Ale Bilder via Pixabay.

 

Konstelacje dnia, czwartek 30.11.17 i piątek 1.12.17.

 

"Każdy ma swój własny Mount Everest, dla którego zdobycia pojawił się na ziemi." (Hugh Macleod)

 

Księżyc znajduje się nadal w znaku aktywnego Barana i w samo południe ustawia naprzeciw Marsa przenosząc nieporozumienia, możliwe kłótnie i niecierpliwą aurę. O godzinie 13; 16 znowu wszystko się przemienia. Luny łączy się z Uranem stawiając wydarzenia na głowie i zsyłając masę niespodzianek wszelkiego rodzaju.

 

Od 17; 49 Księżyc najpierw tworzy trygon do Saturna, następnie do Merkurego. Przechodzimy w skupieniu do wykonania obowiązków, koncertujemy na swoich celach wykorzystując przy tym naszą inteligencję, potencjał, np. retoryki, praktycznego przekonywania i rozumowania. Zadania wykonujemy samodzielnie. Z dyscypliną i pilnością nie mamy żadnego problemu! "Większość ludzi przegapia okazję, bo jest ona ubrana w kombinezon i wygląda jak praca" (Thomas Edison).O godzinie 21; 38 Luna przechodzi do znaku Byka. Razem z tym poleżeniem uaktywnia się potrzeba bezpieczności, także materialnej, przyjemności, wygody, zmysłowości, piękna i stałości w uczuciach…

 

1 grudnia Mars w Wadze stoi naprzeciw Uran w Baranie. Jest to niebezpieczna konstelacja z ogromnym lądunkiem agresji, przemocy, niepokoju powiązana z nagłymi, nieoczekiwanymi, eksplozywnymi wydarzeniami. O wszystkim pisałam w horoskopie tygodnia i omówiłam w video na aktualne dni. Zapraszam jeszcze raz do zapoznania. Nie polecam w tych dniach ryzyka wszelkiego rodzaju. Przeszkody mogą pojawiać się jak grzyby po deszczu prowadząc do rozdarcia wewnętrznego. Zachowaj opanowanie w każdej sytuacji nie biegnąć za tłumem. Miesiąc grudzień jest bardzo interesujący, lecz posiada bardzo poważne, przełomowe aspekty końca roku 2017. „Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.”(Albert Einstein).

 

Ja życzę wam, aby w jakiejkolwiek chwili każdy mógł zapalić swoje światełko wewnętrzne rozjaśniające nawet największe ciemności. Spokojnych dni!

 

„Nie możesz przegrać posługując się orężem, którego używam, a orężem, którego używam, jest potęga myśli.”(Wielebny Ike ).

 

29.11.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Baranie.

 

Pozdrawiam.

 

 

Konstelacje dnia, środa 29.11.17

 

"Strach przed cierpieniem jest gorszy od samego cierpienia. Jeszcze nikt nie ucierpiał idąc za głosem serca." (Paulo Coelho)

 

Księżyc znajduje się w znaku entuzjazmu, inicjatywy –Baranie kierując nasz do przodu, nakazując podejmować samemu inicjatywę i działanie.

 

Mając przy sobie tak dużo żywiołowej energii warto dobrze zaplanować swój dzień, aby wykonać, to, na czym Ci zależy. Odważnie i bezpośrednio, ale bez gwałtu i pospiechu. Brawurowa moc poszukuje siły, która jest związaną z aktywnością i ruchem. Wyjście na fitness w ten dzień to dobry pomysł. Aby tyko nie przeholować!

 

W godzinach rannych ( 6; 21) Luna ustawia się w trygonie do Słońca w Strzelcu. Ta konstelacja przynosi nie tylko chęć życia, jak również harmonię, pozytywne nastawienie, zdrowie i wewnętrzne zadowolenie. Księżyc stojący korzystnie do Słońca sprzyja podróżom dużym i małym, załatwianiu spraw związanych z prawem lub ciekawą inwencją. Księżyc ułatwia sytuacje mającym charakter „wyzwalania”, a na pewno pozostania przy swoim zdaniu czy pomyśle i nie zgadzając na pomniejszania naszej osobistej wartości!

 

„Życie jest zbyt krótkie, by miało być mierne.”(Benjamin Disraeli)

 

Ja życzę Wam dobrej środy!

 

28.11.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Baranie

 

"To może zabrzmieć jak banał, ale kiedy czujesz się piękna i silna w środku, to widać na zewnątrz."

 

Pozdrawiam.

