Konstelacje i fazy Ksieżyca od 10.3.14-16.3.14

16.3.14 pełnia Ksieżyca na osi Ryba/ Panna o godzinie 18; 09.

 

 

 

Wie­dza jest wte­dy, gdy o czymś nie tyl­ko wiesz, lecz możesz to zo­baczyć, opi­sać, zde­finiować, a na­wet dot­knąć. A wiara, gdy nie widzisz, nie zo­baczysz, nie dot­kniesz, a mi­mo to jes­teś pe­wien, że jest. 

 

Dorota Terakowska

 

 

Tematy tygodnia

poprawianie błędów i konsekwencje, uporządkowanie starych historii, nowe drogi, nowe przemyślenia, inne perspektywy, zakończenia, nowe stałe postanowienia…

 

Konstelacje tygodnia:   

Merkury ustawia się w krytycznej konstelacji do Saturna ale już w piątek łączy się w pozytywnej z Marsem w Wadze w biegu wstecznym.

Słońce w trygonie z Saturnem w Skorpionie pragnie przynieść nam stałość i bezpieczeństwo. Chiron tworzy piękną konstelację z Plutonem.

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Pomimo nieciekawego początku tygodnia, gdzie będzie wiele krytyki, nietolerancji i braku uczuć utrudniając wszelkie rozmowy i komunikacje - ukażą nam się drogi do zgody, stałości i dialogu.

Na wszystko jednak są rozwiązania.

Stojąc obiema nogami w realności wejdziemy w pełnię Księżyca na osi Panna/ Ryba (16.3.14) z wieloma dobrymi przyrzeczeniami, które chcemy od razu wykonać!

 

 

Spa­cerek po schro­nis­ku dla obłąka­nych po­kazu­je, iż sa­ma wiara nie do­wodzi niczego.

 Nietzsche

 

 

Fazy Księżyca

 

 

 

- od niedzieli 14:33 godz. do środy 3:07 godz. przechodzący Księżyc w znak uczuciowego Raka i łącząc się z Jowiszem pozwoli jeszcze raz machnąć ręką na obowiązki i zająć się pięknymi, rodzinnymi uczuciami. Czuły i zmyslowy czas.

- od środy 3:08 godz. do piątku 15:16 godz. Księżyc w znaku Lwa wzywa nas do kreatywnych odważnych czynów. Zajmij się swoimi pasjami! Spełnij się! Pokaż się z jak najlepszej strony! Idź za głosem serca.

- od piątku 15:17 godz. Księżyc i pełnia w znaku Panny przypomina nam między innymi o zadbaniu o nasze zdrowie, zdrowym odżywianiu, porządku. Zanim zaczniesz wypełniać swoje wielkie plany ogranicz krytykę, oskażenia i zaczepki. Tylko negatywna ocena siebie i innych nie wskaże ci drogi do rozwiązania problemów.

 

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

-         wtorek 11.3.14 od 20:52 godz. do 12.3.14 godziny 3:10

-         piątek 14.3.14 od godz. 8:25 do godz. 15:19

-         niedziela 16.3.14 od godz. 18:09 do  17.3.14 godziny 1:47

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp.

 

 

 

Johann Wolfgang Goethe:

Wiara jest miłością do te­go, co niewi­doczne; uf­nością w to, co niemożli­we i nieprawdopodobne. 

 

 

 

Dobre dni, złe dni

 

 

11.3.14

 Merkury w Wodniku tworzy kwadrat do Saturna w Skorpione. Gdy pisze już o kwadratach nie oznacza to nic dobrego.

Licz na wyzwania, trudności, opóźnienia związane z komunikacją. Od rana nachodzą nas czarne myśli i nikt nie widzi dróg do rozwiązania. Romowy i wymiana myśli są zablokowane. Nastrój  panuje poważny a i nikt nie ma chęci odstąpić teraz od twardych zasad i reguł (które może i sam sobie ustalił). Nikt nie zwraca uwagi na uczucia. Jasność myślenia i  wysoka koncentarcja może pomóc dostrzec ważne punkty umów lub układów.

O serdeczności nie ma mowy. Kierujemy się fakatmi, zasadami i paragrafami.

Ten aspekt jest również możliwością zerwania lub zakończenia wszelkich umów.

