Konstelacje dnia, sobota i niedziela, dzień Wigilii 24.12.17

 

"Wolę jedno życie z Tobą, niż samotność przez wszystkie ery tego świata" (J.R.R Tolkien)

 

W sobotę przeważają pozytywne aspekty z Księżycem w znaku koleżeńskiego Wodnika. W nocy o godzinie 2; 51 Merkury planeta komunikacji wszelkiego rodzaju zatrzymuje się wyruszając w bieg prosty. Należy się przygotować na zmiany sytuacji oraz planów. Najważniejsze, w biegu prostym, w znaku Strzelca nagle odnajdziemy w sobie pozytywne myślenie i wiarę w przyszłość. Na wszystko są rozwiązania! Czasami trzeba tylko poczekać lub przekonstruować swoje idee. W sobotę o godzinie 15; 41 Luna przechodzi do Ryby ustawiając z miejsca w sextilu do Saturna. Z starannością i dokładnością dopracowujemy szczegóły do nadchodzącego Święta. Słońce w sextilu do Słońca zakończy wieczór. Każdy odnajdzie swoje miejsce, a pomoc innym nie będzie dla nikogo problemem.

 

Niedziela 24.12.17 jest tym przez wielu wyczekiwanym dniem! W Wigilie narodził się Jezus i tym miał dać każdemu zbawienie. Ten dzień jest w różny sposób obchodzony w wielu krajach. Myślę, że nazwanie go świętem miłości, rodziny, pokoju, wiecznej ufności, dobro, które na końcu zawsze zwycięży, nie jest przesadą! I to niech stanie się dla każdego najlepszym prezentem do odszukania, pod pełną elegancji choinką.

 

O godzinie 10; 09 Księżyc stoi w trygonie do Marsa. Z ogromnym zaangażowaniem i zapałem podchodzimy do wszystkich czynności. Kierujemy przy tym bezpośredniością i otwartością. Kto ma przed sobą dużo pracy, sprosta w szybkim tempie do wieczerzy. O godzinie 17; 30, gdy Księżyc stoi w kwadracie do Merkurego może dojść do spięć, nieporozumień czy innych niejasności. Przeczekaj trudne momenty, trzymając przede wszystkim prawdy. Pamiętamy przecież, podczas(przed?)świąt się nie kłócimy, ale wspólnie śpiewamy kolędy! "Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest."( William Wharton). O godzinie 22; 19 Księżyc stoi w trygonie do Jowisza! To jest największy suwenir nieba w dzień wigilijny. Marzenia i oczekiwania zostają spełnione. Jowisz gwarantuje przyjemne wydarzenia, radość i optymizm. W takiej aurze czujemy się dobrze w domu i wśród swoich najbliższych. Sam Księżyc w Rybie nada niedzieli atmosfery wrażliwości, mistyki i uduchowiena. Z pewnością nieuchwytny urok wieczerzy wigilijnej pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Ja życzę wszystkim dużo szczęścia i niezapomnianych wrażeń! Pozdrawiam świadczenie z gwiazdami.

 

"Każda chwila bez miłości jest chwilą straconą" ( Danny Scheinmanna)

 

 

 

19.12.17 Słońce w Koziorożcu, Księżyc w Wodniku.

 

 

Konstelacje dnia, środa,20.12.17

 

