Marzec 2016

 

 

„Nie pogrążaj się w byciu ofiarą. Nie akceptuj zewnętrznej definicji twego życia, stwórz swoją własną.” Harvey Fierstein

 

 

Global map of the Solar eclipse of March 9, 2016( Bild via Wikimedia Commons.)

 

 

 

 

Nadchodzący miesiąc marzec zapowiada się bardzo intensywnie razem z kolejnym kwietniem 2016.

 

 Stojąc pod wpływem trudnych konstelacji już od 9.3.16 razem z całkowitym zaćmieniem Słońca na osi Ryba/ Panna i następnie częściowego zaćmienia Księżyca na osi Waga/ Baran 23.3.16  oraz dokładnym kwadratem Jowisza z Saturnem powtarzającym się z jesienie roku 2015. Oba zjawiska będą miały wpływy na seryjne aż około sześć miesięcy. Wtedy będzie można oczekiwać konsekwencji, oddziaływania i wydarzeń o charakterze przez-znaczeniowym.

 

Zaćmienia w historii i przeszłość uważne były za zły omen. Zaćmienie Słońca to wróżba nieszczęścia dla króla, rządów, odpowiedzialnych i osób na wysokich stanowiskach. Zaćmienia Księżyca zwiastują, np. katastrofy dla ludzi, społeczności, narodów, kobiet. Zjawiska pomroczności miały wpływać na dzieje świata, losy bitew zmieniając bieg historii.

 

Już od stycznia 2016 da się wyczuć szczególną atmosferę zmian mówiących o transformacji zbiorowej. Dla wszystkich ludzi danych terenów.

 

 Mimo, że Słońce teraz w Rybie, a wcześniej w Wodniku szuka tolerancji, miłości, harmonii, współpracy widzimy sami jak zmienia się nasze społeczeństwo pod względem moralnym, etycznym, religijnym, społecznym, także jego wartości i poczucie bezpieczeństwa, którego w sumie jest brak ze względu na niedostatek trwałych, stabilnych struktur i granic.

 

Od połowy marca może pojawić się wiele nowych impulsów i odmiennych wizji. Nasze światopoglądy, perspektywy, ekspresja świadomości wpływa przecież na tworzenie nowej ery.

 

Najbardziej dominującym tematem w Europie oczywiście jest temat uchodźców i z tym związana nasza oraz ich, mentalność, przyzwyczajenia, poglądy, kultura i religia…

 

Problematyka tej dziedziny wyróżniły już ludzi na pomagających i przeciwników. W nowych dniach trudno będzie znaleźć wspólny mianownik, a tworzący się dystans szereguje dane społeczeństwa w państwach i wykorzystanie przedmiotu przez grupy radykalne.

 

Aby nauczyć się żyć w nowym świecie najpierw trzeba przejść każdy z osobna i wszyscy razem przez labirynty pełne mgły, niepewności, strachu, obaw i chaosu, gwałtu, przemocy, agresji... Z obu stron. A w marcu i kwietniu osiągniemy punkty kulminacyjne tych nurtów.

 

Astrologicznie Jowisza, Saturn, Neptun i Chiron nadają atmosferę dni kolejnych. Jowisz rozpoczyna już swój kwadrat do Saturna przebywając aktualnie w biegu wstecznym. Do niego dołączy również później planeta karmy, Mars, a na koniec Merkury, co oznacza, że pewne sprawy trzeba będzie jeszcze raz omówić, przerobić, rozpatrzyć i na pewno wiele prze- reformować.

 

Zaćmienie Słońca 9.3.16  przywołuje kryzysy, konflikty, napięcia ukazując idealistyczne wizje nie mogące się spełnić.

 

Samo zaćmienie NIE rozwiąże trudnych problemów, ale jeszcze bardziej uwidoczni, że przemoc, bezkompromisowe spojrzenia, ściągania ludzi z pozycji i stawianie ich pod pręgieżem z wyciąganiem konsekwencji nie rozszyfruje dylematów.

 

W samej Unii Europejskiej można się spodziewać niespodziewanych, gwałtownych konfliktów etnicznych, społecznych, religijnych, także związanych z handlem, komunikacja, przekraczaniem granic i ograniczeniami działań firm samochodowych.  Następnie da sie prognozować katastrofy klimatyczne, inne związane z emigrantami, czy wodą, które do głębi poruszą nasze serca..

 

 

 

 

 

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna. ” E. Tolle

 

 

 

 

 

 

 

Zaćmienie Księżyca uwydatnia zawiedzone nadzieje, oczekiwania, wątpliwości, rozczarowania, smutki i z pewnością bezsilność. Nie zdobycie pożądanych punktów prowadzi do wysoko emocjonalnych doświadczeń, przeżyć, doznań i epizodów.

 

 

 

Ważne, aby każdy z nas, na poziomie indywidualnym zaakceptował, że brak jest na razie idealnych rozwiązań!

 

 

 

 Każdemu musi wystarczyć świadomość, że ciągłe przekształcania, nie będą jeszcze prowadzić do prawidłowych celów. Jednak trzeba ufać, i tak jak kierowca jadący autem w ciemności na krótkich światłach, wierząc, że dotrzesz do osobistego, wyznaczonego przez siebie celu!

 

 

 

Po zaćmieniach przewiduje się ataki na osoby rządzące, odpowiedzialnych czy figury polityczne i religijne, a ich czynności i niespełnione plany kwestionowane. Wiele pozycji będzie wymienianych.

