Konstelacje i fazy Księżyca od 10.2.14 do 16.2.14.

15.2.14 Pełnia Księżyca w znaku Lwa na osi Wodnik/ Lew o godz.0;54

 

 

 

E. Fromm:

[...] człowiek ma silną potrzebę pewności - chce wierzyć, iż metoda, za pomocą której podejmuje decyzje, jest właściwa. W rzeczywistości woli nawet podejmować „złą” decyzję i być jej pewnym, niż „dobrą” i być targanym wątpliwościami co do jej słuszności.

 

 

 

Tematy tygodnia:

 

czas ważnych decyzji i podsumowań przeszłości; nagłe nieoczekiwane zmiany, rzeczywistość a marzenia.

 

Konstelacje tygodnia:

We wtorek Słońce z Wodnika tworzy nieprzyjemny kwadrat z realnym Saturnem. Merkury w biegu wstecznym steruje na znak Wodnika łącząc się ze Słońcem. W sobotę oczekujemy pełni Księżyca w znaku ognistego Lwa, przy pięknej konstelacji Słońca z Marsem, ale bolesnej konstelacji T-kwadrat Księżyca z Saturnem. Mars tworzy trygon do Merkurego .

 

 

 

 

Jaki będzie nowy tydzień?

Pełni w znaku Lwa na osi Wodnik/ Lew towarzyszą zmienne konstelacje. Przygotuj się na nieoczekiwane, nagłe wydarzenia zarówno piękne jak i szorstkie lub cierpkie... Już we wtorek kwadrat Saturna ze Słońcem, a pod koniec tygodnia Księżyca z Saturnem jeszcze raz przypomina o realiach, prawie, konsekwencjach i akcepotawniu rzeczywistego tła wydarzeń.

 

Fazy Ksieżyca

 

 

 

- poniedziałek 7:34 godz. do środy 20:16 godz. Księżyc w Raku nastraja nas emocjonalnie i uczuciowo. Szukamy miłości i bezpieczeństwa

- od środy 20:17 godz. do soboty 8:27 godz. Księżyc i pełnia w znaku Lwa wprowadza ognistą atmosferę.

- od soboty 8:28 godz. weekend z Księżycem w Pannie zapowiada czas porządków, sumiennego wypełniania obowiązków i zajmowanie się naszym zdrowiem.

 

 

Pusty bieg Księżyca:  (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- środa 12.22.14 od 11:52 godz. do godziny 20:16

- sobota 15.2.14 od godz. 4:14 do godziny 8:27

 

 

 

Podczas pustego biegu Księżyca unikaj:  ważnych terminów, podpisów, rozmów kwalifikujących, egzaminów, podróży, sportu, przeprowadzek, dużych zakupów  itp...

Dobre dni, złe dni:

 

 

 

Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.

Golding

 

 

 

 

 

 

 

15.2.14 Pełnia w znaku Lwa na osi Lew/ Wodnik

W tym dniu stojące Słońce w oryginanym Wodniku tworzy opozycję do Księżyca w pełni w Lwie. Blisko koło Słońca stoi Merkury w biegu wstecznym. Mars w znaku kardynalnej Wagi tworzy w tym dniu wspaniały trygon do Słońca i sextil do Księżyca w pełni. Mars wzywa nas abyśmy wreszcie dostrzegli swoją wielkość, realizowali swoje cele, marzenia używając drogi dyplomacji!! Każdy z nas pragnie się spełnić (Wodnik). Nawet gdy nasze drogi są inne, odmienne i rewolucyjne. Nasz wzrok i działanie ma być skierowane... na innych.

Merkury w biegu wstecznym ma przypomnieć, że nie tylko głowa i umysł jest ważne... ale także i uczucia, emocje (Lew) - serce!

 Słońce w Wodniku zmusza nas do innego myślenia! Do opuszczenia starych dróg i przestarzałych struktur myślenia. Obecny cały czas kwadrat Uranu z Plutonem będzie zamykał to co musi odejść... Merkury i Jowisz w biegu wstecznym przypomina decyzje roku 2013. Nadszedł czas na korektę, zmiany i podjęcie tematów, które odsuwaliśmy od siebie. Tam, gdzie czujesz, że idziesz jednak w złym kierunku lub jest stagnacja i nie możesz wyruszyć z miejsca, trzeba będzie coś zmienić!

Decyduj teraz!

20/21 kwietnia 2014 na niebie pojawia się kardynalny krzyż, który tworzą niebezpieczne planety Pluton, Uran, Mars i Jowisz. Ci którzy caly czas odsuwają od siebie rozstrzygnięcia będą zmuszeni przez konstelacje do radykalnych reform i alternatyw.

