Konstelacje i fazy Księżyca od 2.6.14 do 8.6.14. Merkury w biegu wstecznym od 7.6.14 do 1.7.14

 

 

 

Zaw­sze trze­ba działać. Źle czy dob­rze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bez­czyn­ności, niez­de­cydo­wania, wa­hania. Czynów i de­cyz­ji, choć niekiedy przy­noszą smu­tek i żal, nie żałuje się. 

A. Sapkowski

 

 


Konstelacje tygodnia:

Wenus w Byku łączy się romantycznie z Neptunem w Rybach. Słońce w Bliźniaku tworzy sextil do rewolucyjnego Urana w Baranie. Merkury, planeta komunikacji, 7.6.14 zatrzymuje się w Raku, aby wyruszyć w bieg wsteczny i zawitać jeszcze raz do Bliźniaka.

 

 

.

 

 Jaki będzie nowy tydzień?

Piękna wiosennie-letnia konstelacja Wenus w Byku i Neptuna w Rybach wprowadza uroczą atmosferę pełną ciepła, miłości, romantyczności i zrozumienia…

Bardzo dobry czas, aby wyjawić swoje uczucia i pokazać osobie bliskiej ile dla nas znaczy. Piątkowe połączenie Słońca z Uranem przyniesie nową energię pełną oryginalności oraz indywidualności. Nie trzymaj się już starych pomysłów. W sobotę Merkury zatrzymuje się abyśmy jeszcze raz uporządkowali swoje rozpoczęte zamierzenia i plany.

Chaos jest możliwy. Merkury w biegu wstecznym jest zdolny do kłamstwa, oszustwa i szybszego mówienia niż myślenia…

 

"To, co najlepsze, nie przychodzi łatwo."

Przysłowie angielskie.

Fazy Księżyca:

 

 

- do środy 4.6.14 godziny16:20 Księżyc w odważnym Lwie przynosi ze sobą kreatywny i radosny czas. Kierujemy się większą pewnością siebie.

- od środy 16:21 godz. do soboty 4:01 godz. Księżyc w krytycznej Pannie podchodzi racjonalnie do spraw uczuciowych. Dbamy o szczegóły, szukamy bezpieczeństwa i perfekcjonizmu.

- od soboty 4:02 Weekend z Księżycem w szlachetnej Wadze to poczucie piękna i estetyki. Z trudnością podejmujemy decyzje dotyczące partnerstwa.

 

 

 

 

Pusty bieg Księżyca: (Księżyc przechodzi do następnego znaku)

- wtorek 3.6.14 od godz. 16:43 do 4.6.14 godziny 16:21

- piątek 6.6.14 od 11:14 do 7.6.14 godziny 4:02

- niedziela 8.6.14 od 21:48 godz. do 9.6.14 godziny 12:39

 

 

 

 

To nie żad­na sztu­ka kochać człowieka w nie­szczęściu. Do­piero w szarym codzien­nym życiu miłość wys­ta­wiona jest na praw­dziwą próbę.

Margit Sandemo 

 

 

 

Dobre dni, złe dni:

 

 

 

Od 7.6.14 do 1.7.14 Merkury -planeta komunikacji, sprawności umysłowej, logicznego myślenia oraz intelektu - wyrusza w ruch retrogradacyjny.

Od tego dnia wszystkie sprawy związane z komunikacją są bardziej skomplikowane. Informacje, wiadomości i wiedza gubi się w labiryncie poplątanych dróg.

W tym okresie najlepiej jest NIE rozpoczynać nowych przedsięwzięć czy tez projektów, ale sprawdzać i poprawiać to, co już jest w toku.

Merkury w biegu wstecznym to czas spóźniania pociągów, samolotów oraz wszystkich środków komunikacji. Chaos na ulicy jest często jego sprawką. Korki, spóźnienia i niedokładności.

Zgubione listy, nieotrzymane maile i zawieszanie się komputerów, brak połączenia telefonicznego lub internetowego to także wybryki psotnego Merkurego.

Informacje są opóźnione lub sprzeczne z tym, co wcześniej ustaliliśmy...

