Astrologiczna prognoza miesiąca lipiec 2016.

 

 

„Nie powinno się odwracać plecami i uciekać przed grożącym niebezpieczeństwem. Jeśli to zrobisz, to podwoisz jego siłę. Jeśli natomiast wyjdziesz do niego szybko i bez wzdrygnięcia, zmniejszysz jego natężenie o połowę. Nigdy przed niczym nie uciekaj. Nigdy!“ - Winston Churchill

 

 

 

 

                           "Koła rodzinnego nie tworzy się cyrklem."

                                          Stanisław Jerzy Lec

 

 

W miesiącu lipcu stojące Słońce w znaku Raka zmienia nastrój.

Przede wszystkim wzrasta w nas potrzeba bezpieczeństwa i ochrony z naciskiem na to, co własne, rodzinne, dom ojczysty, narodowe i kulturowe wartości.

Przemiany struktur życia, wraz z Plutonem w biegu wstecznym są dalej kontynuowane, przerabiając jednocześnie przeszłość.

Z całych naszych sił, każda rodzina, społeczeństwo, narody, ktokolwiek będzie chciał podkreślić swoją odrębność przypominając o przynależności i zadbaniu o to, co do niego należy. Bezpieczeństwo krajów nabiera innego znaczenia. Działania wszelkich czynności dąży do uwolnienia się z uzależnień i podporzadkowania innym.

Jednocześnie pojawiają się modele innych związków, układów czy relacji, a to może być punktem przełomowym kilku nacji, jak również każdego z nas prywatnie.

Kwadrat Saturna z Neptunem jest aktywny ukazując, że wyobrażenia spełnią się tylko wtedy, gdy przestaniemy marzyć…

 Gdy astrologia klasyczna przedstawiała wyłącznie twarde racje przeznaczenia, dziś ogół może swoją siłą woli, decyzjami i kreatywnością wpływać na kierowanie swoim losem.

 

"Jedyne, co można zrobić dla dzieci, to wychować je; nie można przeżyć za nie życia." Elizabeth Taylor

 

Kwadraty Saturn, Neptun, Jowisz to ukazanie konfliktu miedzy starym ( Saturn), a nowym (Neptun-jedność, miłość, wspólnota). Tak jak i kwadrat poprzedniego roku Urana z Plutonem, który rozluźnił się, ale jego energia jeszcze jest z nami-mówiąc o radialnych reorientacjach. Pluton niszczy niepotrzebne w Koziorożcu, Uran swoim rewolucyjnym działaniem toruje drogi do niekonwencjonalnego, nowoczesnego i nowatorskiego.

Kwadrat Saturna z Neptunem rozmywa schematy lub „wypłukuje”, jak na przykład woda ze skały, to, co jest zbędne. Saturn odpowiedzialny, np. za rządy, porządek, obowiązkowość w kwadracie powoduje rozpadanie przestarzałych struktur. Neptun w kwadracie do Saturna zamiast miłości, harmonii, przebaczenia, uczuć na wyższym poziomie-daje dysharmonię, rozczarowania, które szokują całym światem. Saturn podejmuje w kwadracie do Neptuna rozstrzygnięcia odbiegające kompletnie od rzeczywistości(np. rządy)

Uranus to joker. On konfrontuje nas z niespodziankami wszelkiego rodzaju. Jowisz w kwadracie zamiast ekspansji, szczęścia -daje zastój, zahamowania i ostateczność serwując nam kryzysy.

Mars jest już od 30.6.16  w biegu prostym w znaku Skorpionie umożliwia podejmowanie ostatecznych decyzji życiowych dając początek nowym fazom przeznaczenia wszytych ludzi.

