Konstelacje i fazy ksieżyca od 13.1.14 do 19.1.14.

Pełnia ksieżyca na osi Rak/ Koziorożec 16.1.14 o godz. 5:53

 

 

Cóż to za nieopisana ulga, mieć poczucie bezpieczeństwa przy innej osobie, nie musieć ważyć myśli, ani mierzyć słów, lecz wylewać je wszystkie z siebie wiedząc, że wierna dłoń przyjmie je i zachowa…

G. Eliot

 

 

 

Tematy tygodnia:

rola przeszłości, ważne wyjaśnianie pozycji w partnerstwach wszelkiego rodzaju, wartości...

 

Konstelacje tygodnia:  

Pozycje planet nie wiele się zmieniają. Merkury - planeta komunikacji - od 11.1.14 przeszedł do znaku Wodnika gdzie łączy  się pozytywnie z Uranem. Pełni Księżyca w znaku wrażliwego Raka towarzyszy kwadrat Wenus w biegu wstecznym do Marsa w dyplomatycznej Wadze.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Bardzo emocjonalny.

Konstelacje 16.01.14  to czas okazania najgłębszych i najbardziej ukrywanych uczuć. Kwadrat między Wenus a Marsem może być ogromnym przyciąganiem (także seksualnym) jak i intensywnych, poważnych, szybkich z wielką prowokacją dyskusji. Jeszcze raz poruszone zostaną tematy serca. Starych, bolesnych historii i aktualnej sytuacji. Kieruj się sercem... i zajmij się tymi osobami które mają dla ciebie ogromne znaczenie.

Fazy ksieżyca

-jeszcze do wtorku godziny 1:23 Księżyc w znaku Bliźniaka przyśpiesza wszelką komunikację.

- od wtorku 1:24 godz. do czwartku 13:59 godz. reagujemy emocjonalnie, z pasją, czasami przesadnie. Księżyc i pełnia w Raku ukazuje głębokie uczucia.

- od czwartku godz. 16 Księżyc w hojnym Lwie uaktywnia naszą kreatywność.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów.

- poniedziałek 13.1.14 od 0:00 godz. do 14.1.14 godziny 1:26

- czwartek 16.1.14 od godz. 5:53 do godziny 14:02

- sobota 18.1.14 od godz. 9:53 do 19.1.14 godziny 2:24

Dobre dni, złe dni:

 

 

 

Albert Schweitzer:

De­mok­racja zaczy­na się w rodzinie. 

 

 

 

 

Od 11.1.2014 Merkury - planeta komunikacji - jest w znaku Wodnika. Nasze myślenie jest teraz szybsze, oryginalniejsze, wszechstronne. Kierujemy się do przyszłości szukając coraz to nowych pomysłów, ideałów omijając rzeczywistość i realność.

Jest to czas używania i zajmowania się najnowszą techniką, nowoczesnymi sprzętami.  Wodnik jest znakiem powietrza, umie zwinnie poruszać się w świecie abstrakcyjnego słowa i obrazu. Niezwykłe pomysły, wynalazki i opinie, opowiadania, reportaże są efektem Merkurego w tym znaku.

 

Pozycja ta jest bardzo korzystna dla znaków powietrza : Wodnika, Bliźniaka, Wagi.

 

 

16.1.2014 Pełnia Księżyca na osi Rak/Koziorożec o godz. 5:52.

Słońce stojąc obok Wenus w biegu wstecznym w znaku Koziorożca tworzy opozycję do Księżyca  we wrażliwym Raku. Obok Księżyca znajduje się Lilith. Już same tylko te pozycje planet wskazują na tematy zranionych uczuć, rozczarowań w partnerstwach wszelkiego rodzaju.

Koziorożec to praca - ale w sensie powołania, kariera, decyzja i odpowiedzialność, wizerunek ojca. Rak - to rodzina, uczucia, miłość, bezpieczeństwo, obraz matki.

Oś Koziorożec/ Rak jest związana z podjęciem decyzji i odpowiedzialnością. Jak sobie z tym radzisz? Czy idziesz drogą powołania? Ile czasu temu przeznaczasz? Jak jesteś postrzegany przez swoje dzieci lub jak postrzegasz swoich rodziców? Czy umiesz komuś dać poczucie bezpieczeństwa a przy tym spełniać się osobiście?

Ile czasu i enegii poświęcasz swojej karierze i rodzinie? Jak było to w domu rodzinnym?

Wenus w tym dniu w kwadracie do Marsa w Wadze to sygnał: różnice zdań, nieporozumienia, kłótnie w partnerstwach o pozycję i własne potrzeby indywidualne.