 

 

13.3.14

Słońce trygon Saturn:

Powaga dnia jest pewna. Pozytywna konstelacja pozwala nam szukać bezpieczeństwa, stałości i stabilności. Jesteśmy gotowi włożyć dużo pracy w dany temat  przy ogromnym  zaangażowaniu i wytrwałości. Odpowiedzialność będzie teraz nagrodzona. Struktura i dyscyplina oznacza długoterminowość. Cieżka praca a nawet bardzo złożony problem może być rozwiązany i przynieść niesamowite efekty.

Wykorzystaj ten dzień do ważnych planów, omówień dotyczących nadchodzących dni. Wszystko rozpoczęte lub zakończone dzisiaj przyniesie  bardzo dobre efekty na następny czas. Rewelacjyne następstwa są gwarantowane.

 

 

16.3.14 pełnia Księżyca na osi Panna/ Ryba

o godzinie 18:09.

Będzie poruszała tematy naszej wiary. Oś Panna/ Ryba to racjonalność i duchowość; wiara i religia.

Pełnia Księżyca jeszcze raz ukaże nam tematy jednostki albo społeczeństa poruszając wyżej wymienione myśli. Czy tylko suche fakty, intelektualna strona, liczby są dla ciebie ważne?

A może w twoim otoczeniu brak jest duchowości, uczucia wiary lub równowagi między tymi pojęciami do osobistego spełnienia?

Czy głowa może zaakceptować duszę? Inne dotąd poznane światy? Nienamacalne, niezbadane i niepojęte? Masz zawsze wszystko zaplanowane do końca? Czy też wierzysz w rzekę życia oczekując dobrego i pięknego?

A może uczucie i wiara jest ważniejsza dla ciebie od szkiełka i oka..?

Dodatkowe konstelacje takie jak np. Jowisz kwadrat Uran, Uran kwadrat Pluton, Jowisz opozycja Pluton podczas nowiu, które już wiele razy opisywałam, wskazują na nagłe, nieoczekiwane, konieczne zmiany w naszym życiu. Merkury trygon Mars, Słońce trygon Saturn i AC w Byku obiecują, że wszelkie nasze decyzje będą podjęte zdecydowanie przynosząc nam stabilność i bezpieczeństwo.

Nie zapominaj  pod wpływem emocji o tym co jest dla ciebie najważniejsze. Dzień z wyzwaniem dla Panny, Strzelca i Bliźniaka (urodzonych w drugiej i trzeciej dekadzie)

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

"Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?"

A.  Mickeiwicz

 

 

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

Nareszcie znajdzie się trochę więcej czasu dla miłości, przyjemności i radości. Wenus w sextilu obiecuje bardzo przyjemny czas. A i sprawy finansowe będą układać się pomału bardzo pozytywnie.

Twój Mars w tym tygodniu łączy się w pozytwny trygon razem z Merkurym. Życiowe plany mogą nabrać wreszcie realnego kształtu! To co się do tej pory nie udawało, gdzie zamykano ci drzwi przed nosem jeszcze raz dojdzie do głosu obiecując zadowolenie, spelnienie i powodzenie. Przede wszystkim zawodowe!

Teraz będziesz mógł przekonać innych o swoich dobrych intencjach, planach lub pomysłach! Teraz musisz stać przy tym czego pragniesz! Nie poddawać się i czekać do końca tygodnia! Swoje emocje trzeba trzymać pod kontrolą. I bez trzaskania drzwiami będziesz mógł wszystko osiągnąć.

 

 

  

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Czy naprawdę chcesz jeszcze raz bez końca prowadzić dyskusje, które i tak do niczego nie prowadzą? Osiągnąć możesz bardzo wiele z sextilem Jowisza, Słońca i trygonem Plutona . Ważne jest odzielenie ważnego od istotnego. Nie trzymanie się przeszłości. To co było już nie powróci. Zaakceptuj to. Stare bóle, cierpienia, zdrady i bolesne rany pomoże uleczyć teraz piękna konstelacja Chriona do twojego znaku. Myślenie tylko o materialnym świecie zabija w tobie radość i szczęście normalnego dnia. Opozycja Saturna w biegu wstecznym jeszcze raz głębiej przypomni i wskaże to co było zle zrobione w przeszłe dni.

Nie słuchaj krytyki innych skierowanej w twoją stronę. Ty sam wiesz ile jesteś wart! W pracy liczy się ogromne zaangażowanie. Tylko twojej obecności teraz będzie za mało.

