzą bardzo nieharmonijną, wręcz napiętą, skorą do walki, kłótni, nagłej, niespodziewanej zmiany sytuacji energię. Warto w tym dniu zachować spokój. Trudne konstelacje mogą doprowadzić do masywnej eskalacji nastrojów.

Os Baran(ja) / Waga (inni/ partnerstwa wszelkiego rodzaju) i pełnia Księżyca to ukazanie przeciwności między siłą przebicia za wszelką cenę, agresją a dyplomacją. Działanie z ograniczeniem. Pełnia na tej osi zadaje pytania: jak układają się twoje związki np. partnerskie, przyjacielskie, koleżeńskie. Czy umiesz postawić na swoim? Walczyć o siebie? Jak lub kto podejmuje decyzje? Kto jest w związku ważniejszy, silniejszy, a gdzie funkcjonuje równouprawnienie? Kto czuje się skrzywdzony? I które partnerstwa opierają się tylko na uzależnieniach wszelkiego rodzaju.

Bardzo trudny i emocjonalny czas podczas pełni i w dni dookoła tego dnia. Postaraj się zachować spokój, nie prowokuj konfliktów. Wielka ilość kwadratów podczas pełni daje możliwość uwolnienia się od uzależnień i starych wzorców czy strachu, jednak wszystko połączone jest z siłą manipulacji, kontroli, niszczycielskich sił i działań, agresywnością (Mars, Pluton, Uran, Jowisz).

Kierując się w stronę wolności, niezależności, swobody (Słońce w Baranie) zwracaj uwagę na innych, ich potrzeby, uczucia (Księżyc w Wadze).

 

 

20.4.14

Słońce opuszcza Barana przechodząc w znak wartości Byka, gdzie ważne będzie bezpieczeństwo, stabilizacja, radość, przyjemności, zmysłowość i sprawy finansowe oraz samoocena. Jakie wartości w życiu są dla Ciebie ważne? Do czego dążysz? Co chcesz stworzyć? A co koniecznie zatrzymać? A czego należy się pozbyć? Patronką Byka jest planeta Wenus, która ogłasza nie tylko wiosnę, ale także radość życia, rozkoszy i ważności spraw partnerskich.

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

M. Gandhi

Baran 21.3-20.4

Pozycja Słońca w tym tygodniu powinna ułatwić nadchodzące dni, jednak ustawiający się Księżyc naprzeciw w Wadze, trudna konstelacja Merkurego z Jowiszem i zamykanie się kwadratu, który tworzy Uran w twoim znaku, Jowisz, Mars i Pluton wprowadzi bardzo trudną atmosferę.

Na szczególną uwagę muszą uważać urodzeni 1.4-10.4

Wszyscy: na zmienny temperament, nagłe krytyczne sytuacje i kierowanie swojej ognistej energii w odpowiednią stronę. Za szybko lub bez namysłu wypowiedziane słowa (Merkury) mogą zaprowadzić Cię w sytuacje bez wyjścia, chaos czy strach, że coś zgubisz po drodze. Opozycja Marsa uwikłanego w kardynalny Krzyż nakazuje abyś zwrócił ogromną uwagę na uczucia i potrzeby np. przeciwnika, partnera, dziecka czy kolegi.

Zastanów się dobrze zanim zaczniesz działać lub wyciągać ostateczne wnioski. Kontrola nad sobą i swoimi reakcjami może załagodzić nie jedno nieciekawe zrządzenie losu.
 
Byk 21.4.-20.5

Konstelacje tego tygodnia nie są ciekawe. Na szczęście do następnej niedzieli nie jest daleko ; -) a twoja Wenus będzie tworzyła dwie dobre konstelacje, które pomogą Ci przejść przez trudny czas. Ona obudzi w tobie piękne uczucia, tolerancję, zrozumienie i współczucie dla innych. Unikaj tylko nie potrzebnych dyskusji, prowokatorów i zbyt pewnych siebie ludzi dookoła.

Jowisz w trudnej konstelacji może podrzucić parę negatywnych odczuć, z którymi na pewno sobie teraz poradzisz. Tęsknota kooperacji, współpracy, intymności będzie zaspokojona do nadchodzących Świąt. A Słońce w twoim znaku od niedzieli wynagrodzi trudy minionego czasu.

Opozycja Saturna zmusza jeszcze do zajęcia się tym, co wymaga uwagi, szczegółów i czego nie możesz ominąć. Metoda "Step by step" wszystkiemu zaradzi.

