Horoskop dla małych i dużych dzieci

-czyli witaj szkoło nie zawsze na wesoło...

Rok szkolny się zaczyna a wraz z nim zmartwienia o naszych najmłodszych. Każdy znak zodiaku ma swoje mocne i słabe strony, talenty twórcze, techniczne i badawcze. Nauka dzieci ich rozwój daje najlepsze rezultaty, gdy wcześniej rozpoznamy inwencje twórcze własnych pociech.

 

Z nauką jest jak z wiosłowa­niem pod prąd. Sko­ro tyl­ko zap­rzes­ta­niesz pra­cy, za­raz spycha cię do tyłu.  B. Britten

 

 

 

Baran

Dzieci Barany wymagają naszej wielkiej uwagi. Zamiast słuchać nauczycieli, wychowawców czy rodziców, czas wolą raczej spędzać na placu zabaw lub sporcie.

Są bardzo ambitne a gdy maja dobre przykłady do naśladowania ich, pewnością siebie i bystrością uczą się szybo. Najważniejsze, aby się nie nudziły! W zależności od wychowawcy dzieci te wymagają wielu inspisujących pomysłów, różnorodności techniki, rysunku i projektu.

Baran jest bardzo towarzyski. Kocha muzykę i śpiew. Zapisz swoją pociechę do chóru, kółka muzycznego albo tanecznego!

Praca indywidualna musi być połączona, z grupową, aby dziecko nie narzekało na jednostajność i bron Boże rutynę!!

 

 

Byk

Jest z natury bardzo artystyczny, twórczy i muzyczny, ale uczy się na początku bardzo powoli. Przedmioty ścisłe omija z bezpiecznej odległości woląc raczej myśleć i marzyć o niebieskich migdałach. Małe Byki potrzebują nie tylko zachęty i motywacji do pracy, aby dalszy rozwój twórczy przebiegał prawidłowo.

Praktyczni i rozsądni dobrze się czują w przedmiotach artystyczno-technicznych. Ich zdolności najbardziej rozwijają się w ergonomiczności i funkcjonalności( rzemiosło, dekoratorstwo, krawiectwo, fryzjerstwo, kosmetyka).

Dorosłe Byki mają talent do biznesu, marketingu i ekonomii.

 

 

 

Bliźnięta

Dla dzieci spod tego znaku nie ma problemów! Bardzo szybko uczą się czytać i pisać. Liczenie nie sprawi im kłopotu. Im więcej wiedzy na początku tym większa korzyść dla małego Bliźniaka.

Niestety, częsta niekorzystna sytuacja domowa ma ogromny wpływ na rozwój ich szkolnej kariery. Bliźniak potrzebuje szansy, pomocy i opieki ze strony najbliższych. Najważniejsze: wierzyć w siebie, być odważnym i zmotywowanym!

Bliźniak jest pierwszy w klasie, który potrafi czytać. Komputer ma bardziej opanowany od nauczyciela. W przyszłości polecam np. dziennikarstwo, marketing lub praca w radio. Zdolności komunikacjne muszą być całe życie rozwijane.

 

 

 

 

Rak

Niebagatelne talenty plastyczne i muzyczne muszą być popychane przez swoich rodziców. Male Raki wolą raczej schować się pod spódnicą mamy niż wyjść w wielki świat. Najlepszą metodą jest zachęcanie, motywacja i pochwały.

Rakom przydają się wszystkie przedmioty. Jako znak kardynalny dochrapie się na pewno wysokiej pozycji z odpowiedzialnością. Dlatego rodzice nie powinni zwieszać głowy. Cierpliwość popłaci w każdym calu dla swojej pociechy!

Dla Raka nie jest ważne zdobywanie wyższego wyksztalcenia. On czuje się lepiej w konkretnych zawodach. Na przykład wychowawca przedszkola, opiekun do zwierząt lub prowadzenie malej, ( ale dobrze prosperującej!) rodzinnej firmy jest dla niego idealnym zawodem w dalszej przyszłości!

Umie zrobić z niczego pieniądze!

 

 

 

Lew

Dla rodziców błyskotliwe, odważne Lwy są czasami źródłem głębokiej frustracji! Interesuje ich wszystko, ale długo nie wytrzymają lub nie mają ochoty na podsuwane im pod nos zainteresowania!

Ale bez rozpaczy!

 Ich zdolności i wielki talent rozwija się dopiero wtedy, gdy zobaczą przydatność własnej edukacji. Bez motywacji i konsekwencji nie podchodź do Lwa!

Maszyny, komputery, IPad-y lub inne nowoczesne urządzenia będą jego ogromnym hobby. Im prekursorskie i droższe tym bardzie wzrasta jego zainteresowanie.

