Maj 2016.

 

 

 

                       "Czas jest wielkim mistrzem, on porządkuje wiele rzeczy."

                                              Pierre Corneille

„Zaskakujące jest jak wiele ludzi idzie przez życie nie uświadamiając sobie, że ich uczucia względem innych ludzi są w dużej mierze determinowane przez uczucia wobec samego siebie, a jeśli nie czujesz się komfortowo ze sobą, nie możesz czuć się komfortowo z innymi.” Sidney J. Harris

 

 

 

 

 

W miesiącu maju kontynuowane są tematy kwietnia 2016 dotyczące gospodarki świata. Jeżeli popatrzymy do tylu, gdzieś około jesieni 2015 chodzi o minione decyzje, odpowiedzialności i rozwój danych sytuacji. Ze Słońcem, Wenus i Merkurym w znaku gospodarnego Byka zajmujemy się miedzy innymi bezpieczeństwem osobistym, krajów, ekonomią, finansami/ długami, zarzadzaniem zagospodarowanych zasobów.

 Wiadomości, informacje i wpływające impulsy wraz z kwadratem Jowisza z Saturnem, mają barwy kryzysu dla każdego z nas i rządów, państw, abyśmy przeszli najpierw do porządkowania, analizowania, poprawiania podążając do nowej ery.

 Merkury, planeta komunikacji jest w biegu wstecznym namawiając jeszcze do nie podejmowania ostatecznych decyzji, ale sprawdzenia naszych życiowych wartości.

 Również Mars, Saturn i Pluton są w retrogacji. Po pełni Księżyca na osi Strzelec/ Bliźniak i pojawieniu się dokładnego kwadratu Jowisza z Saturnem będą rozwiązywać się nasze niepotrzebne, nieprzydatne, nierealne istotności, stare struktury. Kwestie globalnych procesów, pieniędzy, granic, wymiany handlowych, emigrantów i podziału społeczeństwa są priorytetowym tematem końca miesiąca maja.

„Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest.”        Malcolm S. Forbes

 

 

Ważne daty:

6.5.16  Nów Księżyca na osi Byk/ Skorpion porusza tematy bezpieczeństwa. Zadbaj o siebie, swoje sytuacje finansowe, zdrowotne, plany przyszłości nie podejmując jednak do końca finalnych rozstrzygnięć.  Jakie życiowe wartości, atrybuty życia są dla Ciebie najważniejsze?

9.5.16 Jowisz planeta szczęścia, ekspansji, rozwoju wyrusza w bieg prosty w Pannie namawiając nas na koncentrowaniu się na małym, codziennym życiu.. W tym czasie dobrze jest zadbać o swój stan ducha oraz ciała. Do końca czerwca zrób ważne badania lekarskie.

20.5.16 Słońce przechodzi do znaku Bliźniaka zakańczając stabilną cześć miesiąca. Razem z pozycją Słońca otwiera się faza wymiany myśli, informacji, komunikacji, podroży i wszelkiej aktywności -jak również rozproszenia i niepokoju.

21.5.16 pełnia na osi Strzelec/ Bliźniak gdzie Księżyc w pełni stoi obok Marsa w biegu wstecznym i aktywnym T-kwadratem( Jowisza, Saturn, Neptun) to nastrój przygnębienia związany, np. z sytuacja granic w państwach, handlem, uwarunkowaniami środowiska czy podziału społeczeństwa. Sam Księżyc obok Marsa to już może być agresja, rozpacz, gniew, żal, głęboki, osobisty dramat..Pełnia Księżyca zamyka pewne tematy pokazując nam przy okazji jak obchodzimy się z naszą własną energią. Zwróć uwagę na swoje myśli i stereotypy rozumowania nie oceniając jeszcze nic i nikogo do końca. Twój świat wewnętrzny może być projekcją tego, co dzieje się dookoła Ciebie. Zatroszcz się o indywidualną motywację.

21.5.16 Lilith przechodzi do znaku Skorpiona sygnalizując tematy kobiecości, seksualności i wszystko z tym związane, co było do tej pory ukrywane…

23.5.16 Merkury wyrusza w bieg prosty pozwalając docelowo na rozpoczęcie ważnych projektów oraz rozwoju profesjonalnego każdego z ans.

24.5.16 Wenus przechodzi do Bliźniaka szukając miłości swobodnej, kolorowej, lekkiej, na poziomie intelektualnym, bez zobowiązań.

26.5.16 Drugi kwadrat Jowisza z Saturnem mówiący o rozwoju i zahamowaniu, ekspansji i ograniczeniu, o marzeniu i rozczarowaniu…Pozostań w realu, akceptując, że niektóre z naszych wizji nie będzie można spełnić w dniu codziennym.

27.5.15 Mars w biegu wstecznym przechodzi do Skorpiona( swojego znaku w astrologii klasycznej), gdzie trzyma się podczas wszelkich czynności swojego motta; „ wszystko albo nic”.

 

 

Warto w miesiącu maju poświecić dużo czasu przede wszystkim sobie. Spełnić albo zaprojektować jakieś plan, marzenie, zabezpieczyć się perspektywicznie, przypilnować zdrowie poświęcić czas tym, których kochasz.

Wiele, bowiem z naszych życiowych wartości pod koniec miesiąca będzie się przemieniać lub sytuacje losowe zmuszą nas do szukania nowych kierunków i punktów docelowych.

 

Ja życzę wszystkim pieknego i ciepłego miesiąca maja 2016!

3.5.16 Wien

Słońce w Byku.

 

 

 

 

 

„Ty, jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość.” Budda.

 

 

Foto: Vincent van Gogh - Field with Poppies (1889)-via Wikimedia Commons.