Konstelacje  wybranych dni- praktyczne wskazówki dla każdego, na co dzień.

Fotos via Pixabay.

„Odrzuć wszystkie cumy. Odpłyń od bezpiecznej przystani. Złap wiatr w żagle. Badaj. Miej marzenia. Odkrywaj.”(M. Twain)

 

Konstelacje dnia 6.7.17 czwartek: Wenus znajduje się już w znaku Bliźniaka ułatwiając nam nawiązywanie nowych znajomości. Z poczuciem humoru Afrodyta szuka porozumienia intelektualnego i ciekawego flirtu. Merkury przechodzi jutro do Lwa, przypominając o pewnym siebie myśleniu, samo -motywacji, prezentując przy okazji swój talent organizatorki na różnych płaszczyznach. Z tą pozycją planety komunikacji pragniemy prawdy, walczymy o sprawiedliwość broniąc nawet innych, gdy są potraktowani bezprawnie.

 

Dzień rozpoczynamy pięknym trygonem Słońca do Neptuna, który uwrażliwi nasze uczucia oraz intuicje. Jesteśmy kreatywni kierując swoją uwagę na piękno, sztukę i mistyczne tematy. Słońce następnie pozycjonuje się również w kwadracie do Jowisza-nie rozrzucaj się za dużo ze swoją hojnością , przy okazji przestrzegając różnych reguł. Omijaj konflikty z przełożonymi. W południe Księżyc ustawia się w kwadracie do Neptuna dając nam krótko niepewną atmosferę, nerwowość, a może i rozczarowania. Potem Księżyc tworzy sextilu do Jowisza….już jest tak po 12 godzinie..piękna konstelacja powodzenia, wygranych, pozytywnej energii i dobrego samopoczucia... Przyszłościowe plany, odkrywcze idee, twórcze pomysły…czwartek można już zaliczyć do udanego! Ja życzę Wam wszystkiego dobrego!

 

 

5.6.17 Księżyc w Strzelcu.

 

„Jesteś swoim jedynym mistrzem, któż jeszcze mógłby nim być.” Budda.

 

"Zmiany to proces, poprzez który przyszłość wchodzi w nasze życie." (Alvin Toffler)

Jaki początek taki koniec? 1.7.17(sobota) faza wstępna nowego miesiąc jest bardzo specyficzna, a konstelacje nader skomplikowane szczególnie od godzin wieczornych. Księżyc znajduje się jeszcze w Wadze szuka porozumienia i jedności w związkach wszelkiego rodzaju. Przed południem łączy się z Jowiszem gwarantując najpiękniejsze momenty, powodzenia, może przyjemne spotkanie, rozmowy pełne poufałości. Pozytywne chwile przepełnione pięknem, kreatywnością, spokojem warto wykorzystać dla siebie.

Wieczorem aura się radykalnie zmienia( godz. 19) . Księżyc ustawia się w najpierw w kwadracie do Marsa, potem do Plutona. Przedpołudniowy magiczny czar znika. Pełne agresji konstelacje radzą nie wchodzić w trudne i konfliktowe rozmowy. Kłótnie i spory wiszą w powietrzu wiodąc do bardzo trudnych uwarunkowań. Podekscytowany Mars pokazuje się z najgorszej strony, a Pluton niszczy wszystko działając przez szok i zaskoczenie. Konfrontacja ciężkich uczuć, kłopotliwych ludzi lub okoliczności pogłębia się. Mars pozycjonuje w niedzielę naprzeciw Plutona.(godzina 14) Ta opozycja gwiazd jest najtrudniejsza dając początek transformacji przy użyciu najwyższych sił(Pluton). W horoskopach indywidualnym dobrze już zastanowić się, co należy w sobie zniszczyć, co nie jest prawdziwe? Co Ci w sobie przeszkadza? Z kim pragniesz przebywać, a kogo należy unikać?! Czy jesteś autentyczny, praworządny, odpowiedzialny..? Pluton nie zadziała tam, gdzie na niego czekasz. Księżyc tymczasem przechodzi do intensywnego Skorpiona.

Życzę wszystkim dużo pozytywnej energii!

"Zmiany są częścią życia. Warto dokonywać ich świadomie."  (Maciej Bennewicz)

30.6.17.