 

Krótko po zaćmieniu ,Słońce przechodzi Chirona, a Neptun łączy z Merkurym, dając jak gdyby jakiś sygnał, myśl, idee, wizje, która mimo wszystko z nadchodzącym kwadratem Saturna z Jowiszem trudna będzie do zrealizowania.

 

Nie rozpoczynałabym mimo pięknej konstelacji Jowisza z Plutonem w tym momencie nic nowego.

 

 

 

Kto jednak przetrzyma, wytrzyma, nie zrezygnuje, nie załamie się temu otworzą się niebawem nowe, odmienne ideologie. Słońce jeszcze w Rybie, tak jak fala znajduje zawsze, jako woda wyjścia nawet z najbardziej zawiłych sytuacji ukazując następne możliwości, szansy, których nikt jeszcze pewnie nie zna!

 

20 marca 2016 Wenus z Neptunem, częściowe zaćmienie Księżyca (23.3.16) i aktywny kwadrat Jowisza z Saturnem to zapowiedz rozczarowań pojawiający się jak grzyby po deszczu.

 

 Jeszcze raz doświadczenia następnych sześciu miesięcy utwierdzają, że to, co miało nas zaprowadzić do rozwoju, wzrostu, bogactwa, szerszego morału wartości ludzi i całego społeczeństwa gospodarki czy politycznych wydarzeń, układów, kolacji, współpracy nie będą miały możliwości sprawdzenia się w realnym uwarunkowaniu.

 

W ostatnich dniach marca, Merkury osiągający położenie kwadratu Urana z Plutonem, ( który mówi o tym, aby nie trzymać się na przeszłości i szukać kreatywnych rozwiązań i nieznanych jeszcze ścieżek!) rozpoczyna przemiany, rewolucyjne aktywności, konflikty o władzę wszelkiego rodzaju.

 

25.3.15 Saturn zatrzymuje się w Strzelcu, aby wyruszyć w bieg wsteczny.

 

Następny nów Księżyca w kwietniu i przejście Marsa w bieg retour nasila natężenia wzmożonych prób rozwiązania zawikłanych okoliczności i odnalezienia narzędzi do ratunku świata..

 

Wyniki wydarzeni marca, razem z mocarnym trygonem Jowisza z Plutonem( 16.3.16 można dopiero spodziewać się jesienią!

 

 

 

„Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu.” Milan Kundera

 

 

 

Dlatego każdy z Was powinien się przygotować na wieloaspektową cześć roku. Sam Jowisz z Saturnem jest konfrontacją marzenia z realnością. Nie każdemu uda się przezwyciężyć ograniczenia Saturna, poszerzyć swoje horyzonty i orientacje.

 

Rok Marsa zaczyna się dopiero właściwie 20 marca 2016, kiedy Słońce wejdzie w znak Barana. Czerwona planeta od tego momentu rozpoczyna swoje aktywności.

 

 Mars jest planetą bojową przynosząc także agresję, ryzyko, przemoc czy ekstremizm. Ale wielu będzie mogło wykorzystać jej energie do zrobieni zysków, kariery i można formułować po męsku wysokie cele lub wizje!

 

Ci z was, którzy od tej pory zaangażują się z odwagą w nieznany nam jeszcze czas, nie przestraszą się ryzyka, szybkich, wywrotowych zmian, techniki walcząc o siebie, swoje ideały, cele, rodzinę, filozofię, religię, najbliższych mogą osiągnąć ogromne powodzenie.  

 

Szukając odmiennego nie obawiaj się pojawiających się sytuacji!

 

Stare prawa, organy władzy, projekty, ustawy NIE będą miały możliwości spełnić się w kolizyjnych do tej pory warunkach.

 

Przechodząc jak Mars do walki o siebie szukaj jasnych i wartościowych stron życia zapominając o bezczynności, bierności czy zrzucaniu winy za Twój los lub świat na innych!

 

Każdy z nas jest nie tylko nosicielem życia, ale jednocześnie wielką energią dążącą do budowy własnego otoczenia. Jak chłopiec z lasu z pochodnią światła wyruszaj do walki o wyższe cele, dobre dla Ciebie i Twojego otoczenia, uciekając od planów, projektów odbiegających całkowicie od prawdziwości. Obudź w sobie bojownika pojednania, spokoju, współpracy, wewnętrznej harmonii i zgody.

 

Marzec zamyka pewne etapy w istnieniu każdego wprowadzając nas do nowego istnienia.

 

Co powinieneś zostawić za sobą?

 

 

 

 Ja życzę wszystkim dobrego miesiąca marca!

 

 

 

 

 

Dziękuje.

 

 

 

1.3.16, Wiedeń.

 

Słońce w Rybie.

 

 

 

 

 

„Fałszywe, nieszczęśliwe ,Ja”, które uwielbia pławić się we własnej niedoli, rozżaleniu bądź litości nad sobą, nie zdoła przetrwać – Na tym polega poddanie się. Nie jest oznaką słabości, lecz niesie z sobą wielką siłę. Tylko ktoś, kto się poddał, ma duchową moc. Kiedy się poddasz, uwolnisz się wewnętrznie od sytuacji. Może się wówczas okazać, że zmieni się ona bez żadnego twojego udziału. A zresztą tak czy owak będziesz już wtedy wolny.”

 

E.Toll

 

 

 

9.3. 16    - Bild via Wikimedia Commons: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Solar_eclipse_animate_%282016-Mar-09%29.GIF

Bild via Wikimedia Commons:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SE2016Mar09TMglobal.png.