Luty 2016

Prognoza astrologiczna luty 2016. Zawody przyszłości-w co inwestować? -nieruchomości- nasza przyszłość od roku 2016.

  

życie jest zmianą.  Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.”

 

 

 Słońce przechodzi do znaku Wodnika 20.1.16 nie akceptując zależności, nacisku i odcinania indywidualnego głosu, wołając głośno o wolność osobistą i tolerancję.

Nów Księżyca 8.2.16 odbywa się na osi Wodnik/ Lew przy kwadracie do Marsa, a dyspozytorem jest Uran, planeta niespodzianek i rewolucji przygotowując nas na nieoczekiwane wydarzenia.

Słońce w Wodniku i Mars w Skorpionie są bardzo bojowo nastwione, pragnąc przy tym wydobyć wszystkie prawdy. Saturn i Pluton stojąc w odbici lustrzanym( taka sama odległość od osi Koziorożec/ Rak) mówią o wykorzystywaniu pozycji ludzi przez rządy, które dyrygują i kierują swoimi państwami bez jakiegokolwiek naszych wypływu, robiąc, co chcą, nie przejmując się przy tym losem całej wspólnoty.

Pluton w horoskopie świata niszczy aktualnie stare, niepotrzebne struktury, wprowadzając przy okazji i konfrontując nas z szokującymi przeżyciam..

 Jego tranzyty możemy nazwać oczyszczeniem, rozwojem, głęboka przemiana osobowości i duszy.  Przy jego tranzytach dostrzegamy w przeszłości kryzysy gospodarcze lub dziłania wojenne. Planeta transformacji nakazuje pozostawić za sobą pewien etap życia. W Koziorożcu-całkowite struktury. Jednak w końcu Pluton pomaga budować nowe życie. Na ruinach. Jak feniks z popiołu. Gdzie nie trzeba manipulować i kontrolować. Nawet własnych uczuć i emocji. Zaufanie ma nie tylko dotyczyć każdego z nas i( lub w nas) za samego siebie, ale również za tych, którzy nam ufają!

Jedocześnie Mars w Skorpionie jest bardzo cierpliwy, oczywiście tylko wtedy, gdy na końcu otrzyma to, co sobie założył, zaplanował!

 To on razem z Plutonem będzie rządził transformacją trzymając przy sobie wszystkie karty do życia i śmierci. To on kopie doły, rozwiązuje zagadki dając nam inne bogactwa, a przy tym kontrolując , bezustannie pełen największej intensywności.

 Zajmując się z uwielbieniem nadzorem, bóg wojny porusza najtrudniejsze aktualne zagadnienia. Przez wiele miesięcy. W znaku Skorpiona będziemy mieli okazje przetransformować swoje rany, przeszłość, by zapomnieć i stworzyć nowe podstawy do następnych dni. Już bez czepiania się przeszłości.

 

13.2.16 Merkury opuszcza po długiej wędrówce Koziorożca i wchodzi do znaku Wodnika poszukując indywidulanego, intelektualnego porozumienia międzyludzkiego. Myślenie oraz wymiana informacji będzie doświadczała od tego dnia więcej wolności słowa.

 

17.2.16 Wenus przechodzi również do Wodnika preferując swobodniejsze formy miłości i nie akceptując głębszego zaangażowania. Tutaj planeta miłości będzie podkreślała inne wartości ludzkie, np. człowieczeństwo, wspólnotę i jedność.

 

19.2.16 Słońce wkracza do ostatniego znaku zodiaku -Ryb kończąc nie tylko zimę, ale również wskazując na nasze emocjonalne i refleksyjne strony pragnące uwagi oraz odkupienia.

Ten czas będzie charakteryzować zakańczanie pewnych wycinków historii, także w każdego z nas istnieniu, na przykład uwolnienie od niektórych ludzi, rzeczy, wiar i przekonań torując sobie nowe drogi razem z następnym przejściem Słońca do początku zodiaku- Barana.

22.2.16 Pełnia Księżyca na osi Panna/ Ryba jeszcze bardzie uwydatnia opozycje Jowisza z Chironem. Dokładnie odbywa się w dzień następny, czyli 23.2.16 odświeżając wydarzenia poprzedniego roku.

 Z pewnością w tym czasie będą wykopane i objawione spawy do tej pory ukryte, skandale, a ludzie będą dystansować się do rządzących rozumiejąc, co się dzieje dookoła….. Chiron wskazuje na pozycje miejsc, które musimy zrozumieć, ale przez cierpienie.

 

Tematy granic państw, współpracy, emigrantów, wartości będą centrum uwagi następnego miesiąca. Nieoczekiwane zwroty sytuacji, nowe perspektywy, szokujące informacje nieprawdopodobne wydarzenia będą wpływać na decyzje i tworzenie całkiem innych światopoglądów.

 Słońce znajdujące się przez długi czas w Wodniku chce rozmowy, wspólnego działania ludzie podobnie myślących, zgody i sprawiedliwości..

 

Czy to będzie możliwe w lutym 2016?

Raczej wątpię.

 

Narastające próby przekonywania kogoś( lub jakiegoś kraju) na siłę, manipulacje czy szantaż, niezadowolenie społeczeństwa będzie prowadzić do trudnej  możliwosci utrzymania dialogu na wielu płaszczyznach.

 

Styczeń i luty są zaledwie preludium przygotowującym nas do części następnej.

 Już marzec, z razem ze Słońce w znaku impulsu, życia, początku świata -Baranie, przedstawi się nam z całkiem innej, jeszcze bardziej dynamicznej natury.

Tym bardziej, że Jowisza będzie ustawiał się w kwadracie do Saturna.

 

 

 

 

 

 

Ja życzę wszystkim udanego miesiąca lutego.

Dziękuje.

 

Wien, 27.1.2016 .Słońce w Wodniku.

 

 

"Znajdź sobie dobre towarzystwo. Współpracuj z pozytywnymi, zorientowanymi na cele ludźmi, którzy inspirują Cię i pobudzają do działania." Brian Tracy

 

 

 

 

 

                        Phoenix rising from its ashes-Bild via Wikimedia Commons.