Alle Bilder via Pixabay.

 

Konstelacje dnia; środa 8.11.17

 

„Jeśli nie mogę przejść przez jedne drzwi – przejdę przez inne, albo stworzę nowe. Coś wspaniałego stanie się, bez względu na to, jak ciemna jest chwila obecna.”  (Joan Rivers).W nocy Księżyc znajdujący się w romantycznym Raku ustawia się w kwadracie do Marsa. Z tą konstelacją można oczekiwać kłótni, wybuchów agresji, czy nieporozumień dotyczących uczuć lub pieniędzy. O godzinie 6; 36 Księżyc tworzy trygon do Neptuna. Wcale nie będzie nam się chciało wstawać szybko do pracy…chyba , że jest ona związane z kreatywnymi działaniami, marzeniami, fantazją lub sztuką. Bardzo inspirujący czas.

 

O godzinie 14; 33 Słońce w Skorpionie stoi w trygonie do Księżyca! Najlepszy i najbardziej szczęśliwy aspekt dnia. Tu można poczuć w sobie harmonię, zadowolenie, dogadać lub spędzić piękne chwile z najbliższymi czy rodzoną. Czujemy w sobie jak chęć życia wzrasta.

 

Po godzinie 16 nastroje się zmieniają. Zamyślona Luna pozycjonuje się naprzeciw mrocznego Plutona przyjmując jego najgorsze emocje. Możemy poczuć zmęczenie, przytłoczenie lub niechęć do wszystkiego. Nie wchodź w dramaty. I ten aspekt mija, jak wszystko inne, co złe. Do czwartku czuwa nad nami motywacyjny sextil Słońca do Plutona. Z tym aspektem odnajdziemy wyjścia nawet z trudnych sytuacji kierując się ku nowym przedsięwzięciom i powodzeniu!

 

„Tak naprawdę do latania potrzebna jest tylko przestrzeń.” (J. Podsiadło)

 

Ja życzę Wam pięknej środy!

 

7.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

"Przekonanie jednostki o własnej wartości i wyjątkowości jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie możemy posiadać."( Anthony-Storr)

 

Konstelacje dnia; 4.11.17 Sobota Pełnia Księżyca na osi Byk/ Skorpion o godzinie 6; 24.

 

O 5; 40 Księżyc stoi w sextilu do Neptuna. Kto już nie śpi może mieć problem z realem pozostając jeszcze dłuższą fazę w krainie fantazji, marzenia i wyobrażenia. O 6; 02 Wenus w Wadze ustawia się na przeciw Urana wprowadzając z miejsca chaos w relacjach i partnerstwach wszelkiego rodzaju przez cały dzień. Wcześniej czy później możemy być poddenerwowani, a podczas rozmów upieramy się przy swoimi nawet, gdy możemy nie mieć racji. Z tą konstelacją zmieniamy nagle nasze nastawienia i jesteśmy otwarci na..przygody lub szybkie, przelotne znajomości. Niecierpliwa atmosfera pewnie rozprzestrzeni się w szybkim tempie.  W tym czasie rozpoczyna się również pełnia Księżyca w znaku stabilnego Byka. Luna w pełni będzie każdego z nas pytać; „ jakie są Twoje osobiste wartości?”. Wenus w opozycji do Urana wskazuje na to, że nasze indywidualne wartości właściwie nie zależą od wpływów zewnętrznych! Uranus chce odnowić nas, nasze spojrzenie na samego siebie oraz związki! Nie musimy wcale podporządkowywać się opinii inni, czy wpływów otoczenia i tkwić w takich relacjach, w jakich chcą nas widzieć najbliżsi! Każdy ma sam wybierać! Pełnia Księżyca jeszcze raz przypomni, że każdy sam ma w sobie podstawowe wartości, które sam może wskrzesić do życia. Tego jednak nie da kupić lub zamienić materialnymi rzeczami. Z Jowiszem w Skorpionie szukamy wyłącznie intensywności w połączeniach wszelkiego rodzaju.  Patron Skorpiona, Pluton chce prawdy i będzie nas z tym konfrontował. Gdy Księżyc jest w Byku w wywyższeniu( lepiej niż w swoim domu!:-)  ) bardzo dobrze wiemy, na czym stoimy, czego możemy oczekiwać. Mimo, że ktoś nam przedstawia kwestie upiększone niż jest to w naprawdę w realu, w przyszłości będzie funkcjonować tylko ta wspólnota, relacja, związki, która jest autentyczne. Z dokładnością mistrza sprawdzimy teraz wszystko i gdy jest gotowość z obu stron do rewolucyjnych przeistoczeń, zgadzamy się na odnowy. W innym przypadku możemy skręcić z drogi, wybrać nawet inne ścieżki do szczęścia. Pragniemy, bowiem stałości, zabezpieczeń i faktycznej miłości. Ryzyko? Tak jest w tym dniu ogromne…ale w końcu każdy będzie chciał poczuci się jak w domu.