Dodatkowe kwadraty Marsa, Urana, Plutona i opozycja Jowisza do Plutona to ogólny nastrój niepokoju. Każda planeta pokazuje inne rozwiązania. Albo słuchasz się planet i podążasz za nowymi impulsami, szukając innych dróg swojego życia... albo wykonujesz to i idziesz tam, gdzie inni ci nakazują...

Decyzje każdego z nas są tylko i wyłącznie w naszych rękach!

 

Jowisz w biegu wstecznym w Raku chce nam wskazać, że szczęście i prawdziwe bezpieczeństwo możesz znaleźć tylko w rodzinie i życiu prywatnym...

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

Antoni Kępiński:

Dom rodzin­ny jest zwyk­le miej­scem, gdzie wyłado­wuje się nag­ro­madzo­ne w ciągu dnia ura­zy. Jest miej­scem oczyszcze­nia, w którym można poz­wo­lić so­bie na więcej niż po­za domem. 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Wierzysz w siebie i idziesz za ciosem. Ta metoda przyciąga do ciebie wielu słuchaczy i popleczników. Rozpoczynający się sextil Merkurego z Wodnika pomoże zrealizować wszystkie twoje pomysły. Zwracanie uwagi na innych i stwarzanie harmonii międzyludzkiej nie jest twoją mocną stroną. Kwadrat Urana z twojego znaku do Plutona utrudni ci podejmowanie decyzji. Za co masz właściwie wziąć odpowiedzialność? Unikaj chaosu i destruktywnych myśli. Twoją dobrą energię trzeba będzie rozłożyć na etapy aby osiągnąć zamierzone efekty.

Pełnia Księżyca wypada w kwadracie poruszając tematy partnerstw wszelkiego rodzaju. Twoje reakcje na potrzeby innych wymagają niemałej modyfikacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Dobrze stojące planety to gwarancja świetnego tygodnia! Jeżeli jeszcze do tego uświadomisz sobie, że twoje szczęście leży tylko w twoich rękach wszystko będzie dobrze. Sprawdzaj wszystkie szczegóły - o tym mówi kwadrat Merkurego do twojego znaku!

Dzięki Jowiszowi znajdziesz się w dobrych sytuacjach, które są do pozazdroszczenia. Pluton i Słońce w trygonie pozwoli na pewność siebie i ogromne zaangażowanie w twoje posłannictwo. Sensem tego tygodnia nie będzie jednak  punkt docelowy  ale odstąpienie od wszelkich zabezpieczeń.

Pełnia Księżyca w trygonie to zrozumienie poczucia bezpieczeństwa w rodzinie w innej formie niż znałeś do dnia dzisiejszego...

.

 

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Twoja planeta Merkury jest już w znaku powietrza Wodniku, ale to jeszcze nie jest czas rozpoczynania nowego. Tydzień będzie wymagał przede wszystkim koncentracji na priorytetach, obserwacji, analizie i zrezygnowania z plotek, nowinek i nieprzemyślanych do końca pomysłów.

Pomału!

Cokolwiek zaczynasz, lub musisz doprowadzić do końca będzie potrzebowało cierpliwości, dokładności i planowania.

Twój Merkury i tak niedługo utworzy trygon do twojego znaku, co oznacza, że wszystko dobrze się ułoży. Pełnia Księżyca w Raku nie ma większego wpływu na ciebie. Nie poddawaj się jednak nastrojom tłumu. Nie kieruj się emocjami innych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

I nagle wiele się rozjaśni nawet przy pełni Księżyca w twoim znaku... Jowisz i Księżyc  musisz wykorzystać jako pozytywne atuty.

Słońce, Pluton w opozycji; Mars i Uran w kwadracie to czas trudnej pracy. Jeżeli chcesz osiągnąć cel  to nie powinieneś robić dwóch kroków do tyłu.

Zwieszanie głowy na dół, uniki i patrzenie w boki skomplikuje sytuację jeszcze bardziej. Trzeba wykazać inicjatywę. Łapanie i wykorzystywanie szans. A najważniejsze doprowadzanie zaplanowanego do końca. Nie zatrzymuj się w połowie drogi!..

Pełnia w twoim znaku pomoże ci odnaleźć twoje pragnienie za którym tak bardzo tęsknisz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Nie wszystko będzie szło prostą drogą gdy zbliża się pełnia Księżyca. Uwagę trzeba będzie kierować na kwadrat Saturna (3 dekada Lwa) Sytuacje wymagają cierpliwości, konsekwencji i precyzji.

Opozycja Merkurego urodzonych w pierwszej i drugiej dekadzie wzywa do zmiany kierunku, metod i wybierania nowej drogi!! Uran w trygonie stoi cały czas pozytywnie do twojego Słońca nasuwając ci inspirujące pomysły!  Wykorzystaj dobrze sextil Marsa, z którym możesz wszystko osiągnąć. Jego wielka energia pomoże ci zrealizować każdy plan.  Oszczędzaj nerwy. Wiele nowych spotkań może być bardzo interesujących ale wprowadza chaos w nadchodzącym tygodniu.

