Kwiecień 2016

„Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, głupiego – w błędzie trwać. Żyć – to myśleć.” Cyceron

 

 

 

Stojąc w centrum epokowych wydarzeń w nadchodzącym miesiącu jesteśmy dalej skonfrontowani z przeznaczeniom wydarzeniami mającymi na celu sprawdzenie naszych wartości w życiu osobistym, politycznym, gospodarczym, społecznym.

Saturn jest w biegu wstecznym i bada nasze projekty, wizje, plany na praktyczność, sensowność, przydatność, w kwadracie do Jowisza hamując/ spowalniając rozwój i ekspansję.

 Nowe sytuacje oraz wiele wydarzeń będzie zmuszać do zrewidowania praw, reguł kulturowych, religijnych i moralnych. Także tezy i zasady demokracji będą brane pod lupę. Nowa era wymaga transformacji i zmian. Przeszłe zarządzenia, instrukcje i dogmaty nie będą się sprawdzać w aktualnym czasie. W tych państwach, gdzie nie będzie dopuszczona modyfikacja z przyszłościowym spojrzeniem na całość może dochodzić do przemocy, aby utrzymać przestarzale porządki.

 Razem z przejściem planet do Byka i bardzo intensywną, niebezpieczną pełnią Księżyca w Skorpionie tematy wartości, zabezpieczeń, pieniędzy i tego, co nam daje równowagę i wewnętrzny spokój będą priorytetem.

                                                                         1.4.16

„Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią.” - Heraklit z Efezu

 

 

 

 

 

Ważne daty:

 

-5.4.16 Wenus przechodzi do znaku Barana zmieniając nasze wartości, partnerstwa, układy i podejścia do współpracy szczególnie stojąc w koniunkcji z Uranem.

 

-6.4.16 Merkury wkracza do Byka nakazując nam zająć się własnym ogródkiem, domem, osobistymi sprawami i powagą życia.

 

-od 5.4 do 10.4.16 to najtrudniejszy czas wyzwań dla wszystkich. Słońce przy Uranie w kwadracie do Plutona, razem z nowiem Księżyca ( 7.4.16) w znaku Barana przynosi przeogromne, niecodzienne energię wraz z niespodziankami( trygon do Saturna, odbicie lustrzane Jowisz, Mars, Neptun)

W tej fazie może dojść do intensywnych agresji, przemocy, gwałtu wszelkiego rodzaju oraz groźnych ataków terrorystycznych.

 

17.4.16 Mars zatrzymuje się w Strzelcu, aby wyruszyć w bieg wsteczny, w którym pozostanie do 30.6.16.  Jego bieg testuje nas teraz na działania sil wewnętrznych, motywację, agresję, celowość. Warto w tym czasie oszczędzać swoje energię, waleczność kierując się ku cierpliwości, nie przeceniając własnej żarliwości. Mars wracając do Skorpiona będzie umożliwiał zdobycie tego, co wcześniej nam się nie udało. W negatywnym aspekcie jest to agresja, samo- agresja, ataki religijne, frustracja, strach, konflikty, bezsilność, dramaty i uwarunkowania pobudzające nie tylko do walki o własne ideały, ale również na poziomie przekonań i wyznań.

 

18.4.16 Pluton wyrusza w Koziorożcu w bieg wsteczny przywołując przeszłe czasy, które należy przetransformować i przerobić.

 

19.4.16 Słońce przechodzi do znaku Byka gdzie uaktywnia  nie tylko tematy bezpieczeństwa, ale również przyjemności, radości i pomyśleniu o sobie razem z  zabezpieczeniami na przyszłość!

 

22.4.16 dochodzi do magicznej, jedynej w swoim rodzaju, bardzo emocjonalniej pełni Księżyca w znaku Skorpiona pokazującej nam z Wenus przy Uranie, co należy pozostawić za sobą. Mars w biegu wstecznym z Neptunem będzie zadawał nam pytania: Jak pozostać w harmonii ze sobą akceptując przy okazji transformacje całego otoczenia? Jak spełnić się, przebić z własną ideą, a zarazem pamiętać o zachowaniu pogody ducha? Czy czujesz się bezpieczne tam gdzie jesteś? Co stoi temu na przeszkodzie? W tym czasie należy polegać przede wszystkim na sobie…nie słuchaj każdego. Zaufaj wyłącznie swoim ideom i wartościom stawiając na bezpieczeństwo i nie marnując energii na zbyt wiele idealistycznych planów(partnerstw), które z tą konstelacją na pewno się nie spełnią… Kwestie sprawiedliwości, równowagi oraz obchodzenia się z wszelkimi bogactwami są również ożywione.

 

Od 28.4 do 23.5 Merkury, planeta komunikacji wyrusza w bieg wsteczny rewidując przeszłe cztery tygodnie szczególnie  sprawy finansowe, wartości i zabezpieczenia. Jak stoją Twoje stany rzezcy w partnerstwach, przyjaźniach? Czy pamiętasz o odpoczynku i relaksie? Jak radzisz sobie z tym, co mija i odchodzi na zawsze? To nie jest czas na ważne podpisy i rozpoczynanie długofalowych umów.

30.4.16 Wenus przechodzi do swojego znaku Byka kontynuując tematy bezpieczeństwa, wartości i przyjemności.

 

 

 Bieg wsteczny planet:

Jowisz do 10 maja, Merkury do 23 maja, Mars do 29 czerwca, Saturn do 13 sierpnia, Pluton do 27 września  2016.

 

 

 

 

 

Ja życzę wszystkim spokojnego miesiąca kwietnia 2016.

 

 

1.4.16 Wien

Słońce w Baranie.

 

 

„Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo, że czasem trudno nam to sobie uświadomić.”  Henry Ford

Foto: Claude Monet - Springtime – Walters-via Wikimedia Commons.