Konstelacje wybranych dni:

Alle Bilder  via Pixabay.

 

"DAJ SOBIE CZAS: Szczęśliwe życie, to nie perfekcja, to dążenie do perfekcji. Ciesz się z małych kroków we właściwym kierunku".

 

Konstelacje dnia- środa/ czwartek 4/5.10.17. Bardzo emocjonalna pełnia w znaku wojowniczego Barana.

 

Środę zaczynamy z Księżycem w znaku Ryby w opozycji do Marsa zaostrzając już atmosferę i wprowadzając rozdrażnienie. Rano o godzinie 9; 18 Księżyc ustawia się w kwadracie do Saturna. Niezadowolenie wychodzi z każdego kąta. Nie dobry moment na prowadzenie rozmów partnerskich. Wieczorem o godzinie 22; 39 Księżyc wyskakuje z zamyślonego znaku wody do ognistego Barana! Energia działania, spontaniczności i siły pozwali niektórym jeszcze bardzo długo pracować nad odpowiedzialnymi projektami.

 

W czwartek o godzinie 18; 53 dochodzi do pasjonującej koniunkcji Marsa z Wenus! Jednocześnie jeszcze aktywny trygon Wenus do Plutona powoduje wybuch namiętności, pragnienia miłości i bliskości. Księżyc idąc do pełni w rozgrzanym emocjami Baranie staje się sam dla siebie z miejsca wyzwaniem... On chce zdobyć coś od razu nie pamiętając o konsekwencjach, nie myśląc o kompromisie! Pełnia na osi Baran(Księżyc) / Waga(Słońce) ma dążyć do tworzenia harmonii, balansu, równowagi, piękna, sprawiedliwości, partnerstw, relacji i dostrzeżeniu stosunku do samego siebie. Jak Ty odbierasz samego siebie? Księżyc w pełni będzie egzekwował inicjatywę i przedsiębiorczość pokonując jednym skokiem wszystkie przeszkody, które pojawią się na drodze! Konstelacje są wyjątkowe i trudne prowadząc do, np. konfliktów, kłótni, agresji czy wzburzenia z elementami wybuchowymi.. Energia przyśpiesza..

 

Każdy może się teraz zastanowić, chyba, że nie będzie na to czasu, w jakim punkcie swojego życia stoi, gdy idzie o obronę swoich ideałów, gdzie czujesz się „zaatakowany”? Czy schodzisz innym z drogi, chowasz głowę w ramiona i powracasz mimo agresji i przemocy(także słowem) do starych stereotypów zachowania? "Szukanie aprobaty u innych odciąga Cię od tego, kim naprawdę jesteś”.  Słońce w Wadze będzie chciało rozbroić ciężką atmosfer przypominając nam o dyplomacji i spokoju/pokoju. Kto pokieruje się odwagą, pozostawi za sobą zbędne i wraz z Księżycem w pełni –ma dwie ręce wolne do nowego! Szans jest bardzo dużo do rozpoczęci stałego partnerstwa dla; Panny, Koziorożca, Byka, Raka i Skorpiona. Do przygody, która może zakończyć się wiecznością dla; Barana, Lwa i Strzelca. Zawodowo wielu z Was usłyszy o nieoczekiwanych propozycjach współpracy lub kooperacji. Bliźniaki, Wagi i Wodnik stoją pod dobroczynnymi wpływami gwiazdy komunikacji. W wieczór pełni Księżyca trudno będzie odnaleźć ciszę serca, dlatego każdy z Was powinien zadbać o wewnętrzną harmonię dystansując się do chaotycznych uwarunkowań.

 

"Nie okradaj się przez kompromisy. Jesteś wszystkim, co posiadasz".(J.Joplin)

 

Ja życzę wszystkim dużo spokoju!

 

Pozdrawiam, dziękuję.

