Konstelacje i fazy Księżyca od 12.5.14-18.5.14 Pełnia Księżyca w Skorpionie na osi Byk/ Skorpion 14.5.14 o godzinie 21:17.

 

 

Im większe w człowieku wewnętrzne roz­bi­cie, poczu­cie włas­nej słabości, niepew­ności i lęk, tym większa tęskno­ta za czymś, co go z pow­ro­tem sca­li, da pew­ność i wiarę w siebie. 

A.Kępinski.

 

 

 

 


Konstelacje tygodnia:

Merkury tworzy trygon do Marsa w Wadze. Wenus łączy się w konstelacje z Merkurym, Jowiszem, Uranem a także niebezpiecznym Plutonem. Pełnia Księżyca 14.5.14 o godzinie 21: 17 w znaku Skorpiona jest otoczona bardzo gorącą i wysoce emocjonalną atmosferą. W piątek Merkury tworzy sekstyl do Urana.

.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Bardzo szybkiemu tempu nadchodzącego czasu towarzyszy karuzela mocno wybuchowych emocji! Pełnia Księżyca w intensywnym Skorpionie i dodatkowe połączenie Wenus z Plutonem dolewa tylko oliwy do ognia rozgrzewając aurę tygodnia do bardzo wysokich temperatur! Jeszcze tylko Merkury i Mars będzie nas kierował do szukania kompromisów i słów, które opiszą napięcia, wzburzenia i zdenerwowania aktualnego czasu. Dynamiczny wymiar pełen nieodwracalnych zmian.

Fazy Księżyca:

 

 

- do poniedziałku 3: 07 godz. Księżyc w dobrej Wadze szuka harmonii, spokoju i zrozumienia w partnerstwach wszelkiego rodzaju przy trudnym układzie planet.

- od poniedziałku 3: 08 godz. do czwartku 7: 44 godz. Księżyc i pełnia w znaku Skorpiona (w upadku) wygrzebuje na powierzchnię bardzo ciężkie uczucia. Nie kieruj się agresją, zazdrością, potrzebą posiadania lub kontrolowania kogoś...

- od czwartku 7: 45 godz. do soboty 10: 12 godz. Księżyc w radosnym Strzelcu przyniesie większą pewność siebie i wiarę w lepsze jutro!

- od soboty 10: 13 godz. Księżyc w Koziorożcu gwarantuje nam anielską cierpliwość, opanowanie i pogodę ducha.

 

 

 
Pusty bieg Księżyca: (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- poniedziałek 12.5.14 od 2: 52 godz. do 13.5.14 godziny 7:45

- środa 14.5.14 od 21: 17 godz. do 15.5.14 godziny 7:45

- piątek 16.5.14 od godz. 9: 44 do 17.5.14 godziny 10:13

Dobre dni, złe dni:

 

 

 

Anioł nig­dy nie upa­da. Diabeł upa­da tak nis­ko, że nig­dy się nie podniesie. Człowiek upa­da i powstaje. 

F. Dostojewski

 

 

14.5.14
14.5.14

14.5.14 Pełnia Księżyca na osi Skorpion/ Byk przynosi ze sobą tematy wartości wszelkiego rodzaju. Już począwszy od dziś można zadać sobie pytania, co jest twoja wartością w życiu? Co cenisz najbardziej? Do czego dążysz? Ile jesteś warty? Gdzie i co przynosi Ci bezpieczeństwo?

Skorpion jest znakiem transformacji, zmiany i na pewno w tych dniach dookoła pełni dojdzie do zaskakujących kolei wydarzeń, których się nie spodziewamy! Tam, gdzie wcześniej dokonaliśmy już wyboru, lub zapadły decyzje, mogą się ukazać nowe możliwości i opcje.

 20.5.14 Mars w Wadze wyrusza wreszcie w ruch prosty jeszcze raz poruszając tematy wartości partnerskich. Teraz on będzie podejmował kolejne kroki do działania w naszej przyszłości.

Podczas pełni Jowisz planeta szczęścia stoi w trygonie z Chironem. Chiron uważany jest za uzdrowiciela wszelkich cierpień. On wzywa do akceptowania swoich niedoskonałości. On leczy przez cierpienie i zrozumienie, że nie wszystko musi być w nas samych doskonałe!