 

„Każde małżeństwo przypomina trzy zakony: na początku franciszkanów, radosnych, zapatrzonych w przyrodę; z czasem – mocnych w słowach i argumentowaniu dominikanów; po latach już tylko kamedułów, przestrzegających reguły milczenia.” Jan Twardowski

 

 

4.7.16 Nów Księżyca w Raku z opozycją do Plutona umożliwi radyklane przemiany kierując nas do bezpieczeństwa, rodziny, domu, korzeni, ojczyzny.. Jowisz w sextilu do Księżyca i Neptun w trygonie prezentuje na pierwszym planie problematykę miłości, współczucia, człowieczeństwa.  

Słońce w opozycji o Plutona-dokładny aspekt 8.7.16 oznacza potężne uczucia, np. walki o władzę, prawo, bezsilność, uzależnienia, leki, strach i wszystkie zagadnienia cienia, które w przeszłości baliśmy się poruszać. Aspekt niebezpieczeństwa i dramatu.

10.7.16 królewski aspekt Słońca w sextilu do Jowisza to dzień na rozpoczęcie czegoś pieknego i wielkiego.

 12.7.16 Wenus przechodzi do znaku Lwa, gdzie pokaże się z kreatywnej, teatralno-muzycznej strony. W partnerstwach przedstawiamy się z tej hojnej, mężnej, odważnie i przebojowej strony!

14.7.16 do Wenus w Lwie dołącza Merkury, planeta komunikacji. Tutaj będzie wykorzystany w myśleniu, rozmowach i wszelkich dialogach twórcza inwencja i wspaniałomyślność. Nie zapominaj, aby Twoje postanowienia wypływały z serca!

16.7.16 Słońce ustawia się w kwadracie do Barana. Jest to bardzo niespokojny czas dookoła tego dnia, pełnego rewolucyjnych wydarzeń, gdzie wolność, niezależność, indywidualność jest powiązana z agresją. Wszystkie aktywności mogą doprowadzić do, np. wypadków, ataków terrorystycznych lub…wyzwolenia z szkodliwych, współzależnych układów i niemocy.

 

 

 

"Serce moje, nie zwracaj na mnie uwagi, kochaj dalej, choćbym umarł." Stanisław Jerzy Lec

 

 

 

20.7.16 pełnia Księżyca na osi Koziorożec/ Rak na 28 stopniach nawiązująca do tematów odpowiedzialności, która ma polegać nie tylko na tym, że poczuwamy się do obowiązku, ale jednocześnie odzwierciedlić się w naszym orientacjach. Pełnia Księżyca w kwadracie do Urana to czas gwałtownych, burzliwych wydarzeń, gdzie jedni będą mieli okazję wyjścia ze szponów nałogu i podporzadkowania wszelkiego rodzaju wybierając indywidualne drogi. Inni będę mogli wykazać się kompetencjami i realizować osobiście. Jedno nie musi przeszkadzać drugiemu!

W tym czasie kwadrat Saturna z Jowiszem rozluźnia się, a struktury i granice, np. niektórych państw, koalicji razem z kwadratem Neptuna mogą nabrać innych form.

22.7.16 Słońce przechodzi do znaku Lwa. Teraz mamy iść drogami serca! Jest to świetny moment na przeskakiwanie swojego cienia, robienia tego, o czym marzymy i do tego w bardzo pomysłowy sposób.

29.7.16 Uranus zatrzymuje się rozpoczynając bieg wsteczny sprawdzając, gdzie jeszcze nie spełniliśmy się dając szasnę korygowania naszych zamierzeń i zachowania. Bez pozwolenia innym na zapanowanie nad naszym życiem!

30.7.16 Merkury przechodzi do swojego znaku Panny inicjując tworzenie nowych planów biznesowych, zarabiania pieniędzy opierając się na dokładnej analizie. Bardzo dobry czas na wypracowanie zysków, wprowadzanie własnych działalności gospodarczych i nawiązywania dobrych, profesjonalnych kontaktów.

 

 

 

 

Ja życzeń wszystkim pięknego miesiąca, niezapomnianych urlopów i tylko szczęśliwych momentów!   Wszystkiego dobrego!

5.7.15,  Polska.

Słońce w Raku.

 

 

 

"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń." Phil Bosmans

 

Bild via Pixabay.com