Konstelacje wybranych dni

Alle Bilder via Pixabay.

 

"Cierpliwość jest codzienną formą miłości."( Joseph Ratzinger)

 

Konstelacje dnia; sobota 21.10.17

 

Księżyc znajduje się w znaku Skorpiona ustawiając w trygonie do Neptuna. Nasze emocje, intuicja zwiększa się. Jesteśmy nie tylko w stanie wczuć się w druga osobę, ale również spędzić czas na kreatywnych czynnościach. Neptun w Rybie wpływa na nasza fantazję, nastawiając idealistycznie do świata wierząc, że wiele można samemu osiągnąć.

 

O godzinie 12; 23 Księżyc ustawia w sextilu do Plutona. Nabieramy ochoty do przygody, ekstremalnego zachowania, a może ktoś wybierze się w podróż? Z tym aspektem łatwiej jest zrozumieć swoje uczucia oraz emocje. Wierzymy w siebie, czujemy się bezpiecznie i teraz można już wejść ze spokojem w nadchodzący weekend. Ja życzę Wam dużo przyjemności, słonecznej pogody i odpoczynku. Pozdrawiam!

 

"Nie szukaj drogi życiowej - buduj ją sam."( Ryszard Wasilewski)

 

20.10.17 Słońce w Wadze.

 

"Tam gdzie chodzi o to co sprawiedliwe, piękne i dobre, nie powinniśmy troszczyć się o opinie ogółu."( Sokrates )

 

 

 

 

"Miłość jest kluczem, który otwiera drzwi do najwyższej rzeczywistości." (Coelho).Konstelacje dnia- 14.10.17 Sobota.

 

Jutro o godzinie 12; 11 Wenus, planeta miłości i wartości przechodzi do swojego znaku Wagi( należy również do Byka).Tutaj będzie ukazywać swoje najlepsze właściwości w pozytywny sposób. W partnerstwach wszelkiego rodzaju do 7.11.17 szukamy harmonii, zrozumienia, przyjemności i sympatii. Wenus sprzyja również zainteresowaniu sztuką, kulturą, muzyką i wszystkim, co jest związane z pięknem. Swoją silną pozycję( jest w swoim domu) Afrodyta wykorzysta do szukania nowych znajomości przywiązując wagę do kulturalnego zachowania, elegancji i uroków osobistych. Planeta ustawiając się z klasą w związkach wszelkiego rodzaju oczekuje spokoju i uczuciowości. W innym przypadku..może być niełatwo.:-) …mimo, ciągle będzie chciała łagodzić nawet trudne sytuacje nienawidząc kłótni i bezpośredniej konfrontacji.. "Młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo, kto by z tego wyszedł bez powikłań." (A. Osiecka). Gwiazda proteguje z miejsca w kwestiach miłosnych i finansowych same Wagi, Wodniki, Bliźniaki, Strzelce, Lwy oraz Barany.

 

Wieczorem o godzinie 22; 33 Słońce w Wadze stoi w sextilu do Księżyca, już w znaku hojnego i odważnego Lwa. Z tą konstelacją czujemy się wszędzie jak w domu, komunikacja międzyludzka jest bardzo płynna i można szybko porozumieć się z każdym.

 

Ja życzę wszystkim dużo odpoczynku w nadchodzący weekend. Pozdrawiam z gwiazdamiJ

 

"Miłość sama w sobie jest „nie do pojęcia", ale dzięki miłości możemy „pojąć wszystko".(Józef Stanisław Tischner)

 

13.10.17 Słońce w Wadze.

 

"Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham." (Erich Fromm)

 

 

„Nie gardź sobą, że przegrałeś bitwę. Trzeba znacznej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa.”(Henryk Elzenberg)

 

Konstelacje dnia- 12.10.17 Czwartek.

 

Księżyc znajduje się jeszcze w Raku ustawiając o godzinie 10; 12 naprzeciw potężnego Plutona. Ten aspekt przywołuje z miejsca bardzo trudne uczucia. Drobnostki mogą doprowadzić do spięć, wybuchów i wielkiego natężania emocji. Zmień lepiej perspektywę widzenia szukając w sobie pozytywnych myśli.

 

W godzinach wieczornych Luna ustawia się w kwadracie do Merkurego w Wadze wprowadzając nerwową atmosferę, niechęć i rozdrażnienia. Trzymaj się faktów, nie słuchaj strojnej przesady wypowiedzi czy nieprawdziwych informacji innych. Około godziny 22 Księżyc konstruuje sextil do Marsa w Pannie pozwalając nam z animuszem przemyśleć plany na jutro. Jesteśmy pełni temperamentu, otwarci na różne informacje. Możemy podejmować impulsywne, spontaniczne decyzje!

