Bilder via Pixabay.

 

Konstelacje dnia piątek 8.12.17 i sobota 9.12.17

 

„Drzemiący w nas zwycięzca nie ujawni się, dopóki nie jesteśmy gotowi.” (Napolen Hill)

 

Przed nami bardzo dobry dzień następny na rozpoczęcie drugiego, adwentowego weekendu. Księżyc stoi pozytywnie nastwiony do Urana, Merkurego i Saturna dostarczając nam ogromne siły przebicia, ciekawe idee, pomysłowość i oryginalność w działaniu. Wszystko przy tym będzie wykonane z obowiązkowością i systematycznością. Myślimy przy tym samodzielnie polegając na swojej praktycznej wiedzy. Aż do wieczornych godzin nie zabraknie odwagi i silnej energii do podejmowania decyzji i aktywności wszelkiego rodzaju( podróż, sport?). Otwarcie wypowiadamy, co myślimy. Luna jest w znaku Lwa, którego pozytywne cechy, na przykład optymizm i wiara w siebie pozwalają zapomnieć o swoich osobistych słabościach! W sobotę Księżyc znajduje się już w znaku obowiązkowej Panny. Rozpoczynamy zapracowany weekend, gdzie dużo czasu przeznaczymy na prace, porządki i pewnie precyzyjne przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. O godzinie 9; 59 Mars, planeta energii przechodzi do Skorpiona. Tutaj nabiera ogromnej siły,  nie obawiając wejść  z miejsca w konflikty i wyzwania .Natychmiast zabiera się do walki, nawet do ostatniego oddechu o swoje cele nie akceptując kompromisów i sprzeciwów. Z potężną siłą, etapami, pasją, cierpliwością, krok po kroku z zastanowieniem dogłębnie obmyśla metody działania dążąc do zdobycia tego, co sobie wcześniej zaplanuje. Kolosalną energię otrzymują do 26.1.2018 następujące znaki; Skorpiony, Raki, Ryby, Panny i Koziorożce.

 

Ja życzę Wam miłego, drugiego , adwentowego weekendu! Pozdrawiam

 

 

 

„Dalej. Otwórz drzwi, o których mówiono, że nie da się ich otworzyć. Tam czeka życie.”(Kelly Ann Rothaus)

 

 

 

7.12.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Lwie.

 

 

 

 

 

 

Konstelacje dnia środa, 6.12.17

 

"Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i uczciwie." (Epikur)

 

Dzień z Mikołajem zapowiada się z fazami Księżyca i konstelacjami planet…..nieco nerwowo.

 

Luna znajduje się w znaku wrażliwego, rodzinnego Raka szukającego bezpieczeństwa, ciepła i miłości. O godzinie 13; 05 Merkury w retrogracji łączy się z Saturnem doprowadzając pewnie do zatrzymania, blokad, zahamowania niektórych form komunikacji wszelkiego rodzaju. Możemy poczuć obawy, napięcia, pesymizm, a w głowach krążą czarne myśli! Od słowa do słowa, czy to w domu czy w pracy, usłyszmy o kłótniach, nieporozumieniach i spowalnianiu tempa wykonywania obowiązków. Nie daj się ściągać na dół negatywnym refleksjom. Nawet, gdy ktoś ma inny, bardziej szary punkt widzenia, nie musisz podzielać jego zdania i opinii! Zajmuj się sobą, uaktywniaj harmonijną energię sięgając do samo- motywacji!

 

Mniej więcej w tym samym czasie Księżyc ustawia się dodatkowo w kwadracie do Urana w Baranie. Przykre niespodzianki są z góry programowane. Nie przeceniaj swoich możliwości w każdym momencie uwzględniając real, nie kierując przy tym niepotrzebnymi emocjami. O godzinie 16; 57 Merkury ustawi w sextilu do Marsa pobudzając naszą aktywność, oryginalne idee łącząc to z praktycznymi zdolnościami i wykonaniem.   Mądrze planujemy i z miejsca realizujemy swoje pomysły! Konstelacja ta trwa 2 dni!

 

Bezpośredniość w przedstawianiu siebie sprzyja w pracy wszelkiego rodzaju. "Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie."