 

„Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć przynoszą czasem smutek i żal, nie żałuje się.”( Andrzej Sapkowski)

 

3.10.17 Słońce w Wadze.

 

 

"Miłość nie szuka, miłość znajduje." (Przysłowia łacińskie )

 

Konstelacje dnia- sobota 30.9.17

 

Księżyc znajduje się w Koziorożcu ustawiając w nocy w kwadracie do Urana. Od razu narasta tendencja rozdrażnienia, nerwowości i nieoczekiwanych, wybuchowych zmian emocjonalnych. Nie przesadzaj, starając się kontrolować swoje zachowanie. W nocy Wenus w Pannie pozycjonuje naprzeciw Neptuna w Rybie. Konstelacja ta nie tylko nakazuje od razu trzymać rzeczywistości, ale przede wszystkim nie wchodzenia w niepewne, chaotyczne uwarunkowania. Fantazjowanie, oszustwa, kłamstwa, intrygi, zdrady..itp. mnożą się. Niepewność odbioru realu może przyczynić się do nieprawidłowego odbioru faktów. Najlepiej zająć się kreatywnymi aktywnościami unikając podejmowania decyzji. Neptun będzie odsłaniał prawdy. Księżyc dodatkowo buduje kwadrat do Jowisza w Wadze. Pilnuj swoich wartości. W tych momentach można stracić to, co nie przeliczysz na żadne pieniądze.

 

O godzinie 2; 42 Merkury, planeta komunikacji przechodzi do znaku estetycznej i dyplomatycznej Wagi. Świetny czas na zajecie się, np. sztuką, muzyką czy wymianą myśli. Merkury w Wadze nie będzie z miejsca podejmował decyzji, ale kierował sprawiedliwością, uczciwością i mądrością.

 

O godzinie 6; 40 Luna przechodzi do Wodnika. Teraz priorytetem stają się z miejsca przyjaciele, grupy, koledzy i cała sfera kolektywna. Z łatwością można zaangażować się w socjalne tematy. Następnie Księżyc ustawia w trygonie do Merkurego uwypuklając nasze zdolności, np. retoryczne. O godzinie 22; 06 Słońce w Wadze konstruuje trygon do Księżyca gwarantując nam przyjemny wieczór. Czujemy się dobrze, pełni życia odnajdując wspólne tematy z rodziną czy najbliższymi.

 

Ja życzę Wam radosnej soboty! Pozdrawiam.

 

Dziękuję.

 

"Trudno mówić o szczęściu, gdy jesteśmy niezadowoleni z dzisiaj, zatroskani o jutro i rozżaleni decyzjami podjętymi wczoraj."( Andrzej Niewinny Dobrowolski)

29.9.17 Słońce w Wadze.

 

Konstelacje dnia- czwartek  28.9.17

 

„Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.”( Konfucjusz)

 

Jutro jest bardzo ważny dzień. Jowisz ustawiający się po raz trzeci i ostatni naprzeciw Urana oraz zatrzymanie Plutona w Koziorożcu i wyruszenie w bieg prosty przynosi nagłe, nieoczekiwane wydarzenia rozpoczynając dalsze procesy transformacji. Wbrew oczekiwaniom, zaskakująco w eksplozywnym tempie przemienia się w kierunku dobra, lub nie…ale dając nam możliwość nieprzewidzianych reorientacji i początkom czegoś super progresywnego! Konstelacja ta prowadzi na osi Waga/ Baran (ja/oni=otoczenie) w kierunku uniezależnienia się, wyrwania z jakiegoś podporzadkowania, w oryginalny czy ekscentryczny sposób. Uwaga-aspekt może być trudny, bowiem porusza kwestie związków wszelkiego rodzaju ciągnąc za sobą możliwość, np. kłótni, wypadków, strat, czy szalonego ryzyka.