Ale tak na prawdę potrzebne są chęci, serce i zdecydowanie. Gdy Lew postanowi pozostać rolnikiem lub handlowcem robi wszystko, aby być pierwszy we własnym fachu!

Jego wielkie zdolności kierownicze w dalekim czasie kierują go na wysokie, ważne stanowiska.

 

 

Cała nasza nauka, w porówna­niu z rzeczy­wis­tością, jest pry­mityw­na i dziecin­na - ale na­dal jest to naj­cenniej­sza rzecz, jaką posiadamy. A Einstein

 

 

 

Panna

Dzieci Panny są bardzo inteligentne, mają wybitne zdolności analityczne.  Czytanie i pisanie nie będzie dla nich dylematem. Zdobywanie solidnego wyksztalcenia jest dla nich obowiązkiem a z nauką ogólną nie będzie żadnym kłopotem.

Co jest kłodom na drodze do sukcesu to przede wszystkim nerwowość, brak wiary w siebie lub terror ze strony innych dzieci i dorosłych. Te wrażliwe istoty odpowiednio traktowane rozwijają wspaniale swoje zainteresowania twórcze i artystyczne!

Motywuj Pannę, co dzień przed szkolą! Jej samoocena jest mostem do wysokiej kariery w przyszłości, która nigdy się nie kończy!

 Nawet w bardzo dojrzałym wieku logiczne Panny wybierają się na studia wyższe dla samej przyjemności zdobywania wiedzy!

 

Zadaniem środowiska, nie jest formowanie dziecka, ale pozwolenie na jego spełnienie.

Maria Montessori

 

 

 

Waga

Małe Wagi trzeba trochę popychać do nauki. Ich ogromny wdzięk i uroda oraz wysoka kultura osobista pomagają w zdobywaniu potrzebnych umiejętności, informacji oraz kwalifikacji.

Dobry start potrzebuje bojowości i walki! A tego wdzięczna Waga nie posiada…… Jej wysokie wymagania, potrzeba piękna i własny świat fantazji czyni je często leniwymi lub zadumanymi nie nad tym, co potrzeba!

Warto poświęć dziecku więcej czasu. Motywacja, inicjatywa i żywa aktywność to słowa obce dla wrażliwej Wagi. Jej brak dyscypliny można tylko uaktywnić spędzająca z nią dużo wspólnego czasu!!

Wszystko, co rozwija zainteresowania Wagi prowadzi ją, jako znak kardynalny na szczyty kariery. Dorosła Waga nadaje się na artystę, złotą rączkę, prawnika lub znawcę archiwum. Waga wie, gdzie zdobywać potrzebne i cenne dla niej informacje. Jest logiczna, sprawiedliwa i zaiste kompetentna.

 

 

 

Skorpion

Pracowity i obdarzony ogromnym instynktem nie będzie skory do wysłuchiwania nauczycieli, ich metod i sposobów nauki.  Trudno mu będzie dogadać się z dziećmi, rodzicami lub autorytetami. Skorpion już wie wszystko lepiej!

Małe Skorpiony żyją w swoim świecie gdzie rzadko ma ktoś wstęp do ich ciemnego świata. To, co Ty wiesz, on zna i ta już od bardzo długiego czasu…..

W szkole będzie radził sobie dobrze, jeżeli coś go zainteresuje! Wychowawca, który zajmie się dzieckiem, zwróci uwagę, poświeci mu swój czas-będzie wierny do końca roku szkolnego!

Gdy zorientujesz się, że od dawna nie robił prac domowych nie ma metody abyś zmusił go do działania! Wywody o wspanialej przyszłości i zdobywaniu wyksztalcenia nic nie dają!

On zajmuje się zawsze tym, co jest w danym momencie dla niego ważne!

 Potężną energię i wewnętrzne napięcie można opanować zajęciami sportowymi, np. pływanie.

Dorosły Skorpion zdobywa chętniej kwalifikacje. Największą przyjemność sprawi mu jednak uczenie się tego, co nie jest związane ze szkołą!

Zawody? Psychologia, archeologia, rzeźba, policja albo lepiej własną firma detektywistyczna!

Wszystko musi być otoczone mgiełką mrocznej tajemnicy…

 

 

Bądźmy ludźmi choćby tak długo, póki nauka nie,  od­kry­je, że jes­teśmy, czym innym. 

SJ.Lec

 

 

 

Strzelec

Małe Strzelce są bardzo inteligentne, czarujące i bystre. Pilny w szkole będzie pod warunkiem, że będzie dodatkowo uprawiał sport, brał udział w grach, miał wiele kontaktów z rówieśnikami i posiadał bardzo motywujących nauczycieli!!

