Konstelacje wybranych dni.

Bilder via Pixabay.

„Szczęście zależy od tego, czy gotowi jesteśmy dostrzec, nadarzające się okazje.”  (Oprah Winfrey)

 

 

Konstelacje dnia: 27.7.17-czwartek.

 

 Merkury znajduje się już w znaku Panny, gdzie swoim rozsądkiem, mądrością i wyższą analizą pomaga ze spokojem rozwiązywać wszystkie trudności. Starannością można zaskoczyć otoczenie. Słońce stoi jeszcze bardzo blisko Marsa w znaku Lwa. Nie przesadzaj ze swoją odwagą i entuzjazmem. Wszystko ma być dokładnie zaplanowane, wymierzone, i wywarzone…bez napadania drugiej osoby. Ogromna energia gwiazd w znaku ognia z przesady może przeistoczyć się w agresje niszcząc plany. Szukając uznania, sceny, braw i światła teatru możemy nie akceptować uwag, wskazówek nie mówiąc o krytyce. Przedstawiaj swoje idee z odwagą i pewnością siebie nie zapominając o kulturze. Raczej nie korzystny dzień na wybranie się do urzędów.

 

W nocy Księżyc w Pannie ustawia się w kwadracie do Saturna i możemy przez moment poczuć się samotni, opuszczeni i niezadowoleni z siebie..

 

O 8; 30 rano Księżyc ustawia się w kwadracie do Wenus-nie rozpoczynaj trudnych dyskusji w rodzinie, akceptuj, że wiele osób wstało lewą nogą o świcie nie ma nastroju prowadzić z Tobą dyskusji. Ogólnie mówiąc niekorzystny moment dla partnerstw.

 

O godzinie 16; 39 Księżyc przechodzi do Wagi; szukamy spokoju, zrozumienia i harmonii. Miłość i związki stają się priorytetem. ….oby zostało tak jak najdłużej…Wszystkiego Wam dobrego!

 

26.7.17, Słońce w Lwie, Księżyc w Pannie.

 

 

„Prostota może być trudniejsza od komplikacji: trzeba się ciężko napracować nad wydobyciem czystej myśli, która pozwala na prostotę. Ale warto – bo kiedy już się to ma, można przenosić góry.” (Steven Paul Jobs)

 

„Oczy widzą, uszy –słyszą, a serce i tak swoje.”(W. Grzeszczyk).Konstelacje dnia; 23.7.17 –Niedziela. Jutro o godzinie 11; 45 odbywa się pierwszy z dwóch tym razem, Nów Księżyca w znaku hojnego Lwa. Następny będzie związany z zaćmieniem Słońca 21.8.17. Z punktem zerowym rozpoczynamy nową fazę Księżyca, która ma nas zjednoczyć z sercem. Zbierz wszystkie siły, skoncentruj się na samym sobie, swoich pragnieniach oraz życzeniach. Jakie marzenia, idee nie są jeszcze spełnione. Co planowałeś wcześniej? Gdzie mógłbyś skierować ogromną energię wspaniałego Nowiu Księżyca? Gwiazdy w Lwie napędzają nas do działania, inicjują energie napędową, entuzjazmu i chęci dokonania czegoś wielkiego! Lew pragnie się cieszyć, być szczęśliwym, realizować plany, żyć całym sercem, bawić się, biegać, cieszyć pogodą, on kocha dzieci, rodzinę, on chce się wylegiwać na słońcu, kupować dla innych prezenty, on lubi weekendy, romanse, oryginalne czynności, hobby, chce się przytulać, kochać, spać, posłuchać ładnej muzyki, nie pogardzi seksem, miłością i dobrymi manierami, pałacem i wszystkim, co się świeci!:-)

 

Jak dojść do tronu, jak realizować marzenia. Ogromny potencjał tego dnia umożliwi każdemu, dostrzec nawet w trudnych momentach słoneczne strony życia. Czasami może trzeba będzie powalczyć, powojować…. Na przykład ze swoim wnętrzem! Słońce-„ja”-„oto jestem”, w swoim domu Lwa nakazuje dostrzec swoją wyjątkowość, dać sobie samemu szasnę do rozwoju przebojowości i stanowczości! Ten Nów jest wyjątkowy do zainicjowania życzeń serca, także dla tych, którzy swoje serce gdzieś może zgubili…, a może jest zablokowane, głuche, potrzebuje więcej witalności, entuzjazmu, aby nie być już przygnębionym?!? Ja życzę wszystkim, aby odnaleźli w sobie siły, aby wzmocnić swoja radość życia, odnaleźć źródła energii do wysokich lotów!( przepraszam.. ..”skoków” !). Nowe, życiowe projekty, praca z dziećmi, dzieci, miłość, kreatywność….Co się chowa na dnie Twojego serca? Wszystko czeka na Ciebie! Czy odważysz się być szczęśliwy?

