O czym mówi ascendent?"Ludzie dostrzegają tylko to, na co są przygotowani."

Ralph Waldo Emerson


Fontana

Fontana-via Wikimedia Commons

 

Ascendent jest to znak, który w chwili narodzin wschodzi na niebie.

W horoskopie urodzeniowym jest wierzchołkiem pierwszego domu. Reprezentuje on Twoje ciało, typ budowy, urody, sposób bycia. Inni ludzie odbierają Cię takim, jakim jesteś według ascendentu. Reszta Twoich cech związana jest w dużym stopniu z pozycją Słońca, Księżyca oraz innych czynników. Te na ogół wychodzą na jaw dopiero przy bliższym poznaniu. Dlatego tak często zdarza się, że ktoś jest Lwem, a inni niewiele z tego znaku w nim widzą. Postrzegają go właśnie poprzez ascendent i planety, które są w pobliżu

                                          Znaki zodiaku

BARAN (21 III -20 IV)

Znakiem tym rządzi Mars - bóg wojny. Jest to planeta stymulująca walkę, odwagę, siłę życiową, wielkie namiętności, ale również  bezwzględność. Ludzie urodzeni w tym znaku najczęściej charakteryzują się mocną konstrukcją psychiczną, a często również fizyczną. Są to indywidualiści o konkretnych zainteresowaniach. Metodą na życie u Barana jest walka. Często nie w pełni przygotowana, z marszu, ale za to z pełnym zaangażowaniem. Jest urodzonym wojownikiem we wszystkich dziedzinach życia. Na ogół nie zraża się przeciwnościami, a ponieważ myśli jego mają aspekt pozytywny, więc na ogół szczęście mu sprzyja. Wadami Barana jest niecierpliwość, zbytnia pewność siebie i brak właściwej, pełnej i spokojnej oceny zarówno sytuacji, jak i ludzi.

BYK (21 IV - 21 V)

W znaku tym rodzą się ludzie najczęściej silni, odporni psychicznie, o mocnym charakterze. Swoje cele w życiu potrafi wyraźnie sformułować i z uporem do nich dąży. Jest to realistą, stanowczy pragmatyk, działający pewnie i ostrożnie. Najczęściej dąży do osiągania dóbr materialnych, a w tym do wygodnego i dostatniego życia. Swojemu, życiowemu partnerowi potrafi stworzyć podstawy stabilizacji i bezpieczeństwa, albo wydatnie w tym zakresie pomagać.  Wszystko, co robią musi się im opłacać, albo rokować korzyści w przyszłości. Byk ma ogromny temperament i bardzo często niespożytą energię. Wszystkie radości tego świata nie powinny być mu obce, a szczególnie jest wrażliwy na piękne kobiety, lub (panie) na atrakcyjnych mężczyzn, na dobre jedzenie i uroki płynące z muzyki i śpiewu. Przy wyborze stałego partnera, dla Byka jest rzeczą niezmiernie ważną jego status społeczny, lub ewentualnie jego realne możliwości osiągnięcia dobrej pozycji społecznej. Wadami osób urodzonych w tym znaku są najczęściej predyspozycje do konserwatywnych poglądów,  zaborczość i zazdrość.

BLIŹNIĘTA (22 V - 20 VI)

Cechą wiodącą u ludzi urodzonych w znaku Bliźniąt jest dualizm psychiczny. Wyraża się on zmiennością nastrojów, łatwością zmiany poglądów na każdy temat, bardzo szerokim wachlarzem zainteresowań. Prowadzeniem wielu rzeczy na raz, studiowaniem i opanowywaniem wielu dziedzin, ale nigdy dogłębnie i do końca. Ze znakiem tym związana jest pomysłowość i powierzchowność, przekorność i wdzięk, zapał i chwiejność, ale nade wszystko nieustanna pogoń za czymś nowym. To ciągłe poszukiwanie inicjuje konieczność stałego dokonywania wyborów. Wybory dokonywane przez Bliźnięta bardzo rzadko oparte są na wnikliwej analizie faktów, więc są pozornie łatwe. Ponieważ jednak najczęściej dokonują ich ludzie o wysokiej inteligencji i dużej intuicji, więc podejmowane decyzje często są trafne. Bliźnięta pragną mieć barwne i urozmaicone życie. Bliźnięta jak ognia boją się nudy, a związek małżeński może się dla nich silnie kojarzyć z ograniczeniem wolności, permanentnymi obowiązkami.