Merkury jest też planetą oszustów, złodziei, kłamców, intrygi... Nie daj się więc nabrać. Nie słuchaj o super szybkim zarobku lub innych niewiarygodnościach. Polegaj na swojej intuicji i czystych intencjach.

Fazy Merkurego w biegu wstecznym warto wykorzystać do porządków, poprawek, korekty. Sprawdź i przeanalizuj ostatnie plany, decyzje i postanowienia. W tym czasie mogą pojawiać się w biznesach starzy klienci. Warto przypomnieć się i wysłać wszystkim maile informacyjne.

Najważniejsze: nie podejmuj ważnych decyzji, nie rób dużych inwestycji. Unikaj zakończenia w tym czasie kluczowych kontraktów o wielkiej wadze.

Merkury nie przynosi teraz niestety pieniędzy... Ale wyciąga je nam z portfela! Uważaj ile, za co i gdzie płacisz! Sprawdzaj rachunki!

 

 

 

Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.

Michail Bulhakow

 

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?

 

 

 

Kto nie umie przy­siąść na pro­gu chwi­li, puszczając całą przeszłość w niepa­mięć, kto nie jest zdol­ny trwać w miej­scu jak bo­gini zwy­cięstwa, nie doz­nając zaw­ro­tu głowy ani lęku, ten nig­dy nie do­wie się, czym jest szczęście. 

F. Nietzsche

 

 

 

 

Baran 21.3-20.4

To ostatni czas z opozycją Twojego władcy Marsa z Wagi. Za Tobą trudna faza … Dlatego trzeba będzie jeszcze zacisnąć zęby i brać raczej życie z lekkiej, luźniej i nieskomplikowanej strony. Wytrzymasz to na pewno!

Słońce z Bliźniaka daje Ci dobre szanse na osiągnięcie Twoich zamierzeń. Urodzeni w pierwszej dekadzie z kwadratem Merkurego od piątku jeszcze w biegu wstecznym muszą rozwiązywać nieporozumienia, licząc na komunikacyjny chaos. Nie denerwuj się! Działaj spokojnie i rozważnie.

Kwadrat Plutona dla urodzonych w drugiej dekadzie do ogromne zmiany. Najważniejsze abyś Ty sam wziął życie w swoje ręce i odrzucił to, co już od dawna nie jest Ci potrzebne oraz spojrzał na życie z zupełnie nowej perspektywy.

 

 

 

 
 
Byk 21.4.-20.5

Dla Ciebie świat w tym tygodniu stoi otworem. Wenus obok Twojego Słońca przynosi radość, szczęście, romantyczne uczucia i nastrojowy czas. Razem z sextilem Jowisza możesz śmiało rozluźnić się i spokojnie postawić na odpoczynek. Wenus już zadba o świetną atmosferę tych dni!

Merkury w sextilu z przyjaznego Raka to przepiękny czas na ważne rozmowy, podpisywanie umów i deklaracje (do 7.6.14!)

Pełnię szczęścia poczujesz jeszcze bardziej, gdy Wenus w Twoim znaku połączy się z Neptunem. Środek tygodnia zapowiada się wręcz rewelacyjnie…

Pluton trygon to pewność siebie i wielkie szanse dla wszystkich urodzonych w drugiej dekadzie. Wszystko pójdzie po Twojej myśli bez najmniejszego wysiłku.

Opozycja Saturna urodzonym między 7.5-11.5 nie pozwala teraz na robienie żadnych błędów. Sprawdzaj wszystko dokładnie.

 

 

 

 

 

 

 
Bliźniak 21.5.-21.6

Przed Tobą tydzień miłych niespodzianek!

 Słońce w Twoim znaku razem z Uranem przynosi ze sobą odmienny nastrój, nagłe, pozytywne zmiany sytuacji, ciekawe wiadomości, niezapowiedziane spotkania i niesłychane wydarzenia!

Druga dekada z trygonem Marsa i koniunkcją Słońca czuje się silna, energiczna i bojowo nastawiona do wszystkiego! Zdobywasz szczyty z ogromna łatwością. I nie ma nic, co mogłoby być dla Ciebie przeszkodą!

