Znaki zodiaku

 

 

 

"Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim miałaś być!"

George Eliot

 

Prague - Astronomical Clock Detail 1

Prague-Foto via Wikimedia Commons
SKORPION (24 X - 21 XI)

Skorpion jest niezwykle interesującym znakiem w Zodiaku. Reprezentują go ludzie o wielkiej sile wewnętrznej, najczęściej skryci, wytrwali i nieustępliwi, a przy tym obdarzeni wielkim temperamentem . Skorpiona pociąga wszystko, co jest okryte tajemnicą i sam pragnie być tajemniczy. Na ogół dąży do władzy lub jakiejś kariery, a czyni to w sposób przemyślany i dalekowzroczny. Tylko sobie znaną tajemniczą intuicją potrafi wyszukać najsłabsze cechy przeciwników, podczas gdy jego jest bardzo trudno wymanewrować. Z natury podejrzliwy, w każdym doszukuje się znamion nieuczciwości i rzadko się myli. Jest wierny jako przyjaciel i bardzo niebezpieczny jako wróg. Doznanych krzywd, lub nawet tylko przykrości nigdy nie zapomina. Skorpion, tam gdzie mu zależy, zawsze chce być najlepszy. Wadą jego jest zbyt duża pewność siebie w poczuciu siły i rozumu, a to czasami kosztuje, bo można się przeliczyć. Wśród Skorpionów jest ogromna ilość ludzi sukcesu.

STRZELEC (22 XI - 21 XII)

Strzelcem rządzi Jowisz, który swoim podopiecznym daje wszystko w obfitości. Dużo znajomych i przyjaciół. Dużo kłopotów i niespodzianek w życiu, wydarzeń dobrych lub złych, ale zawsze trudnych do przewidzenia. Dużą szlachetność i statystycznie "największe w Zodiaku" poczucie uczciwości, co zazwyczaj przeszkadza w robieniu kariery. Mają też często szczęście do ożenków bogatych, lub niosących inne wymierne korzyści Wybrańcy Strzelca są najczęściej pracowici, odważni i praktyczni, często cechuje ich duża przedsiębiorczość, mają doskonały kontakt z ludźmi. Strzelec wspaniale się czuje w zgranym kolektywie, jest lubiany i często odnosi sukcesy zawodowe. Na ogół szybko awansuje. Ma szczęście do różnorakich protekcji.  On pragnie ciągle nowych wrażeń.Jednak z drugiej strony niemal zawsze są optymistami, łatwo znoszą porażki i bardzo cieszą ich sukcesy, otoczeni wesołym towarzystwem z reguły dożywają sędziwego wieku.

KOZIOROŻEC(22 XII - 19 I)

Znakiem Koziorożca rządzi Saturn. Planeta ta najczęściej niesie ze sobą zmartwienia, pech w życiu, a często "samotność wśród ludzi". Niesie również mądrość zdobywaną bolesnym doświadczeniem, prowadzi do refleksji i analizy własnej osobowości, zdolność do koncentracji, cierpliwość i pracowitość. Koziorożec utożsamia najbardziej skomplikowany charakter człowieka, który zamknięty w sobie, nieufny wobec ludzi,  może sprawiać wrażenie wyobcowanego. Człowiek ten na ogół ma jednak głębokie życie wewnętrzne, którego nie chce i nie potrafi uzewnętrzniać. Tę głębię psychiki można dostrzec u Koziorożców - twórców poprzez charakter ich twórczości, najczęściej smutnej, pogrążonej w refleksjach, nie dla wszystkich zrozumiałej. Koziorożce mają zazwyczaj dużą ambicje i bardzo często dochodzą do prestiżowych pozycji w społeczeństwie lub w swoim otoczeniu.

WODNIK (20 I - 18 II)

Znakiem tym rządzą Uran i Saturn, a wypadkową ich działań jest intelekt, odkrywczość i nietuzinkowe spojrzenie na istotę żyda. Ludzie urodzeni w tym znaku na ogół nie pragną wielkiego bogactwa ani władzy, a jeżeli to uzyskują, to w wyniku oryginalnych posunięć i nowatorskich pomysłów, ale nigdy majątek i władza nie są celem ich życia. Oryginalne i szersze spojrzenie na sprawy życiowe powoduje, że ludzie ci bywają czasami niezrozumiani.  Podstawowym kryterium wyboru partnera przez Wodnika jest jego intelekt . W trwałym związku Wodnik zawsze pozostanie indywidualistą, który podświadomie boi się utraty wolności, za to zazdrość u Wodników jest rzeczą rzadką.

RYBY (19 II - 20 III)

Znakiem Ryb rządzą Neptun i Jowisz, Silnie też na nie oddziaływuje Księżyc. Neptun z Jowiszem niosą wielkie bogactwo uczuć, Neptun sprzyja oderwaniu psychicznemu od rzeczywistości, a z Księżycem niesie intuicję, zadumę, oraz skłonność a czasem talent do nauk abstrakcyjnych i do poczynań artystycznych. Charakter ludzi urodzonych w tym znaku jest najtrudniejszy do ujęcia w skonkretyzowane ramy. Ryby pragną żyć w świecie nastrojów, emocji i uczuć. Sprawy duchowe najczęściej u nich przeważają nad problematyką materialną, ale świat ich zmusza do realnego patrzenia na życie. Z presji tych dwu, tak odmiennych nacisków powstają najróżnorodniejsze charaktery ludzi urodzonych w znaku Ryb. Tym niemniej, Ryby zawsze żyją głębokim życiem wewnętrznym i z tego powodu bywają często niezrozumiałe dla innych osób. Zawsze będą podatne na silne emocje uczuciowe, zwłaszcza w miłości i we wszystkich dziedzinach sztuki. Niebywała intuicja i wysoka, najczęściej inteligencja pozwala im bezbłędnie odczuć zarówno specyfikę sytuacji, w której się znaleźli, jak i nastawienie do nich osób trzecich.. Do pracy, której nie lubią potrafią się przemóc, ale nudne i systematyczne zajęcie wymaga od nich o wiele więcej wysiłku niż od przedstawicieli innych znaków. W dziedzinach artystycznych Ryby sanie do pokonania. Statystycznie najwięcej wielkich, natchnionych artystów jest urodzonych w tym znaku. Ryby posiadają również duże predyspozycje do mistyki, okultyzmu, nauk paranormalnych.

 

 

 

 

 

"Wszystko, co potrafimy sobie wyobrazić, jest realne."

Pablo Picasso