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

W nadchodzącym czasie będziesz potrzebował więcej stabilizacji, spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Urodzonym w pierwszej dekadzie z kwadratem Neptuna i Wenus trudno będzie ustalić kierunek, do którego dążą. Sprawy partnerskie będą wymagały omówienia, ustalania priorytetów. Najważniejsze jednak: nie podejmuj żadnych pochopnych decyzji! Także zawodowych!

Urodzeni w drugiej dekadzie mają mieszany program i układ gwiazd. Merkury jeszcze w sekstylu ułatwi odnalezienie porządnych argumentów podczas negocjacji. Uran w sekstylu, ale w trudnym układzie kardynalnego Krzyża może powikłać sytuacje i utrudnić koncentrację. Zachowaj spokój. Nawet, gdy masz Marsa w trygonie. On tez w tym tygodniu gubi miecz w drodze do walki o siebie...

Urodzeni w trzeciej dekadzie z sekstylem Słońca mogą poczuć się szczęśliwie! Wszystko i tak ułoży się bardzo dobrze.

 
 

 

Rak 22.6.-22.7.

Przeciwności to coś, co widzimy, gdy odwrócimy wzrok…

Urodzeni w pierwszej dekadzie mają dobre konstelacje planet . Z trygonem Neptuna i sekstylem Wenus. Ciekawe kontakty, przyjemne spotkania i kreatywny czas umili Ci przedświąteczne przygotowania.

Urodzeni od 2.7. do 27.7. mają bardzo ciężkie konstelacje.

Najważniejsze będzie - nie zapominać przede wszystkim o sobie i swoich potrzebach!! Broń Boże żałować siebie lub zwieszać w smutku głowę! Pozostań wierny sobie i swoim ideałom.

Sprawy zawodowe umowy, podpisy, negocjacje trzeba będzie przełożyć na inny termin. Merkury, Uran, Pluton i Słońce z Barana wprowadzają dezorientację, mnóstwo zamieszania i rozbicie emocjonalne. Nie daj się nikomu zastraszyć, manipulować sobą lub zmuszać do działań, których wkrótce będziesz żałować.

Szukaj oazy spokoju, bezpieczeństwa i ciepła. Jowisz jest po twojej stronie.

 


 

 

Lew 23.7.-23.8

Na niebie jest wojna gwiazd, …ale nie na twoim!

Konstelacje masz dosyć spokojne, choć może trudno będzie Ci zrozumieć nastawienie co niektórych do różnych sytuacji. Dlatego już z góry zapraszam do machnięcia ręką na błędy bliźnich, niedościgłość lub nieporozumienia. Trygon Merkurego gwarantuje zachowanie spokoju i chłodnej głowy, gdy dookoła wrze chaos. Uran w trudnej konstelacji z Plutonem może sprawić niemiłe niespodzianki, ale i tak wyjdziesz z tego obronną ręką! Przy twoim talencie wielkoduszności i dobroci serca będzie Ci łatwiej przymykać oko na to, co dookoła się święci.

Razem z Marsem możesz dokonać wielkiego. Siły wystarczy na trzech takich jak Ty!

Słońce i Węzeł Księżycowy pomogą podjąć ostateczne więcej niż prawidłowe decyzje.

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Nadchodzący tydzień jest pełen wyzwań dla wszystkich. Ty, jako znak Panny, możesz wykorzystać dobre konstelacje planet do zrozumienia i poukładania puzzli zdarzeń, jeżeli postawisz na swój spokój, analizę i wyrozumiałość.

Urodzeni w pierwszej dekadzie jeszcze z opozycją Neptuna i Wenus muszą koncentrować się na unikaniu chaosu uczuć. Miłość wymaga akceptacji kogoś takim, jakim jest. Urodzonych w drugiej dekadzie z sekstylem Jowisza i Plutona połączonego z Wielkim Krzyżem czeka jazda karuzelą. Co niektórzy mają szansę na ważne spotkania w swoim życiu. Nie bądź uparta, nie słuchaj podpowiedzi zmiennego Urana. Trzymaj się swoich konceptów.

Trzecią dekadę czekają najspokojniejsze dni. Saturn czuwa nad Toba.