 

Z drugiej strony, w pozytywnym sensie jest to sygnał do odnowy, technicznych wynalazków i skok do przyszłości. Wyruszenie Plutona w bieg prosty, przejście następnie Jowisza do Skorpiona, Saturna do Koziorożca i Urana do Byka zmienia energię na praktyczną i konkretną. Jowisz reprezentuje, np. wartości, życiowe sensy, rozwój, ekspansję, bogactwo, poszerzenia. Uran, np.: rewolucję, raptowne zakończenia, nieoczekiwane pomysły, genialne idee, intuicję…! Co może też oznaczać, że momentalnie (z Plutonem w biegu prostym) transformujemy, odmieniamy swoje życie(!) rezygnując z czegoś, co trwało już wieki! Uranus jest, np. wyższą techniką, rozwojem, przełomem, szturmem, nagłym zwrotem i przeniesieniem do innych sfer świadomości.

 

Każdy z Was powinien sobie zadać pytanie, od czego/kogo chce odejść? Gdzie odważnie skierować następne kroki? Które kontakty są niezdrowe i wypada ostatecznie je zakończyć?! Gdzie jesteś w stanie podjąć wyważone ryzyko, aby z wiarą i zaufaniem w przyszłość odnaleźć swoje spełnienie, szczęście i wewnętrzną harmonię?

 

Ja życzę Wam dobrego dnia i mądrych, serca wyborów. Pozdrawiam Was i polecam jeszcze raz wysłuchanie video horoskopu na ten tydzień; https://www.youtube.com/watch?v=pgXGXyGstW4

 

 Dziękuję.

 

„Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji.”( Tommy Lasorda)

 

 

 

27.9.17 Słońce w Wadze.

 

 

„Nigdy nie pracuj za, dwóch, bo jeden z was nie będzie miał nic do roboty!”

( Lesław Nowara )

 

Konstelacje dnia- środa 27.9.17

 

Księżyc znajduje się w znaku optymistycznego Strzelca, jednak na wstępie tworzy koniunkcję z Saturnem zapowiadając mniej radosne myśli. Może dopaść  nas melancholia, zamyślenia i brak wiary w siebie. W partnerstwach mogą pojawić się uczucia osamotnia lub dystansu. Zaraz, potem o godzinie 8; 10 Księżyc ustawia w kwadracie do Merkurego. Trudno będzie się dogadać, a tym bardziej przyjąć do siebie prawdy. Szukaj zadań, które sam w spokoju wykonasz.

 

O godzinie 12; 46 Księżyc ustawia w sextilu do Wagi sygnalizując już poprawę aury, dobre wiadomości, jeżeli chodzi o partnerstwa lub sytuacje finansowe. Radość i zadowolenie powraca. O godzinie 13; 08 Księżyc w trygonie do Urana budzi w nas oryginalne pomysły. Niecodzienną, nowoczesną metodą myślenia doprowadzamy do szybkiego osiągniecia swoich celów. Faza miłych niespodzianek!

 

O godzinie 18; 25 Księżyc przechodzi do Koziorożca. Koncentrujemy się na pracy i obowiązkach. Bardzo wielkie, przyszłościowe, nawet trudne projekty mogą być zdobyte dzięki dyscyplinie i cierpliwości. Wypełniamy swoje zobowiązania skrupulatnie w klimacie powagi J

 

 

 

Pozdrawiam Was i życzę ciepłego, bezproblemowego dnia!

 

”Kiedy pali się za sobą mosty, najważniejsze jest, by nie stać na nich, rzucając zapałkę.”( Terry Pratchett)

 

 

26.9.17 Słońce w Wadze.

 

Konstelacje dnia- niedziela 24.9.17

 

"Kiedy normalny bieg życia codziennego zostaje nieoczekiwanie zakłócony- uświadamiamy sobie dobitnie, ze jesteśmy niczym rozbitkowie,  którzy próbują utrzymać równowagę na nędznej desce pośród otwartego morza - nie pamiętając już skąd się tam wzięli, ani nie wiedzą dokąd znoszą ich fale" (Albert Einstein)

 

Księżyc znajduje się w znaku intensywnego Skorpiona, gdzie w sextilu do Plutona i Merkurego jeszcze bardziej uintensywnia nasze przeżycia, odczucia, emocje i przemyślenia. Wszystko ma służyć praktycznemu wykorzystaniu tych konstelacji w dniu codziennym.