Trzecia dekada z trygonem Węzła Księżycowego czuje, że nadszedł czas nowego… życie to zmiany. Pożegnania i jeszcze piękniejsze przywitania.

Urodzeni 27.5-31.5 razem z kwadratem Neptuna krążą w kranie chaosu, mgły i pomyłek.  Ale i objazdy prowadzą nas do celu… Z cierpliwością, rozwagą i wytrwałością dotrzesz i Ty do zakończenia tego tranzytu…

 

 

 
 

 

Rak 22.6.-22.7.

Merkury w Twoim znaku, jeszcze do 7.6.14 w biegu prostym, to odpowiedzialność, zadania, za które musisz od razu się zabrać!

Nikt za Ciebie inicjatywy nie podejmie. Masz świetne możliwości z tą piękną konstelacją, które trzeba koniecznie wykorzystać. Merkury, bowiem oddala się znowu od Ciebie aby powrócić 1.7.14.

Pierwszej dekadzie przyświeca całą mocą Wenus. To ona ożywia Twoje uczucia, dodaje skrzydeł stawiając nowe, ciekawe znajomości na twojej drodze.

Druga dekada ma kosmiczny chaos gwiazd. Mars w kwadracie odbiera Ci energię, Pluton w opozycji to odejście od starego czasu, Uran w kwadracie przynosi niemile, nagłe niespodzianki. Zmiany są jednak konieczne. Trygon Saturna zapewnia w przyszłości stabilizację i bezpieczeństwo. Nie bój się wiec zostawić to, co nie ma już dla Ciebie wielkich wartości.

Trzecia dekada jeszcze do 16.6.14  musi dobrze wykorzystać koniunkcję Jowisza. Odważ się spełnić swoje marzenia! Planeta szczęścia wróci do Ciebie dopiero za ok 12 lat.

 

 

 

 

Lew 23.7.-23.8

Tylko pozycja Słońca z Bliźniaka, układ Księżyca i sextil Marsa gwarantuje, że tydzień będzie odpowiadał Twoim wymaganiom!

:-)  Ważniejsze zadania muszą być rozwiązywane za pomocą intuicji. Ona na pewno Cię nie zmyli.

Druga dekada ma świetne konstelacje dotyczące kariery, nowych zadań, projektów oraz inspirujących planów. Wszystko ułoży się po Twojej myśli!

Urodzeni 10.8-13.8 z kwadratem Saturna nałożyły na siebie za wiele obowiązków. Z czegoś musisz zrezygnować! Kieruj się cierpliwością i konsekwencją.

Pierwsza dekada z kwadratem Wenus rozwiązuje trudne układy partnerskie. Czyżbyś za dużo wymagał od innych? Nie wychodź na zakupy z pełnym portfelem! Sprawy finansowe wymagają głębszej analizy.

 

 

 


 
Panna 24.8.-23.9

Nie trać swojej energii, aby nakłonić innych do zmian swoich przekonań.  Słońce w Bliźniaku w kwadracie podsuwa nieciekawe pomysły, które mogą zakończyć się kompletną klapą. Dlatego kieruj się lepiej cierpliwością i swoim talentem organizacyjnym nie rzucając się nikomu w oczy. Szczególnie drugą dekadę opuszcza nagle pewność siebie a czarne myśli psują całkowicie Twoje palny.

Poczekaj. Wszystko się zmienia. Razem z trygonem Plutona oraz sextilem Saturna i tak wszystko obróci się na Twoją korzyść.

Szczęśliwy czas czeka drugą i trzecią dekadę. Sextil Merkurego to właśnie bardzo dobre argumenty, trochę szczęścia Jowisza i już niedługo stoisz na podium powodzenia.

Wszystkie Panny potrzebują przede wszystkim spokoju, koncentracji i jasności wytyczonego celu.

 

 

 

 

  

 
Waga 24.9.-23.10

 

Z planetą Mars jeszcze wszystko jest możliwe! Zdecydowania, odwagi i siły nie będzie Ci brakowało abyś przeszła do ataku o swoje uczucia a także pracę.