Jowisz to nie tylko szczęście. To mądrość, rozbudowa, poszerzanie naszych horyzontów. Inne konstelacje podczas pełni dotyczą tematów bliskości, dystansu, uczucia tak bardzo szukanego przez nas własnego bezpieczeństwa czy przynależności.

Właśnie teraz będzie chodziło o szukanie siebie, swojego miejsca lub zaniedbanie tego tematu przez zrozumienie naszych uczuć, których do tej pory nie akceptowaliśmy. Pluton w kwadracie do Wenus i Urana przypomina o realiach, wartościach materialnych, które zawsze musimy uwzględniać i się nimi kierować!

Nie, nic w życiu nie ma za darmo… Za wszystko płacimy jakaś tam cenę…

 Zimny Saturn w opozycji do Słońca jeszcze bardziej to podkreśla - zabierając nam niemiłosiernie i bez dyskusji to, czego najbardziej potrzebujemy.

Ale pełnia w Skorpionie daje niektórym wielką szansę odnalezienia drogi i równowagi między światem materialnym i realnym a potrzebami uczuciowymi i duchowymi. Jeżeli Ci się to uda będziesz zwycięzcą i panem samego siebie. Otrzymując przy tym wielką siłę, zrozumienie, uzdrowienie (Chiron), a najważniejsze - odporność na walkę z nadchodzącymi przeciwnościami losu…

 

 

Człowiek jest wte­dy naj­szczęśliw­szy, kiedy do­koła siebie widzi to, co no­si w so­bie samym... 

B. Prus

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 
Baran 21.3-20.4

Na cały nadchodzący tydzień będzie nadal miał ogromny wpływ Uran w Twoim znaku i Wenus stojąca w opozycji do Marsa w Wadze. Wszystkie planety pragną Ci przypomnieć abyś słuchał, co mówią i czego potrzebują Twoi najbliżsi. Tematy partnerstwa wszelkiego rodzaju, jeszcze raz będą poruszone przez Wenus. Jeżeli będziesz umiał reagować spokojnie, omijając z przymrużeniem oka małe nieporozumienia, magiczna pełnia w bardzo emocjonalnym Skorpionie przyniesie zrozumienie przede wszystkim siebie i swojego działania.  Najlepiej będzie, gdy z konsekwencją będziesz dążył do tego, co postanowiłeś. Respektując otoczenie!

Miłość będzie głównym tematem nadchodzących dni. Wenus w Twoim znaku będzie starała się wyprostować wszelkie niedociągnięcia. Zaufaj jej.

Urodzeni 29.3-8.4 z opozycją Marsa, kwadratem Plutona i Jowisza: na Twojej drodze pojawią się ludzi, którzy mogą zakłócić Twój spokój. Oszczędzaj jednak swoją energię, ponieważ cały czas będzie coś się działo, gdzie będzie potrzebna Twoja uwaga i skupienie.

Nadchodzi wiele zmian w Twoim życiu. Niech Cię w nowe dni prowadzą głębokie uczucia.

 

 

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

Pełnia Księżyca na Twojej osi w znaku naprzeciw Skorpiona zapowiada bardzo aktywny czas i transformację.

W tym czasie najlepiej jest spędzić jej przebieg na zajęciu się sobą, sprawami, na które do tej pory nie miałeś czasu… a może bardzo najbliższymi osobami? Pełnia Księżyca chce Ci uświadomić to, co przegapiłeś w ostatnich dniach. Abyś powrócił do normalności i czynności, które są najbardziej ważne w życiu. Poczucie bezpieczeństwa, stałości, beztroski i konsensu - tego chyba ostatnio Ci najbardziej brakowało. Twój przytulny świat ma teraz możliwość odbudowania!

Trygon Plutona, sekstyl Jowisza i koniunkcja Słońca to najlepsze konstelacje, jakie można posiadać. Niebo i planety stoją po Twojej stronie! Zbierz wszystkie siły, aby odnaleźć to, czego od dawna poszukujesz!

 

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

Piękna pozycja Merkurego, Wenus i Marsa dodaje Ci ostatnio skrzydeł. I następny tydzień zapowiada się wspaniale! Możesz zdobyć to, co sobie zaplanujesz a i na Twojej drodze stanie wiele ludzi, którzy ułatwią Ci zdobycie wysoko postawionych celów. Twoja głowa razem z Merkurym działa teraz na wysokich obrotach. Kierujesz się logika i zrozumieniem. Tylko pierwsza dekada musi trzymać się faktów z kwadratem Neptuna, aby nie pobłądzić w szybkim tempie tego czasu!