 

 Skorpiony, Ryby i Panny znajdą łatwo swoje przeznaczenia. Raki, Koziorożce, Barany i Wagi nie zgodzą na brak wspólnego mianownika i przejrzystego celu do przyszłości. Tu należy jasno wyciągać karty na stół i prosto wypowiadać, co się czuje oraz myśli.

 

Byki, Lwy i Wodniki, na których Księżyc w pełni ma ogromny wpływ( urodzeni 3 +/ - dookoła daty 4) wyczują sami relacje, gdzie żadne puzzle nie pasują do kolejnych…. Potrzeba troski i zabezpieczenia staje się priorytetem. "Piękna rzecz jest cenna, nieważne, ile kosztowała. Ci, którzy nie potrafią dostrzec w swoim życiu wartościowych rzeczy, nigdy nie będą szczęśliwi."( Alex-Flinn)

 

 Pełnia w Byku na osi Skorpion/ Byk ma wysoki procent zmysłowości i erotyczności. Raczej nic nie pozostanie tu na poziomie platonicznym.. Uranus robi swoje, ale my będziemy ściągnięci przez Saturna do pionu. Pozytywny trygon wiążący obie gwiazdy gwarantuje inspirujące momenty przeplatane głosem rozumuJ. Jest wielka szansa zabrania w przyszłość tej wiedzy, która wcześniej nam solidnie służyła.

 

O godzinie 14; 48 Luna jest już w trygonie do Plutona. Stoimy odważnie za swoimi odczuciami i emocjami przedstawiając odważnie, co pragniemy i myślimy.

 

„Twoje założenia są twoimi oknami na świat. Wyszoruj je od czasu do czasu, inaczej nie przejdzie światło.”(Isaac Asimov)

 

Ja życzę wszystkim możliwości odnalezienia, docenienia siebie i swoich wartości. Pieknego, ciepłego weekendu.

 

3.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

„Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda.”(Paulo Coelho)

 

Konstelacje dnia; 3.11.17 Piątek

 

Rozpoczynając dzień Księżyc w ognistym Baranie stoi w opozycji do Wenus w Wadze. Nastrój jest agresywny w partnerstwach. Mogą pojawić się uczucia niezadowolenia i problemy w domu. Na szczęście następnie Luna ustawia się w trygonie do Saturna, gdzie pełni odpowiedzialności postaramy się wykonywać swoje obowiązki.

 

O godzinie 9; 30 Wenus w Wadze ustawia się w pozytywnym sextilu do Saturna( aspekt trwa dwa dni!), który pozwoli nam w realistyczny sposób spojrzeć na sprawy partnerskie, odpowiednio i rozsądnie ocenić kwestie serca. Bardzo dobry dzień na zajęcie się finansami i biznesami. W pracy kierujemy się wytrzymałością, dokładnością i koncentracją.

 

O godzinie 10; 45 Księżyc przechodzi do Byka sterując do pełni Księżyca, która sprawdzi nasze wartości i podejście do siebie oraz innych. Jak oceniasz siebie? Ile jesteś wart? Czy potrafisz żyć swoimi wartościami? Czy jesteś wierny swoim wartościom serca? O godzinie 19; 45 Luna w Byku ustawia naprzeciw Jowisza! Nie ryzykuj za wiele. Jest to moment gdzie można stracić, coś, co nie można przeliczyć na pieniądze….„Życie, uświadomił sobie, bardzo przypomina piosenkę. Na początku jest tajemnica, na końcu - potwierdzenie, ale to w środku kryją się wszystkie emocje, dla których cała sprawa staje się warta zachodu.”(Nicholas Sparks ). O godzinie 20; 22 Słońce stoi w dokładnym trygonie do Neptuna. Rozpoczyna się bardzo mistyczna faza przenosząca nas na poziomy nieznane, pozaziemskie gdzie zwiększa się nasza fantazja oraz intuicja. Niektórzy w tym czasie mogą rozumieć się bez słów, inni rozpoczną bardzo ważne znajomości. Jeszcze inni będą mogli połączyć się z sektorami nadnaturalnymi. Magiczna aura przyda się każdemu, kto w tym momencie zajmuje się kreatywnymi aktywnościami i nie tylko….

 

"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko."

 

(Albert Einstein) 

 

Życzę Wam dnia pełnego pięknych wrażeń!

2.11.17 Słońce w Skorpionie.

 

Konstelacje dnia; weekend 28-29.10.17

 

"Wartość człowieka ostatecznie nigdy nie wyraża się w stosunku do drugiego człowieka, tylko w stosunku do siebie samego. Dlatego też nigdy nie powinniśmy uzależniać naszego poczucia własnej wartości albo też poczucia własnej godności od innych ludzi, bez względu na to, jak cierpielibyśmy z tego powodu."  (Jung)

 

Dni wolne przedstawiają się bardzo intensywnie. Księżyc przechodzi do Wodnika, gdzie będzie szukał niezależności, dystansu jednocześnie polecając spotkania z ludźmi o podobnym myśleniu, dzieląc swoim ideami.