RAK (21 VI - 22 VII)

Znak ten jest na tyle szczęśliwy, na ile jego wybraniec potrafi ukryć pod pancerzem raka swoje właściwe ego. Będzie wówczas dążył do sukcesów jak rycerz w pełnej zbroi. Cechuje go bowiem wola i wytrwałość, a dodatkowo, bardzo często wdzięk osobisty. Siłą pchającą raka do czynów jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa swojemu domowi i największe wśród znaków zodiaku przywiązanie do rodziny. Najchętniej będzie działał w takich zawodach gdzie są potrzebne dobre stosunki z wieloma ludźmi i intuicja zawodowa.  W miłości najważniejsze dla niego jest uczucie i w imię uczucia zrobi wszystko.

 

LEW (23 VII - 22 VIII)

W tym znaku skupiają się silne cechy psychiki ludzkiej. Silna wola, odwaga, energia, umiejętność wykorzystywania własnych talentów i możliwości, przedsiębiorczość i jasna świadomość wytyczonych celów. Siłą napędową działań Lwa jest ambicja będąca wynikiem autokreacji, wielkiego poczucia własnej wartości, co stymuluje próżność i wewnętrzną potrzebę imponowania innym. Lew pozbawiony możliwości imponowania staje się nieszczęśliwy i zgorzkniały. Ponieważ wie o tym, więc w sytuacjach kiedy to jest konieczne będzie tytanem pracy.  Nieprzezwyciężona chęć dominowania może być największym niebezpieczeństwem Lwa.

PANNA (23 VIII - 22 IX)

W znaku tym są zawarte predyspozycje do pracowitości i rzetelności. Realne i krytyczne jest spojrzenie na rzeczywistość, wykorzystane w sposobie pracy, ale na ogół bez zakusów do działań agresywnych, mogących na przykład przyśpieszyć awans. Bardzo silne związki ze wszystkim co ziemskie, materialne. W typowym życiu panny dominuje mozolna praca, przemyślenia w skrytości i ciężko zapracowane awanse. Brak im w życiu poczucia fantazji, lekkości w działaniach, finezyjnego humoru. Nic więc dziwnego, że przy takim nastawieniu do życia najwięcej laureatów nagrody Nobla jest statystycznie wśród Panien. Ale sukcesy te nie zawsze przekładają się na eksponowane stanowiska w nauce, bo tu już potrzeba siły przebicia. Za to wybrańcy Panny cenieni są w pracy za swoją sumienność i za to, że szefowie i koledzy mogą łatwo wykorzystywać ich osiągnięcia. W wyborze partnera ostrożni, w małżeństwie najczęściej wzorowi.

WAGA (23 IX - 23 X)

Znak Wagi jest synonimem sprawiedliwości. Potrzeba równowagi i harmonii jest nieodłącznym atrybutem życia Wagi. Bogini Wenus - patronka Wagi zapewnia swoim wybrańcom niezaprzeczalny urok osobisty, wdzięk, ambicję, rozmach i energię. Ludzi z pod tego znaku cechują zazwyczaj ciekawe kontakty towarzyskie. Waga musi się czuć potrzebna i znana. Jeżeli nie ma znaczącego stanowiska, będzie pracować społecznie. Ma trudności z podejmowaniem decyzji, ale wynika to z ogromnej odpowiedzialności za swoje czyny. Zawsze elegancka i uśmiechnięta, swoim urokiem rozbraja nawet niechętnych jej ludzi, ale niech tylko ktoś jej podpadnie!  U Wagi bardzo częste są talenty artystyczne, a jeżeli ich nie ma to na pewno istnieje wrażliwość artystyczna. Nic więc dziwnego że statystycznie najwięcej pisarzy jest wybrańcami tego znaku. Wagi rzadko prowadzą interesy, ale jeżeli już, to biznes prowadzony jest z rozmachem i w sposób nietuzinkowy.  Wybrańcy Wagi są predysponowani do przeżywania wielkich uczuć. W miłości wspaniali, pozbawieni ograniczeń, bezgranicznie oddani.