30.6.17 Piątek: „ Czas jest monetą Twojego życia i tylko ty powinieneś decydować jak ją wydasz. Bądź ostrożny i nie pozwól innym wydać jej za ciebie.” (Carl Sandburg). Merkury ustawia się w opozycji do Plutona wpływając negatywnie na nasze myślenie, sposoby dogadania oraz komunikację wszelkiego rodzaju. Z tą konstelacją możemy przecenić swoje możliwości, źle oszacować różne sytuacje wpadając w ręce kochającego dramaty Plutona... Przydałoby się nie przyjmować każdej krytyki do serca i też nie napadać innej osoby słowami mówionymi lub pisanymi. W podroży zachowaj ostrożność zwracając na uczucia otaczających Cię ludzi. Z Plutonem mamy dostęp do złych emocji jak, np. dominacja i manipulacja…Wyzwaniem jest dla każdego tworzenie harmonii, szukanie wspólnych mianowników i tolerancja…aby nie doszło do niszczącej kłótni. Zachowaj ostrożność w ruchu drogowym!

 

W nocy Księżyc przechodzi do Wagi stawiając partnerstwa w centrum naszej uwagi. Odpowiedni czas na miłe spotkania, gdy się dobrze rozumiemy. W innym przypadku Księżyc w znaku Wagi nie będzie czuł się dobrze, nie mówiąc nam tego bezpośrednio. Zgoda, sprawiedliwość oraz intelektualny nastrój niech pozwoli znaleźć odpowiednie miejsce w każdym związku, ponieważ…

 

Mars pozycjonuje się już naprzeciw Plutona(konstelacja jest dokładna w niedzielę) przynosząc ze sobą ogromny potencjał niszczącej energii. Kieruj ją świadomie na dobre tory, np. prace nad wielkim projektem, domem, ogrodem ….mając na uwadze w każdej minucie bezpieczeństwie. Unikaj prowokacji oraz intrygi.

 

29.6.17.

 

„Łatwiej dom zbudować niż go stworzyć.”( Lidia Jasińska)

 

"Dialog należałoby rozpocząć od rozmowy z samym sobą, od uznania swoich wad, zalet, pogodzenia się z samym sobą i uznania własnych potrzeb. Dopiero potem można prowadzić dialog z innymi." (Agata Bogacka)

 

28.6.17 Środa: Merkury stoi od samego początku dnia w kwadracie do Jowisza. Pomysły, idee lub inne projekty należy podejść krytycznie i nie zapalać się od razu do czegoś bez realnej oceny faktów. Obietnice mogą być niespełnione. Aspekt ten utrzymuje się aż do wieczora. Merkury pozycjonuje także w trygonie do Neptuna pobudzając naszą fantazję, intuicję czyniąc bardzo kreatywnym. Dobry moment na prace artystyczne i kreowanie wizjonerskich planów.

 

W nocy Księżyc przechodzi do znaku praktycznej Panny usprawniając nasz umysł, polecając zajęcia organizatorskie, porządkowanie lub też zadbanie o swoje zdrowie. Zwracaj uwagę na ocenę nie wchodząc w nieuzasadnione moralizowanie. Także samego siebie!

 

Około godziny 15 Księżyc ustawia się w sextilu do Słońca w Raku ułatwiając komunikacje wszelkiego rodzaju. Świetny moment, np. załatwienie czegoś w pracy, omówienie projektu z szefem, czy też otoczeniu opieką najbliższych z rodziny. Podczas dialogów czujemy do każdego sympatię i akceptację. Każdy będzie mógł się z każdym dogadać bez problemu w danej chwili.

 

Od godziny 21 zaczyna się; Mars łączy się z Merkurym z Raku wprowadzając nerwowy, niecierpliwy nastrój. Gdy będziemy chcieli kogoś na siłę o czymś przekonać, zabraknie nam z pewnością swobody i tolerancji w myślach i słowach. Odrzucamy z wzburzeniem propozycje innych, lub też jesteśmy tak samo potraktowani. Nasze umysły pracują na szybkich obrotach, emocjonalnie, zapalczywie wiodąc prostą ścieżką, np. do błędu, awantury czy wypowiedzenia czegoś, co można za chwilę pożałować. Aby niepotrzebne ominąć zrezygnuj lepiej z ważnych rozmów lub świadomie nie dotykaj słowami/pismem, rzucając jabłko niezgody. Prowokacje wszelkiego rodzaju wykopują przepaści między stronami. Nerwowość finalnie daje początek zapalczywym niesnaskom. Nie dolewaj oliwy do ognia.

 

27.6.17.

"Uprzejme spojrzenie i uśmiech znaczą często więcej, niż udana rozmowa." "(Stefan Wyszyński)

23.6.17-„Im dłużej pozostajesz w jednym miejscu, tym większą masz szansę na rozczarowanie.”( Art Spander)

 

 Księżyc znajduje się nadal w Bliźniaku, gdzie po południu ustawia się w opozycji do surowego Saturna. Nie odpowiedni moment na pójście do banku, przeprowadzanie ważnych rozmów, czy proszenie, np. przełożonych o podwyżki. Saturna uczy nas dyscypliny wytykając błędy, a tym samym sprawdzając czy działamy według ustalonych reguł. Fałszywe kroki przeszłości będą ukazane. Podejmuj odpowiedzialność za swoje dawne wyroki. Nikt nie jest alfą i omegą, a tylko tym sposobem uczymy się profesjonalizmu.