 

W sobotę rano rozpoczynają się trudne konstelacje, która trwają DWA dni. Wenus ustawia się w kwadracie do Plutona przynosząc ciężką aurę w partnerstwach, zabierając harmonię, a element prze-znaczeniowych wpływów Plutona może zniszczyć wiele w związkach wszelkiego rodzaju. Pojawiające się intensywne uczucia, np. zazdrość czy dominacja, manipulacja, przemoc… mogą doprowadzić do scen, gdzie zapominamy całkowicie o sobie, o kontroli nad sobą wpadając w „uzależnienia”. Na szczęście Merkury w tym czasie buduje sextil do Plutona pomagając nam faktycznie ocenić sytuację. Zawodowo jest to świetny aspekt do przedstawienia swoich interesowa w przekonywujący sposób, pisania czy przemówień.

 

Unikaj w tych dniach trudnych uwarunkowań nie wypuszczając z rąk odpowiedzialności za siebie.

 

„Nigdy nie wiadomo, co umocni poczucie naszej wartości. Najlepiej,  jeśli jest to coś, co w zamierzeniu miało nam zniszczyć samopoczucie...”( Dorota Terakowska)

 

Ja życzę wszystkim spokojnego, przyjemnego weekendu!

 

„Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.”  (Jan Pawel II)

 

 

 

27.10.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

„Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu.”( Arne Dahl)

 

Konstelacje dnia; czwartek 26.10.17- dzień najlepszej konstelacji tego miesiąca!

 

Dzień rozpoczynamy dobrze z Księżycem w sextilu do Neptuna napełniającego nas wiarą, empatią i optymizmem. Następnie Luna ustawia się w kwadracie do Wenus i w koniunkcji z Plutonem. Targają nas mieszane uczucia i może do popołudnia trudno będzie się z kimkolwiek dogadać. Pluton jak zawsze dorzuca mniej lub więcej dramatycznych, wysoko -emocjonalnych emocji. Zdystansuj się około godzony 13 do ludzi, sytuacji czy uwarunkowań, które są duszące. To mija…

 

Około godziny 20; 08 Słońce w znaku Skorpiona nareszcie łączy się z planetą szczęścia Jowiszem! Takiej konstelacja idylli doświadczają Skorpiony raz na 12 lat mając szasnę na fortunę, sukcesy i powodzenia!  Wszyscy urodzeni spod znaku Skorpiona dookoła tego dnia( + 3 dni w lewo/- 3 dni w prawo )mają ta konstelację aktywną na następne 12 miesięcy! Z tego przepięknego połączenia korzystają również Raki, Ryby, Koziorożce, Panny i Byki. Wszystko, co rozpoczniesz w tym czasie, co zainicjujesz, co wymyślisz będzie uwieńczone ogromnym powodzeniem!

 

Poprawy zdrowia, wygrane, losowe odmiany korzyści materialnych, postępy lub odmiana życia....wszystko jest możliwe. Kto nie wie, co ma rozpocząć lub zrobić może prosić o to, co jest dla niego dobre. Słońce i Jowisz jest najlepszą konstelacja życiową! Warto skorzystać z tego aspektu dla siebie myśląc o przyszłości. Ja życzę Wam pieknego dnia!

 

„Choć dobro niewiele kosztuje, nie można go kupić.”( Mirosław Welz)

 

25.10.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

Konstelacje dnia; sroda 25.10.17

Księżyc znajduje się w Koziorożcu kierując nas do powagi, koncentracji, pilnej pracy oraz wykonywania obowiązków. W nocy Luna ustawia się w kwadracie do Marsa w Wadze. Kto nie śpi już o godzinie 5 może być źle nastawiony, zdenerwowany i przez przypadek rozpocząć kłótnie na tematy partnerskie, finansowe lub uczuciowe. O godzinie 6; 08 Księżyc ustawia się w sextilu do Słońca w Skorpionie. Już jest lepszy klimat między rodzajem męskim i żeńskim. W pracy można z przełożonym omówić ważne kwestie. Szkoda, że ten aspekt trwa dosyć krótko.

 

 

 

O godzinie 8; 41 Księżyc w sextilu do Jowisza jest świetnym momentem na wybranie się na przykład do banku, omówienie kwestii finansowych lub rozpoczęcie zajęć kreatywnych. Oby ten nastrój pozostał jak najdłużej. „Ofiarować, oznacza dawać drugiemu to, co wolałoby się zatrzymać dla siebie.”( Selma Lagerlof)

 

Ja życzę Wam miłego, udanego dnia!

 

Pozdrawiam Was!

 

 

 

24.10.17 Słońce w Skorpionie.

 

 

 

„We wszechświecie są być może setki miliardów galaktyk, a w każdej galaktyce są setki miliardów gwiazd. Gdybyśmy byli zupełnie sami, było by to idiotyczne marnotrawienie miejsca.”( Jostein Gaarder)