 

 

Konstelacje dnia niedziela 26.11.17

 

"Moje życie jest w moich rękach.

 

Dziś, swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość." (Barbara Baraldi)

 

O godzinie 9; 03 Księżyc przechodź w znak wrażliwej, zamyślonej Ryby. To dobry czas na odpoczynek, medytację i kontemplację. Realny świat może na moment się oddalić, a każdy zatopić w swoich marzeniach i potrzebach duszy. Księżyc nie robi ważnych aspektów i dobrze jest stworzyć balans między światem wewnętrznym i zewnętrznym. Stoimy przed istotnymi wydarzeniami i dlatego trzeba również pomyśleć o realności, bezpieczeństwie i stabilności. Priorytetowe jest nie tracić swoje orientacji i pozostać w wierze, także do samego siebie, ponieważ tylko to dodaje nam siły i motywacji na dalsze dni tygodnia.

 

Wodnik-oczekuje dobrych wiadomości. Małe zmiany czy podróż umilą mu czas. Struktury dnia będą stworzone bez problemu.

 

Ryba-dobry dzień, a z trygonem Jowisza stoisz pod ochroną gwiazd. Pewna ważna informacja, na która czekasz może się spóźnić. Pozostań cierpliwie w dialogu.

 

Baran-potrzebujesz spokoju i dystansu do świata. Postaw na odpoczynek, gdy czujesz, że nadchodzą przeinaczenia. Zwracaj uwagę na stworzenie solidnych struktury rodzinnych.

 

Byk-słuchaj swojego wewnętrznego głosu. Dobry dzień na odnalezienie swojej radości życia i zajecie w końcu samym sobą.

 

Bliźniak -dzień nie jest w Twoim guście. Za dużo elementów Ryby drażni i wprowadza niepokój. Zajmuj się hobby lub kreatywnymi czynnościami. Oczekujesz ważnej, pozytywnej rozmowy.

 

Rak-dzień wymarzony do działań kreatywnych, przemyśleń i artystycznych czynności. Zadbaj o dopływ pozytywnej, spokojnej energii.

 

Lew-Stoisz przed zmianą, która właśnie się rozpoczęła przynosząc nowe szanse i możliwości na każdym poziomie życia. Odpocznij dziś. Na wszystko przyjdzie pora.

 

Panna- planujesz podróż? A tu czekają na Ciebie powodzenia profesjonale... W niedzielę przemyśl lepszą strategię dialogu następnego tygodnia.

 

Waga-czujesz, że opadaj Ci siły? Przenalizuj, w jakim kierunku należy wyruszyć następnego tygodnia w kwestii profesjonalnej. Mars w Twoim znaku popędza do aktywności, ale poleciłabym bym więcej zająć się fundamentalnymi sprawami zawodowymi. Tu masz najlepsze karty w dłoni.

 

Skorpion -nareszcie poczujesz się lepiej niż w minione dni. Księżyc z Ryb w trygonie przenosi zadowolenie, odpoczynek, poczucie szczęście, a może szanse wygranej? Jowisz proteguje w każdym momencie.

 

Strzelec- ze Słońcem i Merkurym przedstawiasz się bardzo aktywnie, chociaż energia Luny z Ryby nie jest Twoim elementem. Oczekuje nieoczekiwanych wydarzeń, zmian i ważnych rozmów.

 

Koziorożec- z pozytywnym Księżycem i Lilith budzą się w Twojej głowie marzenia, wizje i wyobrażenia, które chcą być zrealizowane. Musisz wierzyć w siebie!...!! Wtedy wszystko jest do wykonania!

 

 

 

"Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent.

 

Wszystko jest albo okazją do rozwoju, albo przeszkodą,

 

która zatrzyma Twój rozwój.

 

Wybór należy do Ciebie." (Wayne Dyer)

 

Pozdrawiam Was życząc milej niedzieli.  

 

25.11.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Wodniku.

 

 

 

 

„Ci mają dużo czasu, którzy mają pełne ręce roboty- oni, bowiem cenią sobie czas i umieją tak nim gospodarować, że nic się nie zmarnuje.” (Tadeusz Kotarbiński)

 

Konstelacje dnia piątek 17.11.17 i sobota 18.11.17 (Nów Księżyca w znaku Skorpiona o godzinie 12; 41).

 

 W piątek Księżyc przechodzi do intensywnego Skorpiona zbliżając do Słońca, gdzie w sobotę przejdzie do Nowiu.