Z sekstylem Wenus i Urana zawracasz w głowie płci przeciwnej, a wszystkie oczy są skierowane tylko i wyłącznie na Ciebie! Możesz niejednego zauroczyć jednym mrugnięciem!

 

Zapowiada się koncert życzeń i spełnienia marzeń. Przygotuj się dobrze na nadchodzące dni!

 
 

 

Rak 22.6.-22.7.

Pełnia Księżyca w braterskim Ci Skorpionie i , który stoi w tryginie do Twojego Slonca zapowiada tylko dobre odnowy! Wielki emocjonalny czas, taki, który lubisz, więcej miłości! Na pewno tego Ci ostatnio brakowało.

Czas na odrzucenie ostrożności, nieśmiałości i dystansu. Teraz ktoś musi dbać o Ciebie! Ty osobiście potrzebujesz najwięcej uwagi! Uczucia miłości i oddania!

Otwórz się więc na podarunek wielkich uczuć pokazując przy tym swoją indywidualność! Kwadrat Marsa to upomnienie, aby zadbać o swoje zdrowie. Kwadrat Wenus będzie porządkował aktualne partnerstwa i nagromadzone różnice zdań. Koniunkcja Jowisza, trygon Saturna i sekstyl Słońca z Byka pomaga aranżować projekty i plany. Ale z pełną energią i zaangażowaniem!

 

 

 

 

 


 

 

Lew 23.7.-23.8

Nadchodząca pełnia Księżyca w znaku Skorpiona może Cię ograniczyć stojąc w nieszczęsnym kwadracie. Możliwe jest, że pojawią się bardzo przemądrzale osoby na Twojej drodze, z którymi trzeba będzie sprytnie się rozprawić. Odmowy i krytyka ze strony innych każdemu się przydarzają. Dlatego Ty, jako osoba bardzo pewna siebie, będziesz umiał temu zaradzić. Trzymając się faktów i realiów ominiesz nie jedną trudną nadchodzącą zasadzkę. Szczególnie urodzeni w trzeciej dekadzie z kwadratem Słońca i Saturna muszą liczyć na utrudnienia.

Błędy trzeba naprawiać. Nieporozumienia wyjaśniać. Podać rękę, gdy i to jest potrzebne.

Urodzeni w pierwszej i drugiej dekadzie z sekstylem Merkurego, Marsa i trygonem Wenus i Urana mają przed sobą atrakcyjny czas w miłości i pracy. Dobre informacje poprawy finansowej Cię nie ominą. Propozycje trzeba przyjąć nie nakręcając się za wiele. Sprawdzaj wszystkie szczegóły dokładnie. Analizuj i akceptuj to, co Cię otacza!

 

 

 

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Pełnia Księżyca ze Skorpiona prześle Ci ogromną, pozytywną energię. Sekstyl  do Twojego Słońca ,który Cię uskrzydli dodając stabilizacji, stałości i odwagi, aby pokonać przeciwności. Wiary w swoje siły i siebie samą!

Urodzeni 30.8-11.9. muszą uważać z kwadratem Merkurego podczas ważnych rozmów, podpisów lub układów. Nie bierz na siebie teraz wielkich wyzwań. Czytaj to, co Ci pod nos szybko dają. Nie mów "tak", dopóki nie sprawdzisz wszystkiego. Opozycja Neptuna przypomina o uwadze i jasności tego, co robisz. Nie daj się nikomu zwieźć ani oszukać.

Pozostałych z sekstylem Jowisza, Saturna i trygonem Słońca czeka szczęśliwy czas. Praca będzie wykonana z wielką dokładnością i precyzją.

Zaufaj sobie. Zaufaj życiu. Ze spokojem łatwiej będzie opanować przebieg nadchodzącego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
Waga 24.9.-23.10

Twoja tęsknota do stabilności i stałości oraz bezpieczeństwa może pomału być spełniona. Najważniejsze abyś zrozumiała, że Ty jesteś najważniejsza. Tylko ty jesteś odpowiedzialna za swoje szczęście. A nie układy partnerskie!