„Gdy nieustannie szukamy na zewnątrz tego, czego nam brakuje, możemy stać się wiecznymi poszukiwaczami, ale nigdy tego nie znaleźć. Nasze poszukiwania nigdy się nie zakończą, jeśli skupimy na nich całą energię i nie pozwolimy sobie na to, by się zatrzymać, doświadczyć w pełni obecnej chwili i znaleźć. To, czego szukamy, być może nie znajduje się daleko ani w przyszłości, lecz istnieje już teraz, w naszym otoczeniu. Tylko wówczas, gdy nauczymy się odnajdywać i przezywać sens zawarty w każdej chwili naszego życia, uda nam się podnieść jego, jakość i stać się tymi, którzy znajdują.”( Dalajlama). Księżyc znajduje się w znaku Koziorożca nadając powagę dniu. Z radosnego Nowiu Księżyca, z optymizmu znaleźliśmy się w innej, tej realnej rzeczywistości. Obowiązki, praca, normalne drobnostki nabierają priorytetowego znaczenia. O godzinie 5, 49 następuje epokowe wydarzenie. Saturn, planeta karmy i przeznaczenia przechodzi do swojego domu, Koziorożca po prawie 30 latach nadając ton przez następne prawie 3 lata. Saturn otwiera i kształtuje nową energię i czas dla wszystkich w rożnym stopniu. Na początku do konfrontacji zaproszone są szczególnie pierwsze dekady znaków kardynalnych; Koziorożec, Rak, Baran i Waga. W video na Nów Księżyca w Strzelcu 18.12.17 (https://www.youtube.com/watch?v=9I_JOkX1qbM)     poleciłam Wam jeszcze nie rozpoczynać nowych projektów. Luna wtedy w ogniu z Merkurym w biegu wstecznym, z Saturnem u boku jeszcze nie pozwala porządnie wystartować, np. z projektami. Ogień nie płonie długo, gdy brak jest powietrza, a same światło jasnej świeczki nie wystarczy do stworzenia wielkich dziel, bez naciągania poprawek, korektur i cierpliwego sprawdzania. Chirona też sygnalizuje ważne impulsy. Z Saturnem( także przy minionym nowiu) mamy do czynienia z realnością, granicami, przepisami, które trzeba bez zmrożenia oka uwzględnić. Do wykonania galaktycznych, prze- znaczeniowych czynów potrzebujemy innego porządku, pewnej struktury i zasad. Z Saturnem zapowiedziany jest nowy porządek świata, która ma doprowadzić w końcu roku do 2020 stworzenia bezpiecznych, nierozerwalnych systemu, które trzeba inaczej zdefiniować. Dla Saturna liczy się praktyczne podeście, ponieważ on chce konkretów i namacalnego. Wysokie ideały nie mogą opierać się na krótkiej myśli, jednym płomieniu, ale być wynikiem naszych minionych doświadczeń, mądrości, zaangażowania, poświęcenia dając nam, nierozerwalne osiągniecia. Maleńka istota ziemska musi uwzględnić wyższe, także galaktyczne (Nów Księżyca) prawa uniwersum. „Bądź czujny, bo inaczej ogranie cię lenistwo i zapomnienie… Pamiętaj, że powinieneś wypełnić misję, którą Przeznaczenie ci wyznaczyło. Kiedy przyjdzie czas, Ono otworzy Ci oczy i skieruje na tą, co trzeba, drogę. Więc bądź do tego gotów… Uważnie słuchaj, a usłyszysz wezwanie!”.

 

Saturn ma w sobie kosmiczną energię, która nakierunkowuje nas na cel, dodając uporu, cierpliwości, staranności, zasadniczości, samokontroli, opanowania, zapewniając sobie przyszłość i korzystne wyniki. Koziorożec jest znakiem ziemskim, a sama planeta karmy, w swoim domu da znakom kardynalnym( Koziorożec, Rak, Baran, Waga) silną wolę, ukierunkowanie na cel i moc przebicia. (Także w kwartach i opozycjach= trzeba coś robić!). Znaki zodiaku; Koziorożec, Byk, Panna, Skorpion, Ryba, Rak) natychmiast są stabilizowane. Saturn pozwoli tym znakom, miedzy innymi ; stworzyć ważne przedsięwzięcia stojące na twardych podstawach, rozwinąć zdolności profesjonalne i biznesowe, wybór dróg przeznaczenia, wcielanie w życie swoich idei, umiejętność przekształcania myśli w realne czyny, talent organizacji , wysoką koncentrację, klasę , autorytet i uznania otoczenia. „Trzeba się uczyć grać nie od tych, którzy umieją robić instrumenty, ale od tych, którzy umieją na nich grać.”( Galileusz). Kto chce się dowiedzieć, jakie Saturn będzie wprowadzał zmiany w Twoim horoskopie indywidualnym przez następne trzy lata, zapraszam do porad.

 

 

 

Pozdrawiam Was! Dobrego dnia!

 

 

 

19.12.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Koziorożcu.

 

„Pragnienie, by stać się wszystkim i zawrzeć w sobie wszystko, nie pozwala mi osiągnąć żadnego konkretnego celu. Ale gdy

 

zjadam wszystkie ciastka z patery, odwiedzam wszystkich znajomych po kolei, czytam każdą książkę, która mnie interesuje i włączam wszystko, co wiem, w pisany rozdział, moje ciało i umysł dławią się od nadmiaru. (...) Próbuję teraz posortować surowy materiał mojego życia, określić wagę poszczególnych doświadczeń, ustalić priorytety i usunąć końcówkę listy, tak jak redaktor skraca artykuł, wiedząc, że to, co odrzuca, jest mniej istotne od tego, co pozostaje. (...) Muszę znaleźć w życiu czas na odczucie sensu wszystkich rzeczy, które są dla mnie ważne. Muszę znaleźć we własnym wnętrzu przestrzeń, gdzie będą mogły się gromadzić uczucia i objawienia przenikające przez zatłoczoną powierzchnię, tak by z całego pstrokatego spektrum zebranych przeze mnie idei i emocji pozostały jedynie dwa lub trzy nasycone, intensywne odcienie, nie zaś szaleńczo wirujący tęczowy krąg, zmieniający się w biel, z której nic nie wynika.”(Tracy Marks)