 

Przez cały dzień jest dalej aktywny trudny kwadrat Saturna do Marsa( czytaj konstelacje z wczoraj, dnia na 11.10.17) Osoby, które czują się zahamowane, ograniczane przez różne wydarzenia/ uwarunkowania/ restrykcje ..itd...nie powinny od raz się poddawać. Nawet, gdy jesteśmy skonfrontowani z nieprzemyślanymi konsekwencjami naszych wcześniejszych decyzji-obejmuj odpowiedzialność za siebie! Ty sam możesz kierować swoją energią! Mobilizuj siły, nie lituj się nad sobą, ale przemyśl jeszcze raz jak dojść do celu. „Najgorsze w kompleksie niższości jest to, że cierpią nań przeważnie niewłaściwi ludzie.”(Jacques Tati). Księżyc w znaku rodzinnego Raka chce bliskości, uczucia, zaufania oraz..nadziei! Poddawać się jest najłatwiej. Podnieś głowę i przejdź do akcji używając innych, ciekawszych sposobów!

 

Życzę Wam wspaniałego czwartku. Pozdrawiam serdecznie, dziękuję.

 

11.10.17 Słońce w Wadze.

 

„Żaden człowiek siły swojej nie zna, dopóki jej w potrzebie z siebie nie dobędzie.”(Eliza Orzeszkowa)

 

 

"Zrozumieć potrzeby drugiej osoby nie oznacza rezygnacji ze swoich własnych. Oznacza natomiast okazanie drugiej osobie, że jesteś zainteresowany zarówno swoimi, jak i jej potrzebami". (M. Rosenberg). Konstelacje dnia- 11.10.17 Środa.

 

O godzinie 5; 58 rano Księżyc przechodzi do wrażliwego Raka. Tu będzie szukał rodzinnego ciepła, bezpieczeństwa, domu i spokoju..

 

Z samego rana mamy jeszcze dobre nastroje. Luna ustawia się w trygonie do Jowisza w Skorpionie. Jest prawie 6 rano i patrzymy z radością i optymizmem w kierunku nadchodzącego dnia.

 

O godzinie 15; 37 rozpoczyna się następny bardzo trudny tranzyt, który trwa 2 DNI. Mars w realnej Pannie ustawia się w kwadracie do Saturna w Strzelcu. Ten aspekt omawiałam już w video tygodnia. Można sobie jeszcze raz odsłuchać; https://www.youtube.com/watch?v=_DoqRUNuRVQ  Mars w objęciach Saturna odczuwa lub  doświadcza wewnętrzne napięcia , budząc jednocześnie strach czy agresję. Saturn hamuje, zatrzymuje, ogranicza stawiając bariery. Nie rób nic na siłę. Respektuj przepisy licząc na nieoczekiwane sytuacje i wydarzenia. W zależności od uwarunkowań i horoskopów osobistych rozpoczyna się proces „uwalniania” lub rozmyślania nad inną, życiową perspektywą. Nielojalności, brak zadowolenia, lekceważenia mogą doprowadzać do frustracji. Mars w Pannie będzie demonstrował swoje siły, nie pozwalając na temperowanie i stopowanie jego wielkiej energii. Tu może dojść do różnych, np. załamań, zerwania czy zakończenia układów rożnego rodzaju. Ważne jest nie robić czegoś szturmem ”za wszelka cenę”. Do weekendu wiele się ułoży i będzie można łatwiej ocenić swoje położenia. "Umysł potępiający nigdy nie będzie mógł zrozumieć życia. Bądź obserwatorem". (Osho)

 

Ja życzę Wam harmonijnego dnia i dużo cierpliwości! Pozdrawiam, dziękuję.

 

10.10.17 Słońce w Wadze.

 

"Jeśli myślisz, że jesteś pokonany to jesteś.

 

Jeśli myślisz, że nie śmiesz to nie śmiesz.

 

Jeśli chciałbyś zwyciężyć, ale myślisz, że nie umiesz,

 

To prawie pewne, że tego nie dokonasz. że tego nie dokonasz. że tego nie dokonasz.

 

Jeżeli myślisz, że przegrasz, to już przegrałeś,

 

Ponieważ ze świata to odkrywamy.

 

Sukces zaczyna się od woli sukcesu

 

A wszystko to tkwi w stanie Umysłu.

 

Jeśli myślisz, że inni są lepsi, to są.

 

Żebyś się wzbił, twoje myśli muszą szybować.

 

Musisz być pewny siebie, zanim

 

Kiedykolwiek zdobędziesz jakąś nagrodę.

 

Życiowe bitwy nie zawsze wygrywa

 

Silniejszy czy szybszy przeciwnik,

 

Prędzej czy później tym, kto wygrywa

 

Jest ten, kto myśli, że potrafi ". Walter D. Wintle.

 

 

"Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód."(Thomas Edison) Konstelacje dnia- 10.10.17 wtorek. Dzień nowej energii.