 

 

Wodnik, Skorpion, Byk także mają sięgać po gwiazdy, spełniać się życiowo! Każdy sam ma wyznaczać swoją drogę i tempo maszerowania! Odwagi!

Miłej niedzieli..:-)

Niech się każdemu szczęści!..” Serce ma swoje racje, których rozum nie zna.”(B. Pascal).

22.7.17 Księżyc w Raku.

 

"Cokolwiek postanowisz, sprawdź czy ta decyzja czyni cię szczęśliwym." Konstelacje dnia: 22.7.17 - sobota. Mars znajduje się już w Lwie, gdzie bardzo chętnie uaktywni swoją energię przygotowując się do działania, aktywności, przygody i zabawy. Znaki ognia i powietrza mogą wykorzystać moce czerwonej planety do twórczych i kreatywnych czynności dążąc do osiągniecia sukcesów. Jutro rano w sobotę Księżyc w Raku ustawia się w trygonie do Neptuna dając nam wrażliwą, romantyczną aurę oraz wyobraźnię. Czujemy się entuzjastycznie- marzycielsko. Dobry moment na kierowanie się z wyczuciem i empatią. O godzinie 11; 30 Księżyc ustawia się w kwadracie do Jowisza sprawdzając kontakty z najbliższymi, szczególnie z kobietami. Luna może w tej pozycji przesadzać, być rozrzutną lub nie przestrzegać prawa. Nie marnuj swojego czasu, uczuć czy też pieniędzy. Tu można wrzucić coś w błoto, co ma dużą wartość. O godzinie 14; 50 Księżyc ustawia się na przeciw Plutona. Trudne uczucia, zawikłane dyskusje nie zaprowadza do znikąd. Nie daj się zastraszyć groźbom boga Hadesu. O godzinie 17; 15 Słońce przechodzi do znaku słonecznego Lwa rozpromieniając ciepłem, serdecznością i hojnością wszystko dookoła. Jest środek lata, a każdy z nas ma słuchać swojego serca! Rozwijaj swoje potencjały, spełniaj marzenie, pomyśl o sobie! Radość, dynamiczność, ekspansywność i swoboda ma pomoc w wyrażaniu siebie.

 

 

Ja życzę wszystkim przyjemnego czasu!

 

 

21.7.17, Słońce w Raku, Księżyc w Raku.

„Różnica między tym, co robimy, a co jesteśmy w stanie zrobić, wystarczyłaby, bo rozwiązać większość problemów tego świata.” —Gandhi

 

“Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać.”( Amy Dodson)

 

 Konstelacje dnia: 19.7.17 Środa: dzień komunikacji!

 

Ważne wiadomości, news-y, informacje docierają do nas, mając także długoterminowe znaczenie. Dzień będzie bardzo dobry do rozmów, istotnych debat, nauki, wymiany myśli. Rozumujemy logicznie, sumienni, odważnie oraz bardzo dokładnie.

 

Rozpoczynamy dzień sextilem Księżyca do Słońca. Pozytywna energia między elementem żeńskim i męskim. Świetny moment na przygotowanie się, np. do rozmowy z przełożonym. Wszędzie czujemy się pojmowani. Około godziny 8 Księżyc jeszcze w Byku ustawia się w sextilu do Marsa dając nam aktywność, siłę przebicia, odwagę i zdecydowanie.

 

O godzinie 9; 31 Księżyc przechodzi do znaku Bliźniąt uaktywniając nasze zdolności umysłowe, budząc ciekawość, elastyczność rozumowania. Szukamy intersujących doświadczeń i wrażeń. Świetny czas na wszelakiego rodzaju szkolenia i nawiązywanie kontaktów.

 

W godzinach wieczornych (21) rozpoczną się najlepszy aspekt dnia; Merkury tworzy trygon do Saturna dając nam ogromną koncentrację, logiczność i pracowitość. Podchodzimy ostrożnie do każdej czynności, planujemy dokładnie, zabezpieczając się na przyszłość. Z mistrzowską precyzja opracowujemy detale. Warto zająć się kwestiami finansowymi, nauką, partnerstwami, które mogą być już na wieczność oraz inicjowaniu więzi z doświadczonymi osobami!

 

Miłej środy! Pozdrawiam.

 

 

18.8.17, Słońce w Raku, Księżyc w Byku.

 

„Nie zadowalaj się byciem przeciętną. Przeciętność jest tak samo blisko dna jak i szczytu.”