 

(Russell L.Mason)

 

 O godzinie 18; 55 Luna ustawia się w kwadracie do Marsa w Wadze. Nie daj się nikomu sprowokować! W powietrzu wiszą kłótnie, konflikty i niesnaski!

 

Wieczorem o godzinie 21; 37 Księżyc przechodzi do słonecznego Lwa. Może będziemy zajmować się kreatywnymi czynnościami, a na pewno sobą doceniając swoje pozytywne cechy, kierując sercem, wierząc przy tym we własne siły!

 

Dzień z Mikołajem nie będzie taki zły! Ja tam z przyjemnością wyczyszczę dziś buty w oczekiwaniu na jego wizytę!

 

Pozdrawiam Was!

 

Pięknego dnia!

 

„Oczekiwanie, że coś miłego się wydarzy, to niemal połowa przyjemności.” (Ania Shirley)

 

 

 

5.12.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Raku.

 

 

 

„Stała życzliwość potrafi wiele zdziałać. Tak jak słońce roztapia lód,

 

tak życzliwość powoduje ulatnianie się nieporozumień, niewiary i wrogości.”( Albert Schweitzer)

 

 

Konstelacje dnia, sobota, niedziela 2-3.12.17.(Pełnia Księżyca w Bliźniaku).

 

 „ Jaka nasza pewność, taka nasza zdolność.” (Richard Bach)

 

Przed nami niecodzienny weekend.

 

 Jutro o godzinie 22; 20 Księżyc przechodzi do znaku komunikacji wszelkiego rodzaju, kontaktów, nauki....Bliźniaka, gdzie dojdzie w niedzielę do pełni.

 

Na niebie jest wiele chaotycznych konstelacji. Mars w opozycji do Uran wprowadza bardzo krytyczne sytuacje swoją impulsywnością przyczyniając się do turbulencji wszelkiego rodzaju. W tym przypadku nie wchodziłabym w nieroztropne prowokacje, ponieważ powiązania innych planet stwarzają dodatkowe zamieszana, niejasności, serwując jeszcze, np. oszustwa, intrygi i kłamstwa. Merkury zatrzymuje się w dzień wolny na Saturnie, który wskaże nam granice. Jest pewne, wielu poczuje blokady, zahamowania, czy uczucie odnalezienia się w ślepych uliczkach. Początek miesiąc trudno będzie ruszyć coś z miejsca. Dlatego lepiej jest pić adwentową herbatę w dobrym towarzystwie, kontemplować, koncentrować na tym, co możesz zrobić, co jest realistyczne i wykonalne. Mniej jest więcej.  „Istotnie, cały świat jest zbyt wyłącznie zajęty sobą, aby można mieć poważne zdanie o kimś innym, z leniwą gotowością akceptuje się ten stopień szacunku, jaki bez wahania okazujesz sobie. Bądź, czym chcesz, żyj, jak chcesz, ale okazuj dufną zuchwałość, bez nieczystego sumienia, a nikt nie będzie moralnie śmiał gardzić tobą. Spróbuj z drugiej strony stracić zgodę z sobą, zadowolenie z siebie, pokaż, że sobą gardzisz, a na oślep przyznają ci słuszność”. ( Thomas Mann )

 

Podczas pełni, w dzień zapalenia pierwszej świeczki na adwentowym stroiku nie rozwiązuj przypadkiem wielkich problemów. Nie myśl za bardzo o przyszłości, wykreuj dla siebie oraz najbliższych mnóstwo świątecznych momentów. W tym dniu, bowiem po raz pierwszy Jowisz stoi w pięknym trygonie do Neptuna inspirując i napełniając aurę spirytualnymi impulsami. Kto uwierzy w siebie i pozwoli przy tym odpocząć ciału i duszy, przegryzając między czasie waniliowym, pachnącym keksem- ma szasnę sprecyzować i określić swoje najważniejsze, życiowe wartości.

 

Pieknego spokojnego, pierwszego adwentowego weekendu!

 

„Nie wstydzić się siebie. To jest jedyna prawdziwa wolność.” (Melania Mazzucco)

 

1.12.17 Słońce w Strzelcu, Księżyc w Byku.