 

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Cały tydzień powinnaś poświęcić przyjaciołom lub grupom zainteresowań. Właśnie w domu jedenastym (przyjaciele, grupy, organizacje) odbywa się pełnia Księżyca harmonijna do twojego znaku. Jaką rolę pełnisz w grupie? Co chcesz zmienić w kontaktach z przyjaciółmi? Z kim chcesz się jeszcze spotkać i o kim zapomniałaś w ostatnim czasie? Trygon Słońca, Wenus i Plutona to już znak ogromnego szczęścia . Razem z sextilem Jowisza więcej nie potrzeba. Razem z sextilem Saturna możesz przechodzić wiele sprawdzianów, które i tak wypadną bardzo korzystnie dla ciebie. Tydzień będzie wspaniały. Otwórz się na nowe i przyjmij z wdzięcznością wszystkie prezenty korzystnych planet.

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

 

To dzięki Marsowi w twoim znaku świecisz jak gwiazdka na niebie! Trygon Merkurego z Wodnika dodaje ci już skrzydeł, polotu, podsuwa niecodzienne pomysły przy okazji zmieniając i unowocześniając zasadnicze kwestie.

Twoja Wenus w tym tygodniu (razem ze Słońcem) z Koziorożca robi kwadrat do Marsa w twoim znaku. Nawet jeżeli czujesz niechęć lub niepokój, a może nawet strach - trzeba jednak będzie wziąć wszystko w swoje ręce... Z tym kwadratem i opozycją Urana może dojść do nagłej, błyskawicznej zmiany sytuacji. Bez uprzedzenia.

Spróbuj unikać niepotrzebnych scysji, ostrej wymiany zdań lub zapalczywych sporów. Ważne jest uwzględnienie również pozycji przeciwnika. Pełnia  Księżyca w kwadracie do twojego znaku wyciągnie spod dywanu wiele starych spraw, które i tak trzeba byłoby kiedyś omówić.....

 

 

 

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Słońce, Wenus i Pluton z Koziorożca dodaje ci siły i pewności siebie. Teraz jest dobry czas aby ustalić co chcesz osiągnąć na stałe? Co daje ci stabilizację i poczucie bezpieczeństwa? Jowisz w trygonie to ciągłe, miłe niespodzianki. Niektórzy mogą także liczyć na zdobycie powodzenia, bez najmniejszego wysiłku.

Saturn w twoim znaku pragnie ciągle wszystko zmniejszyć pozostawiając tylko to co będzie stałe. Planuj teraz - najlepiej 16.1.14 przy pełni Księżyca, który stoi w magicznym trygonie do twojego znaku. Ogromna tęsknota do bezpiecznej rodziny będzie jeszcze raz w pozytywny sposób ujawniona. Koncentruj się tylko na tym, co jest dla ciebie najważniejsze. Pierwsza dekada Skorpiona - kwadrat Merkurego to wiele nieporozumień, które trzeba będzie teraz wyjaśniać.

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Przed tobą spokojny tydzień bez wielkich uniesień i porażek. Możesz spokojnie się odprężyć pozwalając innym stawienie się do walki na pierwszym froncie. Tydzień z pełnia Księżyca w Raku zapewnia głębokie emocje, uniesienia i zmienne uczucia. Trzymaj się swojego cichego zakątka domu. Twoją siłą i pomocą jest trygon Merkurego, Urana i sextil Marsa.

Te trzy planety dają ci optymizm, wiarę i odwagę na drogach wytyczonego planu.

Nie trzymaj się uparcie swoich racji. Polityka myślenia innych choć zupełnie inna może mieć i swoje pozytywne stronny. Akceptuj odmienne myślenie.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Nie tylko to co masz pod swoją kontrolą musi dobrze funkcjonować.

Pełnia Księżyca na twojej osi i w opozycji do twojego znaku (dom partnerski) przypomina abyś otworzył się na nowe i nieznane kierunki. Daj się zainspirować nowym wyobrażeniom.

 Zaufaj innym. Nie musisz sam ponosić odpowiedzialności za wszystko. Nadchodzi czas aby przeznaczyć więcej czasu dla samego siebie.  Wysłuchaj nowych propozycji. Po przemyśleniu i tam odkryjesz inne , ciekawe lądy. Dzięki swojemu rozsądkowi rozwiążesz wiele zawikłanych sytuacji.

Teraz nie czekaj! Wkraczaj do akcji, podejmuj decyzje i zmieniaj to co od dawna wymaga reformy! Odstąp od starego i nieużytecznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

Twoją indywidualność i niezależność możesz tylko spełnić idąc swoją drogą. Tą, która odpowiada twoim  potrzebom i wyobrażeniom. Już od 11.1.2014 Merkury w twoim znaku pomaga ze wszystkich sił rozwikłać wiele nazbieranych od dawna trudnych spraw.