Jeżeli pojmiesz tę różnice czekają Cię bardzo dobre dni. Wenus, Mars i trygon Merkurego przynoszą już dobre informacje! Pracy będzie coraz więcej a nowe znajomości otwierają drzwi, które były dotąd przed Tobą zamknięte! Robisz dobrą figurę w tej całej konstelacji gwiazd! Magicznemu spotkaniu miłości także nic nie stoi na drodze. Może właśnie teraz w tym tygodniu spotkasz kogoś, na kogo już od dawna tak czekałaś? Dobry czas dla singli na pełne wrażeń i emocji spotkania.

Kwadrat Plutona i Jowisza oraz opozycja Urana dla urodzonych 6.10-11.10 to groch z kapusta i gmatwanina wydarzeń.

Nie pozwól, aby ktoś odwiódł Cię od wybranej przez Ciebie drogi życia.

 

 

 

 
 
Skorpion 24.10.-22.11

Pełnia Księżyca w Twoim właśnie znaku 14.5.14 z opozycją Słońca to ogromna siła i dynamizm, który zabierze z Twojego życia to, co niepotrzebne i złe.

Możliwe jest, że to, czego pragniesz, (ale tak naprawdę), może się teraz spełnić, a czas wszelkiego kryzysu będzie z łatwością pokonany!

Czas abyś wyszedł ze swojego depresyjnego nastroju. Nie jesteś otoczony tylko przez wrogów... Dookoła są ludzie, którzy Cię kochają, chcą Ci pomoc a już na pewno nie wykorzystać… Możesz od tego dnia z większym zaufaniem i wiarą a także beztroską nosząc wysoko podniesioną głowę przechodzić do następnych etapów swojego życia.

Powiedz tylko "tak" do samego siebie. Akceptując siebie takiego, jakim jesteś bez makijażu. Urodzeni w pierwszej i drugiej dekadzie mają po swojej stronie trygon Jowisza, Neptuna i sekstyl Plutona. Wielu Cię podziwia, choć może nie ma odwagi powiedzieć to bezpośrednio.

Koniunkcja Saturna zmusza dalej do wielkiej pracy nad sobą.

Urodzonych w trzeciej dekadzie z opozycją Słońca czeka wiele nowych impulsów, spotkań, informacji i zdarzeń, które wprowadzą Cię na inną drogę życia.

 

 

 

 

 

 

 

 
Strzelec 23.11.-21.12

Twoje optymistyczne podejście do życia nie jest bez podstawne. Sama wiara i nadzieja może przecież przenosić góry! Wszystko to, co się teraz przy pięknych konstelacjach przydarzy otwiera nowy kapitel w Twoim życiu… A będzie i jeszcze lepiej!

Para miłosnych planet Mars i Wenus maja zbawienny wpływ na nadchodzący czas. Miłość, uczucia i przyjemności to najważniejszy temat Twoich przemyśleń. Dla samotnych bardzo dobry czas na poznanie kogoś nowego! Otwieraj, więc oczy i akceptuj prezenty od gwiazd.

Uran wtrąca się cały czas w twój los. Pozytywnie! Będzie zmiennie, wesoło a nawet ekscytująco.

Urodzeni 30.11-11.12 z opozycją Merkurego w wielkim wirze wydarzeń muszą uważać na komunikację. To nie jest dobry czas na podpisy o wielkim znaczeniu. Podczas pracy wymagana jest wysoka koncentracja i dokładność!

 

 

 

 

 

 
 
Koziorożec22.12.-20.1

Nie szukasz winy w innych. Raczej wręcz przeciwnie. Stawiając sobie coraz większe cele i zadania sam wiedząc, że to, co Cię uszczęśliwi jest małe, skromne i dające uczucie bezpiecznego ciepła. Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona otwiera przed Tobą perspektywę, gdzie nie trzeba się będzie do niczego zmuszać ani też o nic walczyć. Dobry czas wymagający abyś jednak sam sobie zaufał…

Urodzonych 30.12-7.1 z kwadratem Marsa, Wenus, Urana i koniunkcją Plutona czeka czas wyzwań w partnerstwach. Nikogo nie da się zmienić. Albo akceptujesz to, co jest, albo coś trzeba zmodyfikować w sobie.

 Uwaga na zdrowie. Mars zabiera Ci siły i rozprasza Twoją energię na spawy, które nie są tego w ogóle warte.

Na decyzje daj sobie więcej czasu. W spokoju znajdziesz więcej mocy.

 

 

 

.