Dzieci te interesują się wszystkim, uwielbiając niecodzienne zajęcia omijając skrzętnie nudny na pudy, monotonię i szare przyzwyczajenia!

Świat Strzelca musi być różnorodny, ciekawy i bardzo zmienny. Kocha swoich nauczycieli, niczego się nie bojąc, raczej bardziej trzeba uważać na jego bohaterskie( czasami bezmyślne!) poczynania!

Wiele dzieci spod tego znaku interesuje się elektroniką, radiem, geografią, biologią i wszystkim tym, co pozwala mu poznać jego interesujące otoczenie.

Dorosłe Strzelcy uczą się z ogromną przyjemnością studiując coraz to inne, czasami jednoczesne niecodzienne dziedziny życia.

Czego potrzebuje jest nade wszystko cierpliwości, stałości i wytrwałości w osiąganiu celu.

 Metoda step by step jest jak znalazł dla niego!

 

 

 

Koziorożec

O takich uczniach marzy każdy nauczyciel. Spokojny, pilny i obowiązkowy z ogromna inteligencją!

Prace domowe i zdane egzaminy skrzętnie chowane na najwyższe półki są jego zdobyczą i atutem do przyszłości, która od samej kolebki ma dokładnie zaplanowana!

Mimo samych superlatyw opisanych wyżej brak mu jest pewności siebie, przebojowości i odważnej miny! Tańce, spokojna gimnastyka czy jazda konna może obudzić w nim wojownika! Codzienne zamartwianie o nadchodzącym końcu świata opiekunowie powinni wypełnić motywującym językiem!

Aby wybrał odpowiedni zawód związany na pewno z wielką karierą zawodową lub finansową potrzebuje szkolę o bardzo wszechstronnym wyksztalceniu. Dalsze studia okazują się przyjemnością. A wymarzone zawody to dyrektor banku, teatru, dziennikarstwo lub zajęcia związane z rachunkami i pieniędzmi.

 

 

 

 

 

Wodnik

Urodził się po to, aby zostać wolnym strzelcem, twórcą gier komputerowych lub astrologiem z powołania!

Mały Wodnik będzie w przyszłości czuł się bardzo dobrze tylko na szczególnie oryginalnym stanowisku!

Inteligencja, nowatorstwo, pozytywne postrzeganie świata… Tłumy przyjaciół, codziennie innych pod drzwiami, dwanaście psów( odmiennej rasy!) i dziesięć kanarków z dalekich krajów należy także połączyć z edukacją tego oryginała!

Wiedzę chłonnie jak gąbkę! A szkoła nie będzie kończyć się za wyjściową bramą.  

Zgłębianiu niezliczonej ilości potrzebnych wiadomości pomaga zabieranie go do kina, teatru, muzeum oraz zachęcanie do ciekawej literatury.

Fascynuje go wszystko, co nieznane! Geografię i historię będzie miał w jednym palcu!

Sport nie jest dla niego. Wybrane zawody przez niego na pewno nie będą Ci dobrze znane!  Egiptologia, scjentologia lub całkiem nieznany do tych czas dział ezoteryków!

 

 

 

 

 

 

 

Ryba

Potrzebuje przede wszystkim czułości i wyczucia! Musi czuć jedność ze swoją rodziną, przyjaciółmi i wychowawcami klasy! Ryba, bowiem ma silną potrzebę pochwały, poklasku i uznania!  

Pracuje chętnie samodzielnie( musi się przecież zamyślić!) lub pracować w małych zespołach. Cokolwiek wybierze musi być twórcze i oryginalne!!

Zawody, np. plastyk, jubiler, organizator imprez dobroczynnych muszą być wybrane z samego serca romantycznej Ryby!

Przez szkolę przechodzi czasem niezauważalna( chyba, ze jest rekinem!) Siedzi cichutko, w ostatniej ławce myśląc na pewno, o czym innym!

Wybrany nauczyciel, który pozna się na jej kreatywnych zdolnościach może wiele pomóc. Twoim zadaniem rodzica będzie potrzeba ochrona tego dziecka przed wszystkimi przeciwnościami świata!

Jej najlepsze dziedziczny i talenty idą w kierunku plastyki, muzyki, literatury, dekoratorstwa lub majsterkowania.

Ważne jest ciągle przypominanie małym Rybom o tym, że rozpoczęte prace musza doczekać sfinalizowania! Zaczęte prace często są rzucane przez Ryby przeważnie z braku nagłego zainteresowania!

Starsze uczą się przez cale życie. Jej drogi idą najczęściej w kierunku sztuki i okultyzmu.

 

 

 

 

 

 

Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą. 

A, Mickiewicz

 

Słonce w Lwie,4.8.14

William Bouguereau - The Elder Sister - Google Art Project

Foto via Wikimedia Commons W. Bouguereau.