 

Wieczorem 21; 50 oczekujemy trudnego aspektu, który trwa około 2 dni. Mars w Pannie ustawia się naprzeciw Neptuna w Rybach. Sam Neptun, bóg morza nie rozumie różnicy słów; podział, rozstania czy różnice…. Dla niego wszystko jest razem, połączone złotą nitką w jedno, wspólnie i kolektywnie. On w znaku Ryb oczyszcza, leczy i uzdrawia pragnąc oddania, pozostawienia i uwolnienia od tego, co nie jest miłością bez granic, niewinnością, boskością i wiarą nawet w to, co się nie pojmuje..!

 

Neptun odpowiada woli boskiej, a Mars naprzeciw w Pannie ma jego wolę wdrożyć na ziemi. Ale jak to zrobić, gdy dwie przeciwne energie zderzaj się w opozycji?

 

Mars na ziemi może działać egoistycznie, a może jest mieczem zemsty w realu? To już nie odpowiada boskości ideałów Neptuna. Jego dzieło ma być utkane z miłości. Do świata, do Ciebie i dla mnie. Do wszystkich wspólnie. Mars może też w popłochu uciec od banalnych problemów chowając swoją głowę w błękitnej wodzie. Kto więc rozwiąże wszystkie wyzwania, gdy siły są zabrane przez wzburzone morze?

 

Niedziela i poniedziałek nie są dobre na poważne akcje, aktywności i poświęcanie czasu na trudne projekty. Oszczędzaj swoją energię, polegając jedynie na sobie! Tu może dojść do oszustw, kłamstw i ślepego idealizmu, gdzie na końcu tranzytu możesz dostrzec, że zostałeś „kozłem ofiarnym”.

 

Dobry czas na medytację, yogę i kontemplację, ale na pewno nie na ucieczkę od siebie. Warto postawić osobiste granice, nie pozwalając na wciągnięcie w zawiłe uwarunkowania.

 

Pozdrawiam Was i życzę dużo niedzielnego wypoczynku!

 

"Jeśli jesteś wystarczająco dzielny, aby zostawić za sobą wszystko i wyruszyć na poszukiwanie prawdy zewnętrznej lub wewnętrznej; Jeśli wszystko co napotkasz na swojej drodze potraktujesz jako podpowiedzi wszystkich napotkanych ludzi, jako nauczycieli; Jeśli jesteś w stanie wybaczyć sobie kilka gorzkich błędów  - wtedy prawda nie będzie przed Tobą zatajona.”( Elizabeth Gilbert)

23.9.17 Słońce w Pannie, Księżyc w Skorpionie

 

Konstelacje dnia- czwartek/ piątek 21/22.9. 2017:

 

„Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech.(Immanuel Kant)

 

Księżyc znajduje się w znaku Wagi, gdzie szuka harmonii, porozumienia i miłości. Niestety w czwartek, godzinach wieczornej(19) ustawia się w kwadracie do Plutona dając duszącą, intensywną, nad-aktywną atmosferę. Zwracaj uwagę na swoje emocje z jednej strony. Z drugiej –nie pozwalaj rozstawiać się po kątach.

 

W piątek 22.9.17 Księżyc konstruuje sextil do Saturna dając nam możliwość wykorzystania swoich talentów organizatorskich do osiągniecia, ze starannością wysokich celów. O godzinie 12; 29 łączy z Jowiszem w Wadze zapewniając przyjazną aurę, sympatyczne spotkania, pewne powodzenia wszelkiego rodzaju, także finansowe. Miłe niespodzianki!