 

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Wiesz czego chcesz i gdzie skierować swoją największą uwagę. Masz w odpowiednim momencie świetne pomysły i rozwiązania dla trudnych spraw. Z sextilem Urana możesz wielu teraz wyprzedzić, a twoja kreatywność sięga aż zenitu. Z trygonem Marsa dokonujesz niemożliwego! Jednak pełnia Księżyca przyniesie wielkie emocje i turbulentny czas. Nie wszystko można objąć rozumem, liczbami, faktami oraz informacjami z Internetu.

W tych dniach będziesz musiał uważać aby pod wpływem wielkiego niepokoju nie zniszczyć sobie samemu wielkiej szansy, na którą od dawna już czekałeś.

Koncentruj się na sobie i tym, co mówi serce. Zapomnij o powierzchowności, machnięciu ręką i pędzie prosto przed siebie bez zwracania uwagi na wymogi otoczenia. Jeden etap w twoim życiu będzie zamknięty. Tym sposobem zrozumiesz jedank, jak bardzo TY sam jesteś ważny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak22.6.-22.7

Najważnjesze będzie teraz abyś umiał koncentrować się na sobie. Na swojej wiedzy, talentach i zdolnościach. Z kręgu twoich znajomych możesz liczyć na dobre informacje, pomysły oraz idee. Wszystko może odwrócić się teraz do dobrego.

 Obojętnie co się teraz wydarzy. Uczucia  i emocje będą na najwyższym stopniu twojej możliości. Jednak ty masz po swojej stronie Słońce w trygonie, które cię chroni, otacza opieką i wyciąga pomocną dłoń. Oczekuj wspaniałych wyników, stabilizacji i pochwał.

Otwórz się na szczęście. Jowisz w koniunkcji jeszcze do czerwca 2014 roku  przypomina, że szczęscia trzeba oczekiwać, a i na pewno akceptować. Następna taka konstelacja dopiero za 12 lat… wykorzystaj ją!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Wchodząca Lilith do twojego znaku powiedziała krótko: "dość!"

Czas na własne spełnienie, swoje aspiracje, własne pragnienia i możliwości. Posłuchaj swojego serca! Co chcesz teraz osiągnąć, jaki jest twój plan? Razem z Lilith  będziesz mógł osiągnąć wszystko, jeżeli pozostawisz z boku oszukiwanie się.

Dyscyplina, pochwały i wyróżnienia są pewne. Jednak nie bądź twardy ,bezwględny lub surowy w decyzjach. Słowo prostego ludu też jest ważne!

Zaakceptuj to!

Opozycja Merkurego urodzonym w ostatniej dekadzie przypomina aby trochę zwolnili swoje obroty. Nie wszystko ułoży się tak jak sobie wymyślili.

Mars dodaje ci jednak więcej pewności siebie. Nie ma już nic czego mądrością i spokojem nie możesz osiągnąć.

 

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

 Niedzielna pełnia Księżyca na twojej osi będzie bardzo ważnym wydarzeniem. Nie ma się czego obawiać z trygonem Plutona i sextilem Jowisza. Te konstelacje czuwają nad tobą i dodają siły abyś właśnie TY wyszła na sam szczyt.

Dookoła tego dnia możesz spodziewać się nieporozumień w pracy. Nie słuchaj więc nikogo! Nie ty ponosisz winę za wszystkie błędy świata! Pomyśl co można zmienić, unowocześnić lub całkowicie zostawić w najbliższych planach. Liczysz się tylko ty, twoje potrzeby i twoja autentyczność.

Pokaż prawdziwą swoją osobowość i swój charakter. Na końcu i tak możesz oczekiwać bezpieczeństwa, stałości i stabilizacji. A to jest bardzo wiele warte.

 

 

 

.

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

W tym tygodniu masz wielką szansę aby wszelkie nieporozumienia z przeszłości wyjaśnić, poprawić lub skorygować. Nie udawaj więc, że wszystko jest fajnie! Harmonia na siłę będzie tylko ciebie samą niszczyć! Twój Mars łączy się w piękny trygon z Merkurym w Wodniku. A to oznacza bardzo dobre wiadomości! Otwórz się więc na nowe! Jeszcze raz przemyśl swoje plany  i wizje. Może ci pomóc tylko zdecydowanie, pewność siebie i więcej odwagi!  Utoruj że wreszcie sobie drogę do własnego spełnienia! Nie czekaj!

W miłości bardzo pięknie! Nowe znajomości, flirt i uroku czar. Tak naprawdę nie ma nic od niej pięknejszego... a właśnie to ona dodaje nam nawięcej sił.