 

Pod wieczór Księżyc ustawia się w sextilu do Urana dając nam oryginalne myślenie, siłę przebicia i determinację. Podchodzimy odważnie do nowych zamysłów. Szczęśliwą rękę do planów może mieć ten, kto wykorzysta budzące ciekawość metody postepowania. Zbliżając się do Nowiu w Raka nie idź ciągle do tyłu ze Słońcem, Merkurym i Marsem w tym znaku. Niekończąca się uwaga i ostrożność prowadzi do stracenia szans, które mogą się pojawić. Zaufaj sobie.

 

„Postaraj się spojrzeć na świat z czyjegoś punktu widzenia”( Dale Carnegie)

 

 

Pięknego dnia!

 

 

22.6.17- W nocy na czwartek Księżyc przechodzi do znaku Bliźniąt przyśpieszając komunikacje i wymianę myśli. Reagujemy szybko i elastycznie na propozycje wszelkiego rodzaju. Jest to świetny czas na rozmowy, spotkania, naukę, szkolenia lub uczenie się.

 

Około godziny 22 Księżyc ustawia się w trygonie do Jowisza, co jest wspaniałą konstelacją przynoszącą sukcesy, korzyści wszelkiego rodzaju, łaskawy moment dla społecznych pomysłów i dający zadowolenie w sprawach materialno-finansowych. Odważne projekty można analizować lub definiować. Jesteśmy pozytywnie nastwieni czując własną atrakcyjność, powodzenie oraz pewność siebie. Niektórzy otrzymają bardzo szczęśliwe wiadomości do godziny 24.

 

Po godzinie 23 Księżyc pozycjonuje się już w kwadracie do Neptuna powodując ospałość, pasywność i niejasność. Kto pracuje w nocy powinien uważać. Nadwrażliwość i bark równowagi prowadzi do błędów i nerwowości. Nie warto już snuć nierealnych planów.

 

 

 „Najlepszym dniem twojego życia jest ten, kiedy decydujesz się żyć po swojemu. Żadnych przeprosin i wymówek. Bez polegania na kimś i bez obwiniana innych. Ten dar jest twój - to niesamowita podróż - i tylko Ty jesteś odpowiedzialna za jakość tego. To ten dzień, kiedy twoje życie zaczyna się naprawdę.”( Bob Moawad)

 

21.6.17

 

 

21.6.17- w nocy Księżyc łączy się z Wenus dając nam dobre, harmonijne uczucia i pobudzając naszą artystyczną, kreatywną stronę. Rano o godzinie 6; 24 Słońce przechodzi do Raka rozpoczynając astronomiczne lato! Przed nam cztery, bardzo emocjonalne tygodnie, gdzie główną rolę odgrywa familia, uczucia i tematy bezpieczeństwa wszelkiego rodzaju. Miesiąc ze Słońcem w Raku jest życiem, oddechem, rozkwitaniem, porywem natury, najjaśniejszym blaskiem.. i odczuwaniem. Z Kim chcesz czuć tak samo? Księżyc tymczasem ustawia się w trygonie do Plutona kierując nas do przygody, ekstremalnego zachowania, intensywności, a może ktoś zaplanuje również sobie wakacje? Z werwą planujemy nasze zamiary dnia.  Przed południem Merkury przechodzi do znaku Raka, gdzie będzie często korzystał z naszych przeszłych przeżyć i doświadczeń. Nasze myślenie zmienia się i przystosowuje do innych, kierując przede wszystkim uczuciowością. Około godziny 16 planeta komunikacji łączy się w koniunkcję ze Słońcem przyśpieszając pewne wydarzenia i decyzje. Ogromne siły duchowe budzą w nas dobrą koncentrację oraz pamięć, umiejętności artystyczne, retoryczne i zainteresowania literaturą.

 

 Ja życzę Wam pięknego lata!

 

 

„Każde doświadczenie czegoś uczy. Kiedy przestajesz się uczyć, przestajesz żyć w pełnym tego słowa znaczeniu. A celem życia jest, przede wszystkim, przeżyć je, do granic możliwości doświadczyć wszystkiego co piękne, wytrwale i bez obaw zdobywać nowe i bogatsze doświadczenie.”(Eleanor Roosevelt)