Na Marsie z Wagi w trygonie możesz też polegać! Tam jest twoja siła i energia do wielkich czynów. Tworzący Mars w tym tygodniu kwadrat do Wenus trzeba będzie zastosować do ujawnienia wreszcie swojego własnego zdania!  Tony tworzą  muzykę. Tak ty zastosuj teraz Merkurego w oryginalny sposób  do przedstawienia swoich myśli z właściwą pewnością siebie. Pełnia Księżyca w Raku uświadomi ci jeszcze raz potrzebę domowego ogniska.

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Reprezentujesz się od dawna świetnie. Tak i tez stoją wszystkie planety do twojego znaku. Razem ze Słońcem, Jowiszem i Wenus nic nie może ci się przydarzyć. Pluton w sextilu napawa jeszcze respektem innych w stosunku do twojej osoby. Wenus w sextilu to wiele nowych kontaktów, którym możesz wyjść także naprzeciw. Trygon Saturna umocni to o czym marzysz od dawna. Ale nie natychmiast. Wszystko wymaga czasu i dokładności. A na dokładkę będzie idealnie pasowało do otaczającej cię rzeczywistości.

Jest paru przeciwników... ale i z nimi będziesz umiała sobie poradzić. Zapomnij o kompleksach lat dziecinnych. Pełnia Księżyca w trygonie do twojego znaku pomoże odbudować w sobie zaufanie na nowe, piękne życie. Bez uzależniania się od nikogo.

 

Dla wszystkich:

 

 

Koniec roku 2013 przyniósł ze sobą wiele emocji, które pomału się uspokajają. Konstelacje pozwalają na podsumowania, wyciąganie wniosków, przyrzeczenia i zrozumienie etapów przeszłego czasu. Pełnia Księżyca 16.01.2014  jest ważnym punktem zwrotnym ostatniej burzliwej fazy konstelacji planet.

Tematy, które omijaliśmy lub chowaliśmy pod dywan będą jeszcze raz poruszone, wyciągnięte i dokładnie przeanalizowane. Każdy sam chce wiedzieć na czym stoi i jaką pozycję zajmuje w danym partnerstwie. Układ planet ułatwia zamknięcie pewnych rozdziałów i powitanie przeznaczenia.

Księżyc w Raku zmusza wszystkich do okazania intensywnych uczuć. Słońce w Koziorożcu budzi myśli o naszym powołaniu.

Co jest dla ciebie istotne i ważne?

Jakie są twoje talenty?

Gdzie spełniasz się i wykonujesz swoją misję?

Gdzie musisz ponieść za swoje działania konsekwencje? A może jesteś odpowiedzialny za bardzo wiele?

Kwadrat  Marsa z Wenus i dodatkowy kwadraty to możliwość wielkiego napięcia, konfliktów które pomogą jednka rozwiązać trudne sytuacje. W zależności od horoskopów urodzeniowych może dojść do wielu nieprzewidzianych, nagłych zwrotów sytuacji.

Mars w Wadze walczy o partnerstwa. On będzie rozdzielał  to,  gdzie i tak od dawna brak jest harmonii, a łączył (mimo, że w upadku) te związki, które są sobie przeznaczone (choć niemożliwe!).

Pełnia Księżyca jeszcze raz przypomni wydarzenia  dalekich i bliskich nieudanych historii, które zostały zaniedbane lub zignorowane. Wenus w biegu wstecznym umożliwi podsumowanie wielu  wartości (np. uczuciowych, materialnych)

Czas na korektę. Na solidne zmiany. Obowiązki i dyplomację. Przygotuj się więc na tematy, o których nawet nie chcesz wspominać. Kłopotliwe i wstydliwe z zamierzchłych czasów...

Planety w Koziorożcu i rok Saturna to konsekwencje i odpowiedzialność. Wszystko, co wydarzy się w tym tygodniu, odbije się echem w niedługim czasie.

 

 

 

 

Tylko dobrych dni!

Słońce w Koziorożcu.

12.1.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

 

 

 

Jan Twardowski:

Wiel­kie dzieło nawróce­nia świata roz­poczy­na się od małych nieraz wy­siłków, od bu­dowa­nia zgo­dy w naszych rodzi­nach, pa­rafiach, w śro­dowis­kach pracy. 

 

 

Häusliches Glück 19Jh

Häusliches Glück-Friedrich Eduard Meyerheim

-via Wikimedia Commons.

 

 

Każdy potrzebuje miejsca na świecie, miejsca, do którego należy, i pośród ludzi, gdzie znajdzie bezpieczeństwo. Nikt nie może żyć w przestrzeni bo wtedy musi upaść...
Mirjam Pressler