 

 

 


 

 
Wodnik 21.1.-19.2

Pełnia Księżyca w kwadracie do Twojego znaku przynosi ze sobą przypomnienia o przeszłości. Tam gdzie jesteś, np., uzależniony, zmuszany do czegoś, masz trudności finansowe lub niezadawalające sytuacje partnerskie można będzie pogrzebaną od dawna pewność siebie teraz odszukać. Albo reanimować do życia. Kwadraty zmuszają do działania. Twoja kreatywna postawa ułatwi Ci pozbycie się złej fortuny.

Urodzeni 7.2-19.2 z kwadratem Saturna i Słońca nie mogą stawiać na siłę i przemoc. Spróbuj, nawet, gdy jest bardzo trudno, odnaleźć kompromis. Tylko stabilnością, harmonią i cierpliwością osiągniesz zamierzone cele.

Urodzeni 26.1-6.2 z trygonem Marsa, Merkurego i sekstylem Wenus mogą dosięgać gwiazd i oczekiwać szczęśliwych uwarunkowań sytuacji. Siły wyższe czuwają nad Toba. Także inspirujący sekstyl Urana jest bardzo przychylny.

 

 

 

 

.

 

 


 

 
Ryba 20.2.-20.3

 Zbliżająca się pełnia Księżyca w trygonie do twojego znaku ma ogromną siłę. Razem z zaufaniem i respektem do samej siebie poszukasz odważnie granic, które odgrodzą Cię od ludzi lub sytuacji obcinających Ci skrzydła.

Nie kieruj się, więc logiką i zrozumieniem czegoś, co nie można objąć także bystrym umysłem. Urodzeni 26.2-7.3 z kwadratem Merkurego będą potrzebowały czasu na wyjaśnienia i porządkowania. Im jaśniej postawisz sprawy tym szybciej znajdziesz wspólny mianownik z danym przeciwnikiem. Jest jednak tu sekstyl Plutona i trygon Jowisza, który będzie podtrzymywał Twoją niezmąconą pewność siebie. Razem z seksylem Saturna jesteś dokładna i skoncentrowana. Nic nie ujdzie Twojej uwadze, o nie!

Urodzeni w trzeciej dekadzie z sekstylem Słońca mają przed sobą bardzo stabilne układy, udogodnienia i pomoc ze stron, których nie brali pod uwagę!

Dla wszystkich:

 

 

O spokoju, relaksie i odpoczynku w następnym tygodniu nie ma w ogóle mowy! Przy bardzo trudnych układach planet potrzebny będzie spokój, opanowanie i wewnętrzna harmonia.

Energia, napięcia i nowe impulsy wysłane przez pełnię w emocjonalnym Skorpionie przyniesie ze sobą nagłe, niespodziewane zmiany, nowe drogi ku wielkiej przyszłości. Towarzyszy temu wiele sprzecznych, niewyjaśnionych sytuacji także związanych z cierpieniem naszej duszy. Dotknięte są przy tym nasze blokady, które musza być kiedyś rozwiązane!

(Chiron) . To właśnie Chiron daje nam szanse i możliwość uniknięcia sytuacji bez wyjścia! Pomaga zrozumieć i zaakceptować to, czego nikt nie może dotknąć czy usłyszeć.

Prawdziwe cierpienie może nas spotkać tylko ze strony tych, których kochamy.

  - Anna Kamieńska

Nowe idee, podczas pełni Księżyca mieszają się z trudnymi sytuacjami, ograniczeniami i potrzebą indywidualnego bezpieczeństwa.

W którą stronę masz wyruszyć??

Ci, którzy jeszcze nie będą mieli odwagi zaakceptować siebie, swoich uczuć, potrzeb i pragnień popchnie do przodu Mars (20.5.14) wyruszający w ruch prosty w Wadze.

Wielu poczuje działanie przeznaczenia. Sploty wydarzeni i przebieg następujących dni jest niemożliwy do prognozowania dla każdego z osobna.

Jedno jest pewne, jeżeli jesteś już gotowy do rozprawienia się i oczyszczenia starych spraw prehistorii - może Cię czekać tylko powodzenie!

 

 

 

 

 

Życzę Ci pogodnego tygodnia!
Słońce w Byku.

11.5. 2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

E-Mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Tempting Fate 2009

-via Wikipedia Commons

 

 

Daj mi  nie to, co chcę, ale to, czego potrzebuję.
Antoine de Saint-Exupéry