 

14.2.14 Księżyc tworzy kwadrat do Saturna (Skorpion), a to oznacza  akceptowanie faktów, które wcale nie będą dla nas przyjemnie...

Przejdź więc do działania! Zakończ to, co jest nie aktualne. We wtorek 11.2.14 jest już szansa na zrozumienie, że stoisz na skrzyżowaniu (Słońce kwadrat Saturn). W każdej decyzji uwzględnij realia.

1.3.14 Mars-wojownik w Wadze jak i Saturn-realista w emocjonalnym Skorpionie (2.3.14) wyruszają w bieg wsteczny.

Już wiadomo, że teraz nie będzie nam wcale w następnym czasie do śmiechu...

Pełnia Księżyca to zakończenia. A zakończenia to początki nowego...

Niech trygon Słońca z Wodnika z Marsem w Wadze podczas pełni Księżyca i konjunkcja Merkurego wskaże ci drogi (może kiedyś już uwzględniane!) do rozwiązania aktualnych bolących tematów. W spokoju jest twoja siła i pewność zapadających wyroków.

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

Gdy pragnie się podjąć decyzję, najniebezpieczniejszą rzeczą jest zasięganie czyjejś rady. Oprócz dwóch czy trzech osób nie ma na świecie nikogo, kto by pragnął naszego dobra.

E. Cioran

 

 

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

 Stojące Słońce w Wodniku pomaga we wszelkich twoich decyzjach. Postanów coś! Zacznij działać! Wyrusz do boju!

Pamiętaj jednak, że tylko to co wymaga wysiłku, trudu i odwagi opłaci się na pewno... Postaw jednak w tym tygodniu na cierpliwość. Pełnia Księżyca w hojnym Lwie i Merkury w biegu wstecznym mogą jednak wysłać cię w nieodpowiednim kierunku... Sytuacje będą wymagały zastanowienia i planu. Twój Mars w opozycji do Wagi, teraz dla trzeciej dekady będzie zmuszał do wysiłku. Postaw na koniunkcje Uranu. To on przyniesie ci wiele nowych możliwości.

 

 

 

 

Byk 21.4.-20.5

Z kwadratem Słońca i opozycją Saturna trzecia dekada urodzonych nie będzie miała łatwego tygodnia. Merkury w biegu wstecznym nakazuje wszystkim zwolnienie tempa. Rób male kroki, sprawdzaj wszystko, poprawiaj i dokonuj korekty. Powracasz do przeszłości... Czy na pewno decyzje były prawidłowe? Pomyśl czasami o wybaczaniu i zapomnieniu. Nie musisz ciągnąć przez całe życie za sobą bólu przeszłości! Trygon Wenus, Jowisza i Plutona pomoże na pewno w zrozumieniu sytuacji. Swoją kreatywnością będziesz mógł z sextilem Neptuna przekonać wszystkich. Otwórz się na nowe kontakty!

 

 

 

Bliźniak 21.5.-21.6

Gdy twoja planeta Merkury jest w biegu wstecznym masz ciągle uczucie, że wszystkie gwiazdy sprzysięgły się działać przeciw tobie. Stop! Pierwsza dekada Bliźniaka musi liczyć na nieporozumienia, pomyłki i trudności. Tylko spokojem możesz osiągnąć zamierzone. Trzecia dekada urodzonych z trygonem Słońca i Marsa, Merkurego to optymizm, piękny czas, uznanie i siła do walki o swoje cele.

Pamiętaj o sextilu Uranu, który przynosi propozycje nie do odrzucenia. Razem z nim i Marsem nie ma czego się bać! Wszystkie Bliźniaki muszą uważać na sprawy finansowe!

 

 

 

 

 

 

 

 

Rak 22.6.-22.7

Ostatnio za wiele izolujesz się od świata. Przemyślasz wszystko, zamykasz w sobie i swoim świecie fantazji... Ale w tym tygodniu masz po swojej stronie Merkurego w trygonie! Twoje idee i plany będą wreszcie zrealizowane i ujrzą światło dzienne! Rozpocznij wszystko w drugiej połowie tygodnia. Jowisz w twoim znaku pomoże zbudować most między marzeniem a rzeczywistością uwzględniając wszystkie fakty. Nie chowaj się! Wyjdź z ukrycia!

Udowodnij wszystkim i pokaż na co cię jeszcze stać! Trygon Saturna doda koncetracji i wskaże kierunek bardzo pewną ręką. Posłuchaj go.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Pełnia w twoim znaku to bardzo ważny dzień. Razem z nią otrzymasz wielką kosmiczną siłę i energię, którą trzeba odpowiednio wykorzystać. Pełnia w danym znaku jest tylko raz w roku a to trzeba docenić... Czekają na ciebie wielkie, ważne wyzwania. Czy będziesz umiał je przyjąć? Wykorzystując swoją kreatywność, serce, hojność? Sextil Marsa dla urodzonych w trzeciej dekadze dołoży jeszcze ogromną siłę i pewność siebie!