 

17.11.17 Luna spotyka na swojej drodze Jowisza i Wenus dając nam ogromną ilość szans, możliwości, szczególnie w miłości, partnerstwie, może ktoś otrzyma prezenty lub miłe zaproszenia.

 

Energia Księżyca w towarzystwie Afrodyty i Zeusa wyraża, np. radość, przyjemności, inspirację, erotykę, intuicję, magię i okazję realizacji marzeń. W tym dniu jest sposobność odnalezienie odpowiedzi na skomplikowane kwestie.

 

Sobotni Nów Księżyca w charyzmatycznym Skorpionie nakłania nas do pozbycia się balastu i wszystkiego, co od dawna się przeżyło. Kto chce posprzątać w swoim życiu stare, ciemne, zakurzone piwnice doświadczeń i przeżyć ma przed sobą najlepszy moment! Teraz jest szansa stworzenia nowego życia i poczucia lekkiego wiatru w żaglach, zgadzając się przy okazji na pracę nad sobą. W znaku Skorpiona wszystko jest intensywnie, ale tu wyłącznie są najbardziej sprzyjające warunki do odblokowania zatrzymanej, może szereg laty energii, odrzuceniu, co nam nie pozwala iść dalej i wyjścia ze stagnacji psychicznej i fizycznej.

 

Nie każdy może zaprzyjaźnić się z energią znaku Skorpiona.(np. Byk, Lew, Wodnik). Pierwszym warunkiem jest „wyczucie”, co jest bezużyteczne, aby zorganizować miejsce, następnie uświadomienie, czego nam brakuje. Transformacja, czyli przerabianie przeszłości w znaku Skorpiona przebiega bardzo powoli w intensywny sposób. A tu podczas Nowiu uaktywnia się bardzo niszcząca konstelacja Marsa( w Wadze) w kwadracie do Plutona ( w Koziorożcu). Pozycjonując się w kwadracie oba patroni Skorpiona są w destruktywnym konflikcie finalnie mogąc stworzyć dodatkowe dramaty. Dookoła Nowiu może się przypadkiem przydarzyć, że albo my sami, albo osoby z zewnątrz czy inne asygnowane wydarzenia ścigają nas raptownie do podziemia Hadesu, aby jeszcze raz się rozprawić z dawnymi cieniami, strachami i emocjami! Dotyczy to przede wszystkim urodzonych w drugiej dekadzie znaków kardynalnych; Koziorożec, Waga, Rak i Baran.

 

Sam Pluton działa zawsze w postaci szoku i nigdy nie nadchodzi z tej strony, gdzie go oczekujesz. Może stwierdzi, pomimo tego, że zamknąłeś jakieś drzwi prahistorii, zapomniałeś jakiś temat, który teraz wypłynie nagle na powierzchnie domagając się radykalnego oczyszczenia i spłacenia karmicznych długów. Dla wielu mogą to być, np. tematy uzależnień w partnerstwach, dla innych finansowe, seksualne, dla pozostałych odwaga do samego siebie, mimo traumatycznych przeżyć, aż z dzieciństwa.

 

„Byłam już kiedyś w tym miejscu, mówię sobie. Byłam już bardziej samotna, bardziej niepocieszona, bardziej zrozpaczona niż teraz. Już tutaj byłam i przetrwałam. Tym razem też jakoś przez to przejdę.”(Tahereh Mafi)

 

 Kto boi się zejść do swojej strasznej, najniższej kondygnacji, a, np. „przez przypadek” jest w towarzystwie ludzi, z którymi nie czuje powiązania, jedności, wspólnoty…może zastanowić się nad dalszym etapem swojego losu, rozpoczynając budowę pasującą do własnych potrzeb! Drugoplanowo będzie można doczekać się satysfakcji, zaufania, intymności bez obowiązku przebywania w duszącej krypcie boga Hadesu.

 

W następnym tygodniu Słońce przechodzi już do znaku ognistego Strzelca niosąc ze sobą odkrywczą wiarę, nadzieję, przyszłościowe , błyskotliwe wizje oraz kreatorskie idee! Nie ma, na co czekać! Zacznij od siebie. Każdy dzień jest nowym początkiem nie podobnym do wczorajszego.

 

Pozdrawiam Was z przyjaznymi gwiazdami.  

 

„Nie odkładaj na jutro tego, co trzeba zniszczyć dzisiaj.”(Harlan Coben)

 

16.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

Konstelacje dnia; środa 15.11.17

 

„Bez względu na to, jak źle jest w danym momencie, to tylko moment.”(Kevin Allan Milne)

 

Księżyc znajduje się w znaku Wagi, gdzie szuka pokoju, harmonii i miłości i zmierzając do Nowiu w znaku Skorpiona.