Bardzo interesująca konstelacja tygodnia - spotkanie Słońca i Urana - może wpłynąć na nagłe, ciekawe wydarzenia w drugiej połowie tygodnia. Świetne pomysły lub pomoc kogoś z przeszłości może wpłynąć na przebieg Twojego dalszego życia.

Pierwsza dekada z kwadratem Merkurego musi uważać na nieporozumienia w pracy. Wyrażaj jaśniej swoje potrzeby nie chowając się po kątach

Druga dekada z trygonem Słońca rusza śmiało do boju o siebie. Opozycja Urana, kwadrat Marsa i Jowisza to głębokie zmiany, które i tak do końca roku okażą się bardzo korzystne dla Ciebie.

Trzecia dekada z koniunkcją Węzła Księżycowego może oczekiwać przeznaczeniowych spotkań i pomocy opatrzności losu.

 

 

 

 

 

 


 
Skorpion 24.10.-22.11

Wszystko krok po roku stawiasz na twardym fundamencie. Saturn wskazał już drogi, którymi trzeba będzie podążać. Nawet w trudnych sytuacjach jesteś spokojny będąc przykładem i wzorem dla innych.

Pierwszą dekadę z trygonem Merkurego, opozycją Wenus i trygonem Neptuna czeka w tym tygodniu piękna niespodzianka.  Jesteś o krok od zakochania a Twoja niewiara, krytycyzm i czasami zbyt wielkie pesymistyczne nastawienie odpływa w siną dal.

Druga dekada z sextilem Plutona i trygonem Jowisza (jeszcze przez jakiś czas) musi koniecznie wykorzystać swoje kreatywne talenty, aby z pewnością siebie i ogromną silą przebicia osiągnąć wyznaczony cel!

Świetne szanse i nowe możliwości stoją przed Tobą. Od Ciebie zależy, co zrobisz z dobrą konstelacją gwiazd.

 

 

 

 

 


 

 
Strzelec 23.11.-21.12

Gdy Słońce stoi w opozycji należy akceptować to, co nadchodzi z zewnątrz, bez odrzucania z góry nakazów innych.

Pierwsza dekada z kwadratem Neptuna błądzi jeszcze w ciemności szukając swoich celów i nowych dróg. Na wiele pytań nie można znaleźć odpowiedzi...

Ale sextil Marsa dodaje już Ci siły. Gdy wreszcie wyznaczysz sobie obiekt ataku, jestem pewna, że wytrwałością i stanowczością będziesz mógł w szybkim tempie osiągnąć go.

Druga dekada mimo bezpośredniej opozycji Słońca będzie umiała robić uniki i korzystać z bardzo oryginalnych pomysłów.  Przed Tobą pasjonujący czas.

Trzecia dekada z sextilem Węzła Księżycowego musi wyruszyć wyznaczoną przez los drogą. Czekają Cię zadania, które musisz w życiu wypełnić.

 

.

 

 

 


 
Koziorożec 22.12.-20.1

Wenus w trygonie nastawia Cię pozytywnie do wszystkiego. Nawet w drobnostkach znajdujesz uroków czar.

Pierwszą dekadę razem z sextilem Neptuna i opozycja Merkurego czeka wiele atrakcji, urozmaicenia i zdumiewające zbiegi okoliczności.

Druga dekada z wieloma złożonymi konstelacjami musi przemyśleć ostatni czas. Za wiele obowiązków, za dużo odpowiedzialności, za mało czasu na życie i radości codziennego dnia.

Kwadrat Urana wszystko zmienia, a Pluton nakazuje zostawić zagmatwaną przeszłość. W partnerstwach musisz wybierać swoje drogi. Niezależne oraz indywidualnie.

Dla trzeciej dekady urodzonych jeszcze do połowy czerwca opozycja Jowisza wskazuje na szansy i pomoc z zewnątrz. Korzystaj z tego.

 

 

 

.

 
Wodnik 21.1.-19.2

Aby nowe weszło w Twoje życie, musisz pozamykać ostatnie drzwi. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Do soboty masz czas na załatwienie wszelkich spraw zawodowych.