"Można kamień rzucić w powietrze. Przez to jednak nie urosną mu skrzydła."( Christain Chebel).13.7.17 Czwartek -Księżyc znajduje się w znaku delikatnej Ryby uciekając od rzeczywistości, marząc, fantazjując, współczując innym. Dobry czas na pracę z intuicją, pomaganie innym, czynność kreatywne i artystyczne. Wejdź w świat bajki…. ale nie zapominaj o otoczeniu. W południe, bowiem Księżyc ustawia się w kwadracie do Wenus ujawniając na zewnątrz silne uczucia, np. dystansu, osamotnienia, zagubienia. Niezadowolenie emocjonalne w partnerstwach wszelkiego rodzaju powoduje zwątpienie i nostalgię..Za czym? Oto jest pytanieJ….Nie bierz każdego słowa do serca! Nie wszystko, co usłyszysz jest prawdą. Nie obrażaj za drobnostki! Słuchaj się swojego ego, patrz, co sam potrzebujesz i otaczaj pozytywnymi ludźmi.

 

Po godzinie 20 Księżyc łączy się w znaku Ryby z Neptunem. Zanim w sennym, biernym i rozmarzonym nastroju podejmiesz ważne decyzje, zastanów się. Subtelno-delikatna energia nastawia nas lirycznie do środowiska. Wieczór przeznacz na zajęcia ze sztuką, muzyką, malarstwem, pomaganie innym…oceniając dokładnie realia! Komu będzie tego za wiele, powinien stawiać swoje osobiste granice. Nie uciekaj od codzienności, zapominając szczególnie o sobie! Zadbaj o siebie.

 

Pozdrawiam serdecznie! "Rzeczywistość jest z tej samej przędzy, co i marzenia."( W.S Reymont)

 

 

 

12.7.17. Księżyc w Wodniku.

 

 

„Zmienia się pogoda, zmienia się świat; i ja zmieniam się wraz z nimi.”(Graham Masterton)Konstelacje dnia, niedziela 9.7.17 pełnia na osi Koziorożec/ Rak ..…gdy Pluton porwał Prozerpinę do Hadesu jej matka Ceres długo szukając córki rozpaczała. Jej mąż, Jowisz wyznał jej dopiero po 9 dniach, że wszystko odbyło się za jego zgodą. Zawiedzona Ceres odeszła z Olimpu zabierając jednocześnie ziemi płodność. Nastała jesień..wszystko obumierało. Zaniepokojony losem ludzi Zeus chce oddać córkę żonie, ale sprytniejszy Pluton daje jej wcześniej owoc granatu, na gwarancję, aby Prozerpina wróciła do niego.  W efekcie końcowym Jowisz, Merkury i Pluton ugodzili się pozwalając dziewięć miesięcy przebywać córce na ziemi, a gdy nadejdzie zima wracać do męża i ciemnego podziemia. Legenda o Plutonie i Prozerpinie dobrze charakteryzuje jutrzejszą, trudną pełnię Księżyca. Pozostajemy tylko silni wtedy, gdy zgodzimy się, że coś obumiera, odchodzi, kończy się…a co nie oznacza, że ma to być dramatem, ale kosmiczną koniecznością. Nic nie trwa wiecznie głosi Pluton, patron Skorpiona…po zimie nadchodzi wiosna, po nocy dzień, po deszczu pojawia się słońce. Nasze cele zmienią się. My się zmieniamy i także nasze losy. Uwolnienie, uzdrowienie następuje, gdy zaakceptujemy bieg rzeki życia. Nie wszystko pozostaje przy nas na zawsze, ale tylko towarzyszy przez jakiś dłuższy, albo krótszy moment.

 

Przebieg pełni; Księżyc znajduje się już w Koziorożcu nastawiając się na poruszenie poważnych, życiowych tematów. O godzinie 24; 00 tworzy sextil do Neptuna uaktywniając naszą wrażliwość, fantazję oraz intuicję. O godzinie 0; 40 Księżyc ustawia się w kwadracie do Jowisza- przesadzając, łamiąc prawo, reguły, porządki i pozwalając na ekscesy! Jowisz znajdując się Wadze sygnalizuje w tej pozycji-rozstania i wrogów.

 

O godzinie 6; 06 jest punkt szczytowy pełni rozpaczając trudną, kłótliwo -drażliwą, niszczącą atmosferę.  Kontroluj swoje emocje unikając agresję oraz prowokacje. Koniunkcja Księżyca do Plutona i opozycja Słońca obok Marsa powoduje wybuchy niekontrolowanych emocji. Zachowaj spokój w ciągu dnia, zajmując się przede wszystkim sobą i nie pozwalając na impulsywne działania w afekcie. Trudne tematy należy podchodzić konstruktywnie, realnie oceniając każdą sytuację. Do poniedziałku południa Księżyc pozostaje w Koziorożcu, dalej przechodzi do Wodniak. Następuje przeinaczenie aury! Słońce ustawia się  w opozycji do Plutona..

 

 

Ja życzę wszystkim spokojnego, słonecznego weekendu!

 

8.7.17 Księżyc w Koziorożcu. "Cóż, człowiek jest istotą niezastygłą, wciąż w nim się gotuje, wrze."(Wiesław Myśliwski)

 

 

Bild: Giovanni Lorenzo Bernini: Porwanie Prozerpiny przez Plutona via Wikimedia Commons.