 

Luna na swojej drodze spotka w środę Marsa, którego energia teraz zajmuje się sprawiedliwością, dyplomacją, w ogólnym pojęciu (w Wadze); relacjami i partnerstwami. Jednocześnie nadchodzą negatywne wpływy od Plutona. Księżyc ustawi się do niego w kwadracie. Jeżeli w tym czasie nie będziesz potrafił kontrolować swoich uczuć i emocji może, np. pod wpływem wzburzenia dojść do gniewu lub agresywnych sytuacji. Dodatkowa, negatywna siła boga Hadesu może oznaczać dystans i nawet rozstania. W tym dniu trzeba podejść ostrożnie do swoich oraz innych osób uczuć (Księżyc) nie przesadzając, nie wściekając za drobnostki lub reagując od razu impulsywnie w trudnych, duszących momentach. Idąca do Nowiu w Skorpionie możemy, bowiem sami, coś sprowokować, co nie da się już odkręcić, żałując za chwilę swoich słów i decyzji. Wszystko w Skorpionie ma charakter stały. „Pewne drzwi trzeba zamknąć. Nie ze względu na dumę czy złość. Po prostu już prowadzą donikąd.”

 

-Waga; zachowaj spokój i harmonię wewnętrzną, przeznaczając czas na swoje hobby i spędzenie czasu z ludźmi, którzy Cię akceptują. Nie wchodź w prowokacje!

 

-Skorpion; Jowisz otacza Cię płaszczem szczęścia przez wiele miesięcy. Uwaga-w Twoim otoczeniu jest dużo rywali i zazdrośników! Wszystko opanujesz spokojem.

 

-Strzelec; pokaż innym, co potrafisz prezentując swoją wiedzę! Pozytywna energia płynie od Merkurego. Nadchodzą propozycje zmian zawodowych.  

 

-Koziorożec; panuj nad swoimi emocjami nie reagując od razu na sprzeczne informacje z zewnątrz! Powoli. Wszystko się wyjaśni do końca tygodnia.

 

-Wodnik: wyjdź z domu i swoich duszących myśli. Rozpocznij, coś nowego, zainicjuj coś, kierując tylko do tych ludzi, którzy Ci dobrze życzą! Zdystansuj do ludzi agresywnych!

 

-Ryba; wszystko płynie u Ciebie z inspiracją, keratynowością i mistyką. Zajmij się jeszcze samo-motywacją i poprawą komunikacji polegając ostatecznie tylko swojej intuicji.

 

-Baran: stoisz prze asygnowanymi zmianami, które mogą przeciągnąć się do roku 2018. Potrzebna byłaby reorganizacja w domu. To ma być teraz priorytetem.

 

-Byk; Wychodź do ludzi, rozmawiaj, pokazuj swoje uczucia. Na plan pierwszy wysuwa się kwestia wyboru profesjonalnych dróg przeznaczenia! Co Ty na to?

 

-Bliźniak; szukaj dialogu. Potrzebne są nowe kontakty, znajomości i pomocnicy. Słuchaj, co mówią inni. Sam inicjuj zmiany!

 

-Rak; Twój Księżyc nie akceptuje energii Marsa w Wadze i Plutona naprzeciw. Nerwowa atmosfera będzie mijać. Będąc w procesie transformacji wykorzystaj dane Ci szanse do życiowych przemian. Siła wewnętrzna jest w Tobie-nie na zewnątrz!

 

-Lew; zajmij się czymś! Więcej aktywności! Dobrze byłoby spotkać się z bliskimi, przyjaciółmi czy grupami ludzi akceptując nadchodzące zmiany. Pozostań odważny!

 

-Panna; świetny moment na wystartowanie z nowym projektem zawodowym opartym na własnym pomyśle oraz sile motywacji! Polegaj tylko na sobie! Nie słuchaj innych!

 

„Cierpliwość jest drzewem, które ma gorzkie korzenie, ale bardzo słodkie owoce.” ( Przysłowie chińskie)

 

 

 

Dobrego dnia! Pozdrawiam.

 

14.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

„Miej nawet mały rozum, ale swój.”( Goethe)

 

Weekend rozpoczynamy piękną konstelacją. Księżyc stoi w znaku hojnego i lśniącego Lwa w trygonie w Saturna. Wszystkie obowiązki wykonujemy z ogromną pilnością. Każdy może się wykazać odpowiedzialnością i talentem organizacji. Nie ma to jak być dumnym z samego siebie i podnieść nieco pozytywną wibrację!