Nie koncentruj się teraz na sprawach materialnych. Układ planet przypomina abyś nie wiązał, a może nawet dokładniej mówiąc uzależniał od jakichkolwiek układów materialnych. Kieruj się decyzjami swojego serca.

 

 

 

 

 

Panna 24.8.-23.9

Jeszcze do środy Merkury w biegu wstecznym ze znaku Ryb może utrudniać ci proste decyzje, myślenie i koncentrację. Podczas pełni Księżyca unikaj ostatecznych wyroków. Nie musisz komuś ciągle pomagać lub co gorsza wykonywać cudzej pracy! Koncentruj się na sobie! Trygon Wenus ułatwi w nawiązywaniu wielu nowych kontaktów. Sextil Jowisza, Plutona i Saturna to bardzo dobre dni dla kariery, pracy i szczęścia. Trzymaj się swoich ideałów! Sama wiesz dobrze czego chcesz i gdzie musi twoja droga podążać!

 

 

 

 

 

Waga 24.9.-23.10

A teraz będzie zależało wszystko od tego czy będziesz umiała wykorzystać dobre konstelacje. Przechodząca przez twój znak planeta rewolucji Mars w opozycji do Urana to znak, że wiele nagle będzie się teraz niespodziewanie zmieniać. Druga dekada Wag z kwadratem Jowisza i Wenus to egzamin dla wszelkiego rodzaju  przyjaźni i miłości, partnerstwa. Może powinnaś wreszcie trochę więcej sobie samej pozwolić?

Trzecia dekada Wag z pięknym trygonem Słońca, Merkurego i konjunkcją Marsa pomoże przenieść nawet największe góry! Rozluźnij się. I pozwól na spełnienie marzeń.

Daty 19.10-23.10 muszą unikać z Merkurym w biegu wstecznym podejmowania nagłych, ostatecznych decyzji. Poczekaj.

 

 

 

 

 

Skorpion 24.10.-22.11

Nie lubisz czasu Słońca w Wodniku. Nieufnie jesteś nastawiony do nowinek, zmian i rewolucyjnych pomysłów... To nie dla ciebie. Pierwsza i druga dekada urodzonych ma piękne konstelacje. Trygon Merkurego, Neptuna i Jowisza ukaże z łatwością twoje mocne strony! Nawet do trudnych zadań podejdziesz z optymizmem i pozytywnym nastawieniem. Wenus w sextilu to czas na miłość! Otwórz się na nowe, ciekawe uczucia!

Trzecia dekada Skorpiona z kwadratem Słońca, Merkurego i koniunkcją Saturna musi walczyć o powodzenie. Ale ono będzie stałe!.. Nie rezygnuj. Nie zwieszaj głowy pomimo, że i komunikacja nie będzie łatwa.

 

 

 

Strzelec 23.11.-21.12

Pełnia Księżyca w znaku Lwa 15.2.14 i dni dookoła niej mogą mieć dla ciebie naprawdę magiczne znaczenie. Oczekuj bardzo dobrego czasu, pozytywnej, wielkiej energii która z łatwością dotrze nawet do głębi twojego wnętrza.

 Trzecia dekada Strzelca ma najlepsze konstelacje. Mars pomoże w sextilu zakończyć wszystko co planujesz. Twoje działania będą się opłacać. Nie czekaj! Działaj, szukaj nowych kontaktów, realizuj plany. Na horyzoncie pojawiają się szanse, które trzeba chwytać od razu. Szczególnie pięknie będzie w czwartek.

Pierwsza dekada Strzelca - kwadrat Neptuna i Merkurego działa nieprzyjemnie. Nabierz dystansu do wszystkich rozstrzygnięć i uchwał. Sprawdzaj i kontroluj wszystko dokładnie.