 

 

"Szczęście rzadko bywa nagrodą; częściej jest niespodziewanym prezentem." (Pam Brown)

 

Konstelacje dnia, sobota 16.12.17

 

Luna przechodzi nad ranem w znak optymistycznego Strzelca, gdzie w poniedziałek mamy Nów Księżyca. Teraz warto się zająć się celami wyższymi, przemyśleć swoje plany na przyszłość. Zbliżają się, bowiem nagle zmiany. Słońce w Strzelcu o godzinie 12; 27 ustawi w piękny trygon do Urana w Baranie. Natychmiast, z miejsca wypada liczyć na przyjemne niespodzianki i nieoczekiwane wydarzenia. Niezwykłe myśli, spotkania, wiadomości inspirują do odważnych decyzji, przedsięwzięć oraz idei. Znaki zodiaku; Strzelec, Baran, Lew, Wodnik, Waga i Bliźniak oczekują fascynujących splotów okoliczności sprzyjających zwiększenia ich, np. niezależności. "Ważniejszy jest łut szczęścia niż kilogram zasług." (Majewski). Każdy może wykorzystać ten dzień dla siebie, dostrzegając swoją wyjątkowość, twórczość i niezwykłość! Szczęście może czekać na każdym roguJ. Nasze umysły pracują na wysokich obrotach. Plany w sekundach przeinaczają! Świetny czas na przeprowadzenie reform w domu, głowach i zagrodach.

 

Ja życzę każdemu szczególnie ciekawego dnia!

 

Pokaż otoczeniu swoje pomysłowe, supernowoczesne strony!

 

Pozdrawiam Was! Miłego weekendu!

 

"Szczęście to przyjemność, której się nie żałuje." (Sokrates)

 

 

 

15.12.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Strzelcu.

 

 

 

 

"Nadzieja jest rośliną trudną do wyplenienia. Można nie wiem ile odrąbać gałęzi i zniszczyć, a zawsze będzie wypuszczać nowe pędy. " (Isadora Duncan )

 

Konstelacje dnia, piątek 15.12.17

 

Księżyc znajduje się jeszcze w znaku Skorpiona, które serwuje nam również Mars i Jowisz. Z tymi gwiazdami mamy zająć się intensywnie naszymi, najbliższymi relacjami. Chodzi przede wszystkim o te osoby, z którymi jesteśmy bardzo intensywnie w związkach, gdzie są emocjonalne powiązania. Czy to z partnerem w domu, czy w biznesach lub w pracy z kolegami i przyjaciółmi. Warto każdej tej, dla nas ważnej indywidualności pokazać jak bardzo zależy nam na niej, jak szanujemy i uznajemy ten kontakt. Jutro o godzinie 15 jest bardzo ważny aspekt, który trwa 1 dzien. Merkury w retrogracji łączy się z Wenus. Dostajemy szansę ukazania innym swoich talentów, a może szacunku, przyjaźni, sympatii, czego wcześniej nie zrobiliśmy. Merkury chce naprawić, zrozumieć, co wcześniej nie pojął, aby ostatecznie i jego ideały w Strzelcu były spełnione. Wenus w znaku idealistycznego znaku ma nadzieję i wiarę w przyszłość, więc trzeba pozostać przy prawdzie i wiarygodności. "Prawdę trzeba wyrazić prostymi słowami." (Ajschylos). Kto chciałby jeszcze, coś komuś powiedzieć/wyjawić, jest bardzo dobry dzień na to. Należy pamiętać, że Merkury pozostaje do 23.12.17 w biegu wstecznym korygując nasze myślenie, wyobrażenia i plany na przyszłość. W znaku Strzelca najwyższą wartością jest sprawiedliwość, moralność i szczerość. Wszystko się u Ciebie zgadza?:-)

 

"Każda prawda ma dwie strony: moją i twoją." (Iason Evangelu) . Pięknego, magicznego piątku! Pozdrawiam Was!

 

 

 

14.12.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Skorpionie.