 

Przez cały dzień Słońce z Wagi stoi w kwadracie do Plutona w Koziorożcu. Gdy „życie” i „śmierć” spotyka się w tym aspekcie należy przygotować się na wysoko emocjonalną, duszącą atmosferę. Nie rób nic bez namysłu, uważaj w każdej sytuacji unikając trudnych ludzi i uwarunkowań. Zdenerwowania, kłótnie, napięcia, bolesne konfrontacje są połączone z nadchodzącymi zmianami. W tym kwadracie mamy przed sobą coś dużo większego i silniejszego od nas. Idź na dystans, gdy czujesz, że coś/ktoś Cię „miażdży”.

 

Około godziny 8 rano Księżyc znajdujący się w gadatliwym Bliźniaku ustawia w trygonie do Słońca poprawiając naszą komunikację, myślenie i kontakt z najbliższymi.

 

O godzinie 10; 10 Księżyc tworzy trygon do Merkurego w Wadze otwierając nas na nowe. Dobry moment np. na rozmowy, rozwiązywanie problemów i uporządkowanie naszych myśli.

 

O godzinie 15; 20 Jowisz planeta szczęścia opuszcza znak Wagi i po 12 latach wchodzi do ekspresyjnego, magicznego Skorpiona budząc w nas tygrysaJ. Nabieramy pewności siebie, śmiało i zdecydowanie definiujemy swoje cele. Dla swoich pasji i wiar wchodzimy na najtrudniejsze barykady wierząc, że wszystko się uda przeprowadzając nasze plany do końca! Nie unikamy dyskusji, ale wręcz przeciwnie z nieustraszonym sercem i hartem ducha wchodzimy w trudne polemiki. Jowisz, planeta spełnienia, ekspansji, rozwoju, optymizmu…i w znaku Skorpiona transformacji oraz uzdrowienia proteguje, motywuje, dając dużo wytrwałości biorąc pod swoje skrzydła do 8.11.2018 same Skorpiony, Raki, Ryby, Koziorożec, Panny oraz Byki. "Za każdy zdyscyplinowany wysiłek jest wielokrotnie wyższa nagroda."( Jim Rohn)

 

Pozdrawiam, dziękuję.

 

9.10.17 Słońce w Wadze.

"Nikt nie może stracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet, kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że cały świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać."(Paulo Coelho)

 

Konstelacje dnia- piątek 6.10.17  

 

„Pozwól sobie na szczęście. Nie wymyślaj wyimaginowanych przeszkód. Nie czekaj na więcej. Nie uzależniaj swojego szczęścia od rzeczy czy ludzi. Pozwól sobie być szczęśliwym tu i teraz z tym, co masz. TERAZ.” Księżyc pozostaje w znaku wojowniczego Barana. Wyjątkowe połączenie Wenus( planety miedzy innymi miłości, wartości) z Marsem ( siła, działanie, aktywność, impuls....) trwa jeszcze dwa dni. Kto przed pełnią Księżyca zainicjował coś nowego lub wszedł w nową znajomość ma szasnę, w znaku Panny, w realnej aurze zakorzenić na stałe swoje zamysły. Pełnie Księżyca to zakończenia. Ale tym razem w znaku Barana=”początek świata”, „krzyk nowonarodzonego dziecka”….powstaje coś zupełnie odmiennego. Mimo wielu trudnych aspektów miesiąc październik jest właśnie momentem na uwolnienie się od starych kłopotów i wyswobodzenie z powikłanych związków lub układów( prywatnych lub zawodowych). Proces wyzwalania uważam za rozpoczęty! Jutro w nocy Luna najpierw ustawia się w kwadracie do Plutona dając jeszcze ekstremalne odczucia, duszące emocje, a może stan przygnębienia. O godzinie 13; 26 Księżyc stoi już w trygonie do Saturna! Kto jeszcze pracuje wykona z pilnością obowiązki. Pozostali tworzą żywy scenariusz na weekend! Czujemy się dziarsko, wyznaczamy wysokie cele. Energia ognia nie daje nikomu odpocząć, choć na moment!

 

O godzinie 20; 58 Księżyc łączy się nagle z Uranem! Przeinaczenia w planach, może nerwowość, rozdrażnienie, zdziwienie pojawia się u znaków kardynalnych. Inni mogą oczekiwać niespodzianek dążąc do zorganizowania sobie oryginalnego, nietuzinkowego wieczoru!

 

J  „Tym, którzy czekają będzie dane … ale tylko resztki zostawione przez tych, którzy walczyli o swoje. (Abraham Lincoln)

 

Ja życzę Wam przyjemnego piątku! Już niebawem, za moment jest długo oczekiwany weekend!

 

Pozdrawiam, dziękuję.

 

5.10.17 Słońce w Wadze.

 

„Przestań mieć nadzieję, zacznij wierzyć.”(autor nieznany)