 

 

 


 

 
Waga 24.9.-23.10

Odbywająca się pełnia i zaćmienie Księżyca właśnie w twoim znaku z opozycja wielu planet do Twojego Słońca jest asygnowaniem. Wszyscy urodzeni miedzy 2.10 a 23.10 mają bardzo ciężkie konstelacje powiązane z Wielkim Krzyżem.

Niebezpieczeństwo nadchodzi przede wszystkim ze strony Jowisza, Urana i Plutona. Musisz uważać, aby nie dać się wciągnąć w niepotrzebne kłótnie, spory lub oskarżenia. Jeżeli chcesz podejść do ataku razem z Marsem, który niestety stoi bardzo bojowo, ale nie ma określonej taktyki - potrzebujesz czasu, namysłu i rozwagi!!

Idź na dystans, zrezygnuj z polemiki. Nie do wszystkich przemówisz swoją roztropnością… Merkury stawia na twojej drodze ludzi, którzy będą źle mówić o tobie, krytykować a może i nawet prowadzić działania zaczepne skierowane właśnie w twoją stronę.

Postaw na czas, mądrość i niezależność.

 
 
Skorpion 24.10.-22.11

Do Saturna już po woli się przyzwyczaiłeś. Wiesz, że wymaga od Ciebie konsekwencji,  dyscypliny i kompromisów. Metodę "wszystko albo nic" trzeba będzie odstawić na bok i zaakceptować inne kolory w wielkiej galerii życia barw. Twój Pluton zatrzymuje się podczas pełni Księżyca co oznacza, ze jeszcze raz będą wyciągnięte sprawy zakurzonej  przeszłości. Ale układ planet dla Ciebie jest dobry. Z wielką pewnością siebie a także lekkością będziesz umiał podejść do swoich poczynań. Jeżeli zwrócisz uwagę na odczucia innych i nikomu nie będziesz trzymał przepisów i paragrafów przed nosem –wszystko dobrze się ułoży… Wenus w trygonie układa sprawy uczuciowe w bardzo dobrym kierunku. Twojej charyzmie nikt nie może się oprzeć, a ty sam ze swoim namiętnym uśmiechem będziesz umiał przekonać każdego niedowiarka!

 

 
Strzelec23.11.-21.12

Zaćmienia Księżyca nie wróżyły nigdy nic dobrego. Twoja wiara i znajomość życia pomoże Ci przejść przez najtrudniejsze dni tego roku z dozą optymizmu.

Pierwsza dekada z kwadratem Neptuna i kwadratem Wenus musi uważać na spawy partnerskie. Pozostań otwarty na nowe pomysły i idee, które zapragniesz teraz spełnić. Zwracaj przede wszystkim uwagę na potrzeby otoczenia i Tobie Ci najbliższych. Wszystko musi przebiegać sprawiedliwie i z dyplomacją.

W pracy pozostań przy realnych sprawach i zwróć uwagę na szczegóły. Błędy, nieporozumienia i małe konflikty mogą zakłócić spokój radosnego Strzelca. Trzecia dekada z trygonem Słońca może wesoło rozejrzeć się dookoła. Słońce daje możliwość radosnych przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy.

 

 
 
Koziorożec 22.12.-20.1

Wesoło nie będzie. Ale znając twój spokój i opanowanie będziesz szukał dróg, aby ze spokojem postawić się nadchodzącym wyzwaniom.

Urodzeni w pierwszej dekadzie z sekstylem Neptuna i Wenus mogą liczyć na dosyć przyjemny czas. Pozostań fair wobec siebie i innych. Twoja intuicja będzie podpowiadać Ci dobre rozwiązania.

Urodzeni miedzy 1.1 a 20.1 mają dramatyczne konstelacje. Do tego wtorkowa pełnia, zaćmienie Księżyca, Wielki Krzyż z twoim uczestnictwem będzie bardzo trudnym dwutygodniowym czasem.

Tydzień będzie pełen wielu szokujących wydarzeń i nagłych fali grzmotów i huraganu… Spróbuj odnaleźć w sobie spokój, harmonię albo ludzi, którzy będą przy tobie stali. Nie pozwól, aby sytuacje wyprowadziły Cię z równowagi.

 


 

 
Wodnik 21.1.-19.2

Gdy twój Uran tworzy nieciekawe konstelacje jest możliwe, ze mimo dobrych układów planet będzie to miało ogromny wpływ na Ciebie. Uran jest przyszłością, jest zmianą i odnową. Naglą i niespodziewaną.