 

O godzinie 15; 04 nagle, nieoczekiwane przeinaczenia! Księżyc stoi już naprzeciw Urana! Fanatyczne, drażliwe, impertynenckie impulsy mogą doprowadzić do wybuchu chaotycznych, zbędnych konfliktów.

 

O godzinie 20 jest dokładny, najlepszy aspekt tygodnia: Merkury stoi w trygonie do Plutona przyśpieszając dyplomatyczne, biznesowe, intelektualne zaszczyty i wzniosłości. Dialogi, pisanie, mówienie czy też omówienie kwestii profesjonalnych są uwieńczone sukcesem. Przeforsowanie swoich idei! Tylko nie rób nic na siłę, ale rób z głową pokazując wiedzę i profesjonalizm.. Aspekt bardzo korzystny dla; Koziorożca, Byka, Panny, Ryby, Skorpiona, Raka.

 

O godzinie 22; 03 Słońce przechodzi do znaku Wagi rozpoczynając astronomiczną jesień. Teraz Słońce porusza tematy partnerskie, piękna, harmonii, estetyki…. przez następne 4 tygodnie protegując Wagi, Lwy, Strzelce, Bliźniaki, Wodniki i Barany.

 

Ja życzę wszystkim kolorowej, nastrojowej, pokojowej, ciepłej jesieni.

 

Dużo jesiennego piękna dla każdego!

 

„Jeśli ludzie wokół Ciebie naprawdę są negatywni, to zamiast ich małpować i czynić własne życie koszmarem, pilnuj własnego szczęścia, odmawiając pójścia w ich ślady.”( Ben Sweetland)

20.9.17 Słońce w Pannie.

 

Konstelacje dnia- środa 20.9. 2017: Nów Księżyca w znaku Panny:

 

"Życie to nie zabawa, samo niczego ci nie podaruje, raczej zabierze. O wszystko, co ma jakąś wartość, trzeba zawalczyć."(Diana Palmer)

 

Ten wrzesień, jak już powiedziałam na początku miesiąca, ma konstelacje, gdzie trzeba przygotować się na zmiany. Ciągłe opozycje planet do Neptuna rozpuszczają nasze wyobrażenia, odsłaniając prawdy i dając poczucie niepewności w różnych momentach.

 

Jutrzejszy Nów Księżyca w Pannie wypad w dokładniej opozycji Merkurego( w Pannie) do Neptuna( w Rybie) Chodzi nie tylko o faktyczne informacje, ale również zrozumienie i pojęcie przesłanek nieba oraz intuicyjne objecie całego danego tematu.

 

Gwiazdy w Pannie mają uzdrawiać, oczyszczać, aby „śpiąca królewna”( „królewicz „?) obudzi/a się do realnego życia. Roz-czarowania, kłamstwa, intrygi…itp. będą towarzyszyć niektórym po letnich wydarzeniach.

 

Znak Panny nic nie daje za darmo i wie, że to, co sam posadziłeś będziesz mógł zebrać, zabezpieczając sobie egzystencję. Panna ma ratować gwarantując nowe życie, tu na ziemi(!), ale nigdy nie wchodząc w role „ofiary” odrywając się od rzeczywistości! Ogromny potencjał czterech planet służy innym, nie mając nic do ukrycia. Ważne jest, aby będąc codziennie nogami mocno na ziemi energia płynęła od zewnątrz( realnego dnia codzienne) do wewnątrz, korzystając z empatii. Kto chce rozpocząć NOWE powinien parę dni odczekać i „czuć”, że jego, np. dzieło, wielka wizja, marzenie jest możliwe do wdrożenia w normalny, szary dzień tygodnia. Wtedy uda się wszystko na pewnoJ Pozdrawiam Was i powodzenia!

 

„Nie ma ludzi idealnych. Trzeba nauczyć się żyć z myślą, że wady są częścią doskonałości …”(autor nieznany)

 

19.9.17 Słońce w Pannie.