Pierwsza dekada z kwadratem Wenus wyjaśnia skomplikowane sytuacje partnerskie. Trzymaj się rzeczowo faktów nie szukając dziury w całym…

Trygon Marsa ułatwi odnalezienie odpowiednich alternatyw, uzasadnień i argumentów. Decyzje będą odpowiednie.

Drugą dekadę z trygonem Słońca i sextilem Urana czeka nawet strzał w dziesiątkę i ogromna satysfakcja.

Urodzeni 6.2-8.2 z kwadratem Saturna muszą zając się rzeczywistością.  Szukaj kompromisów. Podsumuj przeszłe wydarzenia i wybierz nowe drogi.

 

 

 

  
Ryba 20.2.-20.3

Koniunkcja Neptuna czyni Cię bardzo wrażliwą i sentymentalną. Twoja empatia zwiększa się z dnia na dzień.

Trygon Merkurego będzie jeszcze ułatwiał do soboty w sprawach kariery zawodowej. Później nie tylko dla Ciebie, ale dla wszystkich pojawia się tablica "stop".

Dlatego twoje działania muszą być przemyślane, a droga jasno prowadząca tylko do celu.

Korzystnie stojąca Wenus zapewnia niesamowicie przepojony liryzmem czas.

Druga dekada z kwadratem Słońca musi oczekiwać trudności wszelkiego rodzaju. Nie wchodź w drogę przełożonym. Nie upieraj się przy swoim. W połączeniu z Plutonem konstelacja może wciągnąć Cię w sytuacje trudne do opanowania. Nie ryzykuj.

Urodzeni 8.3-12.3  mogą oczekiwać powodzenia we wszelkich działaniach. Jowisz i Saturn czuwają nad Tobą.

Dla wszystkich:

 

 

Nowy tydzień ma w zanadrzu dla każdego cos miłego.

Piękna konstelacja Wenus i Neptuna wprowadza znaki ziemi i wody w romantyczny nastrój. Poczucie jedności i wspólnoty łączy wszystkie znaki zodiaku. Miłość, czułość, przynależność, uwielbienie - teraz to się liczy. Radość, kreatywność, hojność, otwartość, intuicja oraz empatia wzrasta.

Piątek przynosi pozytywne niespodzianki dla znaków powietrza i ognia. Jak grom z jasnego nieba wielu może nagle dopaść spełnienie. Liczy się oryginalność oraz indywidualność. Niespodziewanie pojawiają się nowe pomysły, a sytuacje i wydarzenia zmieniają się zaskakująco szybko. Dobry czas na rozpoczęcie kreatywnych planów lub projektów.

W piątek, sobotę aura dnia dla wszystkich nagle się zmienia.

Zatrzymujący się Merkury nagle może popsuć nasze plany. Napięcie zwiększa się i kolej wydarzeń jest trudna do przewidzenia.

Przygotuj się na utrudnienia w komunikacji wszelkiego rodzaju. Nasze myślenie zwalnia tempo. W partnerstwach jeszcze raz będą poruszone tematy wartości wszelkiego rodzaju. Małe różnice zdań mogą doprowadzić do eskalacji sytuacji, nieporozumień a nawet chaosu.

Kieruj się otwartością i zrozumieniem nie oczekując jeszcze jasności i zrozumienia wydarzeń. Merkury w biegu wstecznym ma za zadanie korygowanie i poprawianie ostatniego czasu.

(do 1.7.14)

 

 

 

Stań z lo­sem twarzą w twarz, za­reaguj, nie rezygnuj! 

 

Coelho

 

 

 

 

Życzę Ci słonecznego tygodnia!
Słońce w Bliźniaku.

1.6. 2014  Wiedeń

Zapraszam na porady astrologiczne i sesje tarota. (Skype)

http://www.astroveritas.com/polski/uslugi/

e-mail: honorata.n@outlook.com

Tel: 0043/ 664 540 33 72

 

Children's Concert by George Iakovidis

-via Wikimedia Commons

Greek: Παιδική Συναυλία
Children's Concert