Pierwsza dekada może ze spokojem myśleć o malowaniu kolorowych pisanek. Druga i trzecia dekada powiązana jest z kardynalnym Krzyżem. Ważne jest abyś zachował spokój i nie rozwiązywał nic pod wpływem nagłych sytuacji lub zmiennych emocji. Decyzje odstaw na inny czas.

Waląc głową w mur nic nie osiągniesz. Myśl o sobie i swoich potrzebach z miłością i zrozumieniem. Pod koniec tygodnia trudno będzie zaakceptować rzeczywistość. Ale fakty są takie a nie inne. Więc nie naciągaj niczego, że jest lepiej niż powinno. Z jasnością umysłu i sekstylem Słońca będziesz potrafił jeszcze ocenić, aktualne wydarzenia.

 

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

Konstelacje planet są bardzo piękne. Ale w tym tygodniu nikt nie ucieknie przed układem trudnych gwiazd. Wenus w twoim znaku może przynieść Ci bardzo piękny czas lub zrozumienie wreszcie, czego tak naprawdę Ci brak!

Głębokich, bardzo intensywnych uczuć będzie wiele w nadchodzącym czasie. Pluton i Jowisz może jednak zaprowadzić do przesady lub za szybkiej reakcji na pytania z zewnątrz. Dlatego kieruj się miłością, intuicją, i tym, co mówi twoje pierwsze uczucie.

Neptun w twoim znaku będzie podpowiadał, w którą stronę masz wyruszyć i jak spędzić piękne dni.  Dopuść to, co się dzieje dookoła z tolerancją i rzeczowością.

Dla wszystkich:

 

Rosnące od dawna napięcie, które zwiększa zacieśniający się Wielki Krzyż utworzony z czterech planet (Uran, Jowisz, Mars, Pluton) znajdujący się w znakach kardynalnych (Baran, Rak, Waga, Koziorożec) osiąga do 21.4.14 swój szczyt a zarazem punkt zwrotny roku 2014.

Nadchodzący tydzień a także następny będzie się charakteryzował ogromną intensywnością zdarzeń, postrzeżeń, wzlotów czy też upadków. Ci, którzy od dawna próbują rozwiązać gordyjski węzeł problemów, maja szansę nagle to osiągnąć. Innych znowu czekają dramatyczne wydarzenia, eskalacje starych, nieprzerobionych konfliktów, chaos i niespodziewanych zwrotów kolei losu.

W zależności od horoskopów urodzeniowych i układu planet osobistych pojawiający się Wielki Krzyż dotyczy wszystkich. Narody, państwa, społeczeństwa, pokolenia, każdego z nas gdzie są powiązania w kosmogramie z punktami kardynalnymi: Baran, Rak, Waga, Koziorożec. Wymienione znaki są pod szczególnym wpływem tego prze-znaczeniowego układu planet. Krzyż jest omenem nieuniknionych konieczności, asygnacją, wyrokiem niebios.

W wielu przypadkach chodzi o odszukanie i ujawnienie prawdy, sprawiedliwości. Czy to w polityce, sytuacjach gospodarczych, państwowych, prywatnych, relacjach partnerskich wszelkiego rodzaju, np. między państwami lub osobistymi (partner, dziecko, praca itp.)

Jeżeli będziesz umiał prawdziwie, spokojnie i ze zrozumieniem podejść do aktualnych problemów jest możliwe ogarnięcie umysłem nakazu gwiazd.

Przemoc, manipulacja, gwałtowne reakcje, agresywność może doprowadzić do eskalacji i bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Nie szukaj więc winnych. Podchodź ze zrozumieniem i sercem do nadchodzących (a u wielu już trwających) zdarzeń. Otwórz się na nowe rozwiązania. Nie oceniaj nikogo i niczego starymi metodami myślenia.

 

 

Barbara Rosiek

To ważne, bar­dzo ważne, by cząstko­wo od­chodziły sta­re struk­tu­ry oso­bowości i pow­sta­wały no­we, lep­sze. Bo prze­cież życie to ciągła zmiana, prze­miany w duszy i na zewnątrz. 

 

 

 

 

 

Życzę Ci dobrego przedświątecznego czasu.
Słońce w Baranie.

13.4.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

E-Mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

Netlancer2006 - Full Moon in Bangalore (by)

Full Moon in Bangalore-via Wikimedia Commons

 

 

 

Lolita Pilleę

Szczęście się nie kończy, ono ule­ga zmianom.