 

O godzinie 9; 55 Księżyc konstruuje następny trygon, tym razem z Uranem. Miłe niespodzianki, sympatyczne gesty, ciekawa zmiana planów urozmaici nam dzień wolny. Dobry moment na kreatywne czy sportowe aktywności, a może warto odwiedzić przyjaciół?

 

O godzinie 10; 44 najważniejszy aspekt i następnych 5(pięciu) dni! Saturn ustawi się w dokładnym trygonie do Urana! Budując nowe wykorzystaj stare doświadczenia i wiedzę. Wszystko, czego się podejmiesz, wszystko, co zaplanujesz wykonasz z determinacją -otrzymując stałość, trwałość i zabezpieczenia na dluuuuuugie lata! Czy odważysz się być mądry?:-)

 

„Najwięcej czasu ma człowiek, który niczego na później nie odkłada.” (Przysłowia chińskie)

 

O godzinie 17; 42 Księżyc przechodzi do skromniej Panny. Ład i porządek jest bardzo istotny, tylko nie krytykuj się przy tym za wiele! Warto również odpocząć po męczącym tygodniu, a nie tylko zajmować dalej pracą.

 

Pieknego weekendu i dużo odpoczynku. Pozdrawiam Was!

 

10.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

„Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.”( Odisseas Elitis)

 

 

Konstelacje dnia; czwartek 9.11.17

 

„Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość  stać, a odwaga  wracać.”( Władysław Grzeszczyk).Rozpoczynamy dzień złymi nastrojami. Księżyc stoi w kwadracie do Urana. Zmienny, niecierpliwy humor, korki na ulicy… a może jakaś drobnostka od razu prowadzić do eksplozji. Nie śpiesz się za bardzo.. Uwaga w komunikacji wszelkiego rodzaju.

 

Od godziny 13 piękny aspekt Słońca z Plutonem jest dokładny i trwa dwa dni. Sextil planet namawia do rozpoczęcia ważnych projektów. Wszystko, co zainicjujesz może przynieść ogromne powodzenie. Silna, pozytywna energia, motywacja oraz determinacja daje każdemu zwycięstwo.

 

O godzinie 13; 40 Księżyc jest już w słonecznym Lwie dając nam moc przekonania, odwagę oraz możliwość wykazania kreatywnymi talentami. Pokaż się z jak najlepszej strony. Luna w Lwie lubi błyszczeć i usłyszeć pochwały. Nie oszczędzaj tego także sobie! Po godzinie 18 Księżyc ustawia się w kwadracie do Wenus w Skorpionie wyciągając na wierzch trudne tematy w partnerstwach wszelkiego rodzaju. Wenus w tym znaku chce wszystko wiedzieć. Lepiej trzymaj się prawdy nie ukrywając niczego. O godzinie 23; 35 Luna ustawi się w trygonie go Merkurego w Strzelcu pomagając nam ustalić odważny plan działania dni następnych.

 

W czwartek Lilith przechodzi na 9 miesięcy do znaku Koziorożca. Tu rozpoczyna walkę o prawdy, sprawiedliwości, autonomię, przypominając sobie swoich niespełnionych pragnieniach. Buntownicza Lilith żąda równości i jest symbolem mądrości, ponieważ spaja w jedno wewnętrzne słuszności z zewnętrznym działaniem. Ona nigdy nie okłamuje swojego odbici w lusterku. Gdy, na przykład czuje się niekomfortowo i brak jej harmonii, łączności w partnerstwach-rezygnuje, jest gotowa do odwrotu, nie uciekając od kary i odpowiedzialności. Ona nie akceptuje niezadowolenia, pomniejszania, podlegania! Buntownicza, kochająca wolność kwestionuje wszystko, do czego nie może się przystosować.

 

"Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością."(George Orwell).Na skale świata Lilith jeszcze raz wszystkim nam przypomni, że siedzimy wszyscy w jednej łodzi…nawet, gdy kula ziemska będzie tonąć. Naszym wspólnym zadaniem są, miedzy innymi, takie same prawa dla wszystkich narodów, równość, likwidowanie niesprawiedliwości, która trwa w aktualnej fazie globalizacji.

 

Miłego czwartku! Pozdrawiam

 

8.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

„Złamana zasada nie działa.”(  Władysław Grzeszczyk)