 

 

 

 

 

Skorpion24.10.-22.11

Masz już dosyć Saturna! Ale to nie koniec. O nie! Wykaż się wreszcie cywilną odwagą! Ukarz swoją dojrzałość. Bezsensowne dyskusje o niczym nie przyniosą oczekiwanch efektów. Zostaw i zapomnij o tym.

Stać cię na dużo więcej! Pod koniec tygodnia jeszcze raz udowodnisz wszystkim jak bardzo jesteś silny i odpowiedzialny. Piękna konstelacja Saturna w twoim znaku tworzącego trygon do Słońca w Rybach to otwarcie drzwi na które już dawno czekałeś!! Wiele czeka już na ciebie... więc weź sobie z życia wreszcie to, co i tak ci się należy!

Trygon Jowisza, sextil Plutona - nie, tego nie można teraz zmarnować. Nadchodzący weekend będzie piękny.

W miłości musisz wyruszyć w swoją drogę... z nim/ nią   albo bez niego/ niej… Kierunek drogi  jednak musi być taki sam.

Ty podejmujesz teraz decyzje na stałe. Przemyśl więc to.

 

 

 

 

Strzelec23.11.-21.12

My tu gadu gadu a czas sobie pędzi….

Nowe pomysły, wspaniałe plany, oryginalne koncepty... ale gdzie jest odpowiedzialność, realizacja i uwzględnienie  realiów??

Stojące Słońce w znaku Ryb przypomina, że nierealny świat, inny odmienny, wielki (albo bardzo za szeroki) wymaga faktów, konkretów i decyzji bez zmróżenia oka!

Na nic fruwanie będzie w obłokach gdy dookoła wszyscy biją na alarm. Zejdź proszę z chmurki, popatrz bez różowych okularów dookoła, zapomnij o zaświatach i włącz światło na realność. Powodzenie osiągniesz tylko wtedy gdy obiema nogami będziesz stał dobrze na ziemi. Jeszcze raz koncentruj  się na sobie. Czy jesteś zdolny do końca wytrzymać tempo i zamknąć tematy, które niedawno rozpocząłeś?

W miłości oczekuj bardzo pięknego czasu. Bądź gotowy na nowe, ciekawe spotkania.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec22.12.-20.1

 Twój krytycyzm, niewiara, strach przed nowym jest wielki. Jendak konstelacje napominają, że trzeba otworzyć się na nowe! Czy tego chcesz czy nie. Posłuchaj co mówią twoi przyjaciele. Nie jedna rada będzie teraz przydatna! Zaufaj sobie jeden raz! Razem z Plutonem i sextilem Słońca i tak jesteś najsilniejszy. Nie trzeba więc niczego teraz się obawiać.

Aby coś jednak otrzymać, to, o czym marzysz od wielu lat, a może i od dziecinstwa,  - to trzeba będzie coś oddać i do tego zaufać! Bez liczb, namacalnych faktów i twojej wiedzy. Zapomnij więc o wszystkich swoich dyplomach. Z wiarą i intuicją można dokonać doskonałości! Zostaw więc wszystko co za tobą.

Pożegnaj ludzi, którzy sciągają cię na dół, nieprawdziwych partnerów , wyimaginowane sprawy i uzależnienia. Nadchodzi nowe, inne, stabilne, gdzie trzeba będzie się spełnić .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik21.1.-19.2

Wenus i Merkury w twoim znaku czynią cię szarmanckim, miłym, grzecznym i układnym.

Stawiasz na miłość i układy partnerskie. Teraz tylko to będzie dla ciebie ważne.

Nie zmuszaj jednak nikogo do zmiany swoich poglądów, nie zmieniaj na siłę obcego życia, nie wtrącaj tam, gdzie nie trzeba. Z trygonem Marsa z Wagi do Merkurego będziesz jeszcze raz próbował stworzyć harmonię, gdzie jej nie ma! Niech twoje wizje doczekają spełnienia. Daj się zainspirować innym, wysłuchaj wszystkiego do końca akceptując realny, nie twój świat!

Możliwości będzie wiele abyś osiągnął powodzenie. Razem z Wenus i Merkurym oczekuj nie tylko poprawy finansowej ale i nowych układów , umów, ważnych podpisów na które od wieków czekałeś.

Ale miłość... tylko ona będzie teraz odgrywała w twoim życiu najważniejszą rolę.