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Koziorożec 22.12.-20.1

Od listopada Wenus, planeta Miłości i finansów, znajduje się w twoim znaku. Wiele już otrzymałeś od tej planety. W pozytywnym i negatywnym znaczeniu. Teraz Wenus, jeszcze przez trzy tygodnie, już w biegu  prostym pragnie skierować i otworzyć się na przyjemne strony życia. Korzystaj z tego czasu. Każda twoja decyzja będzie miała ogromne znaczenie. Nawet gdy nie od razu zrozumiesz dokąd prowadzi cię droga... Jest pięknie i postaraj się jak najdłużej zatrzymać ten czas. Daty 30.12- 4.1. z kwadratem Urana i opozycją Jowisza będą konfrontowane z nowymi sytuacjami. Trzecia dekada urodzonych z kwadratem Marsa musi koncentrować się lepiej na miłości. Unikaj kłótni, sporów i niepotrzebnych dysputów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.1.-19.2

 Słońce i  Mars jest po twojej stronie. Obie planety pomagają w rozwoju, planowaniu, działaniu, zmianach wszelkiego rodzaju. Nie trzymaj się starego. Słońce wzywa do nowych metod działania. Razem z Marsem może ci się udać wszystko!

Opozycja Księżyca podczas pełni we Lwie chce wskazać obszary życia, które omijałeś. Zapominałeś? Nie chciałeś poruszać? Przygotuj się podczas tego dnia na nagłe, niespodziewane zmiany sytuacji. Wchodzący Merkury do twojego znaku w biegu wstecznym jeszcze raz poruszy tematy przeszłości. Trzecia dekada z kwadratem Saturna musi liczyć na kontrole i upomnienia.

Nie kieruj się impulsem. Nie przesadzaj w pogoni za nieosiągalnym. Liczy się także rzeczywistość i opinia innych.

 

 

 

 

 

Ryba 20.2.-20.3

Planeta komunikacji Merkury nie na długo zagościła w twoim znaku i już wybiera się w bieg wsteczny opuszczając w czwartek twój znak. Jego zatrzymanie i wyruszenie w innym kierunku będzie dla ciebie znakiem ostrzegawczym. Do tego dochodzi pełnia w Wodniku. Stare historie mogą być przywołane. Wykorzystaj ten czas na zakończenie niektórych historii. Nawet gdy czasami coś zaboli... Inne planety stoją bardzo dobrze. Wenus w sextilu obiecuje bardzo piękny czas. Trygon Jowisza i Saturna to pełna koncentracja i gwarancja zrozumeinia wyższych wartości.Twoje zdecydowanie do podjęcia ostatniego orzeczenia będzie podziwiane. Oszczędzaj się w tym tygodniu. I w spokoju będzie wszystko osiągnięte.

Dla wszystkich

 

 

Konstelacje nadchodzodzego tygodnia nie są łatwe. Pełnia Księżyca i Merkury w biegu wstecznym jeszcze bardziej utrudnią decyzje. Komunikacja jest nie jasna. Wszystko nabiera opóźnienia, ograniczenia lub natrafia na opór i przeszkody.

Nagłe, niespodziewane zmiany sytuacji będą zmuszały nas do akceptowania rzeczywistości i granic, które już od wtorku będzie wyznaczał Saturn ze Skorpiona.

Jeżeli wykażesz się dyscypliną, obowiązkowością możesz osiągnąć zamierzone lub wyznaczone sobie cele.

W innym przypadku gdy pokierujesz się lekkomyślnością, impulsem, zbytnią pewnością siebie (Księżyc we Lwie kwadrat Saturna podczas pełni)  licz na brak potwierdzenia ze strony surowego Saturna. On nie lubi lekkoduchów, płytkiej gadaniny i braku profesjonalizmu.

Zastanów się więc dobrze przed podjęciem ważnych decyzji...

Czy będziesz umiał sprostać bardzo wysokim wymaganiom? Czy potrafisz stać przy swoich zamierzeniach i uparcie osiągać cel? Czy koniec twojego projektu jest zgodny z wolą serca?

Saturn realizuje przeznaczenia. Wymaga jednak ogromnej pracy i siły woli.

Pozycja Słonca w Wodniku to praca grupy. To wspólnota, akceptowanie pomysłów innych, porozumienia i kompromisy. Mars z dyplomatycznej Wagi będzie pomagał w pięknym trygonie do łączenia, wiązania i  tworzenia harmonii. Skieruj swoją energię tam, gdzie jest naprawdę tobie i INNYM potrzebna.

Nie przesadzaj jednak z oryginalnymi pomysłami... Liczą się fakty, liczby, obowiązki, przepisy, prawa i ustalony porządek działania.

 

 

 

 

 

Życzę Ci spokojnych dni!

Słońce w Wodniku.

9.02.2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota.

E-Mail: honorata.n@hotmail.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

Skype: Honorata Nothdurfter Astroveritas

 

 

 

Jeśli człowiek ma czas zastanowić się nad podjęciem decyzji, najczęściej rezygnuje. Żeby podjąć pewne kroki, potrzeba wielkiej odwagi.

Coelho

WLA vanda Venus holding a heart

Venus holding a heart
South Netherlandish, Antwerp
Around 1600
Pearwood

-via Wikimedia Commons