 

 

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

 Słońce jeszcze w twoim znaku przypomina, że trzeba wykonać wszystko to, na co nie miałaś czasu.  Nie odsuwaj teraz od siebie nieprzyjemnych  i skomplikowanych spraw.

16.3.14 odbywa się pelnia Księżyca na twojej osi. A to oznacza, że nadchodzą bardzo ważne, emocjonalne dni. Opozycja Księżyca zmuszać będzie do zabrania się za sprawy wyższych wartości! Jakich? Na przykład miłość! Bez której tak naprawdę ani ty ani nikt inny nie może żyć…

Z sextilem Słońca, Plutona i trygonem Jowisza, Saturna tylko TY trzymasz w rękawie najwięcej najlepszych kart!

Wykorzystaj siłę Słońca. Ono wskarze ci drogę, którą masz podążać. Potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy? Szukaj jej! Proś  i dopominaj się!

Wszelka pomoc będzie ci teraz dana!!

Wykorzystaj bardzo dobry dla ciebie, zdarzający się raz do roku, piękny czas.

 

Dla wszystkich

 

 

 

Jeszcze raz dochodzą do głosu tematy z przeszłości, stare historie, podjęte decyzje lub wydarzenia ostatniego czasu. Coraz bardzeij rozjaśnia nam się czego pragniemy naprawdę, jakie są nasze wyobrażenia, dokąd ma prowadzić nasza osobista droga?

Przecież przy naszym uporze, zaangażowaniu i konsekwencji(!) zawsze zdobywamy to, na czym nam bardzo zależy. Nie prawdaż?

Jednak nasze plany i marzenia często związane są ze zrozumieniem faktów, czasami bolesnymi spostrzeżeniami lub doświadczeniami z przeszłości. Jak wiele zależy od naszego nastawienia? Od wiary w samego siebie i pewności osiągnięcia dobrego zakończenia?

Ilu z was dopiero zrozumiało, że wiele z naszych osiągnięć potrzebuje pomocy z zewnątrz? Wsparcia czy też akceptacji? Wszystko bowiem musi odpowiadać realnym stwierdzeniom. Zbliżająca się pełnia w znaku Panny nie jednemu pogrozi przed nosem palcem przypominając o faktach, liczbach i konkretach!

Jeżeli jednak wierzysz w swoje pomysły (ideały, plany, siebie samego) - pomoc nadejdzie na pewno! Nawet ze strony, które najmniej się teraz spodziewasz!

Wydarzenia z ostanich tygodniu, czy to w życiu prywatnym, politycznym czy gospodaryczm, jeszcze raz będą omawiane. Wątpliwości, polemiki, nagonek i korygowania będzie wystarczająco dużo.

Nadszedł czas porządkowania, poprawiania, korygowania. Znak Panny lubi porządek, jasność i konkrety. Jeżeli pragniesz dobrego zakończenia danych umów musisz być autentyczny i gotowy do dialogu, współpracy. Twoje uczucia musi zaakceptować głowa. Otwierając się jednak na nowe spostrzeżenia, informacje i odmienne światopoglądy. Warto jest teraz pielęgnować nowe i stare kontakty towarzyskie, zajmując się sobą, swoimi  kreatywnymi pasjami i potrzebami.Wszystkie w tym czasie pojawiające się uczucia mają charakter bardzo ważny.

Nie pozwól aby stare historie z dzieciństwa, nasze przeżycia i niemiłe doświadczenia wzięły górę nad tobą i tym, co pragniesz osiągnąć. Tylko ty sam tworzysz nowe dni biorąc odpowiedzialność za siebie, swoje działania i swoje pragnienia!

Pełni Księżyca towarzyszy nastrój niepokoju. Co pragniesz osiągnąć tak z całego serca? Co chcesz wyrzucić i zmienić w swoim życiu? Jeżeli podejdziesz poważnie do tematów nie oczekując aby ktoś uratował cię jak książe z bajki - możesz oczekiwać wiele pozytywnych okoliczności, szans, możliwości które pomogą ci na dalszej twojej drodze.

 

 

 

                       "Czucie i wiara silniej mówi do mnie
                               niż mędrca szkiełko i oko."

                                A. Mickiewicz

 

 

 

 

 

 

Życzę Ci dobrych dni!

Słońce w Rybach.

9.3.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.Polecam Skype porady.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

Blind Flower Girl of Pompeii 02

Nydia, the Blind Flower Girl of Pompeii -. Randolph Rogers

viaWikimedia Commons